Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tesserakt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#16

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ktos tu chyba zle rozumie cytat Einsteina, bo to nie jest krytyka zdrowego rozsadku, tylko wrecz przeciwnie. Chodzi tu mianowicie o to, ze po 18 roku zycia na zdrowy rozsadek jest juz za pozno, jesli ktos nie zdazyl go uksztaltowac :]
  • 0

#17

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie no ten tesserakt naprawde może zamieszać w głowie :ojej: może chodzi o to że 4d to własnie świadomość innych światów, wymiarów które wzajemnie się pokrywają np. świat duchów, obcy itp.

Albo 4d to poprostu czas tylko z tym że w przesłaniach chenelingowych są przekazy że czas to złudzenie i tak naprawdę go nie ma :hmm:
  • 0

#18

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapomniałesś Tiamat że chodziło o "zbiór uprzedzeń".

W moim mniemaniu cytat ów nie miał być krytyką,bo czy ktoś krytykuje samego siebie? Mistrz z pewnością wiedział,że czas przemija a wraz z nim pewniki,które składają się na "zdrowy rozsądek"- z wyjątkiem niewielu,które przemijaniu nie chcą ulegać m.in tabliczka mnożenia,religie...

Co tu jest do kształtowania i to do 18go roku życia?-raczej do przekształcania... wiedzy,która straciła w międzyczasie na aktualności.
  • 0

#19

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam film Cube wlasnie o tesserakcie :) a dokladnie jego "magicznych" własciwosciach , nie wiem ile w tym prawdy ale film robi wrazenie jak i sama figura , mariush ta animacja pokazuje wiele ale ... i tak nic nie rozumiem z tego :D
  • 0

#20

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to Tesserakt przedstawia obecne nasze możliwości,przecież poruszanie się po wszystkich płaszczyznach nie ogranicza w niczym poruszania się po płaszczyżnie będącej wewnątrz tego obiektu i - równoległej/prostopadłej lub położonej na skos do już istniejących.

Możliwość przebywania we wszystkich miejscach wewnątrz tego obiektu w tym samym czasie wydaje się raczej niemożliwe dla zwykłych ludzi,a dopiero ten fakt byłby wypełnieniem możliwości sześcianu - chociaż kto wie,przecież ojca Pio tak widywano,a nawet witano się z nim poprzez uścisk dłoni.

Dopiero wyjście poza ograniczoną przestrzeń dało by nam być może nieograniczone możliwości,lecz wówczas nie mieli byśmy chyba już fizycznych ograniczeń,a wiadomo z czym się ten fakt kojarzy - przynajmniej na obecną chwilę.
  • 0

#21

malinaluk.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to Tesserakt przedstawia obecne nasze możliwości,przecież poruszanie się po wszystkich płaszczyznach nie ogranicza w niczym poruszania się po płaszczyżnie będącej wewnątrz tego obiektu


Problem tylko w tym, ze aby dojsc do wnetrza tej bryly, musimy ja w jakis sposob uszkodzic, np.: przecinajac, rozrywajac, wycinajac etc.
4 wymiar to zarowno wejscie i wyjscie z ciala bez uszkadzania go i bez naruszania jego materii. Posluze sie tutaj cytaem mojego autorytetu w sprawach fizyki : "Wyobraz sobie sytuacje, ze przebywasz we wnetrzu szczelnie zamknietej kuli. Teraz postaraj sie ja opuscic, wyjdz na zewnatrz , ale w ten sposob, zeby jej nie uszkodzic. Jesli Ci sie uda to jestes istota widzaca, poruszajaca sie w 4 wymiarze."

Oczywiscie i naszego punktu widzenia ( ciala cielesnego) jest to niemozliwe. Ale co jesli pomysli o cialu astralnym....? Pozostawiam to Wam do rozmyslen...


Możliwość przebywania we wszystkich miejscach wewnątrz tego obiektu w tym samym czasie wydaje się raczej niemożliwe dla zwykłych ludzi,a dopiero ten fakt byłby wypełnieniem możliwości sześcianu


Wszechmogacy, wszechwiedzacy, wszechobecny - Bog... Brzmi znajomo?

Moze to co my nazywamy "Bogiem" tak naprawde jest istota pojmujaca 4-wymiarowa swiat?
  • 0

#22

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeśli ktos ma ochote to

http://www.superlimi...m/cube/cube.htm <-kostka rubika 4 wymiarowa :D
http://www.gravitati...om/magiccube5d/ <-kostka rubika 5 wymiarowa :D

miłej zabawy :PP

Normalnie az mi sie "Tron" kojarzy z tymi kostkami rubika ;)
  • 0

#23

Tormoz.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurczę, to trzeba mieć łeb, żeby taką kostkę ułożyć :o . Eh... a to jest tak, że te ilość krawędzi w każdym wymiarze można przyporządkować dla pewnego wyrazu ciągu geometrycznego: 1,2,4,8,16,32,...?
  • 0

#24

konrad_kojak.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesli chodzi o kostki czterowymiarowe to nie jest to takie trudne jak mogloby sie wydawac ;) Ja ulozylem wszystkie czterowymiarowe poczawszy od dwojki a konczac na piatce. Teraz zabieram sie za pieciowymiarowe jak na razie mam juz wszystkie klocki dwu kolorowe na swoich miejscach. Teraz zaczynam ukladac klocki 3 kolorowe i z nimi sa najwieksze cyrki bo jest ich bardzo duzo. Zachecam do przygladniecia sie tym kostkom blizej. Jesli ktos ma jakies pytania na ten temat to prosze pytac ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych