Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duch w Radiu Łódź


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Historię tę znam od lat od mojego taty, który pracuje w Radio Łódź. Postanowiłem ją opisac, nie wiem czemu wcześniej tego nie zrobiłem pisząc o tych rzeczach (są jeszcze 2 tematy o duchach zasłyszanych i najbliższych mi osób), pewnie dlatego, że nie myślałem o tym ciągle, a parę dni temu rozmawialiśmy o duchach i ta historia się pojawiła oczywiście.

No więc, pewna pracownica tego radia, powiesiła się. Szczegóły ominę jeśli chodzi o to wydarzenie. Przechodzę do sedna - od tamtej pory, w radiu ludzie kiedy prowadzili programy w nocy, czuli czyjąś obecnośc, wydawało im się, że ktoś przechodzi się po korytarzach.
Mój ojciec prowadził w nocy program, i kiedy leciała muzyka, spojrzał na szybę (za którą jest reżyserka) i zobaczył odbicie, jak przez uchylone drzwi do studia ktoś przechodzi, jakiś cień. Lekki strach, bicie serca, ale po wyjściu na korytarz nikogo nie było i byc nie powinno, bo w nocy radio jest puste.
No i jakoś rozmawiali sobie w gronie radiowym, i ten temat wszedł, bo ktoś powiedział, że w trakcie nocnych programów czuje się nieswojo, jest mu raz gorąco raz zimno i, że musi isc do lekarza (no bo wiecie, to byly takie objawy cieplo/zimno, strach itp. chodzi o lekarza normalnego, nie od glowy). I wtedy wyszlo, ze wszyscy sie tak czuja, ze wielu widzialo ta kobiete ktora sie powiesila, cienie i stukanie na korytarzu, ktos nawet mowil ze czul jakby oddech na karku pewnej nocy.
Zebrali się, dali na mszę i ustało.

Nie wiem, czy to duch czy poprostu psychika tak zadziałała, chociaz osoby które nie wiedziały o śmierci tej osoby (samobójczej, przypominam), np. goście, też czuli to i widzieli cienie, slyszeli kroki... Więc psychika odpada raczej. Duch? Ja myślę, że tak. Chociaż jako osoba niewierząca, to danie na mszę raczej nie biorę za to, że ona przez to poszła do nieba czy coś... może to jest tak, że ona poczuła, że jednak im na niej jakoś zależy, że im przykro czy coś, i dała spokój i jej dusza doznała spokoju we wieczności?

Co o tym myslicie?
  • 0

#2

Bbodex.
  • Postów: 15
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm... ciekawy i prawdopodobny wniosek :) Mozliwe ze ta kobieta w koncu odczula ze ludzie pamietaja o niej i im zalezy na niej, przez co doznala w koncu wiecznego spokoju :)
  • 0

#3

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może tak być, że ta kobieta, która sama się zabiła nie mogła odejść z tego świata. Być może myślała, że ciągle żyje i chodziła jak gdyby nigdy nic. Msza pomogła to dobrze, często się tak zdarza.
  • 0



#4 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Zgadzam się z przedmówcą: ja również miałem tego typu przypadek. Po śmierci mojego dziadka, w domu działy się dziwne rzeczy: czuło się czyjąś obecność w pokoju, a moja mama miała sen, w którym widziała dziadka proszącego ją o pomoc. Pewnego razu podczas kolacji ze stołu spadła szklanka ( dodam, że stała ona daleko od brzegu a każdy był od niej zbyt daleko by ją potrącić ) i potłukła się w drobny mak. Po tym zdarzeniu rodzinka dała na najbliższą mszę i wszystko ustało. Amen
  • 0

#5

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

czyli widac, ze w sredniowieczu ludzie mieli racje - wystarczy dac na tace i problem zniknie :>
  • 0

#6

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

tez mi się wydaję że ona poprostu popełniając samobójstwo była w takim szoku że nie wiedziała co robi, i może "podsłuchała" rozmowe o jej śmierci i odeszła.
  • 0

#7

ShadowLady86.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czyli widac, ze w sredniowieczu ludzie mieli racje - wystarczy dac na tace i problem zniknie smile2.gif

Już w któryś temacie pojawia się motyw "dałem na tacę i problem zniknął". Zawsze ktoś ten fakt komentuję sarkazmem, że niby pieniądze sprawę załatwiają. Otóż to nie chodzi o same pieniądze, tylko modlitwę w intencji zmarłego. W tym momencie zmarłemu poświęca się msze, i cały kościół modli się za niego. Ten sam efekt byłby jakby wszyscy pracownicy radia zabrali się w jednym pomieszczeniu i np przez 45 minut modlili się za tę samobójczynię.
  • 0

#8

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Lady ale ten sarkazm rodzi sie w momencie kiedy chodzi o pieniądze bo rownie dobrze kosciol mogl by sie modlic w roznych intencjach za darmo
  • 0

#9

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ale po co sie modlic? co to da? nie lepiej powiedziec
"DUCHU *jej imie i nazwisko* JUZ NIE ZYJESZ I TO NIE TWOJE MIEJSCE"
albo cos w tym stylu?
  • 0

#10

ShadowLady86.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lady ale ten sarkazm rodzi sie w momencie kiedy chodzi o pieniądze bo rownie dobrze kosciol mogl by sie modlic w roznych intencjach za darmo


No cóż, w tym momencie powinniśmy założyć osobny temat pod tytułem: moralność duchownych na przestrzeni wieków. Niestety za chrzciny, śluby, pogrzeby też biorą. No comments :/

ale po co sie modlic? co to da? nie lepiej powiedziec
"DUCHU *jej imie i nazwisko* JUZ NIE ZYJESZ I TO NIE TWOJE MIEJSCE"
albo cos w tym stylu?


Z tego co wiem świat astralny i materialny nie mogą tak łatwo nawiązać kontaktu i w tym cały problem. Do rozmowy z taką duszą trzeba medium. Poza tym datek na tacę pomógł, o czym więc tutaj mówimy :mrgreen:
  • 0

#11

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

o tym, ze kosciol nie ma monopolu na wypedzanie duchow. i trzeba znalesc jakies rozwiazanie freeware
  • 0

#12 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

No to może znajomy egzorcysta :lol Przyjdzie, pomacha rękami i duch sobie "pójdzie" :)
Jak dasz na tacę, duch podsłucha że o niego chodzi, zorientuje się, że nie żyje i odejdzie w świat pozamaterialny... Amen
  • 0

#13

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

reneq16 ale egzorcysta (wg kosiocla) moze byc tylko ksiadz wiec zaczyna sie błedne kółko. no chyba ze ten ksiadz jest najpawede dobro duszny.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych