Skocz do zawartości


Zdjęcie

Światła nad Phoenix powróciły!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#16

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe. Ale czas na niepodważalne fakty:

- około 20 mil na zachód od Phoenix znajduje się jedna z największych baz lotniczych - Luke Air Force Base.

- stacjonują tam samoloty, które mają na wyposażeniu flary LUU - 2.

- flara LUU - 2 służy do oświetlania celów z wysokości, zrzucane sąjedna po drugiej nad celem i spadając na spadochronie pomagają pilotowi w rozpoznaniu obszaru. I co ciekawe, flara LUU - 2 świeci się mniej więcej 5 minut ;)

Światła gasły jedno po drugim po około 5 minutach.


Dodatkowo, flara LUU-2 może mieć wahania jasności podczas palenia się.
A jak się je zrzuca? To proste, samolot leci po linii prostej i po kolei flary odpadają - wygląda to właśnie tak, jakby światełka na niebie zapalały się jedno po drugim wzdłuż linii prostej. Widać podobieństwo? ;)

Więcej o niej:

http://www.globalsec...itions/luu2.htm

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Flary, buahuahua...kilka minut w poziomie na jednym pułapie...ahhhaaa...lol:>


Jesteś pewny, że kilka minut na jednym poziomie? W nocy na ciemnym niebie nie sposób tak latwo okreśłić położenia obiektów i ich przemieszczania się, nawet względem jasnego podłoża i przy dalekiej odległości od obserwatora.
Zatem nie podzielałbym tej wesołości ;)
  • 0



#17

msnet.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie zapominaj o jednym swietle poruszajacym sie w lewa strone - raczej to nie wygladalo na wolno lecacy samolot z flara gdzies tam ;)
  • 0

#18

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mi to wygląda na jeden obiekt, te światła są w zbyt dokładnym szyku i co za zbiek okolicznosci że po 10 latach znowu się pojawiły :hmm:
  • 0

#19

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

co za zbiek okolicznosci że po 10 latach znowu się pojawiły

Bo znowu były ćwiczenia? :D
  • 0



#20

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ladd18, to nie wiedziałeś, że takie ćwiczenia odbywają się co 10 lat?? :) O! Ironio
  • 0

#21 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Szczerze w to wątpię by opanowali technologię, która umożliwia unoszenie się nieruchomo kilometrowego obiektu a szczególnie w latach 90`tych. Jak wiadomo badana nad silnikami antygrawitacyjnymi są w dalszym toku.Napewno nie dopracowali tego perfekcyjnie.

Bo znowu były ćwiczenia? :D


to powiedz mi czemu dziesięć lat temu świadkowie widzieli jak wielki obiekt leciał nad miastem? Opisy świadków mówią o tym, że w pewnym momencie ten obiekt leciał tak nisko nad ziemą ,aż pochylali głowy a było to tylko wrażenie bo on był przeogromny. To był prawdopodobnie ten sam obiekt co w latach 90 i w obecnym, bo weźmy jeszcze pod uwagę ,że chodzi o to samo miasto.

Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.Dj Ty napewno wiesz o co chodzi:)
  • 0

#22

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Muhad z góry Cię przepraszam jeżeli źle zrozumiałem Twoja wypowiedź ale:

Szczerze w to wątpię by opanowali technologię, która umożliwia unoszenie się nieruchomo kilometrowego obiektu a szczególnie w latach 90`tych. (...)

oraz:

(...)To był prawdopodobnie ten sam obiekt co w latach 90 i w obecnym, bo weźmy jeszcze pod uwagę ,że chodzi o to samo miasto.


:o
  • 0

#23 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Źle zrozumiałeś, zgadza się. Przed zacytowanym tekstem odniosłem się do wypowedzi z wcześniejszej strony tylko zapomniałem zacytować. Chodzi o to,że ktoś bąknął jakoby to wojsko miało taki obiekt, co jest raczej niemożliwe.
  • 0

#24

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

to powiedz mi czemu dziesięć lat temu świadkowie widzieli jak wielki obiekt leciał nad miastem? Opisy świadków mówią o tym, że w pewnym momencie ten obiekt leciał tak nisko nad ziemą ,aż pochylali głowy a było to tylko wrażenie bo on był przeogromny. To był prawdopodobnie ten sam obiekt co w latach 90 i w obecnym, bo weźmy jeszcze pod uwagę ,że chodzi o to samo miasto.

Chodzi ci o ten V kształtny obiekt ? to mógł być F-117 lub B-2.
Te samoloty posiadają światła pozycyjne, jak każdy zresztą.
  • 0

#25

twinsen.
  • Postów: 171
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zgadzam się w interpretacji z Aquilą. Wiem jak działają i widziałem takie flary, może nie tego samego typu ale jednak służące do tego samego. Widziałem również parę razy filmiki i zdjęcia gdy to Lockheed C-130 Hercules wyrzuca ze swojego pokładu takie flary. Samolot lecący z prędkością przelotową 540 km/h i wyrzucający pod rząd 5 flar ustawi je na identycznej wysokości, której wahania pomiędzy poszczególnymi obiektami, tutaj jasno świecącymi flarami są nie do odróżnienia gołym okiem oraz przy analizie filmu. Poza tym argument że gdyby to była flara i gdyby spadała do dawała by poświatę do góry. Właśnie, że nie. gdyby tak było to spadochron utrzymujący ją w powietrzu by od razu spłonął. Wyobraźmy sobie. Obiekt wisi na spadochronie obciążając, na ten układ spadochron - flara działa siła wiatru która lekko przesuwa w którąś stronę spadochron którego ruchu nie widzimy oraz powoduje powstanie warkocza dymu i ładunku palnego w bok jak to się dzieje w wypadku komety. Czemu się odbyło po 10 latach?? Bo akurat teraz mieli ćwiczenia. Zapewne na całym świecie ludzie obserwują takie zjawiska blisko poligonów i nie robią z tego afery ale, że to jest na tyle blisko miasta, to się zainteresowały tym faktem media, które są potężniejszą siłą od faktów. W końcu w myśl zasady, jeśli każde kłamstwo powtórzy 100 osób to stanie się ono prawdą...
  • 0

#26

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dodam jedynie, że 10 lat temu zrobiono analizę światła jakim świecą te "flary" i jakoś nie wyszło badaczom, że to ludzkie źródło...
  • 0

#27

twinsen.
  • Postów: 171
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tzn co w tym świetle było nie tak, że niby człowiek nie mógł go wytworzyć?? z tego co wiem, to właściwości światła można badać bezpośrednio analizując źródło ich emisji a nie nagrany film lub zdjęcie. Ktoś stał z aparaturą pomiarową akurat w tym momencie i to zbadał??
  • 0

#28

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A dodam jeszcze, że analiza (o ile mówimy o tej z Discovery) wskazywała na "naturalne" źródło.
  • 0

#29

(S)aint.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie tylko jedno - przecież gdyby to rzeczywiście były wojskowe ćwiczenia z flarami to wojsko potwierdziło by to, a jak narazie takiego potwierdzenia nie ma. Chyba wiedzą gdzie przeprowadzają ćwiczenia? :hmm:
  • 0

#30

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

"Naturalne" tzn??

Analizy nagrań wideo wykluczyły światło flar.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych