Skocz do zawartości


Rewelacyjne zdjecia Ewy May i relacje swiadkow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Dzisiaj 14 maja w piątek od 14:30 otrzymałem telefon od Jurka Tomczyka sympatyka naszego Stowarzyszenia, który akurat był w kamiennych kręgach w Węsiorach i obserwował wraz z grupką ludzi ciekawe zjawisko. Wokół słońca pojawił się pierścień podobny do halo, w środku pierścienia poruszał się jakiś obiekt. Jurek pytał mnie , czy w Gdyni obserwujemy to samo zjawisko, lecz tutaj nic się nie działo podobnego. Ostatni telefon był o 15:40 i dalej to zjawisko występowało. Zadzwoniłem do Kazika Kamińskiego ( właściciela parkingu w Węsiorach) w rozmowie telefonicznej przekazał, że obserwuje to zjawisko. Był mocno podekscytowany. Będąca też w kręgach Pani Ewa May wraz z panem Mieczysławem Kuncelmanem, robiła zdjęcia aparatem cyfrowym i ten obiekt widać nazdjęciu. -Relacjonował Eugeniusz Leciej

A oto zdjęcia nadesłane przez panią Ewę May, za które serdecznie dziękujemy.

Poniżej prezentujemy wywiad z uczestnikami tego wydarzenia.

1Dołączona grafika

2Dołączona grafika

3Dołączona grafika

4Dołączona grafika

5Dołączona grafika

6Dołączona grafika

Z panią Ewą May i Mieczysławem Kuncelmanem , byliśmy umówieni w kręgach Węsierskich. Nie przypadkowo dojechał również Jurek Tomczyk, uczestnik piątkowego wydarzenia.

-Wywiad z uczestnikami, piątek 14 Maja br.
Eugeniusz Leciej: -Ewa opowiedz nam o tym wydarzeniu. zarejestrowałaś je aparatem cyfrowym, który masz w komórce.
-Ewa May: Wybraliśmy się z Mietkiem w to miejsce ponieważ będziemy prowadzić tutaj w lipcu wczasy, w kontakcie z energiami. Najpierw pojechaliśmy nad jez. Ostrzyckie ponieważ tam jest pensjonat w, którym zamierzamy mieszkać. nad tym jeziorem pojawił się pierwszy krąg, to był krąg światła wokół Słońca, czyli tzw. zjawisko halo. Wtedy wykonałam pierwsze zdjęcie w Słońce aparatem cyfrowym w telefonie Nokia , o 13:44. Na ekranie tego aparatu pojawiło się, w obrębie kręgu, jasne światło. Potem przyjechaliśmy do Węsior, zatrzymaliśmy się na parkingu i zaczęliśmy rozmawiać, z panem który opiekuje się tutaj parkingiem (tzn. Kazikiem Kamińskim), i pojawił się również Jurek Tomczyk. Zaczęłam robić aparatem zdjęcia w Słońce, ponieważ krąg był bardzo piękny, i okazało się że to światło przemieszcza się, że jest w obrębie kręgu, i przemieszcza się od dołu, w lewą stronę ku górze. Tak jak kierunek wskazówek zegara w prawą stronę. Gołym okiem tego nie było widać. Zdjęcia były robione intuicyjnie, gdzie ustawić aparat. Jurek Tomczyk powiedział żeby zrobić zdjęcie przez jego okulary (fotochromy), żeby wyeliminować ewentualny refleks światła. Okazało się ze przez te okulary jeszcze lepiej widać (foto 5). Wyraźnie widać dysk z jasnym jądrem w środku. Jest to na pewno kula, a nie świetlne refleksy. Zdarzenie trwało 2 godziny 15 minut ( od 13:45 do 16:00) W odstępach piętnasto minutowych odstępach robiłam zdjęcia. Gdy powiększyłam te zdjęcia na komputerze, okazało się, że był jeszcze więcej tych "kul". Były też kule, które były poza obrębem tego świetlistego kręgu wokół Słońca. Robiłam wcześniej zdjęcia, tym samym aparatem, prosto w Słońce w innych miejscach np. Warszawie, Gdańsku i na tych zdjęciach nie ma żadnych kul. Jest po prostu okrąg świetlny i nie ma nic. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie są to refleksy. W ubiegłym roku w Wylatowie, zrobiłam podobne zdjęcie nad piktogramamami i też był świetlista kula wewnątrz. To zdjęcie opisano w Nieznanym Świecie. Reporterzy z NŚ obejrzeli i opisali, że jest to obiekt UFO, pod postacią kuli światła.

7Dołączona grafika

8Dołączona grafika


9Dołączona grafika

10Dołączona grafika



E.L. : Zwracam się do Mieczysława Kuncelmana. Jak ty odebrałeś to zjawisko, jako naoczny świadek?

Mieczysław Kuncelman: -Ja odebrałem to dosyć chłodno, choć nie sceptycznie. Jestem przyzwyczajony do takich ciekawostek i chcę powiedzieć, że bardzo podobały mi się zdjęcia, które robiła Ewa. W zasadzie każde zdjęcie było inne. Forma tych kul za każdym razem przedstawiała coś innego. Ale czułem, że nie są to refleksy świetlne, tylko coś więcej. Nie należę do fascynatów tego typu zjawisk, jest to dla mnie raczej naturalne, że nie jesteśmy sami we wszechświecie.

E.L. : Zwracam się teraz do Jurka Tomczyka. Ty jako pierwszy poinformowałeś mnie o zdarzeniu. Czy ty sam zauważyłeś to zdarzenie, czy ktoś Cię poinformował?

Jurek Tomczyk : Myśmy wszyscy intuicyjnie spojrzeli w górę. Zobaczyłem pierścień wokół Słońca i to mnie zaciekawiło. Założyłem okulary przeciwsłoneczne (fotochromy) które nosze przy sobie, ale rzadko je używam. W tym momencie bardzo się przydały, ponieważ tylko tak mogłem dostrzec zarysy tych kul. Skorzystała z tego również Ewa, robiąc zdjęcie przez moje okulary. Co dało ciekawy efekt. Poza tym pierścieniem dostrzegłem jeszcze więcej tych kul. Wtedy zadzwoniłem do Ciebie ( E.L.) z zapytaniem czy w Gdyni to zjawisko również występuje. wyjeżdżając z Węsior, będąc już koło Kartuz zatrzymałem się i patrzyłem na Słońce, ale już tego zjawiska nie było. Wracając do zjawiska chciałbym dodać, że to halo było bardzo wyraźne i na szarym tle były widoczne zarysy tych kul. To zjawisko wywołało we mnie radość i spokój. Nawet wielkie odczucie miłości. Nie czułem żadnego zagrożenia. Kojarzyłem to z czymś dobrym. Zaskoczyło mnie że dzisiaj spotkałem Ewę, Mietka i Ciebie Gienku. Uważam, że nie ma dzieła przypadku. Myślę, że miałem was tu dziś spotkać.

E.L. : Dziękuje wszystkim za wywiad.
Opracowali Eugeniusz Leciej i J.M.Kopeć

Do tego działu dodajemy jeszcze dwie relacje podobne do tego co się wydarzyło w piątek 14 maja, pragnę Was drodzy internauci poinformować, że w tym dniu powstał pierwszy piktogram w Żabnie niedaleko Wylatowa, tak donosi załoga Nautilusa

Spostrzeżenie
Andrzej Rurarz
42-200 Częstochowa
ul. Wodzickiego 84-9D/4

Przebywając w dniu 7.08.2003 rekreacyjnie w kamiennych kręgach w Węsiorach, na południe od kręgów Gotów, zaobserwowaliśmy następujące zjawisko: wokół słońca ok. godz.10.30 - 11.00 pojawił się pierścień o barwie zewnątrz białej przechodzącej w żółtawą, wewnątrz podobną do tęczy. Wewnątrz pierścienia niebo miało barwę ciemniejsza (sinawą), na zewnątrz niebieskawą. Przepływające chmury przysłaniały pierścień, a więc zjawisko występowało wyżej, na wysokości przymglenia. Chmury pierzaste też przysłaniały pierścień. Średnica pierścienia patrząc z brzegu jeziora na słońce na odległość wyciągniętej ręki wynosiła 15cm.(odległość między rozwartym kciukiem a palcem wskazującym). Około godz. 14.00 zjawisko przestało być widoczne. przypuszczam, że była to tęcza.
Relację spisał Kazimierz Kamiński, szef parkingu

Relacja Zosi i Rysia:


W niedzielę 23.02.2003 byliśmy w kamiennych kręgach w Węsiorach, był słoneczny dzień i jak na luty było dosyć ciepło, właśnie szliśmy z kręgu głównego w kierunku kręgu dolnego, ścieżką pomiędzy kręgiem strażnika, a kręgiem nr.4 słońce było nad jeziorem, w pewnym momencie zauważyliśmy, że z tarczy słonecznej wystrzeliwały kolorowe promienie, mieniące się kolorami tęczy. Tarcza słońca sprawiała wrażenie jakby była czymś przysłonięta, była mniejsza, można było na nią patrzeć i nie raziła w oczy. W pewnym momencie ze słońca zaczęły wypływać złote języki, które wpływały w ziemię w określonych miejscach. Przyglądaliśmy się temu zjawisku dość długo, trwało ono od godz. 14:30 - 15:30, następnie poszliśmy wolno na parking, gdzie zostawiliśmy samochód. Gdy już z parkingu patrzeliśmy na słońce miało już swój wymiar i blask i nie można było już patrzeć gołym okiem bo bardzo raziło.

Relację spisał Eugeniusz Leciej

Relacja przyjaciół z Nautilusa

Witaj,
Bardzo serdecznie dziękuje za informacje. Wg mnie, to co sfotografowała Pani Ewa nie jest żadnym odbiciem świateł.
Rozmawiałam wczoraj z kolega, który twierdzi, ze w Warszawie 2-3 dni temu tez był widoczny efekt "halo".
Poza tym mamy bardzo ciekawa relacje jednego z naszych Zalogantow (Fundacja Nautilusa), który w nocy z soboty na niedziele obserwowali przez 1,5 godziny obiekt. Załączam rysunek. Uderzyło mnie podobieństwo "kuleczek" na rysunku i fotografii wykonanej w kamiennych kręgach. Nasz świadek oczywiście nie miał pojęcia, ze dzień wcześniej dokonano obserwacji w Węsiorach.
Pozdrawiam,
Małgorzata Żółtowska

NEXUS Nr. 6(32) listopad –grudzień 2003

Artykuł „ Nauka wieści z pogranicza nauki”

Temat: „ Rozpraszanie smogu i wywoływanie deszczu za pomocą technologii energii eterycznej”

W tym artykule znalazłem ciekawą wzmiankę o istotach plazmoidalnych żyjących w ziemskiej atmosferze. Ta informacja jest zawarta w dodatku od wydawcy, a dotyczy Trevora Jamesa Constable`a, który opracował metodę manipulowania pogodą. W trakcie badania niezwykłych zjawisk, udało mu się wielokrotnie sfotografować UFO, oraz żyjące w ziemskiej atmosferze wielkie plazmoidalne istoty, które nazywa „ stworzeniami”


Zapraszam do dyskusji wszystkich(ciekawe co Olivia powie na ten temat i na temat zdjec...) :D
  • 0

#2

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawe zdjęcia ...

Jak na to patrzyłem to mi sie przypomniała relacja bodajże zwana "Dwa Słońca" ...
  • 0



#3 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

tez o tym slyszalem..podobno bylo nawet wiecej takich przypadkow:)
  • 0

#4

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcia są niezłe :D
  • 0

#5 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

szkoda ze Olivia sie nie wypowiedziala na ten temat... a zauwazyliscie ze nie ma Tu w ogole sceptykow? nie wiedzieliby jak obalic te zdjecia :D
  • 0

#6

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

szkoda ze Olivia sie nie wypowiedziala na ten temat... a zauwazyliscie ze nie ma Tu w ogole sceptykow? nie wiedzieliby jak obalic te zdjecia :)


Jest kilka artykułów w dziale UFO gdzie sie niewypowiadają ...

Pamietaj, że mogą uzyć starej bajki : "Dla mnie to zwykłe zjawisko meteorologiczne" :D
  • 0



#7 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

norma...standardowa odpowiedz :D :
  • 0

#8

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

szkoda ze Olivia sie nie wypowiedziala na ten temat... a zauwazyliscie ze nie ma Tu w ogole sceptykow? nie wiedzieliby jak obalic te zdjecia




=]Pamietaj, że mogą uzyć starej bajki : "Dla mnie to zwykłe zjawisko meteorologiczne


tak , z pewnością tak właśnie jest.... :P

bo według =[dj_cinex]=, to napewno Ufo ... :|
a tak poważnie to nie wiem co to jest , wygląda hm..... wcale nie nadzwyczajnie ,ale moim zdaniem to napewno nie Ufo za sterami którego siedzą przybysze z innej planety :P , no ok niech będzie wygląda dość interesująco jak na ZJAWISKO METEOROLOGICZNE

:rotfl: :rotfl:
  • 0

#9

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

bo według  =[dj_cinex]=, to napewno Ufo ...   :|  


UFO - W pierwotnym i prawidłowym znaczeniu każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia.

Dziękuje za uwagę ...
  • 0



#10

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aha ... i chciałbym dodać jeszcze coś ...

W tym temacie nie mówie ani słowa, że przyjmuje to za UFO ...

Jesli tak to wskaż taką wypowiedź !

Mówię, że na myśl przyszła mi teoria tzw. "Drugiego Słońca"....

  • 0



#11

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

aj =[dj_cinex]=, drażnie się z wami, a Ty jak zwykle bierzesz sobie wszystko na poważnie , jesteś na tym punkcie przewrażliwiony....
  • 0

#12

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

aj =[dj_cinex]=, drażnie się z wami, a Ty jak zwykle bierzesz sobie wszystko na poważnie , jesteś na tym punkcie przewrażliwiony....


Ja chcem konkretnie rozmawiać i chciałbym aby tak samo było z drugiej strony ...

I dobrze wiem jakie masz o mnie zdanie ... (przykład. "to juz choroba") ...

Chciałbym abyś pisała swoje zdanie na dany temat i nie pisała nastepnym razem "Że =[dj_cinex]= zapewne sądzi iz to UFO" (bo w takiego typu zdaniach sugerujesz , że ze mną jest cos nie tak, co zreszta czasem piszesz). Napisz swoje przemyślenia, opinie i nie pisz zdań , że sądze iż to UFO gdzie wcale takich wypowiedzi nie ma ...

Dziękuje ...
  • 0



#13

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mowiłam ,że jesteś przewrażliwiony..... :roll:
  • 0

#14

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

mowiłam ,że jesteś przewrażliwiony.....   :roll:


Jak zwykle odpowiedź w twoim stylu ...

Ok ... proponuje powrócić do tematu ...
  • 0



#15

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no a co mam powiedzieć taka jest prawda.... traktujesz to zbyt poważnie ....
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych