Skocz do zawartości


Zdjęcie

OOBE - Niewidomy ?


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1

TiMeK.
  • Postów: 29
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od niedawna nurtuje mnie pewne pytanie, mianowicie wyobraźmy sobie osobę, która jest niewidoma. OOBE może być jedynym sposobem na "otworzenie" oczu tej osoby ?

To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich tu Userów ;)
  • 0

#2

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzenie oczami to zmysł naszego ciała. Moim zdaniem taka osoba widziałaby będąc w OBE.
  • 0

#3

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko że to całe zdarzenie dzieje się w świadomości osoby która to ma. Wszystkie nasze wizje i sny opierają się o nasze doświadczenia. To że miasto we śnie wygląda jak normalne zawdzięczamy temu że widzieliśmu inne mista w życiu i wytarzamy podobne.

Osoba niewidoma od początku nie widziała nigdy nic i tutaj pytanie jak się ma percpecja świata takiego człowieka. Jakie ma sny. Napewno nie widzi niczego w snach jak my bo nigdy tego nie doświadczył i nie może tego "podrobić".

I teraz pytanie które mnie nurtuje od dawna:

"Wyobraźmy sobie osobe która od urodzenia nie widzi nie słyszy nie czuje dotyku anie zapachu. Żadnego bodźca zewnętrzenego nie odczuwa. Ale oddycha serce bije, biologicznie żyje. I teraz czy taka osoba ma świadomość życia a jeśli ma to jak to wygląda przecierz nie zna nic. Wszystko co my myślimy opieramy na doświadczeniach a na czym ona oprze?"
  • 0

#4

TiMeK.
  • Postów: 29
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osoba niewidoma od początku nie widziała nigdy nic i tutaj pytanie jak się ma percpecja świata takiego człowieka.


A jeśli mamy człowieka, który nie widzi od pewnego momentu swojego życia ?
  • 0

#5

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sugerujecie, ze czlowiek niewidomy od urodzenia podczas OOBE zaczyna widziec swiat wokol siebie ?
  • 0

#6

Luck4sh.
  • Postów: 115
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to zalezy jak wiele pamieta z zycia, ktore widzial na wlasne oczy
pewnie gdyby pragnal z calych sil zobaczyc swiat w OOBE by mu sie to udalo
  • 0

#7

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja sądze że, taki człowiek w OOBE widział by świat tak jak my w tym stanie.
Natomiast wątpie by osoba, która nie widzi od urodzenia mogła wyjśc z ciała...znaczy sie było by jej o wiele trudniej niż nam ( a nam jest trudno :P )
Ale to wszystko jest do sprawdzenia, jeżeli komus sie uda opuścić ciało to niech szuka osób niewidomych. W astralu napewno takich osób nie barkuje. ;)

Pozdrawiam
  • 0

#8

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jeśli mamy człowieka, który nie widzi od pewnego momentu swojego życia ?


To mniej lub bardziej pamięta świat.
  • 0

#9

skitty0.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I teraz pytanie które mnie nurtuje od dawna:

"Wyobraźmy sobie osobe która od urodzenia nie widzi nie słyszy nie czuje dotyku anie zapachu. Żadnego bodźca zewnętrzenego nie odczuwa. Ale oddycha serce bije, biologicznie żyje. I teraz czy taka osoba ma świadomość życia a jeśli ma to jak to wygląda przecierz nie zna nic. Wszystko co my myślimy opieramy na doświadczeniach a na czym ona oprze?"


Po pierwsze, wiadomo, że nie mogłaby wywołać OOBE z własnej woli, bo przecież nie wiedziałyby chyba nawet co to jest. Po drugie, to jeżeli osoba ta przez przypadek, nieświadomie wywołała OOBE, to raczej byłaby zdezorientowana i mogłaby hm, lekko "zeshizować". :D
  • 0

#10

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Taki człowiek widzi mentalnie podczas projekcji.
  • 0



#11

gierol.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. To mój pierwszy post na forum ;) .
Jestem niewidomy na jedno oko od urodzenia i zarówno podczas OOBe, jak i w zwyklym widzeniu, to ociemniale oko calkowicie nie reaguje. wizualizuje w zasiegu jednego oka (mam nadzieje, ze rozumiecie o co mi chodzi xD ).
  • 0

#12

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie rozumiem:P znaczy sie rozumiem ale czy to znaczy ze podróżujesz astralnie?
Poprostu mnie to ciekawi...

Pozdrawiam
  • 0

#13

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. To mój pierwszy post na forum ;) .
Jestem niewidomy na jedno oko od urodzenia i zarówno podczas OOBe, jak i w zwyklym widzeniu, to ociemniale oko calkowicie nie reaguje. wizualizuje w zasiegu jednego oka (mam nadzieje, ze rozumiecie o co mi chodzi xD ).


Widzicie a to dlatego że to wszytko wytwarza się w mózgu a ten jeśli nigdy wcześniej nie widział na oczy to skąd mózg może wiedzieć jak to "podrobić"? Nie może, dlatego wszystko jest takie jak w życiu jak ktoś nie widzi to też nie zobaczy.

Jak naprzykład niewidomy od urodzenia może wyobrazić sobie kolory we śnie czy jakoś tam inaczej? No jak. Nie może, dla niego takie pojęcie nie istenieje.
  • 0

#14

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bez przesady, nie robcie z niewidomego czlowieka warzywa. On tak samo czyta (Brailem bo Brailem), dotyka, poznaje, ma wyobraznie wiec moze sobie wyobrazic rozne rzeczy. Tak na marginesie to powstala ksiazka ,,Harry Potter" w wersji dla niewidomych a tam jak na pewno wiekszosc z was wie, nawet ci, ktorzy nie czytali ze tam az roi sie od opisow dziwnych krain, postaci, stworow i chyba nie myslicie ze czytajacy taka ksiazke niewidomy dzieciak nie wyobraza sobie tego wszystkiego na swoj sposob, jak robi to kazdy przecietny czytajacy.
  • 0

#15

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dokładnie to że nie widzi nie znaczy że nie ma mażeń. Przez dotyk wyobrarza w jakimś sęsie wyglad wszystkiego i mnie się wydaje że widział by w OOBE. Ja np. wyraźniej widzę w astralu niż w realu. Pozatym tam człowiek patrzy i ogląda astralnym ciałem, a nie fizycznym.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych