Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne uczucie podczas zasypiania...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

cocee.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam :) To mój pierwszy temat tutaj - podczytuję was od baaaardzo dawna i teraz chciałabym o coś zapytać. Umieszczam to tutaj, choć to raczej nie jest przypadek OOBE, czy LD.
I.
Często, kiedy próbuję zasnąć i np. zamykam oczy a potem je otwieram, moje ciało leży nieruchomo w łóżku, nie ruszam się (czuję się tak jakbym stała obok łóżka i patrzyła na siebie - nie ruszam się, nawet o milimetr), a zaraz potem czuję się tak jakby - właśnie nie ciało materialne, a ta jakby "druga skóra" wirowała wokół mnie. Normalnie odczuwam, kręci mi się w głowie, ale dla tej drugiej skóry nie istnieją przeszkody takie jak ściany, biurko - a są bardzo blisko łóżka! Nie wiem co o tym myśleć i co to jest - czasem naprawdę się boję tego uczucia...
II.
Co jakiś czas powtarza się "sen". Sęk w tym ,że jest to nie sen, bo słyszę wszystko co dzieje się w domu z uwzględnieniem telewizora, radia, chodzącego po mieszkaniu psa (mam panele więc stuka pazurkami). A więc leżę sobie w łóżku i nagle zamiast okna widzę przed sobą pustynię, a pod plecami (bardzo często się odkopuję w nocy, a zasypiam najczęściej na przecież zimnym prześcieradle) czuję wrzątek, parzący asfalt. Sytuacja i krajobrazy pozwalają skojarzyć mi to z amerykańską autostradą międzystanową. Leżę w łóżku, ale czuję wręcz, jak obrazy przesuwają mi się pod powiekami. Potem nagle widzę wyjeżdżającą zza zakrętu olbrzymią ciężarówkę. Auto naciera na mnie i niemal pewne jest, że zaraz mnie uśmierci. Co dziwne, właśnie można potraktować to jak zwykły sen, tyle że w chwili kiedy we śnie staczam się ze zbocza z drogi na pobocze, robię to samo w łóżku! Przewracam się, a kiedy czuję że wpadam na jakiś głaz lub coś - uderzam o biurko lub o ścianę! Często mam inne sny, w których np. spadam ze schodów i zrywam się nagle po upadku , i to samo robię w łóżku.
  • 0

#2

Tengron.
  • Postów: 177
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do pierwszego to niestety nie wiem, a twój tekst II nie jest mi obcy. Sam mam takie przeżycia. Najczęściej jest tak że we śnie z chodzę ze schodów i nagle się potykam i spadam – po czym budzę się i trzepie w łóżku :/ No i nie mówiąc o tym że walnę się w śnie to i walne się o kant łóżka. Myślę jednak że to ma odwrotne działanie. Walne się o kant łóżka i przez to mój mózg „mówi” że we śnie walnąłem się o coś. Jednak spadanie ze schodów nadal jest dla mnie tajemnicą :/
  • 0

#3

Krzys.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Często, kiedy próbuję zasnąć i np. zamykam oczy a potem je otwieram, moje ciało leży nieruchomo w łóżku, nie ruszam się (czuję się tak jakbym stała obok łóżka i patrzyła na siebie - nie ruszam się, nawet o milimetr), a zaraz potem czuję się tak jakby - właśnie nie ciało materialne, a ta jakby "druga skóra" wirowała wokół mnie. Normalnie odczuwam, kręci mi się w głowie, ale dla tej drugiej skóry nie istnieją przeszkody takie jak ściany, biurko - a są bardzo blisko łóżka! Nie wiem co o tym myśleć i co to jest - czasem naprawdę się boję tego uczucia...


mi to wyglada na paraliz senny
  • 0

#4

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A więc pierwsza część - wchodzenie w stan theta, pojawia się pewnie chwilowe LD, gdyz zaprogramowalas się tak, gdy nadejdą jakies dziwne objawy, ty myslisz ze to OOBE i sobie twoja świadomość to wyobraża. Czyi jesteś blisko OOBE.
Co do drugiego punktu - najzwyklejszy paraliż senny.
  • 0



#5

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wspaniale! Kolejny który na każde doświadczenie z ciałem astralnym odpowie: paraliż. -_-'
  • 0

#6

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A wiesz że paraliż to też doświadczenie z ciałem astralnym ? To co opisała twórzczyni tego tematu ewidentnie wskazuje na to że to był paraliż - słyszała co się wokół niej dzieje, reszta to tylko wytwór jej wyobraźni. A to wpadanie na ściane i na biurko - poprostu zasypiasz w paraliżu że tak powiem i masz niekontrolowany, ale świadomy sen, który działa na twoje bodźce odczucia, ruchu. Do zrywania się zaraz po czymś "złym" w śnie też muszę krytykować ? Chociaż może i to nie do mnie było, _Silent_, ale i tak odpisałem. Pozdro.
  • 0



#7

cocee.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tyle, że ja nie uderzam się najpierw, a potem to przechodzi do snu - najpierw następuje we śnie, a moja reakcja na jawie jest natychmiastowa. A może mi ktoś przybliżyć pojęcie paraliżu sennego?
  • 0

#8

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Opcja szukaj.... nie tak trudno.

http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=63

  • 0



#9

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

[url="http://www.paranormalne.pl/index.php?s=&am...ost&p=60531"]http://www.paranormalne.pl/index.php?s=&am...ost&p=60531[/url] Możliwe, że to jest coś takiego.
  • 0

#10

cocee.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak nic mi to pasuje do paraliżu sennego :) Dzięki.
Tylko zastanawiam się czym jest to pierwsze. Czasem mam wrażenie, że jestem gdzieś ponad ziemią i bynajmniej nie nad swoim łóżkiem, jakbym była na poziomie np. półek czy żyrandola.
  • 0

#11

Fawin.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi to wyglada na oobe jak juz ktos wspomnial w tym temacie.
  • 0

#12

cocee.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko OOBE powinno się ponoć kontrolować, a ja zupełnie jakbym sama wchodziła w ten stan :hmm: . Ale ja zawsze byłam.. troszkę oderwana ;d.
  • 0

#13

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to postaraj się to kontrolowac...jak bedziesz jeszcze raz w tym stanie to smus się do przemieszczenia, do zrobienia jakiegoś kroku... może to coś da. Choć pewnie nie raz próbowałaś... :)
Jak ktoś już tutaj wczesniej wspomniał może to być przedsinek stanu OOBE.

Pozdrawiam i powodzenia:)

P.S. Ja bym uważał na te sny :mrgreen: wiesz... kant łóżka to nie przelewki, obij je jakimiś gąbkami albo czymś innym :]
  • 0

#14

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie ma takiego czegoś jak przedsionek OOBE. Można wejść w różne stany, nie tylko dojście do projekcji astralnej... Nie ty jedna masz "takie uczucia" podczas zasypiania, MILIONOM osób zdarzają się takie przypadki (a dla większości to i może codzienność).
  • 0



#15

cocee.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Refused, ja to nie milion ludzi a że interesuję się tym od stosunkowo niedawna nie miałam specjalnie pojęcia o tym, czy to na pewno OOBE. W każ bądź razie dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych