Skocz do zawartości


Zdjęcie

To co my znamy pod nazwą Egzorcyzmy Emily Rose...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#1

Bizmut.
  • Postów: 60
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witajcie,


Nawiązując do ostatnio reaktywowanego tematu o demonach przedstawiam artykuł o najsławniejszym opętaniu na świecie. Nawet trochę się zdziwiłem, że nikt już tutaj nie poruszył w miarę dokładniej tego tematu.

No więc tak, filmowa Emily Rose naprawdę nazywała się Anneliese Michel. Urodziła się w 21 września 1952 w Leiblfing w Bawarii. Dzieciństwo spędziła jak każde normalne dziecko, była nad wyraz religijna, nie w znaczeniu świętoszka, ale wierzyła w Boga prawdziwą wiarą. Nigdy wcześniej nie zetknęła się wcześnie ze światem astralnym, nie uprawiała okultyzmu, spirytyzmu, ani niczego co mogłoby ją narazić w przyszłości na nieprzyjemności. Anneliese miała przyjaciół, chłopaka i oprócz swojej nadmiernej religijności nie różniła się zbytnio od swoich rówieśników.

Wszystko się zmieniło w roku 1768, kiedy wystąpiły pierwsze symptomy opętania. Dziewczyna została odesłana do lekarzy, którzy stwierdzili epilepsję. Zaczęto ją leczyć lekami takimi jak tegretal, aolept i zentropil. Te specyfiki powodowały niebezpieczne skutki uboczne stosowane w dużych ilościach przez dłuższy czas. Niestety tak było w przypadku Anneliese, która umarła między innymi przez nie w 1776 roku.
Przez ten czas ataki demonicznej siły się nasilały. Objawami tego było zachowanie dziewczyny, która widziała "diabelskie twarze", nie mogła usiedzieć w miejscu, nie spała wyjąc całymi nocami, rozbierała się do naga i skakała po ścianach, odgryzała ptakom głowy, piła swój mocz, jadła muchy i pająki, żuła węgiel, gryzła ludzi, cały czas czuła ogromne ciepło, miała trudności z oddychaniem i spożywaniem, dysponowała ogromną siłą i nie mogła znieść widoku dewocjonaliów. Te wszystkie objawy doprowadziły w końcu do odprawienia egzorcyzmów. Podjęli się tego proboszcz Ernst Alt oraz salwatorianin Arnold Renz. Niestety, rytuały nie przyniosły pożądanych rezultatów. Razem nagrano 52 taśmy magnetofonowe na którycj jest zapisany przebieg egzorcyzmów. Taśmy te są bardzo trudno dostępne dzisiaj, aczkolwiek bardzo uparci znajdą je w internecie razem z kontowersyjnymi reportażami na ten temat. Podczas normalnego rytuału, ksiądz ma za zadanie uwolnić osobę od demona. Tutaj było trochę inaczej, demony same podały swoje imiona(Lucyfer, Judasz, Kain, Neron, Hitler i Fleischmann;tu nastąpił jeden z najbardziej charakterystycznych momentów egzorcyzmów, kiedy Anneliese mówiła głosami sześciu różnych mężczyzn) i chciały wyjść z tej dziewczyny. Jednak były tam uwięzione i dzięki temu nie mogły krzywdzić innych ludzi. Anneliese sama z własnej woli cierpiała za grzechy innych ludzi. Dzięki pamiętnikowi możemy się dowiedzieć, że Anneliese widziała i rozmawiała z Jezusem i Matką Bożą, którzy ją pocieszali i dodawali siły. Mówili, że cierpi po to, aby inni ludzie mogli żyć i że po śmierci zostanie świętą. Po egzorcyźmie z dnia 30 czerwca 1976 dziewczyna poprosiła o rozgrzeszenie. Umarła następnego dnia. W ostatnich latach jej życia na jej ciele pojawiły się niegojące się rany na rękach i boku, przez wielu uważane za stygmaty. Tak kończy się historia przedstawiona w filmie jednak tak naprawdę to nie był koniec. Anneliese została pochowana i w jakiś czas potem objawiła się dziewczynce i kazała jej przekazać ludziom, żeby odkopali jej ciało i gdy zobaczą, że jest nietknięte wtedy w końcu uwierzą. Ciało zostało odkopane, jednak nikt, oprócz paru ludzi z kościoła go nie widziało. Wersja oficjalna jest taka, że ciało, było tak zniszczone przez śmierć, że nie chcieli pokazywać go publicznie, ani rodzinie, żeby nie sprawić jej bólu. Czy to prawda...niewiadomo. Grabarze podobno podsłuchali rozmowę duchownych i usłyszeli tam takie zdania jak np.:"To nie może wyjść na jaw". Jednak są to tylko niepotwierdzone informacje.

Nie ma jednak wątpliwości, że coś się tam stało. To nie była zwykła choroba, czy falsyfikacja. Według mnie był to przekaz od Boga dla ludzi, że diabeł istnieje w postaci fizycznej, a nie jest tylko mroczną stroną naszej duszy. Ta historia ma nas ponownie skierować ku wierze, ponieważ dla wierzących(w tym mnie) już po raz kolejny ktoś umarł dla wszystkich. Ja poprzez ten artykuł staram się przekazać tą historię dalej i nie pozowlić, aby o niej zapomniano.

Anneliese Michel do dzisiaj nie została beatyfikowana.

Na podstawie jej historii nakręcono dwa filmy i napisano wiele książek.

Proszę do tematu podejść poważnie, albo wogóle nie podchodzić ponieważ ta dziewczyna naprawdę żyła i obojętnie co się tam stało pamiętajmy o tym, że ona cierpiała męki.

autor:kp_ziom
Na podstawie:
http://pl.wikipedia....nneliese_Michel,
http://www.snegdansk...lnia/emily.html,
a także własnych "badań".

Proszę o wyrażanie swoich opinii na ten temat.
  • 1



#2

Wolfenstein211.
  • Postów: 65
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w roku 1768, kiedy


Coś chyba nie tak, prawda? Bo raz piszesz

Urodziła się w 21 września 1952 w Leiblfing

a potem

Niestety tak było w przypadku Anneliese, która umarła między innymi przez nie w 1776 roku.

. To kiedy ona żyla bo ja juz nie wiem ;/ .

Napisano wiele książek

Czyli? Proszę o tytuły, bo nie ukrywajac, temat mnie zainteresowal. Filmy tez dwa? Jakie? Poza tym, zapisy tych egzorcyzmów są dostepne w internecie? nie znalazłem ;/. A, i zapomniales dodac, ze miala tak wielka siłe, ze dosłownie miażdżyła jabłka w dłoni ;d.
  • 0

#3

pietrov.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To kiedy ona żyla bo ja juz nie wiem ;/ .

No ja myślę że tutaj po prostu byla mala literóweczka (w tym przypadku cyfrówka :P ) Zamiast siódemki napisał dziewiątke i tyle. Nawet by pasowala data urodzin czyli 1752 do wieku małej emily i czasu opętania 1768. :)
A co do książek też prosze o tytuły bo ostatnio nie mam co czytac. :D

A no racja :) Nie pomyślałem o tym. :ojej: Wiec literówka w drugą stronę ? :] Tzn. urodzila sie w 1952.
  • 0

#4

july_morning.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Historia działa się w wieku XX, skąd by inaczej wzięto zapis magnetofonowy? :P
  • 0

#5

Bizmut.
  • Postów: 60
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czepiacie się małej literówki... :P

Najsławniejsza książka o tym to "Egzorcyzmy Anneliese Michel" autorstwa Felicitasa D. Goodmana,

Najbardziej znany film to "Egzorcyzmy Emily Rose", lub też drugi trochę mniej znany to "Requiem".
  • 0



#6

Galakar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem była to zwykła choroba psychiczna, spotęgowana przez podawane leki. Co do śmierci, kolejna teoria spiskowa świata :/ Hitler, kosmici, duchy i demony... Co do podawania imion demonów, to niby od kiedy Hitler jest uznawany za jednego z nich :D Dziecko za dużo się nasłuchało o Hitlerze, a choroba psychiczna spowodowała, że uwierzyła, że także po śmierci był demonem. O tym świadczy także to, że rozmawiała z nieboszczykami sprzed 20 wieków i twierdziła, że oni ją pocieszają. Podejrzewam, że dzisiaj gdyby była możliwość porządnego zbadania takiego przypadku, napewno znalazłoby się racjonalne wytłumaczenie.
  • -3

#7

pietrov.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

podały swoje imiona(Lucyfer, Judasz, Kain, Neron, Hitler i Fleischmann

Hmm a ja jestem ciekaw czy 16-letnia dziewczyna w połowie dwudziestego wieku uczyła się jużw szkole o nich. :hmm: No może o Lucyferze, Judaszu i Kainie owszem (bo była religijna bardzo) ale np. o Fleischmannie ? Szczerze mowiąc sam o nim nie slyszałem . No chyba że była wykształcona nieźle. Ale czy dziecko z epilepsją uczy się tak samo szybko czy wolniej ? Bo nie jestem specem od tych spraw. :ojej:
  • 0

#8

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

pietrov, to te byty, które ją opętały się tak przedstawiły (tak przynajmniej ja to rozumiem).
  • 0

#9

pietrov.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i właśnie to byłby dowód na to że to bylo prawdziwe opętanie a nie kant. :] No chyba że uczyła sie rzeczywiście o nich. To by wytrącało kolejny argument zwolennikom opętania. Ale tego juz sie chyba nie dowiemy :cafe: .
  • 0

#10

Galakar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie twierdzę, że opętania się nie zdarzają, tylko pomyślmy tak realnie. Oni (inaczej demony), aby w pełni oddziaływać na "terytorium" ludzkie, muszę mieć jakieś medium (jedna z teorii którą słyszałem). Czy nie uważacie, że skoro taki demon już znajdzie sobie drogę przejścia do naszego świata, to musiałby być skończonym idiotą aby od razu cały swój trud zaprzepaszczać i dawać szansę innym na wypędzenie go bądź ograniczenie jego swobody? W końcu on wpadł tutaj nie aby sobie pożartować, ale w jakimś celu. Już jestem bardziej skłonny uwierzyć, że Hitler był opętany niż w przypadek Anneliese :)
  • 0

#11

Wlokus.
  • Postów: 111
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Historia działa się w wieku XX, skąd by inaczej wzięto zapis magnetofonowy? :P

A wcześneij nie było rzadnych urządzeń, które by zapisywały dźwięki :?: Przecież w póżniejszych czasach można by było to przenieść na kasete i byśmy mieli zapisy na kasetach magnetonowych chyba :?:
  • 0

#12

Bizmut.
  • Postów: 60
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ogólnie z tymi duchami są dwie teorie:

Pierwsza:że to były prawdziwe imiona tych demonów, te duchy chciały się z niej wydostać, a jak czytałem na stronach o egzorcyzmach, w momencie, gdy ksiądz pozna prawdziwe imię ducha, to już jest połowa sukcesu.

Druga:że to nie były ich prawdziwe imiona, tylko one mówiły kogo opętali, tylka ta teoria zbytnio się nie zgadza co do Lucyfera, to nie jest zbytnio historyczna postać...

PS:Prosiłbym adminów o zmianę tych moich cyfrówek tzn. 7 na 9...moja gafa

Galakar, przypadek Anneliese jest udokumentowany, a oprócz tego te demony były w niej uwięzione i chciały się wydostać
  • 0



#13

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co jak co ale to wydarzyło sie naprawdę to nie była psychiczna choroba tylko opentanie na pewno jest masa dowodów na to filmy, ksiązki, nagrania, wiarygodni światkowie no dajcie spokuj co byście jeszcze chcieli :hmm:
  • 0

#14

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z tekstu wynika jednak, że ona z własnej woli więziła te demony w swoim ciele, gdyż tak jej nakazał Bóg (swoją drogą, co za Bóg zmusza ludzi do tak wielkiego cierpienia).
  • 0

#15

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No łasnie z własnej woli czyli Bóg jej do tego nie zmuszał tylko sama sie zgodziła chyba :hmm:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych