Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kochaj Jezusa lub pal się na zawsze w Piekle


  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#46

eLDreamer.
  • Postów: 39
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najbardziej logiczne wydaje mi się buddyjskie prawo karmy. Nie oglądajmy się na Boga tylko po prostu czyńmy dobro, wtedy uczynki te powrócą w postaci pozytywnych dla nas zdarzeń. Może nie tak zaraz ale kiedyś powrócą :) jak nie w tym życiu to w następnym. Oczywiście jeśli ktoś wierzy w reinkarnację.
  • 0

#47

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A uczynki bez wiary to co???

Jak to co? Są. Nie mówię, że nie można czynić dobrze bez wiary. Ja tylko stwierdzam, że nie ma prawdziwej wiary bez uczynków.
Jednakże z chrześcijańskiego punktu widzenia same uczynki nie wystarczą do zbawienia, potrzebna jest wiara. Mówiąc prościej zbawienia nie można sobie "kupić", w nie trzeba przede wszystkim wierzyć.
  • 0



#48

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawe w co wierzą forumowicze? moze w kasjopejan laugh.gif

Ja wierze przedewszystkim w siebie, a takze w rozwoj ludzkosci i postep, zarowno tecnologiczny jak i mentalny, a do tego zadna religia nie jest potrzebna, wrecz przeciwnie.

Nie mądralo, w newsy zamieszczane na NPN. cool2.gif

A wlasnie, dopiero skojarzylem, to nie hipokryzja troche panie grafiku z NPN ? :hmm: no ale w sumie moze grafik nie musi w to wszystko co tam podajecie wierzyc, taj jak np. Trojanowski z "Nie do wiary" podobno jest zatwardzialym sceptykiem. Ale z drugiej strony pamietam, jak broniles artykulow u Was zamieszczanych i czarnych helikopterow.
  • 0

#49

Grafik NPN.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem tak - czytam rozne fora strony itd wierze w ufo etc. ale sceptyk jest potrzeby bo jeśli mamy opinie huraoptymisty i sceptyka to....
prawde znajdziemy pośrodku :) np huraoptymista powie ze ufo sa to pojazdy kierowane przez kosmitów , sceptyk powie ze ufo nieistnieje a najblizej prawdy bedzie stwierdzenie ze ufo istnieje ale nie wiemy dokladnie czym jest :) FORUMOWICZU PAMIĘTAJ SCEPTYK JEST STWORZENIEM PRAWNE CHRONIONYM I NIEZBEDNYM DLA ZACHOWANIA ROWNOWAGI W UFOLOGICZNYM EKOSYSTEMIE :)
  • 0

#50 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

...nareszcie coś z sensem panie Grafiku... ;) Brawo! :)
  • 0

#51

Grafik NPN.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Swoją drogą wywołała sie fajna dyskusja heheheh :)
  • 0

#52 Gość_jarecki_ole

Gość_jarecki_ole.
  • Tematów: 0

Napisano

Módlcie się niewierni !!!
Bo jak nie to przywalą atomówką !!!
  • 0

#53

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc to przeraził mnie trochę ten artykuł. Pierwsze, co mnie zaczęło zastanawiać, to kim tak naprawdę jest autor tego tekstu, bo pisze trochę tak, jakby, delikatnie mówiąc, nie lubił Chrześcijaństwa. I próbuje udowodnić dość dziwnymi jak na mój rozum argumentami, że albo Jezus jest zły, albo ludzie nie znają prawdziwego Boga. Nie widzę innego sensu w tym artykule, poza prawdopodobnym jego założeniem, aby pośmiać się trochę z religii, której symbolem jest krzyż, a więc cierpienie (na temat którego autor tekstu ma raczej wątpliwe pojęcie) i udowodnić istnienie dziur, których nie ma. Ewentualnie samemu podziurkować... ;)
Jak dla mnie, dziwny jest ten artykuł. :hmm:
  • 0

#54

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zakładając że nie lubi. Czy o chrześcijaństwie powinni albo mają prawo wypowiadać się tylko ci co nie napiszą o chrześcijaństwie złego słowa??
Właśnie tak było przez setk lat i dzisiaj dochodzi do paradoksów w które jest nam ciężko uwierzyć... Przez te setki lat chrześcijanie zostali tak wychowani że nawet nie chcą myśleć o negatywnych faktach. Takowe istnieją i trza się z tym pogodzić.
Tak się składa, że często ludzie chcą nam otworzyć oczy na niektóre rzeczy i musza niestety przy tym wytykać różne negatywne fakty a my to odbieramy jak ataki.. To jest chore.
  • 0

#55

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dziwne. kiedy powiem na tym forum, ze amerykanie byli na ksiezycu to zaraz sie znajdzie ktos kto powie, ze jestem ciasnym umyslem i mam sobie isc z takimi teoriami bo sa dowody na byle stronce www. kiedy jedak napisze, ze wierze w Boga, a nawet mam biblie - calkiem madra ksiazke znana i czytana od dawna to wszyscy zgodnie twierdza, ze to bajka i ze nalezy im sie mozliwosc posiadania odmiennego, rownowaznego zdania.

na tym przykladzie widac, ze jest to forum nie tyle paranormalne co nonkonformistyczne. za wszelka cene. w co wierza forumowicze? w kasjopejan? w siebie? chyba jednak w to, ze mainstream to zlo ;)
  • 0

#56

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Otoz to. Dokladnie, prawa fizyki to nie wiara, tylko faktyczna rzeczywistosc, wiec porownanie zupelnie bezsensowne.





Fizyka(jej prawa) to faktyczna rzeczywistość, hahahaaaaaaaaa

Kpisz czy o drogę pytasz ?


mariuszm
  • 0

#57

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fizyka(jej prawa) to faktyczna rzeczywistość, hahahaaaaaaaaa

A co ty nazwałbyś faktyczną rzeczywistością???
  • 0

#58

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezły artykuł Eury. :) Taka prawda. No ale ludzi najłatwiej jest straszyć.

Fizyka(jej prawa) to faktyczna rzeczywistość, hahahaaaaaaaaa
Kpisz czy o drogę pytasz ?

n/c
  • 0

#59

pawelg.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja chcialbym zobaczyc jakis konkretny fragment ST w ktorym jest mowa o tym o czym pisze autor.
  • 0

#60

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tekst mało ciekawy, tendencyjny i mieszający masę pojęć. Na przykład po kiego porusza Stary Testament i kamienowanie jak ma chodzić o Jezusa? Od kiedy to chrześciajnie kogoś kamienują? (taki fajny cytat nawet jest, "kto bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem" )

Ale zagłębiając się dalej, to faktem jest, że WIARA jest potrzebna do zbawienia. Z niej biorą się dobre uczynki, szczere a nie wyrachowane.
Nie jest jednak tak, że każdy kto nie należy do Kościoła katolickiego skazany jest automatycznie na piekło.. Sąd nie należy do nas.
Droga jaką wskazuje Jezus jest najpełniejszą z możliwych na Niebo, czasem inne ścieżki są bardziej pokręcone, i bywa, że dopiero pod koniec żywota ludzie widzą Jezusa (nawet w ostatnich swych chwilach)..

Zresztą, to jest kolejny temat szkalujący chrześcijaństwo, a nie mający zmusić do jakieś refleksji. Innymi słowy standard tutaj.

Aha, z ciekawostek, co prawda nie można przeszkodzić chrześciajninowi w dostaniu się do Nieba jeśli taka wola Boska, to można to zrobić wyznawcowi Allaha. Starczy spryskać go przed śmiercią świńskim tłuszczem i bramy Raju będą przed takim zamknięte. Ale to chrześcijaństwo jest złe, głupie, nielogiczne, prawda?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych