Skocz do zawartości


Zdjęcie

OOBE - Niewidomy ?


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#16

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No raczej niezbyt.

Jeżeli mielibyśmy doczynienia z pełnym opuszczeniem ciała fizycznego to żadna ułomność tegoż ciała nie ma wplywu na to jak wygladamy i co czujemy ciałem astralnym.

Ladd18 - zwykle widoczność w astralu jest gorsza(zamglona).
  • 0

#17

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bo co bo ty tak mówisz :mrgreen: gdzie tak pisze, to nie sen tylko OOBE tam nie ma żadnej mgły no po za początkiem jak się wychodzi z ciała to przez moment jest wszystko niewyraźne ale potem już nie.
  • 0

#18

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Poczytaj może troche książek w temacie albo własnie przestań śnić.
  • 0

#19

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przeczytałem wiele ksiązek na ten temat i nie przypominam sobie, i uwierz mi wiem co widze i jeszcze chciałem spytać ciebie _Silent_ czy miałes kiedyś OOBE.
  • 0

#20

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Owszem.
I tak na marginesie: gdy następnym razem będziesz chciał sobie robic wycieczki poza ciało, weź łaskawie słownik ort. i poczytaj dla rozrywki.
  • 0

#21

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przepraszać za błedy :ojej:

Ale nie denerwuj się i jak możesz to daj linka do fragmentu książki gdzie to wyczytałeś że w OOBE widzi się wszystko zamglone.
  • 0

#22

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Miałem e-booki.
Inna rzecz, że napisalem "zwykle widoczność w astralu jest gorsza". Nie neguje Twoich doświadczeń czy zdania. Po prostu stwierdzam, iż z tego co wiem, zwykle ostrość widzenia w astralu przyjmuje odwrotną formę niż to nakreśliłeś.

Pozdrawiam.
  • 0

#23

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Boże macie problemy :lol Cieszcie sie, ze wychodzicie z Ciała i doskonalcie to... :)

Pozdro :mrgreen:
  • 0

#24

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dobra w sumie mój błąd ZWYKLE robi duża różnice :mrgreen: . Ale po prostu nie lubie kiedy coś wiem że jest, a ktoś mówi mi że tego nie ma ale faktycznie napisał ZWYKLE, a nie ZAWSZE.

Wracając do tematu to mnie osobiście się wydaje że niewidomy widziałby w OOBE tylko z tym że nie odrazu bo w pierwszych prubach człowiek widzi normalnie jak w ciele fizycznym, ale z czasem uczy się widzieć 360 stopni, widzi się jakby wszystko co ciebie otacza bo jest się kolą świadomości, a nie ciałem z nogami, rękami i gołwą takie jest moje zdanie.

Pozdro :drink:
  • 0

#25

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bez przesady, nie robcie z niewidomego czlowieka warzywa. On tak samo czyta (Brailem bo Brailem), dotyka, poznaje, ma wyobraznie wiec moze sobie wyobrazic rozne rzeczy. Tak na marginesie to powstala ksiazka ,,Harry Potter" w wersji dla niewidomych a tam jak na pewno wiekszosc z was wie, nawet ci, ktorzy nie czytali ze tam az roi sie od opisow dziwnych krain, postaci, stworow i chyba nie myslicie ze czytajacy taka ksiazke niewidomy dzieciak nie wyobraza sobie tego wszystkiego na swoj sposob, jak robi to kazdy przecietny czytajacy.


Oczywiście że może sobie wyobrazić ale to co innego. A co z kolorami? Jak sobie je wyobrazi?
  • 0

#26

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zapytaj niewidomego
  • 0

#27

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zapytaj niewidomego


No gdybym mógł to bym to zrobił ale nie znam żadnego a przecierz kolesia na ulicy nie spytam.
  • 0

#28

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ehh.... niewidomy "widzi" w stanie OOBE, jeżeli można to nazwać widzeniem... Nie mamy ciała w tym stanie, zważcie na to, możemy je sobie zwizualizować, ciało i oczy i już je mamy jak spojrzymy w dół, ale tak naprawdę jesteśmy niczym, kulką energii a czasem mgłą, zależy w jakim otoczeniu. W tym stanie nie widzimy przez nasze oczy, tylko "czujemy" i odbieramy to jako bodźce wzroku.

Co do mgły, u mnie się pojawia ona najczęściej w LD, a w OOBE pozbywam się jej tak samo jak w LD, uspokajam się , 'zamykam oczy' i mówię sobie że mgła nie potrzebna, taka autosugestia mocna - zadziała.
  • 0



#29

asdqwe.
  • Postów: 77
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Wyobraźmy sobie osobe która od urodzenia nie widzi nie słyszy nie czuje dotyku anie zapachu. Żadnego bodźca zewnętrzenego nie odczuwa. Ale oddycha serce bije, biologicznie żyje. I teraz czy taka osoba ma świadomość życia a jeśli ma to jak to wygląda przecierz nie zna nic. Wszystko co my myślimy opieramy na doświadczeniach a na czym ona oprze?"


wiesz, ze podobne pytanie zadawalem sobie jakis czas temu ?
moze jesli nie korzysta z naszych ('podstawowych') 5'ciu zmyslow,
wyrobila sobie wlasne, kolejne zmysly, ktore daja tej osobie inne mozliwosci :)
a moze poprostu zyje w swoim swiecie, wyssanym ze swojego umyslu :)
jest jeszcze jedna mozliwosc... mianowicie: nigdy nawet nie myslala (ta osoba),
sama nie wie o czym mysli, albo nigdy nie pamietala swoich 'rozwazan' jesli mozna tak nazwac...
te ostatnie mozliwosci wypisane przeze mnie, napewno nie zwiekszaja jej 'doswiadczenia' :)

moze wyczowa tylko energie ?...
moze to uzyc w celu 'odczytania' otoczenia...

za przyklad podam promienie rentgenowskie...
nie da sie tego 'wylapac golym okiem'...


moze jednak ta 'uposledzona osoba' jest bardziej zaawansowana pod wplywem umyslowym, niz nam sie
wydaje ?





'troche' zlazlem z tematu... wiec wracajac: jezeli czlowiek od narodzin byl niewidomy,
prawdopodobne jest bardzo, ze nie bedzie widzial tam TAK JAK MY...
jesli jednak prawda jest, ze OOBE to wedrowka ciala astralnego, ktora nie bedzie
miala nic wspolnego z narzadami w naszym ciele fizycznym (oczy, nos itp...)
to rowniez mozliwe jest zobaczenie tego swiata...
moze informacje na temat wygladu otoczenia pobierane sa przez ciala astralne
innym sposobem...? ?
tego mozna dowiedziec sie tylko na wlasnej skorze ;)



(jak palnalem jakas pierdole glupia, to znaczy ze juz spie xD )
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych