Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mieszkając z duchami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1

dorota.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam! Chciałam wam opowiedzieć historię, którą sama przeżyłam, a mianowicie mieszkałam przez dwa tygodnie w nawiedzonym domu.
Byłam w 5 klasie technikum i wyjechaliśmy całą klasą na praktyki do Wisowej koło Skierniewic. Było nas tam około 27 osób. mieszkaliśmy w 1 piętrowym długim budyneczku. Pierwszwj nocy była wielka impreza no bo niema jak to swoboda. Drugiego dnia było około godziny 22.00 usłyszałyśmy męski głos na schodach prowadzących na nasze piętro ( zaznaczam, że w tym budynku były same dziewczyny, 27 dziwczyn ). Zaczełyśmy szybko chować papierosy i popelniczki stojące w pokojach myśląc, że to właściciel, głos było słychać bardzo wyraźnie lecz nie doczekaliśmy się właściciela tegoż głosu. Zeszłyśmy w parę osób na dół żeby sprawdzić kto przyszedł, (na dole było tylko jedno pomieszczenie - jadalnia i nic pozatym, nawet okien tam nie było), nikogo nie zauważyłyśmy, drzwi były zamknięte na klucz, który znajdował się w zamku od wewnątrz więc nikt nie mógł wejść. Wróciłyśmy na górę i siedziałyśmy wszystkie w jednym pokoju, męski głos słyszałyśmy tego dnia jeszcze kilkakrotnie i kilkakrotnie sprawdzałyśmy cały budynek ale niestety nikogo nie znalazłyśmy. Trzeciego wieczoru histroria zaczęła się od nowa, godzina 22 znów usłyszałyśmy męskie głosy było ich tym razem kilka i były bardziej wyraźne niż poprzedniego dnia, wystraszyłyśmy się nie na żarty, zebrałyśmy się wszystkie i poszłyśmy do właściciela, mieszkał on 500 m od naszego domu w domku jednorodzinnym wraz z żoną, od jego domu do następnych domów jest około 5 km odległości w jedną jak i drugą stronę, więc nie ma mowy o kręcących się ludziach po tej miejscowości. Właściciel jak mu powiedziałyśmy o tych zdarzeniach bardzo się zdenerwował, zczerwieniał i powiedział, że to niemożliwe żeby tu byli jacyś mężczyźni i napewno nam się wydaje, jego zachowanie było bardzo dziwne. Kazał nam się dokładnie zamykać i brać na noc do budynku jego dwa ogromne psy. Następnego dnia oczywiście historia się powtórzyła, tych męskich głosów było słychać coraz więcej, można było odróżnić około 9 różnych głosów. Zaczełyśmy panikować, zeszłyśmy w 27 osón na dół, chciałyśmy wziąść psy do budynku ale za żadne skarby nie chciały tam wejść, jak je ciągnełyśmy za smycze to przeraźliwie wyły ( zaznaczam , że te psy całe dnie wylegiwały się u nas w domu na schodach, a jak tylko zbliżała się godzina 22 ze skowytem uciekały). Sprawdziłyśmy cały budynek wzdłuż i wszerz nikogo nie było. Wróciłyśmy na górę i wszystkie zamknełyśmy się w jednym pokoju. Tuż za drzwiami pokoju było coraz głośniej słychać męskie głosy, ale trudno było wyłapać słowa. I tak w 27 osób przespałyśmy noc w malutkim pokoiku. Ale to był dopiero początek, w kolejnych dniach głosów było coraz więcej, w łazienkach jak się kompałyśmy za parawanami od pryszniców był istny gwar (kompałyśmy się po kilka osób naraz pod jednym prysznicem bo nikt nie odważył by się iść sam), a kiedy stawałyśmy przy lustrach za nami było widać cienie przesówające się po ścianach. W następnych dniach dołączyło do tego walenie w dzrzwi od pokojów, gaszenie i zapalanie świateł w pokojach, radio same się włączało i wyłączało wszystko zaczynało się o godzinie 22 a kończyło o 4 równo jak w zegareczku. To było straszne, działo się tak przez dwa tygodnie naszego pobytu. Właściciel oczywiście twierdził, że wszystko sobie wymyślamy, ale ludzie pracujący u niego mówili, że wszyscy którzy tu przyjerzdżają to samo słyszą co my. Mówili również, że firma ta została pobudowana na jakimś dzikim cmentarzysku z okresu II wojny światowej. Co o tym myślicie, a może ktoś z was był tam również. Pozdrawiam.
  • -1

#2

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przerażające :wow: Jeśli nie zmyślasz, to dziwię się, jak wytrzymałaś dwa tygodnie...
  • 0

#3

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo wiarygodna historia. Manifestacje były dosyć klasyczne i mogły być spowodowane niezadowoleniem poprzednich właścicieli. Być może byli źli, że ktoś mieszka w ich domu lub inna wersja - ktoś nie zdawał sobie sprawy z tego, że nie żyje. Szkoda tylko, że nikt nie odważył się niczego nagrać, ale rozumiem to. Wtedy mielibyśmy prawdopodobnie prawdziwe odgłosy z evp. Nie można wykluczyć też działalności poltergeistów, które to lubią przeszkadzać, hałasować i włączać urządzenia.
  • 0



#4

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wlasnie dziwi mnie to ze od razu nie wyjechalyscie... 2 tyg. z takim czyms.
i znowu mnie ciemnosc wyprzedzil z moja wypowiedza.

moge w takim wypadku stwierdzic ze sie zgadzam z ciemnoscia.
  • 0

#5

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

porażające, jeżli prawdziwe.
teraz będzie offtop, ale ja jeszcze nie spotkałam ducha :/
kolejny dowód na to, że psy wyczuwają obecnos dusz.
  • 0

#6

fakolpet.
  • Postów: 125
  • Tematów: 10
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Jedna z niewielu wg. mnie wiarygodnych historii... Wszystko się niby zgadza, dziwi mnię tylko to, że wytrzymałyście tam 2 tyg. Przypuszczam, że to poltergeist, albo duchy... Mam pytanie, czy w tym domu na przykład nie było jakiegoś zbiorowego samobójstwa? Pytam, bo są czasami takie domy, gdzie zbierają się sekty i popełniają tam masowe samobójstwo.
  • 0

#7

Dedisz.
  • Postów: 130
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ekstra historia, ja bym miał dosć po 1 dniu.

Mówili również, że firma ta została pobudowana na jakimś dzikim cmentarzysku z okresu II wojny światowej.


Może to duchy zabitych żołnierzy?
  • 0

#8

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Interesujące... Mógłbym prosić o adres?
  • 0

#9

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

CHociaz gdyby sie tak wybrac i tam przesiedziec pare dni to :D mogło by byc interesujace moze zrobimy sobie tam zlot? :D
  • 0

#10

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

taa, ale same niewiasty;)
podejrzewam, że fakt obecności takiej ilości kobiet mial niebagatelne znaczenie dla manifesacji ;)
  • 0



#11

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

zauwazylam ze jak każdy doda coś od siebie to nawet coś mądrego możemy wymyślec:)
  • 0

#12

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nadal proszę o adres, ale moim zdaniem grupka chłopaków sobie jaja robiła (jak nie sam właściciel - zboczek jeden :D ). Nie wykluczam manifestacji, ale jednak bardziej mnie przekonują chłopacy, lub właściciel - zbok <LOL>.
  • 0

#13

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

(jak nie sam właściciel - zboczek jeden grin.gif ).

:rotfl:

ale jesli tam byl cmentarz to nawet wlasiciel-zboczek nic nie poradzi:)

chociaz kiedy o to pytaly dziewnie sie zachowywal... :o
  • 0

#14

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Berith..no jak ,,chlopacy"... gdy ktos robi sobie tego typu jaja to zazwyczaj wychodzi szydlo z worka i to w krotkim czasie, slychac by bylo glupawe smiechy albo przemieszczanie sie dowcipnisiow, no nie mow ze ty bys nie odroznil glupiego zartu pohukujacych kolegow od czegos rzeczywiscie paranormalnego... A teraz pytanie z innej beczki: dlaczego zwierzeta (najczesciej mowa o psach) BOJA SIE duchow?? podobno psy wyczuwaja tez intencje, czy dobrego ducha tez by sie baly?
A wlasciciel moze dziwnie sie zachowywal bo nie chce interesu stracic... jakby sie rozeszlo ze tam straszy to by nikt nie przyjezdzal, no moze nieliczne Berithy z innymi ghostbusters :P
  • 0

#15

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z właścicielem żartowałem, ale kto wie... Jak Ci chłopcy byli zdeterminowani, to by dali radę ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych