Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zobaczyć znaczy uwierzyć - Twarze na wodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zobaczyć znaczy uwierzyć - Twarze na wodzie
Najlepsze zdjęcia jakie kiedykolwiek zostały wykonane



Jeśli zobaczyć znaczy uwierzyć, to te zdjęcia powinny przekonać was do tego, że duchy naprawdę istnieją. Z każdym ze zdjęć jakie przedstawię w kolejnych seriach "Zobaczyć znaczy uwierzyć" wiąże się jakaś historia. Wszystkie przedstawione fotografie zostały uznane za autentyczne i stanowią jedyny w swoim rodzaju fizyczny dowód na istnienie duchów.


Twarze na wodzie

James Courtney i Michael Meehan, członkowie załogi statku S.S Watertown czyścili pokład ładowni tankowca, w podróży w kierunku Kanału Panamskiego z Nowego Jorku - w grudniu 1924 roku. Przez dziwny wypadek, dwaj członkowie załogi zostali zabici w wyniku wycieku gazu. Jak to bywa na morzu, zgodnie z tradycją - marynarze, którzy nieszczęśliwie stracili życie zostali pochowani w morzu, blisko wybrzeża meksykańskiego - 4 grudnia. Jednak to nie było ich ostatnie pożegnanie...

Następnego dnia przed zmierzchem, pierwszy MAT (przyp. stopień marynarski) doniósł, że widzi twarze dwóch ludzi na falach na lewej burcie statku. Twarze pozostawały na wodzie przez 10 sekund po czym zniknęły. Przez kilkanaście dni te tajemnicze fantomowe twarze były widywane przez innych marynarzy - tak jakby unosiły się na wodzie wokół statku. Po przybiciu statku do Nowego Orleanu, kapitan Keith Tracy doniósł o dziwnych wydarzeniach do swoich przełożonych. Przedstawiciele władz transportu miejskiego zasugerowali, że zjawisko należałoby uwiecznić na zdjęciu. Kapitan Tracy nabył aparat fotograficzny i kontynuował swoją podróż. Kiedy twarze znów ukazały się na wodzie, wykonano sześć zdjęć po czym zabezpieczono aparat oraz film.

Kiedy film został wywołany w prywatnym przedsiębiorstwie w Nowym Jorku, pięć z sześciu zdjęć ukazywały nic więcej poza wodą, lecz na jednym z nich widać było wyraźnie upiorne twarze zabitych marynarzy.

Negatywy zostały szczegółowo sprawdzone przez agencję detektywistyczną i nie odkryto żadnych śladów fałszerstwa. Tajemniczy fenomen związany z martwymi marynarzami nie powtórzył się już więcej po tym jak na statku zmieniła się załoga...

Dołączona grafika




Tłumaczenie i opracowanie: Eurycide
www.paranormalne.pl

  • 0



#2

Heiser.
  • Postów: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ja wiem...wg mnie to czysty przypadek...tak samo jak można zobaczyć wiele rzeczy w dymie czy ogniu.
No ale to, że były widziane, zmienia nieco sytuacje.
  • 0

#3

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajna historia, kto wie, kto wie, podobno woda ma swoją pamięć.
Jeśli chodzi o zdjęcie, to tak jak mówi Kryptos, odpowiednie
światłocienie i odrobina autosugestii. Co innego obserwacje marynarzy, to zmusza do zastanowienia się.
8)
  • 0

#4

~Blood.
  • Postów: 176
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No oczywiscie, a te cienie ciagle formowaly sie w identyczny sposob przez kilka dni?

Wszytsko za wszelka cene stracie sie podwazyc.

Ja sama podchodze do wiekszosci tego typu spraw sceptycznie, ale to, co piszecie to wkolo Macieju to samo i strasznie naciagne na dodatek, jakbyscie nie chcieli do siebie dopuscic mysli, ze to moze jednak jest cos nadnormalnego...
  • 0



#5

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawa historia,zdjęcie wydaje się autentyczne.
Zaczynam dochodzić do wniosku,że duchy łatwiej było obserwować i fotografować kilkadziesiąt lat temu niż obecnie.
  • 0



#6

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może coś z tymi cyfrówkami jest. Może te tradycyjne aparaty jakoś łatwiej
"łapały" duchy :/
  • 0

#7

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kto jeszcze oprocz tych 2 twarzy widzi Ufoka na dole po lewej?
  • 0

#8

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

kto jeszcze oprocz tych 2 twarzy widzi Ufoka na dole po lewej?

Ja tam nigdzie Obcego nie widzę...
Zdjęcie też nie najlepszej jakości ;)
  • 0



#9

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na siłę jestem w stanie zobaczyć więcej niż te dwie twarze. ;) Moim zdaniem to po prostu ułożenie fal wody.
  • 0

#10

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

kto jeszcze oprocz tych 2 twarzy widzi Ufoka na dole po lewej?

Coś tam niby widzę ale czy to jest Ufok to raczej bym nie powiedzial, to takie coś dziwnego nawet okreslic tego nie potrafie.
A co do twarzy to historia i relacje niezle, nadaja zdjeciu wiarygodnosci. Za duży zbieg okolicznosci zeby woda tak uformowala i to dwie twarze w jednym miejscu.
  • 0

#11

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli zdjęcie nie jest fake'iem to rzeczywiście mamy do czynienia z manifestacją :o
  • 0

#12

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kto jeszcze oprocz tych 2 twarzy widzi Ufoka na dole po lewej?


Hehehe, rzeczywiście :P
  • 0

#13

Paige.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak ja ufoka tez widze :mrgreen:
A co do zdjęcia to całkiem wiarygodne jak i sama historyjka.
Tylko dziwne, że po zmianie załogi nikt już duchów nie widział :sux:
  • 0

#14

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ciekawe czy widzimy tego samego Ufoka - ja widze w sumie tylko jego glowe, ktora jest otoczona kolem, a na tej glowie ma czepek :P widze wyraznie oczy, nos usta. Ale jak sie przyjrzec to widze jeszcze inne dziwaczne rzeczy, np po prawej kolo glowy domniemanego ducha jakas postac na kolanach sie kuli, jakby ktos ja powalil. Wogole zdjecie jak dla mnie wyglada jakby to wszystko znajdowalo sie na ladzie, posrod drzew, a nie na wodzie.
  • 0

#15

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurczę, ciekawe co musieli czuć Ci marynarze widząc twarze zmarłych kolegów... Pewnie pełno w portkach mieli.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych