Skocz do zawartości


Arka Noego odnaleziona?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika



Góra Ararat we wschodniej części Turcji. W 2003 roku fotografię tego obszaru wykonała satelita QuickBird w ramach programu DigitalGlobe. Od tego czasu do dnia dzisiejszego zdjęcie to nie zostało upublicznione. Co prezentuje?

Choć przeciętnemu zjadaczowi chleba trudno się doszukiwać na załączonym zdjęciu pewnych anomalii, naukowcy już rozpoczęli poważne prace nad ich zbadaniem.

Anomalie interesujące naukowców występują na długości 4663 metrów i zlokalizowane są przy północno-wschodniej ścianie góry Ararat, tuż na krawędzi tamtejszego lodowca.

Choć sama topografia tego miejsca nam zbyt wiele nie mówi, co się stanie, jeśli okaże się, że pod warstwą skał i lodu kryje się do dziś nieodnaleziona Arka Noego?

Zgodnie z zachowanymi historycznymi zapisami związanymi z budową Arki, stosunek jej długości do szerokości wynosił 6:1. Anomalie na załączonym zdjęciu satelitarnym mają dokładnie ten sam stosunek (długość do szerokości).

Identyfikacją anomalii związanych z tajemniczym obiektem pod górą Ararat zajmuje się od 13 lat Porscher Taylor, profesor na Uniwersytecie Richmond w stanie Wirginia.

Tayloer pracował przez ponad 30 lat jako narodowy ekspert ds. analiz związanych z bezpieczeństwem kraju (służby specjalne), przez 5 lat pracował w Center for Strategic and International Studies (CSIS) w Waszyngtonie.

"Rodzi się we mnie optymizm... gdy pod wpływem mojego nacisku na środowisko inteligenckie ujawnia się coraz więcej konkretnych fotografii", mówi Taylor.

Taylor twierdzi, że zdjęcie (które Państwu prezentujemy) wykonane przez sondę QuickBird jest pierwszym, jakie zostało dotychczas publicznie ujawnione.

Do zbadania anomalii Taylor zaangażował sporą grupę ekspertów.

Specjalista ds. analiz zdjęć satelitarnych Rod Franz z SunTek Media Group/RiteImage, Inc. przeanalizował zdjęcie dostarczone mu przez Taylora i postanowił przeprowadzić dodatkowe badania wskazanego mu obszaru. Franz przez 25 lat pracował bowiem jako ekspert wojskowy i analizował dostarczone mu przez wywiad fotografie.

Do zbadania tajemniczego obszaru Franz zaangażował wszystkie stosowane przez rząd i firmy prywatne technologie związane z analizą fotograficzną. Występujące tam anomalie zostały potwierdzone.

Jak podaje Franz, odstępstwo od normy rejestruje się na długości 309 metrów. Szczególne zainteresowanie naukowca wzbudza wyraźna linia koła, która jest dla niego rzeczą niespotykaną.

Taylor dodaje, że tajemniczy obiekt (o ile nim jest) przekracza znacznie wielkość Tytanika, Bismarcka i jakiegokolwiek znanego dziś statku. Jeśli była to Arka Noego i zbudowana była z drewna, w jaki sposób pływała?

Występują także sceptyczne opinie na ten temat.

"Interpretacja zdjęcia to sztuka", mówi Farouk El-Baz, dyrektor centrum Remote Sensing na uniwersytecie Boston University. Twierdzi on, że wszystkie występujące na zdjęciu obiekty są w pełni naturalne.

Taylor wierzy, że dzięki zainteresowaniu naukowców uda się zorganzować ekspedycję w niezbadany do dziś teren pod górą Ararata.

W najbliższym czasie nad miejscem znaleziska przeleci kilka komercyjnych satelitów wykonujących zdjęcia na różnych częstotliwościach fal.

Dodatkowe zdjęcie (z dużej wysokości wykonane dla CIA):
CIA


Opracowanie: hotnews

Źródło/autorstwo: LiveScience/r.n.

EDIT admin:
poprawiono zdjęcie
Ivellios: Poprawiono ponownie

Użytkownik Ivellios vel Marek-Longer1988 edytował ten post 10.05.2007 - 10:01

  • 0

#2

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak to do dziś nie odnaleziona Arka? Już parę lat temu czytałem o raportach tureckich pilotów, oglądałem film gdzie członek jednej z wypraw na Ararat oddał do analizy kawłek drewna z Arki (okazało się, że faktycznie jest to właściwy, nieistniejący obecnie, jego fragment), ponadto wyprawę w poszukiwaniu Arki, a konkretniej powrót z niej - życiem przypłacił Polak, który wpadł do szczeliny.
Arka istnieje, po prostu.
  • 0



#3

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

Ja słyszałem o Arce Noego znalezionej gdzieś na lodowcu :o
  • 0

#4 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

jak widzicie...wszyscy czegos szukaja :>
  • 0

#5

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

nie tak że szukałem ale słyszałem coś kiedyś na Discovery :D
  • 0

#6 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

znow to...ale slyszalem cos na discovery...heh..brak mi slow :lol :
  • 0

#7

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na discovery nie zawsze mówią prawde.
  • 0

#8 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

pewnie ze nie ;)
  • 0

#9

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na discovery nie zawsze mówią prawde.

A gdzie mówią? Nigdzie.
  • 0



#10 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

zalezy kto i na jaki temat
  • 0

#11

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja czytałem, że Arka jest gdzieś w środkowej Afyce...
  • 0

#12 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

a gdzie czytales?
  • 0

#13

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, nie pamiętam :( Na jakiejś stronie o Afryce. Było tam napisaen, że w jakims kraju jest jakaś świątynie i nie ma tam wstępu nikt o prócz paru ludzi (tubylców). I według różnych badaczy Pisma itp. prawdopodobnie jest tam ukryta Arka...
Ale to tylko kolejna teoria....
  • 0

#14

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

To prawdopodobnie chodziło ci o Arke Przymierza to ta skrzynia w której zamknięte są kamienne tablice z tekstem Dekalogu.

A temat jest o Arce Noego :D ale luz każdemy się może zdażyć pomyłka :D
  • 0

#15

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aaa, rzeczywiście :oops: Arka Noego, Arka Przymierza :D Sorki za pomyłke...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych