Skocz do zawartości


Czy istnieją podziemne światy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#46

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam wielką ochotę przekonać się na własnej skórze czy to prawda czy nie :P
Są na forum jacyś crackerzy, którzy przejęliby satelity do zdjęć termalnych?? ;)
  • 0

#47

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Organizujemy wyprawę do wnętrza ziemi? Zapiszcie mnie :mrgreen:
  • 0

#48

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie też, plz :)
To gdzie??
Na Babią??
  • 0

#49

artaya18.
  • Postów: 129
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ok, to moze zrobimy maly eskperyment? kto sie podejmie wyzwania zanurkować w oobe pod skorupe ziemi i zobaczy czy istnieją podziemne miasta ? :) jak bede w najblizszym czasie w oobe to tak zrobie, mam nadzieje że bede mogla sie z kimś podzielić wrazeniami ? to kto sie pisze :) ??? a może umowimy sie i razem zanurkujemy? we dwojke chyba razniej ;]
  • 0

#50

bolobolo.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak sobie czytam wasze reposty i nieźle się ubawiłem. Ale poważnie mówiąc, to wieżę w istnienie podziemnych tuneli. Nie wiem czy są zamieszkane i czy prowadzą do podziemnego świata ale wieżę w istnienie tuneli wybudowanych a nie powstałych w wyniku erozji. Czytałem o jaskiniach pod Babią Górą. Znam też relację mojego dziadka z wycieczki jaką uskutecznił w roku 1937. Jest taka górka niedaleko Bukowna koło Olkusza w woj. małopolskim, która się nazywa Diabla Góra, Jeszcze w latach 50-tych XX wieku na jej zboczy było wejście do jaskini.
W roku 1937, jako siedemnastoletni harcerz dziadek mój wybrał się z kilkoma kolegami na biwak pod Diablą Górę. Po nocy spędzonej w szałasie weszli do jaskini, która w głębi zamieniała się w tunel, którym szli około 2 km (taki dystans szacował dziadek), po czym natknęli się na pionowy szyb prowadzący w głąb, w którym znajdowały się zmurszałe, spiralne drewniane schody. Nie zeszli w głąb bo bali się zawalenia schodów. Nie byli w stanie ocenić głębokości przy świetle lamp karbidowych. Sprawdziłem tę historię po śmierci dziadka w zeszłym roku i rozmawiałem z jego kolegą, który był z nim na tym biwaku, który potwierdził słowa dziadka. Niestety pod koniec lat 50-tych do jaskini weszło dwóch chłopców i tunel się zawalił (jaskinia byłe ze skał wapiennych, jak większość formacji skalnych w Jurze Krakowsko-częstochowskiej). Chłopców uratowano a wejście do jaskini zawalono przy użyciu materiałów wybuchowych (co też potwierdzają świadkowie).
Nie wiem czy było to wejście do "Podziemnego Świata", czy tajemna droga ucieczki z pobliskiego zamku Biskupów Krakowskich w Tęczynku, ale historia jest warta uwagi.
Pozdrawiam
  • 0

#51

Erol_Ramon.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiecie co powiem? GŁUPOTA! ludzie tyle czasu kopali, i kopali w tej ziemi i nic nie znaleźli.
  • 0

#52

konikdz.
  • Postów: 34
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć Wszystkim. Czytałem Danikena książki i pisze duzo o takich tunelach w ameryce poludniowej . Pisze ze dotarcie do nich jest trudne ale jest w stanie udowodnić ich istnienia
  • 0

#53

DzejSir.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"zielone ściany " można wytłumaczyć tym że są pokryte fosforem :D niemcy stosowali farby z fosforu w bunkrach za czasów II WŚ,żeby "widzieli w ciemności" bo jak wysiadła elektrycznośc albo do bunkra wpadła bomba i uszkodziłą oświetlenie ekipa sprzątająca musiała coś widzieć http://img155.images...dsc00980qb4.jpg na zdjęciu jest zielona ściana (która została naświetlona przez błysk flesza ) i odbicie mojej sylwetki:)
  • 0

#54

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Podziemne tunele są na całym świecie, robione zarówno przez istoty ludzkie jak i zwierzęta. Czy słyszeliście gdzieś w rzetelnych źródłach o mieszkańcach z podziemi? Ta teoria nie ma składu i ładu. Powstaje coraz więcej pseudo-dowodów, które z czasem i tak nic ciekawego nie wnoszą. Jak wyobrażacie sobie takie życie? Człowiek w niektórych zakątkach na Ziemi nie potrafi poradzić sobie z tym co na co dzień go otacza. Jeśli rzeczywiście istnieje jakiś podziemny świat to nie jest on zakorzeniony w wiedzy tylko w wierze. Dla mnie są to zwykłe metafory piekła, miejsce gdzie trafiają "przeklęte dusze" itp.
  • 0



#55

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cashpoint zgadzam się z tobą i dodam jeszcze od siebie,że życie człowieka głęboko pod ziemią-na pograniczu z płaszczem planety byłoby niemożliwe ze względu na wysoką temperaturę,która na takich głębokościach byłaby zabójcza dla ludzkiego organizmu.
  • 0



#56

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dziewczyna była rozwiązła i bezwstydna w swoim zachowaniu. Pomimo to, jakiś czas później zdecydowano się wydać ją za mąż za mężczyznę z pobliskiego Kings Lynn.

mieli może dzieci ? :D
czemu tamci ludzie nie poprosili dziewczyny o pokazanie jej tego świata, zamiast go opisywać?
  • 0

#57

jachu.
  • Postów: 32
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podziemne tunele istnieją najczęściej w celach wydobywczych - kopalnie różnego rodzaju, a także np. podziemia kredowe w Chełmie; bądź też strategiczno-militarnych - Góry Sowie, sieć tuneli Vietkongu w Wietnamie, bunkry Hesbollahu wewnątrz libańskich gór czy też jakieś tajne drogi ewakuacyjne. W jakiekolwiek cywilizacje przebywające pod ziemią na stałe nie wierzę ze względu na wybitnie niesprzyjające warunki, bo o ile kret sobie radzi, większe istoty nie byłyby w stanie wyżyć z dżdżownic i pędraków.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych