Skocz do zawartości


Zagadka piramidy Cheopsa


  • Please log in to reply
307 replies to this topic

#1 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Zagadka piramidy Cheopsa
Wysłano Sunday, 12 August, godzina 19:55 przez neo

Paleoastronautyka

"Czas jest bezwzglednym wladca wszystkich rzeczy, a jednak piramidy nigdy mi sie nie poddadza." Chyba nie ma osoby na swiecie, która nigdy by nie slyszala o piramidzie Cheopsa.

Ten obiekt, uznany za jeden z siedmiu cudów swita, mozemy zaliczyc do najbardziej tajemniczych budowli na Ziemi. W sklad kompleksu w Gizie wchodza trzy piramidy. Najbardziej znana, najwieksza i oczywiscie najstarsza jest piramida Cheopsa, pozostale to piramida Chefrena i piramida Mykerinosa. Cóz mozemy powiedziec o wladcy, domniemanym zleceniodawcy tego ogromnego przedsiewziecia. Faraon Chufu (Khufu), zwany równiez (po grecku) Cheopsem, rzadzil Egiptem ok. 4500 lat temu. Wladze sprawowal przez 24 lata. Znalezione materialy zawieraja niewiele informacji o Egipcie tego okresu.

Wedlug informacji opublikowanych przez badaczy dziwnych zjawisk, najstarszym obiektem w kompleksie w Gizie ma byc Sfinks. Twierdza oni, ze posag ten ma ponad 18 tys. lat, a ksztalt jego glowy zostal przerobiony. Podobniez dowodem potwierdzajacym te teorie maja byc nieproporcjonalne rozmiary glowy Sfinka w stosunku do reszty jego ciala. Niezalezni egiptolodzy - amatorzy uwazaja takze, ze pod lapami tego kamiennego zwierzecia odkryto, za pomoca badan geologicznych, tajemnicze nie znane nauce pomieszczenia. Czyzby kompleks w Gizie byl ostatnia pozostaloscia po nie znanej nam starozytnej cywilizacji?

Wiele faktów przemawia za hipoteza gloszaca, iz piramida powstala jeszcze przed panowaniem tego wladcy, pochodzi ona z zupelnie innej epoki. Nawet egiptolodzy nie potwierdzaja informacji, jakoby powstala ona dokladnie za panowania faraona IV dynastii. Na jakiej wiec podstawie uznaje sie, ze jest to piramida Cheopsa? Otóz, nie ma konkretnych dowodów. W calej piramidzie nie znaleziono zadnych hieroglifów. Jest to dziwne, bo chyba faraon, który postawil tak wielka budowle, chcialby uwiecznic swoje imie dla potomnych. Historia z piramida Cheopsa opiera sie na odkryciu dokonanym w 1837 r. przez Howarda Vysea. W piramidzie znalazl kartusze z wypisanym imieniem "Chufu". Swiadczyloby to, ze piramide zbudowano za panowania Cheopsa, lecz gdyby dokladniej przyjrzec sie dowodom... Napis ten zostal prawdopodobnie sfalszowany przez samego Vysea, pragnacego rozglosu. Stwierdzono, ze napis zawiera znaki, które za panowania tego faraona jeszcze nie istnialy. Drugim dowodem na falszerstwo napisu jest blad ortograficzny. Przy malowaniu go falszerzom za wzór posluzyla ksiazka pt. "Materia hieroglyphica" Johna Gardnera Wilkinsonam, którzy nie wiedzieli, ze w podreczniku imie Chufu jest napisane z bledem. Powstanie napisu w trakcie budowy piramidy bylo fizycznie niemozliwe. "Komory odciazajace" zostaly otwarte dopiero, gdy odkrywcy posluzyli sie materialem wybuchowym. Napis mógl zatem powstac jedynie po otwarciu tego pomieszczenia. Istnieje jeszcze jeden dowód przemawiajacy za inna data powstania piramidy. W roku 1850 Jean-Pierre Mariette wykopal w poblizu piramidy stelle, pobudowana dla uczczenia prac nad swiatynia Izydy. Z umieszczonego na niej tekstu mozemy dowiedziec sie, ze piramida juz stala, podczas gdy Cheops budowal owa swiatynie "...wzniósl on dom Izydy, Pani piramidy, obok domu Sfinksa". Obala to jednoczesnie mit, jakoby Sfinks przedstawial oblicze faraona. W takim razie nie wiemy kto, kiedy i w jakim celu stworzyl te konstrukcje. Piramidy byly grobowcami wladców lub ludzi niezwykle zamoznych. Kompleks w Gizie stanowi wyjatek. Owszem, we wszystkich piramidach znajdowaly sie sarkofagi, lecz zawsze byly puste i zaplombowane. (Jezeli przyjmiemy, ze zostaly zlupione przez rabusiów, to dlaczego zastaly zaplombowane?) Nie znaleziono ani ciala faraona, ani niczego co wskazywaloby, iz budowla ta mialaby sluzyc kiedykolwiek za grobowiec. Mozna zwrócic uwage na sama konstrukcje piramidy. Najwieksza i najdoskonalsza pod kazdym wzgledem jest piramida Cheopsa. Czy nastepne nie powinny byc lepsze od pierwowzoru? Moze piramida ta nie jest wytworem pracy rak ludzkich, a pozostale sa jedynie próbami nasladowania niedoscignionych? Budowa... Przegladajac zapiski z okresu starozytnego Egiptu, nie znajdziemy dokumentów opisujacych prace nad takim obiektem, a przeciez tak wielkie przedsiewziecie powinno byc opisane.

Jedyne wzmianki to zapiski Heroda. W 450 roku p.n.e. podrózowal on po Egipcie, wypytuja kaplanów o tajemnice skrywana przez wielka piramide. Wedlug nich, piramida powstala ok. 4500 roku p.n.e., prace budowlane trwaly 20 lat, a uczestniczylo w nich ponad 100 tys. niewolników. Dane te w pózniejszym okresie powielane byly przez kolejnych historyków. Dla odwzorowania rozmachu budowli mozna podac ilosc materialu zuzytego w pierwszych osiemdziesieciu latach IV dynastii. Ilosc budulca przeznaczonego na rózne budowle wyniosla ok. 8 974 000 mkw. Na ten wynik sklada sie zbudowanie piramid: Snorfu, Cheopsa, Mykerinosa, Chefrena. W ciagu 80 lat wymierzono, wycieto ze skal, oszlifowano, przetransportowano i ustawiono ponad 12 066 000 kamiennych bloków, a dzienna srednia to 413. Do tego dochodzi ustawienie ich na odpowiednim miejscu, nawet na wysokosci przekraczajacej 100 m. Warto przy tym wspomniec, ze srednia waga takiego kamienia wynosi (wedlug obliczen Chantala Cinquina i Jeana Suchy'ego) od 172 do 390 ton, a nie - jak podawali egiptolodzy - do 15 ton. Co dokladnie wiemy o piramidzie Piramida jest pieciokatem regularnym z jednym wycietym fragmentem. Piatka jest uwazana za swieta (magiczna) liczbe (budowa pentagramu oparta jest na pieciokacie), nie tylko w starozytnych krajach sródziemnomorskich. W komorze królewskiej znajduje sie pusty sarkofag o wymiarach 10,5 m dlugosci, 5 m szerokosci i 5,5 m wysokosci. Komora przyozdobiona jest przez 100 dokladnie doszlifowanych granitowych bloków. Zarówno plyty sufitowe, jak i sciany sa idealnie wypolerowane, w przeciwienstwie do podlogi, która jest pofaldowana i chropowata. Nie wiadomo jaka funkcje spelniala ta niedokladnosc, lecz z pewnoscia byla zaplanowana przez budowniczych. Nie jest jasny sposób, w jaki sarkofag znalazl sie wewnatrz komnaty, wszystkie odkryte przejscia sa zbyt waskie, aby mozna bylo go w to miejsce przetransportowac. Piramida jest ustawiona dokladnie wedlug osi pólnoc-poludnie. Odchylenie od strony pólnocnej wynosi 2'28" na pólnocny-zachód, a od strony poludniowej 1'57" na poludniowy-zachód. Jest to uwazane przez niektórych za blad (przypadek), lecz wziawszy pod uwage dryf kontynentów, mozemy stwierdzic, ze pomylka ta praktycznie nie istnieje.

Odleglosc piramidy od bieguna poludniowego równa jest odleglosci do srodka Ziemi oraz odleglosci od bieguna do srodka Ziemi. Konstrukcja ta, podobnie jak wiele innych megalitycznych budowli, stoi niemal dokladnie na trzydziestym równolezniku. Poludnik przebiegajacy przez piramide jest najdluzszym biegnacym przez lad, dzieli on jednoczesnie morza i kontynenty na dwie równe czesci. Wielka Piramida zlokalizowana jest w centrum (kontynentalnym) masy ladu stalego Ziemi. Jezeli wezmiemy pod uwage usytuowanie pozostalych piramid z kompleksu w Gizie, dostrzezemy nastepujace matematyczne zbieznosci. Wierzcholki trzech piramid tworza Trójkat Pitagorejski, którego stosunek boków wynosi 3:4:5. Trójkat Pitagorejski wystepuje wtedy, gdy wezmiemy pod uwage poludnik przechodzacy przez srodek piramidy Cheopsa, równoleznik przechodzacy przez piramide Mykerinosa oraz polaczymy wierzcholki tych piramid linia prosta. Stosunek dlugosci i objetosci piramidy odpowiada stosunkowi promienia do powierzchni kola. Do ciekawostek nalezy zaliczyc równiez fakt, iz obiekt ten od konca lutego do polowy pazdziernika nie rzuca w poludnie zadnego cienia. Interesujacym problemem jest takze to, ze cala piramida w ciagu 5000 lat osiadla ok. 0,0115 m. Do dzisiaj najnowsze budowle maja tendencje do osiadania w ciagu 200 lat ok. 0,12 m. Kat pochylenia scian bocznych piramidy wzgledem podloza wynosi dokladnie 51 stopni 17 minut. Taka geometria sprawia, ze raz w ciagu doby, wraz z ruchem obrotowym Ziemi, jedna ze scian piramidy ustawia sie niemal prostopadle do plaszczyzny ekliptyki, w której kraza wszystkie planety Ukladu Slonecznego. Plaszczyzna ta jest równolegla do linii laczacej Slonce z poteznym zródlem promieniowania, jakie odkryto w centrum naszej galaktyki.

Podsumowujac wszystkie fakty, raz na dobe sciana poludniowa piramidy cala swa powierzchnia zbiera promieniowanie plynace do nas z glebin wszechswiata. Mit a rzeczywistosc Wokól piramidy krazy wiele bezpodstawnych teorii oraz falszywych faktów. Nie jest prawda stwierdzenie, ze katy piramidy dziela delte Nilu na dwie równe czesci, ani to, ze jest ona zegarem slonecznym, pokazujacym pory i dlugosc roku. Istnieja tez inne naciagane dowody. Niewatpliwym falszem jest fakt, iz dlugosc boku podstawy wynosi 365,342 lokci egipskich i jest równa liczbie dni roku slonecznego w tropikach (miara lokci egipskich zostala wymyslona na potrzeby potwierdzenia tej teorii). Do ciekawszych spostrzezen naleza niewatpliwie odkrycia Ericha von Danikena, zwiazane z wymiarami i ciezarem niektórych czesci piramidy. Owszem, wysokosc piramidy podniesiona do dziesiatej potegi jest równa sredniej odleglosci Ziemi od Slonca, jak równiez to, ze masa sarkofagu podniesiona do pietnastej potegi jest równa masie Ziemi. Jest to jednak czysta numerologia oparta na przypadku, majaca na celu prawdopodobnie zwiekszenie popularnosci Danikena. Milczace kamienie Nie wiadomo kiedy powstala, nie wiadomo jak dlugo bedzie jeszcze stac. Zagadka piramidy do tej pory nie zostala rozwiazana. Tylko piasek i kamienie sa niemymi swiadkami procesu powstania i historii tego obiektu. Dzieki nowoczesnej technice mozna ustalic, ze puste przestrzenie wewnatrz piramidy stanowia 3-15% objetosci. Obecnie czlowiek spenetrowal ok. 1% tejze objetosci. Moze te puste przestrzenie sa kluczem do rozwiazania zagadki powstania oraz przeznaczenia Wielkiej Piramidy. Technika nie stoi w miejscu, miejmy nadzieje, iz w niedalekiej przyszlosci czlowiekowi uda sie rozwiazac tajemnice tego cudu swiata. Zachecam wszystkich Czytelników do zapoznania sie z publikacjami, na podstawie których napisalem ten tekst (moze choc w czesci rozwieja one wasze pytania).

Zródla: Arnold Mostowicz "Zagadka Wielkiej Piramidy" Jerzy M. Latak "Tajemnice Piramidy Cheopsa
  • 0

#2

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

Jakby to powiedzieć piramidy to tak jak kręgi w zbożu są to dla mnie dwie największe tajemnice... Gdyż nie mam pojęcia jak ludzie bez nowoczesnego sprzętu mogli coś takiego zbudować... Oczywiście nie powiem, że oni byli głupsi gdyż to nie prawda wszelacy kapłani i geniusze swych czasów przewyższają intelektem nie jednego dzisiejszego człowieka
  • 0

#3

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

... wszelacy kapłani i geniusze swych czasów przewyższają intelektem nie jednego dzisiejszego człowieka


Bo mieli pomoc z zewnątrz ... ;)
  • 0



#4

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

Chodzi ci o obcyh to wiem :D bo przeprowadzam z tobą długie rozmowy w dziale UFO :D i
ty to chyba musiałeś mieć seryjnie bliskie spotkanie z UFO :D bo widze że strasznie bronisz swoich teori :D podoba mi sie to :D bo lubie ludzi ktorzy walczą o swoje :D
  • 0

#5

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1) Chodzi ci o obcyh to wiem :D bo przeprowadzam z tobą długie rozmowy w dziale UFO :D i
2) ty to chyba musiałeś mieć seryjnie bliskie spotkanie z UFO :D bo widze że strasznie bronisz swoich teori :D  

3) podoba mi sie to :D bo lubie ludzi ktorzy walczą o swoje :D


1) Tak ... przykład: pierwsza Cywilizacja na ZIemi znała dokładną ilość planet w Układzie Słonecznym ... a było to tysiące lat przed Cywilizacją Egiptu i narodzinami Chrystusa (chyba niemusze ci mówić kiedy naukowcy odkryli ostatnią planete naszego Układu?).

2) Nie miałem żadnych bliskich kontaktów z UFO - ja tylko zajmuje sie tym zagadnieniem od ok. 7/8 lat ... i mam prawo sądzić to co sądze , a nie jak niektórzy co wiedzą tyle co kot napłakał i snuja finezyjne teorie (czyt. sceptycy).

3) Mi też ...
  • 0



#6

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

i słusznie jeśli zajmujesz się tym zagadnieniem tyle lat masz prawo walczyć o swoje :D ale jak to mówią Sceptyk też ma prawo do własnej opini...
  • 0

#7

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

i słusznie jeśli zajmujesz się tym zagadnieniem tyle lat masz prawo walczyć o swoje :D ale jak to mówią Sceptyk też ma prawo do własnej opini...


Tylko, że najczęśćiej wygłaszane opinie sceptyków to:

"Balon meteorlogiczny"

"Zjawisko meteorologiczne"

"Meteor"

A ja oczekuje czegoś więcej ...
  • 0



#8

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

Specialnie dla ciebie coś znajde :D żebyś się chłopie nie nudził :D
  • 0

#9

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Specialnie dla ciebie coś znajde :D żebyś się chłopie nie nudził :D


Coś jeszcze masz konkretnego do powiedzenia ?

Czy już brak ci smiesznych argumentów ?
  • 0



#10

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

śmieszne argumenty to mają UFOlodzy :D a że ty jesteś taki przyczepny do wszystkiego to już twoja tragedia życiowa
  • 0

#11

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wracając do tematu oiramidy Cheopsa zastanawia mnie: jeśli przy budowie piramidy Egipcjanie mieliby pomoc z zewnątrz, czemu mieli by tworzyc malowidła, jak to tyśiące robotników pracuje przy jej budowie, a nie ma żadnej wzmianki o pomocy z zewnątrz??
  • 0

#12

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

śmieszne argumenty to mają UFOlodzy :D a że ty jesteś taki przyczepny do wszystkiego to już twoja tragedia życiowa


Dzięki za ocene mojej osoby ...

A że jestem przyczepny ... hmm .... może innych zaspokajają słowa typu "Samolot" ...

Ja nie zejde sie do twojego poziomu i niebede Ciebie oceniał ... Expercie - "To Samolot... i KONIEC ..." :brawo:
  • 0



#13 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Chodzi ci o obcyh to wiem :D bo przeprowadzam z tobą długie rozmowy w dziale UFO :D i
ty to chyba musiałeś mieć seryjnie bliskie spotkanie z UFO :D bo widze że strasznie bronisz swoich teori :D podoba mi sie to :D bo lubie ludzi ktorzy walczą o swoje :D


poczytaj sumerow...bedziesz wiedzial czemu broni...
  • 0

#14

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

zastanawia mnie: jeśli przy budowie piramidy Egipcjanie mieliby pomoc z zewnątrz, czemu mieli by tworzyc malowidła, jak to tyśiące robotników pracuje przy jej budowie


??? a sa takie malowidla :o
  • 0



#15

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja właśnie czytam książke Sitchina gdzie analizuje Egipt, piramidy itd. - szczególnie ciekawe są opisy wstapienia w niebiosa faraonów - to nic inego jak wsiadanie do rakiety i ziuuuu w niebo ...

Jak przeczytam w 100% to wypisze wnioski ...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych