Skocz do zawartości


Zagadka piramidy Cheopsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
307 odpowiedzi w tym temacie

#286

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A wiecie, że w tekstach znajdujących się na tabliczkach odnalezionych w sumeryjskich miastach są wzmianki o piramidach ? Jak znajdę czas i chęci to porusze owy temat + screeny... i że RA to (...)* a PTAH to (...)* ... wszystko w swoim czasie ;)

* - Bóg Sumeryjski (nazwy i szczegóły potem)
  • 0



#287

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, a to sa wyliczenia ze strony typu: prawda absolutna?

Nie. Ale widać nie reagujesz wcale na to, że strony o szokującym spisku w WTC i Pentagonie to właśnie "9/11 - Ultimate Truth", "9/11 - poznaj prawdę!"...

=]A wiecie, że w tekstach znajdujących się na tabliczkach odnalezionych w sumeryjskich miastach są wzmianki o piramidach ?


Zigguratach znaczy się?
  • 1



#288

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zigguratach znaczy się?


Nie w tym sensie. Są zapisy na tabliczkach tłumaczone przez sumerologów (większość z nich to Niemcy, ponieważ teksty sumeryjskie w największym stopniu były tłumaczone przez owych experetów ... co jest efektem nazewnictwa zbiorów . np "Sumerishe texten" [nazwa wyjęta z głowy, ale jak będe pisał fragment to nazwy będą oryginalne] etc.) gdzie opisywane są trzy konstrukcje piramidalne. Wiąże się to z obszarami panowania poszczególnych bogów sumeryjskich - każdy miał pod swoją kontrolą inny teren. Obszar teraźniejszego Egiptu miała pod władaniem pewna bogini ... texty przywołujące ową "panią" wspominają gdzie owa władczyni rządziła i jakie obiekty wchodziły w skład obszaru gdzie przebywała - czyt. Egipt + piramidy ;)

Sprawa jest bardziej skomplikowana bo jest to pewien ciąg sumeryjski, począwszy od praw sukcesji itd. Postaram się wypisać fragmenty o które mi chodzi w odrębnym temacie, który powstanie za jakiś czas.
  • 0



#289 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

=[dj_cinex]=, czekam z niecierpliwoscia.Chetnie zweryfikowalbym to co jest na tych tavliczkach z tym co wiemy, lub zakladamy( chodzi o dwie zroznicowane strony)
  • 0

#290

Heniowise.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi nasuwa się jeszcze jeden wniosek. A mianowicie: piramida Cheopsa powstała jako pierwsza, bądź jedna z pierwszych, a jest największa i możnaby powiedzieć najdoskonalsza.

A teraz tak logicznie myśląc. Człowiek uczy się na błędach. Jest mi ciężko sobie wyobrazić, żeby Egipcjanie mogli za pierwszym podejściem zbudować coś takiego. Przecież zazwyczaj zaczyna się od rzeczy małych, a poźniej na podstawie doświadczeń buduje się rzeczy coraz doskonalsze, większe. Japońcy zaczęli od reczy bardzo małej (w porównaniu do istniejących piramid), mieli dokładne plany, profesjonalne narzędzia, a ich "cudo" już się rozsypuje.

Czy to nie wydaje się conajmniej podejrzane?
  • 0

#291

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Heniowise, ja w najbliższym czasie postaram się zacytować obszerny tekst gdzie opisana jest budowa owej piramidy wraz z powstawaniem wszystkich tuneli (kolejność wydrążęnia itd.). Jak dla mnie jest to ciekawa teza ... ja już ją znam ... a wy musicie trochę poczekać ;)

Teza zaprezentowana w owym tekście jest (i będzie zapewne dla wielu) bardzo kontrowersyjna :)
  • 0



#292

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

=[dj_cinex]=, czekamy... :smile:
  • 0

#293

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi nasuwa się jeszcze jeden wniosek. A mianowicie: piramida Cheopsa powstała jako pierwsza, bądź jedna z pierwszych, a jest największa i możnaby powiedzieć najdoskonalsza.


Niestety nie była pierwszą piramidą. przed nią powstało ok. 15 piramid, z tego 5 dużych. Czerwona Piramida Snefru - ojca Chufu (Cheopsa) miała juz rozmiary porównywalne do Wielkiej Piramidy: bok 220 m, wysokość 105 m.

A teraz tak logicznie myśląc. Człowiek uczy się na błędach. Jest mi ciężko sobie wyobrazić, żeby Egipcjanie mogli za pierwszym podejściem zbudować coś takiego.


Mnie też. :-D

Przecież zazwyczaj zaczyna się od rzeczy małych, a poźniej na podstawie doświadczeń buduje się rzeczy coraz doskonalsze, większe.


I tak w rzeczywistości było. Warto byłoby się szerzej zapoznać z historią WSZYSTKICH egipskich piramid, a nie tylko maglować jedną "biedaczkę" z Gizy. Na dobry początek to powinno zupełnie wystarczyć.

Pozdrawiam :smile:
  • 0



#294

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I ci panowie, racje maja ... Ale jak zwykle znajdzie sie madrzejszy - czekamy na zgloszenia :) Kto pierwszy?
  • 0

#295 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

co nie zmienia faktu ze piramida cheopsa jest najdoskonalsza a kolejne ktore byly budowane po niej ,sa powiedzmy sobie szczerze, kiepskie.
  • 0

#296

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

co nie zmienia faktu ze piramida cheopsa jest najdoskonalsza a kolejne ktore byly budowane po niej ,sa powiedzmy sobie szczerze, kiepskie.

Wszystkie trzy z Gizy są w bardzo dobrym stanie. Nie wiem, czemu akurat na Wielkiej Piramidzie się wszyscy tak skupiają, skoro piramida Chafry jest niewiele mniejsza.
  • 1



#297

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A na dodatek, jest w zdecydowanie lepszym stanie niz Wielka. Gdzie tu ta jej kiepskosc skoro byla nizsza tylko o 3 metry?
  • 0

#298 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

A widzicie no to musiscie sie bardziej postarac by zrozumiec czemu wlasnie ona jest cudem swiata a nie np. piramida chafry jak to aquila twierdzi. podpowiem.Tu nie chodzi tylko o wysokosc i wezcie pod uwage ze piramida Cheopsa byla nie jeden raz ograbiana z blokow prze egipska ludnosc w znacznie dalszych czasach. To jest wiedza ogolno dostepna.
  • 0

#299

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiedza ogolnodostepna jest tez taka wiedza, ze gdyby piramida Chafry bylaby o 4 metry wyzsza, czyli o metr przewyzszala piramide Cheopsa, to ona bylaby cudem swiata, a nie ta druga. Co to w ogole za argument?

Wszystkie piramidy byly ograbiane z blokow i co z tego? Erozja to tez czynnik ludzki? Faktem jest, ze nie widac tej wspanialosci Wielkiej Piramidy, a sa innne, zachowane o wiele lepiej niz ta konkretna. Kolejny raz, co to za argument?
  • 0

#300

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zresztą chwila, o ile dobrze pamiętam to "piramidy w Gizie" były uznawane za cud, a nie sama tylko Wielka Piramida.

A to, że ona jest mimo wszystko niewiele większa od piramidy Chefrena, to już inna sprawa.

No ale czemu niby to WP jest taka cudowna?
Przecież w starożytności nie znano tych Danikenowskich bzdur o rzekomych cyfrach zakodowanych w piramidzie.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych