Skocz do zawartości


Arka Noego odnaleziona?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#16

taiszo88.
  • Postów: 101
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja słyszałem o Arce Noego znalezionej gdzieś na lodowcu

ja tez slyszalem ze jest ona gdzies przymarznieta do lodowca tzn widzialem w tv czytalem w faktorze X w internecie ciekawa sprawa
pozdro
  • 0

#17

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A tak swoją drogą, to tyle się o tym mówi, a nikt nie pójdzie i nie sprawdzi co tam jest tak naprawdę....

A trochę odbiegając od tematu. Niezłe jaja by były, gdyby ktoś odnalazł arkę przymierza a tam na tablicach nie byłoby przykazań, tylko co innego, coś co opisałem w innym temacie, albo jakieś urządzenie...
  • 0



#18

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie no napewno są takie osoby, któe poszukują takich rzeczy..
  • 0

#19

snake131.
  • Postów: 162
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja miałem okazje być w tych górach niczego jednak nie zobaczyłem :D
  • 0

#20

taiszo88.
  • Postów: 101
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a moze to znalezli i ukrywaja prawde tak jak amerykanie ze strefa 51 i kosmitach tam pochowanych itp
  • 0

#21

Feanor.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to napewno jest Arka Noego na tej górze Ararat , jak się nawet nie myle to tak jest w Piśmie Świętym napisane .
Co do Arki Przymierza to tez została odnaleziona już gdzieś na pograniczu państwa Żydów i Muzułmanów , i słyszałem że była kłótnia o to która z religii trwa dłużej i o tą Arkę ( Dowód Żydów na dłuższy okres trwania religii i jej prawdziwość ) i wysadzili to w powietrze i niby zasypane etc.
  • 0

#22

Józek.
  • Postów: 154
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja słyszałem/czytałem że Arka jest przechowywana w klasztorze w Aksum w Etiopii ;)
  • 0

#23

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja słyszałem/czytałem że Arka jest przechowywana w klasztorze w Aksum w Etiopii ;)

Też to słyszałem :) Tylko tu chodzi nie o Arke Przymierza tylko Noego :P
  • 0

#24

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wierzę,że to arka Noego.Tylko z tym zbadaniem to nie takie proste.Potrzebnay sprzęt,ludzie,kasa (przede wszystkim) i najważniejsze-zgoda kraju na którym góra się znajduje.To nie tak,że każdy co ma kasę i sprzęt pojedzie se do obcego państwa na wyprawę.
  • 0

#25 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Większosc potrzebnych badan , została już dawno przeprowadzona.
W rejonie Arki w latach 1977 - 1984 odkryto liczne obeliski kamienne , skamieliny , oraz kamienne przedmioty ze śladami obróbki wykonanymi przez człowieka.
NIestety , jak to zwykle bywa i nikogo nie dziwi , wszystkie wyniki badań oraz zdjęcia z miejsca poszukiwań zostały utajnione. Również te z pózniejszych lat.
O ile pamiętam rzad turecki nie wydaje obecnie pozwoleń na prowadzenie badań w tamtym rejonie.
  • 0

#26

Józek.
  • Postów: 154
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie sorki za błąd coś mi się pomieszało. :/
  • 0

#27

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Większosc potrzebnych badan , została już dawno przeprowadzona.
W rejonie Arki w latach 1977 - 1984 odkryto liczne obeliski kamienne , skamieliny , oraz kamienne przedmioty ze śladami obróbki wykonanymi przez człowieka.
NIestety , jak to zwykle bywa i nikogo nie dziwi , wszystkie wyniki badań oraz zdjęcia z miejsca poszukiwań zostały utajnione. Również te z pózniejszych lat.
O ile pamiętam rzad turecki nie wydaje obecnie pozwoleń na prowadzenie badań w tamtym rejonie.


Po co utajnili te zdjęcia i wyniki badań i czemu rząd turecki juz sie niechce zgodzić na dalsze prowadzenie badań w tamtym terenie ??
  • 0

#28 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

O to należałoby zapytać turecki rząd. :smile:
  • 0

#29

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bo to muzułmanie są a Arka jest chrześcijańska...Dlatego...
  • 0

#30

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bo to muzułmanie są a Arka jest chrześcijańska...Dlatego...


Muzułmanie, Żydzi i chrześcijanie mają te same korzenie. Noe jest postacią występującą we wszystkich tych religiach.

Na temat Arki Noego:
Biblia:
Księga Rodzaju


6,11
Ziemia została skażona w oczach Boga. 12 Gdy Bóg widział, iż ziemia jest skażona, że wszyscy ludzie postępują na ziemi niegodziwie, 13 rzekł do Noego:
«Postanowiłem położyć kres istnieniu wszystkich ludzi, bo ziemia jest pełna wykroczeń przeciw mnie; zatem zniszczę ich wraz z ziemią. 14 Ty zaś zbuduj sobie arkę z drzewa żywicznego, uczyń w arce przegrody i powlecz ją smołą wewnątrz i zewnątrz. 15 A oto, jak masz ją wykonać: długość arki - trzysta łokci, pięćdziesiąt łokci - jej szerokość i wysokość jej - trzydzieści łokci. 16 Nakrycie arki, przepuszczające światło, sporządzisz na łokieć wysokie i zrobisz wejście do arki w jej bocznej ścianie; uczyń przegrody: dolną, drugą i trzecią.

7,16 Gdy już weszły do arki samiec i samica każdej istoty żywej, jak Bóg rozkazał Noemu, Pan zamknął za nim [drzwi].

8,6 A po czterdziestu dniach Noe, otworzywszy okno arki, które przedtem uczynił, 7 wypuścił kruka;


Łokieć sumeryjski (XX wiek p.n.e.) mierzył 51,72 cm i jest najstarszą znaną standardową jednostką miar. Natomiast łokieć staroegipski, z XXVIII w.p.n.e., wynosił od 52,35 do 52,4 cm. Można więc liczyć że w czasach biblijnych łokieć to było 52 cm.

długość arki - trzysta łokci - tj. około 156 m
pięćdziesiąt łokci - jej szerokość - tj. około 26 m
i wysokość jej - trzydzieści łokci - tj. około 15,6 m

Osobiście mam wątpliwości czy to był "statek". Dla mnie to raczje jakiś schron ale w Biblii wyrażnie jest napisane że Arka unosiła się na powierzchni wody. Poza tym po co Pan zamykał drzwi za Noem? Czyżby Noe nie mógł sam ich zamknąć?

Polecam stronę www.worldwideflood.com na któraj Arka została genialnie rozłożona na czynniki pierwsze (baaardzo obszerna analiza wszystkiego).

Tak być może wyglądała Arka:
Dołączona grafika
[/b]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych