Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bóg, czyli kto?


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#16

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nic się nie wytworzy samo jeżeli nie będzie do tego materiału, a sam materiał jakoś też musiał powstać.

To jest tylko punkt widzenia trojwymiarowej istotki, ktora niczego nie rozumie. Mozna to porownac do tego, ze ludzie kiedys twierdzili, ze ziemia nie moze byc okragla, bo na dole bysmy pospadali.

W Biblii nie pisze, tylko jest napisane.

Do kogo to ?
  • 0

#17

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy bóg istnieje ... nie mam zielonego pojęcia :roll: Może tak, może nie...
Wiem tylko jedno, zgodznie z myslą Platona ... wiara w Boga jest bardziej opłacalna... ;)
A kim on jest jak go postrzegamy, jak go nazwiemy ( moc, energia, światło, Allah, Zeus, Wisznu, Ufok, Redhousepainters, etc.) to żadna różnica ... napewno jest kims lub czymś inteligentnym, a zarazem jest wielkim "jajcarzem" (obserwowanie tego wszystkiego co stworzył musi mu przynościć niezły ubaw ) ;)

Pozdrawiam
  • 0

#18

specyfik.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

+Тиамат przeczytaj poprzednie posty to będziesz wiedział.
  • 0

#19

pawelg.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Berith: sprobowac je stosowac codziennie i zobaczyc co z tego wyjdzie
  • 0

#20

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

pawelq

Berith: sprobowac je stosowac codziennie i zobaczyc co z tego wyjdzie

Tak się składa że co by nie wykorzystał, nauki Jezusa będą tak samo aktualne wtedy jak i dziś. Tak w całej Bibli zakłada się uniwersalność - zbiór prawd i przesłań, podobnie jest z historią - historia się niezmienia niezależnie jaką książkę do histori czytamy, historia pozostaje niezmieniona - lecz jej forma.

Silent

Nic się nie wytworzy samo jeżeli nie będzie do tego materiału, a sam materiał jakoś też musiał powstać.

Nie chciałbym zarzucać komuś swojego przekonania lub niewiedzy - bo to nieładnie, nie tiwerdzę też że aksjomaty można wybierać sobie dowolnie ale nauka zna przypadki, fizycy nawet podali bardzo dobrą teorię - teorię strun która mniej więcej wyjaśnia powstanie wszystkiego. Istnieje coś takiego jak "powstanie czegoś z niczego". O ile się nie myle ktoś już to powiedział (chyba mariush)
  • 0

#21

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Udowodnij.

bo jezdze autobusem, a nie porsche, bo mam dom na uboczu a nie wille z basenem, bo jestem sam a nie mam haremu.
sorki, glupie pytanie - glupia odpowiedz :)
po co mam komus udowadniac? ja tak sadze i tyle. a jesli istnieje to nie jest tym, co ktokolwiek moze pojac, wiec po co? :)
to tak jak z tymi dziwnymi zwierzatkami w szafce tego murzyna z man in black ^^ kto ogladal - ten wie :)
  • 0

#22

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polacy modlą się do Świętowita

Już cztery tysiące Polaków modli się do Świętowita. Uważają oni, że to on jest prawdziwym bogiem Słowian - pisze gazeta "Metro".

- Rytualne obrzędy, walki wojów, to nie hobby. To nasza wiara - mówi 26-letni Paweł z Warszawy, który wygląda jak hipis i na co dzień pracuje jako informatyk. Takich jak on jest coraz więcej - informuje gazeta.

Czy to nie wygląda jak sekta? - docieka "Metro". Według o.Tomasza Aleksiewicza, dominikanina, sekta charakteryzuje się manipulacją. - Nie słyszałem, by oni stosowali psychomanipulację przy werbowaniu wyznawców - przyznaje rozmówca gazety.

http://fakty.interia...towita,868845,3
  • 0



#23

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chyba raczej bóg, czyli co?

Bo bogowie opisywani w biblii a w szczególności w ST to chyba nie trzeba wyjaśniać, kim byli. Bóg, który stworzył wszechświat to swojego rodzaju energia Po prostu wszystko, co nas otacza jest bogiem, co daje życie, co je zabiera, to siła sprawcza, energia nas otaczająca, nie jest to żadna inteligentna istota, która sobie siedzi gdzieś tam na górze i wszystkim zarządza, pewnie niektórym ciężko jest to przyjąć, ale tak jest.
  • 0

#24

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"ale tak jest." - ciekawie...ciekawie... Skoro już się postuluje, to myśle że trzeba wiedzieć co się w rzeczywistości postuluje.
  • 0

#25

Fawin.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w biblii jest napisaneze stworzyl nas na swoj obraz i podobienstwo


To fakt lecz nie chodzi chyba o to iz jestesmy podobni z wygladu tylko umyslowo: mamy rozum, mozemy podejmowac decyzje, wybierac pomiedzy dobrem a zlem.
  • 0

#26

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W biblii jest napisane, że stworzyli nas na podobieństwo swoje, to tak na marginesie.
  • 0

#27

eLDreamer.
  • Postów: 39
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak sobie myślę że może nasze ciała niefizyczne (albo nasza wyższa jaźń) już znają odpowiedź na to pytanie tylko nasze mózgi nie, może nasze mózgi nie są w stanie tego pojąć :) zrozumienie tego typu spraw (kim/czym jest Bóg) może przychodzić na wyższym poziomie egzystencji (Higher Level Of Existence).
  • 0

#28

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

DaVinci

W biblii jest napisane, że stworzyli nas na podobieństwo swoje, to tak na marginesie.

Nigdzie nie pisze że stworzyli

"Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył..."
  • 0

#29

SP-TBZ.
  • Postów: 88
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bog istnieje od zawsze i jest wszedzie, nawet jezeli wydaje nam sie ze go tam nie ma.
Po co biblia mialaby dowodzic istnieniu Boga skoro jest faktem oczywistym ze istnieje. Sam Jezus Chrystus znal doskonale Stary Testament tlumaczyl go tym ktorzy nie mogli go zrozumiec i sam sie na nim opieral - na prococtwach - chociazby o wydaniu syna czlowieczego.
A teraz chce przypomnac tym ktorzy slepo wierza w fizyke. W fizyce nie ma nic zlego ale najwiekszym autorytetem fizyki byl A. Einstein i kiedy powiedzial, ze im dluzej zajmuje sie fizyka tym bardzij wierzy w Boga - lub cos w podobie ale o tym samym znaczeniu :)
Pozdrawiam
  • 0

#30

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bóg, czyli Bóg - dla mnie.
A dla innych: energia, przyroda, kosmici, wytwór umysłu, nic.
Chyba wymieniłem najważniejsze opcje.

A teraz chce przypomnac tym ktorzy slepo wierza w fizyke. W fizyce nie ma nic zlego ale najwiekszym autorytetem fizyki byl A. Einstein i kiedy powiedzial, ze im dluzej zajmuje sie fizyka tym bardzij wierzy w Boga - lub cos w podobie ale o tym samym znaczeniu

Też jestem fizykiem i wierzę w Boga. :) Choć może mam nieco inne podejście niż Einstein. On był kreacjonistą (nie biblijnym!) i deistą. Wierzył, że Bóg zaprojektował i stworzył Wszechświat, ale od tamtej pory już się nim nie zajmuje. Ja natomiast wierzę, że działa On w nim dalej.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych