Skocz do zawartości


Zagadka piramidy Cheopsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
307 odpowiedzi w tym temacie

#16

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Większość cywilizacji pokazywało swoje życie w postaci malowiedł. W piramidzie Cheopsa jest przeciez ukazane ich życie i między innymi kto budował piramide itd...
  • 0

#17

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Piramidy to fascynujące zjawisko, chociaż tak naprawdę to nikt nie wie, jak zostały zbudowane. Kiedy przyjrzeć się ich budowie i położeniu okazuje się, że starożytni Egipcjanie musieli dysponować wiedzą, którą odkryto tysiąc lat później. Jak więc to możliwe, że wznieśli tak precyzyjnie skonstruowane budowlę jak piramida Cheopsa? Do jej budowy zużyto 2,5 miliona tak starannie dopasowanych bloków skalnych, że pomiędzy nimi nie mieści nawet ostrze żyletki. Piramida wznosi się na tak skonstruowanych fundamentach, że mimo niewyobrażalnego ciężaru nie zapada się w grunt. Współcześni konstruktorzy za dopuszczalne uznają osiadanie budynków o 17 cm na 100 lat. Tymczasem piramida Cheopsa zapadła się półtora centymetra w ciągu 5000 lat. Herodot podjął się obliczeń, z których wynika, że piramidę wznosiło 100 tys. robotników, wymienianych co trzy miesiące przez 20 lat, czyli, że stanowi dzieło rąk 8 milionów ludzi, którzy w ciągu zaledwie trzech i pół minuty ustawiali jeden blok. I tak przez 24 godziny na dobę. A trzeba jeszcze pamiętać, że ówcześni budowniczowie nie wiedzieli nic o istnieniu ani koła jako środka transportu, ani o dźwigach, a także nie znali przyrządów. Jeszcze do niedawna uważano iż piramidy budowali wyłącznie niewolnicy. Główny dyrektor kompleksu w Gizie odkrył znajdującą się w pobliżu wioskę, zamieszkaną przez robotników, którzy każdego ranka zmierzali na teren gigantycznej budowy. Dzięki odnalezieniu inskrypcji nagrobnych można być pewnym tożsamości ludzi tam pochowanych. Napisy informują "Dyrektor budowy grobowców" , "Dyrektor budowy piramidy", ubogie groby należą do zwykłych robotników. Dzięki temu wiadomo, że każdy z boków budowli miał osobę za wszystko odpowiedzialną. Badania szczątków pochowanych robotników dowodzą, że nie byli oni niewolnikami, chowano ich bowiem w pobliżu króla. Badania wykazały też, że praca przy piramidzie powodowała m.in. uszkodzenie karku, które było spowodowane podnoszeniem i przesuwaniem ogromnych ciężarów. Kamienny blok ważył bowiem ponad 2 tony, podniesienie nawet dużo mniejszego głazu wymaga nadzwyczajnej i prawie ponadludzkiej siły. Budowa trwała ok. 20 lat, wykorzystano do niej ok. 1800 000 kamiennych bloków. Robotnicy pracowali 10 godzin dziennie przez 300 dni w roku

[ Dodano: 2006-03-16, 14:52 ]
Takie jest oficialne stanowisko naukowców... Ale jak jest naprawde??
  • 0

#18 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

wydaje mi sie ze moze poprostu uzywali telekinezy...to nie jest niemozliwe.
  • 0

#19

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

wydaje mi sie ze moze poprostu uzywali telekinezy...to nie jest niemozliwe.


A ja jak widze "Statki Matki" na konferencji Maussan'a to moge nawet przyjąc teorie że olbrzymie wahadłowce transportowały materiał ...
  • 0



#20 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

oczywiscie :) wiesz dobrze ze tez tego nie wykluczam a raczej jestem sklonny sie z Toba zgodzic(jak bajbardziej) :beer2:
  • 0

#21

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sitchin udowadnia iż bogowie Egipscy byli bogami Sumeryjskimi , tylko pod innymi nazwami ... (Ptah , Ra itd.) ...

Skoro tam (Sumer) juz była mowa o pojazdach (czyt. szem) to reszta jest wiadoma ...
  • 0



#22 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ano :)
  • 0

#23

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja gdzies czytalem, ze budowa samej rampy (nasyp) aby mozna bylo transportowac bloki na duze wysokosci zajelaby okolo 20 lat. Jak dla mnie wykonanie piramidy jest niewykonalne z takich oto powodow:

a. IDEALNIE dopasowane bloki skalne (nie ma zadnych szczelin, nie da sie wepchnac wlosa)
b. uklad polnoc poludnie odwzorowany perfekcyjnie
c. odchylenie od pionu calej budowli w najwyzszym jej punkcie (nieosiagalne wspolczesnie)
d. lokacja pomieszczen, tunelow (wentylacyjnych?), praktycznie niewykonalna podczas budowy "od dolu w gore" (tunele musialy byc wykonywane dopiero po postawieniu blokow, ale jak?)
e. szereg matematycznych zaleznosci
f. sposob wyzlobienia sarkofagu (podajze) krola..

itp itd

niestety ale liczba robotnikow do mnie nie przemawia.. wyobrazcie sobie, nawet gdyby bylo ich 2 razy wiecej, jak koordynowac prace aby ustrzec sie bledu?
  • 0



#24

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

dlatego nie wydaje mi sie ze to zrobili ludzie (dlatego jestem wysmiewany przez innych)
  • 0



#25

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

No tak Piramidy są ogromną tajemnicą ludzkości.. nie znaczy to też że od razu zbudowali je obcy z innej cywilizacji... jak pewnie wielu wie że w starożytności żyli ludzie przeważający intelektem ludzi z naszych czasów... to co do konstrukcji ale wykonanie puki co zostaje tajemnicą jak takie prymitywny (niewolnicy) potrafili coś takiego stworzyć własnymi rękami
  • 0

#26

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[quote=DarthRevan]No tak Piramidy są ogromną tajemnicą ludzkości.. nie znaczy to też że od razu zbudowali je obcy z innej cywilizacji... jak pewnie wielu wie że w starożytności żyli ludzie przeważający intelektem ludzi z naszych czasów...

Bo mieli takowa wiedze od "nich" lub byli to "oni" w samej osobie ... (musisz oddzielić myśli, że to tylko zielone ludziki ... Sumer jest tego przykładem...).
  • 0



#27

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

No takiej opcji też nie można odrzucić :D
  • 0

#28 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

jak najbardziej nie mozna :)
  • 0

#29

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

Herodot podjął się obliczeń, z których wynika, że piramidę wznosiło 100 tys. robotników, wymienianych co trzy miesiące przez 20 lat, czyli, że stanowi dzieło rąk 8 milionów ludzi, którzy w ciągu zaledwie trzech i pół minuty ustawiali jeden blok. I tak przez 24 godziny na dobę. A trzeba jeszcze pamiętać, że ówcześni budowniczowie nie wiedzieli nic o istnieniu ani koła jako środka transportu, ani o dźwigach, a także nie znali przyrządów. Jeszcze do niedawna uważano iż piramidy budowali wyłącznie niewolnicy. Główny dyrektor kompleksu w Gizie odkrył znajdującą się w pobliżu wioskę, zamieszkaną przez robotników, którzy każdego ranka zmierzali na teren gigantycznej budowy.
  • 0

#30 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

dla mnie to jest troche chore budowac tyle lat i przez tylu ludzi...ja obstawiam teorie telekinezy, jakimis statkami lub w jakis inny technologiczny sposob...prymitywne pudowanie mi nie pasuje. Eurycide napisal z jakich powodow mozna miec watpliwosci to tym bardziej nie wierze ze ktos wyzszy nie maczal w tym palcow
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych