Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kochaj Jezusa lub pal się na zawsze w Piekle


  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#16

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jesli chodzi o pieklo to nie wiem czy tak latwo sie tam dostac. moje CV i list motywacyjny pozostaja bez odpowiedzi :(
  • 0

#17

Darth_Luk.
  • Postów: 45
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jesli chodzi o pieklo to nie wiem czy tak latwo sie tam dostac. moje CV i list motywacyjny pozostaja bez odpowiedzi :(


znajdziesz się w celi obok mnie :P
a wracają do tematu chrześcijanie powinni modlić się do Chrystusa tak?
to czemu modlą się do "Wszystkich świętych" ?
Matki boskiej ?
czy to nie jest Bałwochwalstwo ?
proszę o odpowiedz tych fanatycznych :P
(wiem upierdliwy jestem) :devil:
  • 0

#18

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przemo, a jak Ty sobie wyobrazasz wiecej "prawdziwych bogow"? ;)
opcje sie z definicji wykluczaja i najwyzej jedna moze byc sluszna. to chyba normalne, ze ktos wierzacy bedzie bronil swojego stanowiska, tak samo jak fizyk nie bedzie tolerowal tego, ze ktos twierdzi, ze zasady dynamiki newtona to bzdura (chodz to akurat naciagany przyklad - przyznaje sie bez bicia :) ).

Darth_Luk, a jak nie beda sie modlic do "wszystkich swietych" to juz beda ok, czy masz jeszcze cos?
  • 0

#19

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Opcje wiary, jeśli o tym piszesz, wykluczają się, a co więcej najprawdopodobniej wszystkie dalekie są od prawdy, której nie znamy.

Otoz to.

Porównanie religii z fizyką jest delikatnie mówiąc pozbawione sensu.

Dokladnie, prawa fizyki to nie wiara, tylko faktyczna rzeczywistosc, wiec porownanie zupelnie bezsensowne. Pozatym Grafiku NPN prezentujesz typowa polsko-katolską postawe, gdy tylko pojawia sie jakakolwiek krytyka nauk kosciola i wytyka sie jej absurdy, to unosisz sie agresja, wysmiewasz, bo nie potrafisz prowadzic dyskusji na argumenty bo ich nie posiadasz. Typowa bron babc i wiekszosci zdewocialych katolikow w Polsce, wysmiac, ponizyc, a jak sie zapytasz: "ale odpowiesz mi na to pytanie? " To on Ci odpowie: "a daj mi spokoj, nie obchodzi mnie to, nie chce sie nad tym zastanawiac" itd.
  • 0

#20

Darth_Luk.
  • Postów: 45
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Darth_Luk, a jak nie beda sie modlic do "wszystkich swietych" to juz beda ok, czy masz jeszcze cos?


mi chodzi o to że Bałwochwalstwo to ciężki grzech który chrześcijanie mimowolnie popełniają
i oni do nieba idą ? dziwne bo podobno za grzechy ludzie są karani i jak tu zrozumieć boga ?
  • 0

#21

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przemo, to samo można powiedzieć o drugiej stronie.

Bezczelnością jest mówienie o jedynym "prawdziwym Bogu" i jedynej prawdziwej drodze do zbawienia.

Dość się już naczytałem o tym, jak ta wszechogarniająca bezosobowa boska energia, będąca wszystkim jest jedynym sensownym rozwiązaniem. Dość się już naczytałem, że wszyscy katolicy i a w sumie to wszyscy chrześcijanie mają zamknięte i ograniczone umysły, a "ja oświecony, zrozumiałem Istotę Rzeczy i będę próbował Wam to uświadomić, uzmysławiając jednocześnie, jak bardzo się mylicie"

Mnie natomiast dziwi, jak można bez zastanowienia przyjmować nauki od "autorytetów" nie zadając pytań dlaczego tak jest.

A mnie dziwi to bezkrytyczne przyjmowanie nauk chanellingowych, "Rozmów z Bogiem", które równie dobrze mogą być tylko efektami schizofrenicznych przypadłości ich jak najbardziej ziemskich autorów. A pytanie "dlaczego?" to raczej rzadkość...

Nie szukając w tych naukach sensu?

Ja w Biblii widze sens i to bardzo głęboki. Może to dlatego, że nie przesłaniają mi go wszechobecni w niej "kosmici" i ich "latające pojazdy kosmiczne". ;)
  • 0



#22

Grafik NPN.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe w co wierzą forumowicze? moze w kasjopejan :lol
  • 0

#23

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Każdy wierzy w co chce, a ty akurat nie masz prawa obrażać tego, że user wierzy akurat w "to".
  • 0

#24

Grafik NPN.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Danielu Dżeksonie ja nikogo nie obrażam tylko pytam
  • 0

#25

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie, użytkownicy nie wierzą w kasjopejan jako bogów. I czy mógłbyś łaskawie przestać mnie nazywać tak, jak to robisz ?
  • 0

#26

Grafik NPN.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ok :]
  • 0

#27

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Opcje wiary, jeśli o tym piszesz, wykluczają się, a co więcej najprawdopodobniej wszystkie dalekie są od prawdy, której nie znamy. Jednak paradoksalnie wszystkie mogą zawierać części prawdy, ukazane z innej perspektywy.


najprawdopodobniej? a po czym wnosisz?

Porównanie religii z fizyką jest delikatnie mówiąc pozbawione sensu. Ciekawe jak porównać wierzenia i UDOWODNIĆ ich słuszność? W fizyce jest to jak najbardziej wykonalne.

a kumasz, ze to byla taka metafora (trudne slowo)?
rownie dobrze moglem napisac o ornitologu, ktorego ktos przekonuje, ze wszystkie ptaki maja dodatkowa noge na glowie...

Darth_Luk, albo pokazesz mi gdzie Bog w biblii mowi, ze chrzescijanie maja sie modlic do wszystkich swietych, albo "wygralem i zabieram twoje zloto"
  • 0

#28 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Z drugiej strony należy zapytać, dlaczego muzułmanin będzie kwestionował wiarę chrześcijanina... znasz odpowiedź ?

A Ty - znasz?

A mnie dziwi to bezkrytyczne przyjmowanie nauk chanellingowych, "Rozmów z Bogiem", które równie dobrze mogą być tylko efektami schizofrenicznych przypadłości ich jak najbardziej ziemskich autorów. A pytanie "dlaczego?" to raczej rzadkość...

Chyba przesadzasz. Nie wszyscy w to wierzą, nie bezkrytycznie. :P

Ja w Biblii widze sens i to bardzo głęboki. Może to dlatego, że nie przesłaniają mi go wszechobecni w niej "kosmici" i ich "latające pojazdy kosmiczne".

Well, gratuluję otwartości umysłu, ale to już Twój problem. ;)

Ciekawe w co wierzą forumowicze? moze w kasjopejan

Nie mądralo, w newsy zamieszczane na NPN. 8)
  • 0

#29

Darth_Luk.
  • Postów: 45
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bóg tego nie mówi tylko ci co udają jego sługusów a to jest różnica
a wiesz chyba jak łatwo manipulować człowiekiem jak się puści siewkę typu:
"Módlmy się za dusze w czyśćcu żeby dostały się przed oblicze naszego Pana"
  • 0

#30 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

"Módlmy się za dusze w czyśćcu żeby dostały się przed oblicze naszego Pana"

Czy nie wiecie, ze KK wycofuje się z nauczania, ze człowiek posiada duszę?
Już tylko gdzieniegdzie w czasie mszy ksiądz używa tego określenia.
Takie są fakty.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych