Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giuseppe Calligaris


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przemo powiedział, że

Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawie autorskim i prawach pokrewnych mówi:
"Art. 23.
1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już  rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i  architektoniczno-urbanistycznego.

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa
lub stosunku towarzyskiego. "


Ale o ile wiem, jeśli jest to książka autora, który już nie żyje, to książkę można bez przeszkd wysłać. Dlaego na rynku jest pełno różnych opracowań książek np. Pana Tadeusza, Króla Edypa itd.
:)

//Edit
Przed chwilą znalazłem tą książkę na stronie
Chwytajcie linka
CALLIGARIS - UCZEŃ CZAROWNIKA
  • 0

#17

waziu.
  • Postów: 66
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

też bym prosił o tą książke
[email protected]
  • 0

#18

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jakbyś nie zauważył jest ona w moim poprzednim poście :)
  • 0

#19

waziu.
  • Postów: 66
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sorka,nie widziałem:)
  • 0

#20

Pirus.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może jakoś tak spotkać sę i wpsólnie czegoś spróbować ??
  • 0

#21

godot1981.
  • Postów: 61
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może jakoś tak spotkać sę i wpsólnie czegoś spróbować ??

do tego potrzebny jest jakis cierpliwy model ;) najlepiej plci pieknej

a z tym palcem to na jego czubku -opuszek ..
Probujcie bo cos w tym jest a jesli...
  • 0

#22

Pirus.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra, czyli tak....kładziemy opuszek środkowego palca lewej ręki na stole/twardej powierzchni....zamykamy oczy........i siedzimy tak sobie 10-20 minut ?? Das is alles ??

kurcze niemogę.....słuchałem muzyki, która mnie rozprazała. Wyłączyłem.....to zaczął mi przeszkadzać wentylator od kompa. Wyłączyłem kompa, położyłem się, położyłem palec na twardej powierzchni, zamknąłem oczy.....i zasnąłem <ściana>

Właśnie, zanim jeszcze zacznę.....czy podczas prób można słuchać muzyki ??
  • 0

#23

Pirus.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Próbowałem jak narazie 2 razy.

Podczas pierwszej próby w całkowitej ciszy, podczas "ładowania" dostałem takich dreszczy, że zrobiło mi się parokrotnie niedobrze. Miałem jakiś przebłysk na krótką chwilę ale podejrzewam, że jest jeszcze po prostu za wcześnie.

Podczas drugiej próby ponownie dostałem dreszczy ale nie tak silnych jak za pierwszym razem. Nic sczególnego się niestało.


Dzisiaj będę próbował kolejny raz.
  • 0

#24

energiaczakr.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Art. 23.

1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego.
2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa

lub stosunku towarzyskiego. "[/code]
Zatem Greta, żebym wysłał Ci książkę na maila, musiała byś napisać oświadczenie, że pozostajesz ze mną w conajmniej "stosunku towarzyskim". :mrgreen: W przeciwnym razie dobuścił bym się łamania obowiązującego prawa.
Temat ten poruszaliśmy na zarządzie forum i pewnie jeszcze do niego wrócimy. Kwestią otwartą pozostaje, czy użytkownicy forum pozostają ze sobą w "stosunku towarzyskim", w świetle obowiązującego prawa. :smile:
[/quote]


witaj Przemo czy moglbys mi wylas tez Ksiazki w jakich Jestes posiadaniu i Ta oCalligarisie?Mojmailto [email protected] uprzejmie dziekuje .pozdrawiam
  • 0

#25

Slayer.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy można jeszcze dostać tego e-booka?
  • 0

#26

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Obawiam się, że mogła zajść tu pewne nieporozumienie.

Doktor Caligari - mistyk, sztukmistrz, znachor, mistrz wiedzy tajemnej. Pierwsza wzmianka o tym tajemniczym człowieku pochodzi z roku 1783. Najprawdopodobniej z pochodzenia chłop. Pod koniec XVIII wieku wędruje on po włoskich wsiach lecząc i nauczając, bardzo szybko okrzyknięty cudotwórcą. Na przełomie XIX i XX wieku, tytuł doktora Caligari przyjmuje neurolog i profesor psychiatrii, dyrektor zakładu psychiatrycznego w Holstenwall. Obsesja posiadania paranormalnych zdolności, które jakoby posiadał XVIII-wieczny Caligari (co zostało potwierdzone w skrypcie Uniwersytetu Upsala), doprowadza do choroby psychicznej profesora. Wszystko fajnie, tylko...

...tylko, że ta opowieść jest nieprawdziwa. Została napisana przez Hansa Janowitza, jako scenariusz filmu. To na jej kanwie, powstał nakręcony w 1920 roku przez Robert Wiena, legendarny "The Cabinet of Dr. Caligari". Sam doktor Caligari to postać znana z włoskiego folkloru. Podobieństwo do opisanego tu doktora Calligarisa jest uderzające. Czy możliwe aby fikcyjna, nieistniejąca postać, wkradła się do grona niezwykłych ludzi, forum paranormalne.pl? Tu pytanie do osób które przeczytały wcześniej wspominaną ksiązke "Calligaris - uczeń czarownika". Czy jesteście pewnie, że nie jest to książka fabularna (nawet jeśli napisana jest w formie rozprawy naukowej)? Jeśli nie, mamy tu do czynienia z jakimś fascynującym zbiegiem okoliczności :)
  • 0

#27

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie przeczytałem tą książke i mam pytanie, czy ktoś próbował naładować inne placche oprócz tej na środkowym palcu? Jak tak to jaką?
  • 0

#28

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://www.filmweb.pl/Film?id=30689"]http://www.filmweb.pl/Film?id=30689[/url] x]

Pytanie tylko czy te 2 postacie mają jakiś związek ze sobą,a jeśli mają to czy nie było tak że po prostu stworzono Caligariego na podstawie Calligarisa.A że mu odbiło to nie dziwne jak parał sie takimi dziwactwami :D
  • 0

#29

OkoŚwiata.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O. ja też był bardzo prosił o tą książkę equemis(at)gmail.com , co do samego tematu, wydaje mi się, że może być to prawdziwa historia, ale niestety nie znalazłem żadnych ciekawych informacji na temat jego badań w internecie.
  • 0

#30

sad25.
  • Postów: 26
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czołem
Byłbym wdzieczny za e-book'a :)
[email protected]
- <usunac te dwie kreseczki :)
thx
pozdro
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych