Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kochaj Jezusa lub pal się na zawsze w Piekle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#91 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiecie co, to już nawet nie jest nudne, to jest żałosne. ;(
A ta moneta to taki rodzaj pamiątki, wiesz Berith, dla turystów i innych ludzi chcących wesprzeć zapewne remont, a nie jakaś odrębna waluta. :cafe:
  • 0

#92

pawelg.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mi sie takie posagi podobaja. Coprawda wolalbym zeby stawiali Jezusa zamiast innych postaci biblijnych, jednakze sam pomysl nie jest zly. Jezeli mialyby wygladac tak pieknie jak ten w Rio to jestem jak najbardziej za.
I nie, nie chodzi mi o to zeby stawiac tego rodzaju monumenty co kilometr.
  • 0

#93 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

jestem jak najbardziej za.

A ja jestem za tym, żeby te pieniądze przeznaczyć na ważniejsze cele tj.: pomoc ubogim, chorym, ogólnie potrzebującym.
Marii taki posąg nie jest do niczego potrzebny.
  • 0

#94

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ta moneta to taki rodzaj pamiątki, wiesz Berith, dla turystów i innych ludzi chcących wesprzeć zapewne remont, a nie jakaś odrębna waluta. cup.gif

Są dwie monety z serii „Zabytki kultury materialnej w Polsce”: Kościół w Haczowie - moneta srebrna o nominale 20zł, oraz 2zł ze stopu Nordic Gold. Kościół w Haczowie - wpisany na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO - to największy drewniany kościół w Polsce i największy drewniany w stylu gotyckim na świecie
  • 0



#95

vadre.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To ja może powróce do artykułu napisanego przez Euricyde a mianowicie artykuł ten oddaje świetnie błedy w rozumieniu wiary chrzescijańskiej.Stwierdzenie: Kochaj Jezusa lub pal sie na zawsze w piekle to klasyczny przykład falszywego obrazu Boga jako karzącego za każdy grzech. Artykuł trafia w samo sedno problemu bo niekturzy ludzie (niestety, czy to dlatego ze im nażucono czy wrecz kazano) wieżą w Boga ze strachu ponieważ wpojono im Jego fałszywy obraz i z ta takie głupoty. Oczywiście można wierzyć lub nie ale napewno nie warto sie o to kłucić bo to zależy od osoby. Niekiedy jednak zdarza sie w życiu człowieka coś co zupełnie go odmienia przywracając mu wiare w Boga, ale często nic sie nie dzieje. Ale własniie w tym tkwi istota wiary, żeby wierzyc bez namacalnych dowodów. A jeśli chodzi o piekło to wiara że wpiekle dusze sie palą i podobne głupoty to zupełny nonsens.Mianowicie piekło jest miejscem zupełnego odseparowania duszy od Boga, świadomej tego że zmarnowała swoje ziemskie życie i jednoczesnie tesknącej do niego. Zreszta jedni sie przekonaja drudzy może nie.
  • 0

#96

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ludzie wierzą w Boga ze strachu ponieważ wpojono im jego fałszywy obraz i z ta takie głupoty

A powiedz mi, kto mógł do tego doprowadzić?? Kto straszył Bogiem przez wieki??
  • 0

#97

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

hm. ksieza? (^^,)
chcialbym dodac, ze tytul tematu jest wg mnie genialny, za kazdym razem jak go czytam to rozklada mnie na lopatki. :)

Niekiedy jednak zdarza sie w życiu człowieka coś co zupełnie go odmienia przywracając mu wiare w Boga

lub na odwrot :)
a sam osobiscie znam ludzi ktorzy nie wierza, nie sa ochrzczeni i... niewiele roznia sie odemnie ^^
tzn moja znajoma ma podobne problemy do moich i takie tam.
wg mnie: wiara jak najbardziej ok
ale z TOLERANCJA dla innych..
  • 0

#98

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kto straszył Bogiem przez wieki?

A dzisiaj ktoś straszy Bogiem? Kościół ma prowadzić ludzi do poznania prawdziwego Boga, ale trzeba jeszcze pamiętać, że sam Kościół również stale odkrywa Boga. Myślę, że trzeba bardziej pozytywnie patrzeć na przyszłość Kościoła. :) Wystarczy spojrzeć no niego przez pryzmat błądzącego średniowiecza i ciemnych dni, żeby zobaczyć jak Kościół się zmienił... na lepsze. I ten proces nadal trwa. Czasem jest lepiej, a czasem gorzej, ale chyba w ogólnym rozrachunku jest na dobrej drodze... ;)

W średniowieczu Boga widziano przede wszystkim jako sprawiedliwego sędzię. Dziś już wiemy, że Bóg jest również miłosierny.
  • 0

#99

Sitchin.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...
W średniowieczu Boga widziano przede wszystkim jako sprawiedliwego sędzię. Dziś już wiemy, że Bóg jest również miłosierny.

Daj mi przykład miłosierdzia na świecie?, wyłączając Jana Pawła II oczywiście, który tę ideę tak propagował.
  • 0

#100

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W średniowieczu sprawiedliwy sędzia?? Owszem, był sprawiedliwym sędzią ale opartym na prymitywnych "paragrafach" KK. Nie oznacz to, że dzisiejszy katolik byłby w stanie nazwać średniowiecznego Boga "sprawiedliwym sędzią"..
Jak już mówiłem religia ma prymitywne korzenie i przez wieki ewoluowała... Ewoluowała między innymi do "miłosiernego" Boga. Może chcesz poznać początki ewolucji?? Podejrzewam, że byłbyś zniesmaczony ;)
  • 0

#101

vadre.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A powiedz mi, kto mógł do tego doprowadzić?? Kto straszył Bogiem przez wieki??

LEgalize zupełnie nie o to mi chodziło! Rolą KK nie jest straszenie ludzi Bogiem, wiadomo jest lepszy i gorszy ksiądz. Na myśli miałem że to świeccy ludzie wpajają swoim dzieciom fałszywy obraz Boga wynikający albo z nieodpowiedniego przekazu Bibli przez księży albo z tego że nie rozumieją tych treści i mają błedny obraz. Tak czy siak problem jest.
  • 0

#102

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Owszem, Kościół nie straszy już tak bardzo Bogiem... Ale straszy, czego efektem są kajdany... Mógłbym wymieniać tutaj setki przykładów ale po co??
Jakby Kościół nie próbował wykorzystywać strachu człowieka przed Bogiem to nie nosiłbyś tych psychicznych kajdanów, które trzymają Cię przy nim i nie bałbyś się korzystać z WOLNEJ WOLI - którą to podobno zostaliśmy obdarzeni a nam ją odebrano :)

Kościół narodził się na podstawie strachu i straszenia i nic nie jest w stanie tego wykorzenić... Może ewentualnie złagodzić i skamuflować skutki...
Ludzie nawet nie są świadomi tego jak się ich karmi strachem - są do tego przywyczajeni.

Nie twórzmy iluzji

Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi - jakby co to napisze prosciej.
  • 0

#103

vadre.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Owszem, Kościół nie straszy już tak bardzo Bogiem... Ale straszy, czego efektem są kajdany... Mógłbym wymieniać tutaj setki przykładów ale po co??


Wymien chodz jeden.

Przy kosciele nie trzymaja mnie kajdane psychiczne założone mi na umysł i wole przez księży, lecz to że kościół swoim nauczaniem głosi słowo pochadzące prosto od Boga którego miłuje. Z wolnej woli korzystam np. nie słucham dj.rydza a to przecież kościelne chociaż to kiepski przykład, chyba wbrew twoim przekonaniom nie mam klapek na oczach i nie uważam KK za wszystko co najświetsze na świecie. KK jest pełen absurdów nawet w Bibli znalazłęm jeden bład powiedziałem ksiedzu i nie wiedział co powiedziec:D. Ale to nie znaczy ze trzeba negowac nauki KK, ktury umożliwia kontakt z Bogiem i zrozumienie jego słów. Pozatym epoka krócjat krzyżowych sie juz skończyła i teraz już nie strasza tak bardzo;D
  • 0

#104

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

kościół swoim nauczaniem głosi słowo pochadzące prosto od Boga

np o kulcie Maryji, Bog w pismie swietym oczywiscie tez wspomnial ?

epoka krócjat krzyżowych sie juz skończyła

ale bojowki chrzescijanskie i tak daja o sobie znac :)
  • 0

#105

vadre.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

POnczak nie osmieszaj sie kult Maryi to DOGMAT WIARY wiesz co to? Jak nie to wytłumacze.

Dokładniej tzw. DOGMATY MARYJNE

POnczak a nawiazuja do bojówek chrzescijańskich to jeśli masz na myśli MOHEROWE BERETY to może lepiej sie wypowiadać na ten temat. Jesli nie chodzi o armie Beretów to powiedz co miales na mysli.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych