Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bush używa broni ze zubożonym uranem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#16

AndiDVB.
  • Postów: 118
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby nie USA to juz dawno wszyscy kleczeli by przed Allachem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ludzie nie macie stycznosci z ludzmi co wyznaja ISLAM!!!!!!!!!!!!!!!!!

ja mieszkam na zachodzie Europy i wiem co to znaczy ISLAMIZACJA EUROPY

PANASZA SIE STRASZNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i nic tylko rozmnazaja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sie zwierzeta!!!!!!!!!!


naprawde nie wypowiadaje sie mieszkajac w Polsce we Francji co 2 dziecko to muzulmanin!!!!!!!


trzeba wczesniej ragowac bo potem bedzie juz po nas!!!!!!!!!!!!!!!!!

i tylko zostanie ISLAM a u nich albo z nimi albo wrog!!!!!!!!!!!!!!!!


ponad 10 lat mieszkam na zachodzie i nie mam 20 lat tylko duzo wiecej i wiem co mowie


pozdrawiam






pozatym mieszkam w miescie gdzie jest baza Amerykanska i sa osiedla zamkniete amerykanskie

i szanuje ich za patryjotyzm i posiwiecenie i oddanie dla narodu USA i innych krajow za ktore oni walcza .


porozmawiajcie z kims kto sluzy w US Army i byl na froncie na wschodzie to wam naswietli troche spraw nie takich jak przedstawiaja w mediach .

Akurat chlopaki z tej jednostki wyjechali na front i wiem co mowia po powrocie .

i nie slyszalem jeszcze zeby ktorys krytykowal swoj wyjazd na wschod!!!!!!!!
  • 0

#17

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

odnośnie: http://www.xs4all.nl...eformities.html
Tłumaczenie: Eurycide


Zdjęcia w większości pochodzą z 1998 roku, część z nich wykonane zostało wcześniej przez Dr. Siegwart Horst-Gunther, szefa Międzynarodowego Żółtego Krzyża - większość ukazała się w 1996 roku w książce "URANIUM PROJECTILES - SEVERELY MAIMED SOLDIERS, DEFORMED BABIES, DYING CHILDREN". Książka jest dokumentacją dotyczącą zubożonego uranu - amunicji i jej efektów w latach 1993-1995.

Zdjęcia zostały umieszczone w sieci za zgodą Dr. Siegwart Horst-Gunthera i mogą być swobodnie rozpowszechniane.

Zarówno Pentagon jak i Brytyjskie Ministerstwo Obrony oficjalnie zaprzeczyły, jakoby istniało jakiekolwiek zagrożenie ze strony zubożonego uranu. Dodatkowym czynnikiem jest fakt, iż USA prowadziły ataki na elektrownie jądrowe w Iraku, co może być czynnikiem dodatkowym w tych deformacjach genetycznych. Badacze powołują się jednak na zubożony uran jako przyczynę deformacji i raka.

Wzrastająca ilość takich przypadków w Iraku, szczególnie na południu gdzie wystrzelono ogromną ilość pocisków ze zubożonym uranem, przeraża. Iraccy lekarze nigdy nie spotkali się z takimi przypadkami. Podobny wzrost ilości zachorowań na raka i pojawienie się genetycznych mutacji zanotowano w Japonii po dwóch atakach nuklearnych przeprowadzonych przez USA. Ilość przypadków raka zwiększyła się 7-10 krotnie, wzrost przypadków zniekształceń płodów 4-6 krotnie.

Mimo to USA doskonale zdawało sobie sprawę z potencjalnych efektów działania uranu na cywilów i personel wojskowy. Na długo przed wojną w Zatoce znano właściwości zubożonego uranu:

Fragment dokumentu wojskowego:

"Aerosol DU (Depleted Uranium) - Zubożony Uran - w efekcie oddziaływania na żołnierzy na polu bitwy niesie ze sobą potencjalne radiologiczne i toksyczne zagrożenie. [...] W warunkach bojowych, najbardziej narażeni na jego oddziaływanie są jednostki piechoty, wkraczające ponownie na oczyszczony obszar po bitwie. [...] Wskazujemy tutaj potencjalny poziom zubożonego uranu - który byłby niedopuszczalny w czasie pokoju. [...] Zubożony uran jest emiterem radiacyjnych fal alfa niskiego poziomu - który ma powiązanie z rakiem - w swoim oddziaływaniu wewnętrznym, oraz nawiązuje do chemicznych toksyn powodujących przeróżne obrażenia. Efekty krótkotrwałego oddziaływania zubożonego uranu, ale o dużym stężeniu mogą skutkować śmiercią, natomiast efekty długotrwałego oddziaływania o małym stężeniu mają związek z rakiem. [...] Nasza konkluzja w odniesieniu do zdrowia i dopuszczalności zubożonego uranu w środowisku zakłada kontrolowane wykorzystanie tego składnika przy znakomitym fizycznym i medycznym zarządzaniu. Warunki bojowe powodują niekontrolowane uwalnianie zubożonego uranu. [...] Warunki na polu bitwy odpowiadają za długotrwałe wystawienie na działanie tego składnika co związane jest z ryzykiem utraty zdrowia przez rdzennych mieszkańców i weteranów wojennych - te czynniki mogą być kluczowymi w decyzji o dalszym używaniu kinetycznych penetratorów zubożonego uranu dla dalszych militarnych zastosowań."

Raport "Kinetic Energy Penetrator Environment and Health Considerations" z roku 1990.


Amunicja ze zubożonym uranem jest w posiadaniu więcej niż 12 krajów, i była używana podczas bombardowań dawnej Jugosławii przez NATO. Zachodnie siły stacjonujące w regionie miały zakaz picia lokalnej wody i jedzenia lokalnych produktów. Brytyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej ciągle zaprzecza, że zubożony uran może być groźny: "Nie widzieliśmy wyników żadnych epidemiologicznych badań aby poprzeć te twierdzenie, że zubożony uran jest niebezpieczny [...] Nie ma planów aby usunąć zubożony uran jako składnik wykorzystywanej amunicji." (źródło: Listy od Simona Wrena, Sekretariat Overseas, Ministerstwo Obrony Narodowej, Whitehall, Londyn - 20 maj 1999 rok, oraz 22 marca 2000 rok).

...
  • 0



#18

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Super jest byc patryjotą AndiDVB naprawde jeśli się mieszka w kraju gdzie prezydent sobie zabija gdzie chce i co chce a do tego cały rząd wciska ludziom jakieś głupoty a patryjoci w to wierza....

straszne to jest że wystarczy byc prezydentem- takim nikim;
a wprowadza sie tyle chaosu na Ziemi... :/

A potem się ludzie dziwią że Amerykanie są nie lubiani na świecie :roll:
  • 0

#19

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dodatkowym czynnikiem jest fakt, iż USA prowadziły ataki na elektrownie jądrowe w Iraku, co może być czynnikiem dodatkowym w tych deformacjach genetycznych. Badacze powołują się jednak na zubożony uran jako przyczynę deformacji i raka.

Elektrownie? Nie wiedziałem, że takowe były. :hmm:
  • 0

#20

rybak.
  • Postów: 175
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No bo takich elektrowni w Iraku nie bylo, znow jakies bujdy na resorach ktos pisze... :/
  • 0

#21

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

And whilst it is conceivable that the US led attacks on Iraq's nuclear power stations could be a contributory factor

moze zle przetlumaczylem
  • 0



#22

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko wskazuje na to, że histeria związana z amunicją uranową oraz "syndromem bałkańskim" będzie miała podobny charakter. Czytając bowiem doniesienia prasowe nie sposób odnieść wrażenia, że ludzie najgłośniej piszący o "syndromie bałkańskim" dzielą się na dwie kategorie. Pierwszą stanowią ludzie kompletnie nie liczący się z faktami, tylko piszący na ślepo, bez przejmowania się jakąś tam rzetelnością informacji, ale za to z wyraźnym zamiarem wywołania histerii. Typowe dla nich są np. stwierdzenia że "NATO używało amunicji z wysoce radioaktywnego zubożonego uranu". Otóż zubożony uran używany w amunicji jest bardzo słabo radioaktywny - właśnie dlatego, że jest to uran "zubożony". Tak więc przerażające rewelacje o tym jak to czołgi trafione uranowymi pociskami płonęły "wyzwalając chmurę radioaktywnego dymu", który potem skażał trawę i wodę - to są bzdury. Niestety, mechanizm ten działa następująco: piszący o "radioaktywnych pociskach uranowych" doskonale wie, że pisze bzdury, ale wie też, że czytelnicy wiedzą na temat fizyki jądrowej niewiele a za to na ogół mają alergię na słowa takie jak "uran" czy "promieniowanie". Nikt nie będzie sprawdzał w encyklopediach czym różni się uran 235 od 238, więc można pisać co ślina na język przyniesie.

Do walki przeciwko stosowaniu amunicji uranowej zmobilizowali się teraz europejscy zieloni i pacyfiści. A dla nich każdy pretekst aby dokopać NATO i Stanom Zjednoczonym jest dobry, mniejsza o to czy jest prawdziwy czy nie, zaś rzetelne i wolne od demagogii przedstawianie faktów nie jest na ogół ich mocną stroną.

Należy zatem oczekiwać w mediach dalszych "rewelacji" na temat amunicji uranowej.


http://www.kurierplu...55/kp355-08.htm


Nawet gdyby uran z takich pocisków uległ całkowitemu rozproszeniu to, jak wynika z dotychczasowych doświadczeń, chodzenie po takim polu grozi pochłonięciem dawki 0.01 mSv na rok. Jest to 200-300 razy mniej niż otrzymujemy średnio na świecie z naturalnego tła. Większe dawki otrzymują rolnicy na polach nawożonych superfosfatem, który wytwarza się z apatytów zawierających uran. Oddzielanie go jest nieopłacalne. Wiosną, gdy zaczyna się kiełkowanie roślin i związane z tym spulchnianie gleby, nad polami unoszą się chmury radonu. Jednak nikt dotąd jakoś nie zauważył żadnego syndromu białaczkowego wśród rolników.

O tym, że zubożony uran jest bezpieczny, może świadczyć również jego stosowanie w urządzeniach cywilnych. Robi się z niego koła zamachowe - zajmują mało miejsca i dlatego montuje się je w samolotach, m.in. w Boeingach. Wytwarza się pojemniki na materiały promieniotwórcze i osłony na "bomby" kobaltowe stosowane w medycynie oraz defektoskopy - aparaty prześwietlające spawy rurociągów, statków itp.

http://archiwum.wiz....01/01030100.asp
  • 0



#23

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie chce cytować kolegi AndiDVB, ale wygląda mi to na antyislamizm. Nie napisaleś nic co przemawialoby za szkodliwością wyznawców Allacha. Ta religia jest bezpieczna i (zresztą jak każda) dopóki nie mamy do czyienia z fundamentalizmem. A teksty typu "we Francji co 2 dziecko to muzulmanin!!!!!!!" czy jeszce lepsze moim zdaniem "PANASZA SIE STRASZNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i nic tylko rozmnazaja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sie zwierzeta!!!!!!!!!!" móglbyś sobie darować. W Polsce prawie KAŻDY to katolik i co?A dochodzi i tutaj do skrrajności w postaci fundamentalistek radia Maryja. Twoja postawa jest trochę porównywalna z ich fanatycznym antysemityzmem.
Peace czlowieku, nie zapalaj sie tak, bo Ci to zaszkodzi.
  • 0



#24

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

And whilst it is conceivable that the US led attacks on Iraq's nuclear power stations could be a contributory factor

moze zle przetlumaczylem

Chyba chodzi o zakłady zajmujące się techniką nuklearną. Po prostu jestem ciekawy - szukałem info w necie o elektrowniach atomowych i nie znalazłem.


O tym, że zubożony uran jest bezpieczny, może świadczyć również jego stosowanie w urządzeniach cywilnych. Robi się z niego koła zamachowe - zajmują mało miejsca i dlatego montuje się je w samolotach, m.in. w Boeingach.

Pewnie i masz rację ale jak to jest (bo sie na tym nie znam) - pocisk sie "rozkrusza" i wtedy chyba łatwiej "złapać" takiego urana niż z koła zamachowego.
  • 0

#25

rybak.
  • Postów: 175
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

And whilst it is conceivable that the US led attacks on Iraq's nuclear power stations could be a contributory factor

moze zle przetlumaczylem


dobrze przetlumaczyles, ale swiadczy to tylko o tym zrodle ze jest niczego nie warte :lol
  • 0

#26

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba chodzi o zakłady zajmujące się techniką nuklearną. Po prostu jestem ciekawy - szukałem info w necie o elektrowniach atomowych i nie znalazłem.


byc moze, bo "elektrownie" powinny byc okreslane jako "power plants"
  • 0



#27

AndiDVB.
  • Postów: 118
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja mieszkam w EUROPIE a jak bede chcial popatrzec na muzulmnow to pojade do ich kraju a nie co dzien trzeba patrzec na ulicach na te babulce w chustach!!!


ludzie to Europa a nie bliski wschod


kto nie mieszka na zachodzie Europy to nie wie o co chodzi .
  • 0

#28

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Andi ale co ci przeszkadza jeśli ktoś wyznaje jakas inna religie?
  • 0

#29

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ja mieszkam w EUROPIE a jak bede chcial popatrzec na muzulmnow to pojade do ich kraju a nie co dzien trzeba patrzec na ulicach na te babulce w chustach!!!
ludzie to Europa a nie bliski wschod
kto nie mieszka na zachodzie Europy to nie wie o co chodzi .

Wiesz co, nie chce mi się z Tobą polemizować, ale może Francuzi jakby sobie chcieli posluchać język polski to też mogą jechać do Polski, chyba że jesteś w pelni zasymilowany i nawet z rodziną rozmawiasz po francusku?
Jesteś w obcym kraju i musisz się pogodzić z jego prawidlami. W końcu to we Francji korzenie ma tolerancja, a Ty z tą ksenofobią to może do Polski, bo tu jest jego kolebka;) Apropos jeszcze Europy, to i tutaj byly duże skupiska Muzulmanów (narodowość) w bylej Jugoslawii, cale Sarajewo bylo zamieszkale, ale nie tylko
  • 0



#30

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A raczej o wojnie, w której liczy się jak jak najbardziej efektywne pokonanie przeciwnika. Wszak im szybciej zabijesz wroga, tym mniej własnych żołnierzy stracisz.

Co zaś do zubożonego uranu - odsyłam do źródeł, które podałem.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych