Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kochaj Jezusa lub pal się na zawsze w Piekle


  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kochaj Jezusa lub pal się na zawsze w Piekle
Natura Ludzkich Religii




"Kochaj Jezusa lub pal się na zawsze w Piekle". Pierwszy raz zobaczyłem to niezwykle krzepiące oświadczenie w formie ozdoby stodoły w wiejskiej południowej Karolinie. W miejscu, w którym spodziewałem się zobaczyć coś takiego. Napis wyrażał formę wiary, połączenia mentalności z technikami fundamentalistycznymi - formę lekcji. ALBO Kocham Jezusa, wyznaję go, przedkładam ponad wszystko i robię wszystko to o czym on myśli czy mówi, albo czeka mnie spalenie nie jedno ale palenie WIECZNE w piekle.

Cóż za wybór i co ciekawsze, jakiż to znakomity powód by kochać Jezusa! Przestrzegać tej miłości z czystego strachu przed unicestwieniem. Duchowość nie mogła wymyślić niczego lepszego!

W efekcie mógłbym tym samym karmić swoje dzieci - jako kochający ojciec mówić im, "albo kochacie tatusia, albo was zabiję i będziecie na wieki cierpieć". Jakikolwiek rodzic, którego przyłapano by na takim zachowaniu zostałby aresztowany i prawdopodobnie utraciłby swoje prawa rodzicielskie. Ale nie Bóg oczywiście.

Bóg jako nieprzenikniona forma miłości nigdy nie postąpiłby wg. takich zasad i są one powodowane wyłącznie naturą ludzką, która przypisuje Bogu przymiotniki - słodkiego, groźnego - polegając na pożądanym skutku. To żałosne.

Biblia często ukazuję rozwiązania raczej w stylu miłości Talibów do swoich dzieci. Czasami wykorzystywany jest "kij posłuszeństwa" do zaprowadzania porządku wśród dzieci. Używany gdy nie słuchamy Boga - czyli nie zgadamy się z ojcem, nawet gdy ten śmiertelnie się myli. Oczywiście ta zasada pozwala kontrolować i zadowalać plemię choć tak naprawdę sprawia, że stajemy się skryci i pełni urazy, ulegli do czasu gdy mamy okazję wyzwolić się z pod tego jarzma.

Co jeśli mamy to szczęście żyć przed ponownym nadejściem Jezusa, spadającym z nieba na białym koniu i trzymającym w dłoni żelazną laskę posłuszeństwa. Zstąpiłby w chwale anielskich trąb i harf których dźwięk byłby tak przenikliwy, że zaczęlibyśmy krzyczeć z bólu "Ok, Ok, wygrałeś, Kochamy Cię!".

Karanie nigdy nie działa dostatecznie dobrze. Czy my ludzie przez wieczność będziemy motywowani przez strach? Strach na który sami się godzimy. Wydaje mi się, że jeśli nie przyjmiemy jakiejś nowej drogi, nowej idei to nic się nie zmieni. Warto byłoby usiąść i zastanowić się, dokąd zmierzamy w naszej religii.

W Starym Testamencie mówią nam, że jako rodzice powinniśmy zebrać całą naszą odwagę i ukamieniować nasze buntownicze dzieci. Świetny pomysł! Ta idea powinna zwyciężyć jako najskuteczniejsza metoda wychowania w historii ludzkości. Oczywiście wg. tych wskazówek wiek dziecka nie miałby znaczenia, wszakże rodzicami jesteśmy zawsze. Co musiałoby się stać, żeby rodzice wzięli kamienie i rzucali nimi w swoje dzieci nie żeby je wystraszyć ale żeby zabić!? Czy wiecie jak długo trwa kamieniowanie aby doprowadzić do śmierci? Kawał czasu.

Wg. tej metody, matka powinna z uśmiechem krzywdzić własne dziecko widząc gdy to błaga o pomoc. Na nic prośby i błagania - które tylko powodowałyby uśmiech na twarzy matki: "Ha! myślisz, że to był potężny cios? To popatrz na to!". Być może i tata pomógłby w tych praktykach... potem przy obiedzie dyskutowaliby czy mogli zrobić to lepiej.

Zastanawiam się tylko czy jakakolwiek matka / ojciec trzymający w ręku kamień byłby zdolny rzucić go w kierunku własnego dziecka, kiedy to podbiegłoby z uśmiechem na twarzy pytając "Tato po co Ci ten kamień?" Sądzę, że rodzic obdarzyłby dziecko uśmiechem pomijając jednak fragment Starego Testamentu mówiący o skutecznych technikach kamieniowania.

Jeśli rodzic jest zmuszany przez prawo religii do kamieniowania własnego dziecka, to dla mnie leży to poza granicami zrozumienia i nie jest to dla mnie nauka jakiegokolwiek Boga, choć takich Bogów w naszym świecie jest wielu - Bogów, którzy posługują się strachem - tak jak głosi wspaniałe hasło "Kochaj Jezusa lub pal się na zawsze w Piekle". Dlatego proszę, nie kamieniujmy dzieci tylko dlatego, że są ludźmi i zapomnieli o żelaznym kiju posłuszeństwa.

Istnieje wiele form wyrazu: "Kochaj mnie albo Cię zabije" - jakie dominują w religiach na tej planecie. Inne formy tego absurdalnego stwierdzenia to: "Wielb mnie, albo Cię zabiję", "Wierz mi, albo Cię zabiję", jak również "Uściśnij mocno tatę, bo moja miłość przerodzi się w gniew". Wszystkie bardzo skuteczne i prawdziwie oddające głębokie zrozumienie miłości i współczucia. Prawie wzruszyły mnie do łez, gdy pomyślałem jak kochany jestem przez tych wszystkich Bogów, którzy tylko czekają na to aby zlać mnie do nieprzytomności.

Podsumowując, patetyczne stwierdzenie: "Kochaj Jezusa lub pal się na zawsze w Piekle" jest wzruszającym oświadczeniem tego co złe w fundamentalistycznym myśleniu religijnym. Wszystko opiera się o strach, wstyd i winę. To kluczowy czynnik motywujący i przypominający o konsekwencjach jeśli nie dostosujemy się do pewnych wymogów. Bardzo chciałbym spotkać dzieci tej osoby, która namalowała ten wielki napis na dachu stodoły - ten rodzaj kolejnej mądrej biblijnej rady. Zastanawiam się, czy dzieci tej osoby przybywają jeszcze na tą farmę dziękując za święta Bożonarodzeniowe, albo na urodziny taty. Zastanawiam się czy wysyłają kartki z życzeniami. Zastanawiam się w końcu na ile blisko są zżyci z rodzicami, czy interesują się ich życiem. Nie.. myślę, że nic z tych rzeczy nie ma miejsca. Stawiam, że dzieci te zostały już ukamieniowane dawno temu...




Tłumaczył Eurycide
by Dennis_Diehl
www.paranormalne.pl
http://ezinearticles.com

  • 0



#2

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wolę palić się w piekle :>
Przynajmniej ciepło będzie :lol
  • 0



#3

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jarecki, podobno piekło jest zimne, tak mi mówiła pani od Polskiego kiedy czytaliśmy fragment "Boskiej Komedii". :P

No i tutaj widać jak to jest z religiami... kolejna rzecz, dlaczego nie lubię Chrześcijaństwa i innych starych religii.
  • 0



#4

Czacha_47.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aktualnie nikt nie jest w stanie powiedzieć co się dzieje z nami po śmierci, dlatego obojętne mi to gdzie trafię. Lepiej teraz jest skorzystać z życia niż martwić się czy będę się palił w piekle czy nie.
  • 0

#5

Electric Ant.
  • Postów: 135
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[FONT=Arial][SIZE=7][COLOR=yellow]Świetnie napisane! Taka jest prawdziwa natura wszystkich systemów religijnych-utrzymac nas w niewolnictwie,intelektualnym,duchowym i emocjonalnym. Ciekawie też o religii pisał L.Feuerbach w "Krytyce religii",opisywał min skutki dogmatycznego,bezkrytycznego przyjmowania gotowych prawd duchowych(grzech pierworodny i poczucie winy,kompleks bycia istotą niedoskonałą i ograniczoną). Nie mam nic przeciwko ludziom praktykującym dopóki oni nie mają nic przeciwko mnie ;) ale wydaje mi się że ludzkośc powoli dorasta do tego żeby przejśc od duchowości zinstytucjonalizowanej,kościelnej do naturalnej, od wartości narzuconych do wartości wypracowanych. Pozdrowionka dla wszystkich pozytywnie zakręconych :)
  • 0

#6

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Taka filozofia jest rzeczywiście zawarta w Starym Testamencie i wydaje się że była on odpowiedzią na potrzeby duchowe, rozwój mentalny i umysłowy ówczesnych ludzi. Dopiero Jezus przyszedł z nową wizją Królestwa i zmienił wymowę Pisma. Nie został dobrze zrozumiany przez wszystkich, dzisiaj różne kościoły chrześcijańskie również popełniają błąd instytucjonalizacji wiary skupiając się na formie a nie treści jaką dał na Jezus dla rozwoju ducha.

PS: Widzę Eurycide że też często przeglądasz GLP :)
  • 0

#7

Darth_Luk.
  • Postów: 45
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale jak dusza może cierpieć chyba że ja się mylę i dusza czuję ból fizyczny
choć to trochę niemożliwe
a z tymi religiami to jest tak:
człowiek idzie na duchownego bo to łatwa praca i tyle
  • 0

#8

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ale jak dusza może cierpieć chyba że ja się mylę i dusza czuję ból fizyczny

O takich absurdach, to wogole nie ma sensu wspominac, bo cala religia jest nimi usiana i to kazda.
  • 0

#9

Grafik NPN.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No widze ze Eurycide nie ma juz o czym pisać - ciekawe co ten art ma wspólnego z rzeczami PARANORMALNYMI - nie ma to jak objechac sobie czyjaś wiare .... brawo pewnie lepsza wg ciebie jest wiara w reiki i inne pierdoły - to ma być administrator ? - chyba zarujecie. Moze ty Eurycide pomyśl sobie 2 razy zanim coś napiszes. Idzcie pomódlcie sie do Raela dr Pająka czy innego Sai Baby :)

Pozdrawia menda spoleczna ciemnogordzki fanatyk katolicki ciemniak Pozdrawiam
  • 0

#10

Electric Ant.
  • Postów: 135
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No widze ze Eurycide nie ma juz o czym pisać - ciekawe co ten art ma wspólnego z rzeczami PARANORMALNYMI - nie ma to jak objechac sobie czyjaś wiare .... brawo pewnie lepsza wg ciebie jest wiara w reiki i inne pierdoły - to ma być administrator ? - chyba zarujecie. Moze ty Eurycide pomyśl sobie 2 razy zanim coś napiszes. Idzcie pomódlcie sie do Raela dr Pająka czy innego Sai Baby :)

Pozdrawia menda spoleczna ciemnogordzki fanatyk katolicki ciemniak Pozdrawiam

Nie napisał nic o co Bóg mógłby się obrazic. Biblię spisywali i redagowali ludzie przez setki lat,uważasz że ludzie są nieomylni i nie było szans na wypaczenie Jego nauk? Jakie ma znaczenie to iloma lub którymi palcami się żegnasz? Jak wygląda twój krzyż i czym się różni od innych? Naprawdę przypisujesz Bogu aż taką małostkowośc? Każdy ma takiego Boga na jakiego zasługuje...
  • 0

#11

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

autor tego tekstu ma chyba jakies niezdrowe wspomnienia z dziecinstwa.

poza tym, wyobrazcie sobie sytuacje, w ktorej ide do centrum miasta w momencie szczytu komunikacyjnego i z okrzykiem na ustach "paranormalne.pl" wysadzam sie zabijajac najblizszych przechodniow. czy jest to dobry powod zeby zmieszac ten portal z blotem?

a teraz sytuacja nr 2, w ktorej mowie, ze Jezus chce cie zabic, ew. wtracic do piekla i to jest jego jedyny cel. czy to jest dobry powod, zeby zmieszac Jezusa z blotem?

jesli jest to dla Ciebie - czytelniku tego posta - zastanawiajace to pomysl gdzie jest manipulacja. czy wielkim manipulatorem jest Jezus, czy ludzie, ktorzy osadzaja (osmieszaja?) religie na podstawie jednego zdania, ktore nie jest nawet czescia biblii.
  • 0

#12

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No widze ze Eurycide nie ma juz o czym pisać - ciekawe co ten art ma wspólnego z rzeczami PARANORMALNYMI - nie ma to jak objechac sobie czyjaś wiare .... (...)


Po pierwsze popatrz na górę i przeczytaj jaki to dział - "Wiara i Religia".

Po drugie, administrator jest od zarządzania forum, ma sprawiać, aby forum działało perfekcyjnie, a jego poglądy to już jego sprawa, jeżeli nie potrafisz oddzielić płaszczyzny "zawodowej" od "prywatnej" to już twój problem.

W ogóle zastanawiam się, dlaczego tutaj przebywasz, skoro potrafisz tylko obrażać nie tyle poglądy, co osoby wyznające te poglądy...
  • 0

#13

Grafik NPN.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No chyba was nieprzegadam - dziwi mnie tylko z jaką beczelnościa kwestionujecie nauki kosciola - moze to wy macie złe doswiadczenia :lol :lol :lol ale dobra nie bede sie spierał :)
  • 0

#14

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dziwi mnie tylko z jaką beczelnościa kwestionujecie nauki kosciola


Dlaczego kwestionujemy ? Bo niektórzy mają wiedzę na pewne tematy i nie boją się pytać, dlatego znają odpowiedzi na różne pytania, które pokazują nauki KK w negatywnym świetle. Z drugiej strony należy zapytać, dlaczego muzułmanin będzie kwestionował wiarę chrześcijanina... znasz odpowiedź ?
  • 0

#15

Electric Ant.
  • Postów: 135
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pozostaje nam robic swoje nie odbierając innym prawa do takiej duchowości jaką sobie wypracowali lub narzuciło im wychowanie lub społeczeństwo. Pozdrowienia dla wszystkich cyt. "mend społecznych katolickich ciemniaków" ;) i zwolenników Sai baby.
Niezrzeszona
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych