Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zobaczyć znaczy uwierzyć - Dziewczynka z Wem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zobaczyć znaczy uwierzyć - Dziewczynka z Wem
Najlepsze zdjęcia jakie kiedykolwiek zostały wykonane



Jeśli zobaczyć znaczy uwierzyć, to te zdjęcia powinny przekonać was do tego, że duchy naprawdę istnieją. Z każdym ze zdjęć jakie przedstawię w kolejnych seriach "Zobaczyć znaczy uwierzyć" wiąże się jakaś historia. Wszystkie przedstawione fotografie zostały uznane za autentyczne i stanowią jedyny w swoim rodzaju fizyczny dowód na istnienie duchów.


Dziewczynka z Wem


19 listopada 1995 roku, Ratusz w miasteczku Wem w Shropshire w Anglii spłonął do zgliszcz. Wiele osób zebrało się aby oglądać stary budynek - zbudowany w 1905 roku - teraz zjadany przez płomienie. Tony O' Rahilly, mieszkaniec Wem, był jednym z gapiów tamtego dnia. Wykonał on zdjęcia tego spektaklu korzystając z teleobiektywu 200mm. Na jednym ze zdjęć widać małą, częściowo przezroczystą dziewczynkę stojącą u wejścia. Ani Tony O'Rahilly ani nikt z gapiów czy strażaków nie widział w tamtym miejscu żadnej osoby.

O'Rahilly zgłosił zdjęcie do Stowarzyszenia Naukowego zajmującego się badaniem różnych zjawisk niewyjaśnionych i anomalii. Zdjęciem zajmował się osobiście Dr. Vernon Harrison, fotograficzny ekspert i dawny Dyrektor Królewskiego Stowarzyszenia Fotografików. Harrison ostrożnie przebadał zarówno wydruk jak i oryginalny negatyw i wydał oświadczenie, że są autentyczne. "Negatyw bez wątpienia nie nosi znamion oszustwa" - powiedział Harrison.

Lecz kim jest ta dziewczynka? Wem to spokojne miasteczko w północnym hrabstwie Shropshire. Było zniszczone przez ogień w przeszłości. Historyczna notatka z 1677 roku mówi nam, że ogień zniszczył większą część miasta pochłaniając drewniane domostwa. Młoda dziewczyna o imieniu Jane Chum - przypadkowo wznieciła ogień podpalając świecą dach jednego z domostw. Wiele osób wierzy, że to właśnie jej duch nawiedza okolicę - widziany już kilkukrotnie przez lokalnych mieszkańców...

Dołączona grafika




Tłumaczenie i opracowanie: Eurycide
www.paranormalne.pl

  • 0



#2

klaus_.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwsze skojarzenie- duch mówgł powstać z dymu powstałego po gaszeniu pożaru, tzn dym uformował się w jakiś kształ a wyobraźnia zrobiła swoje... ale tutaj faktycznie wyraźnie widać dziecko... Hmm może mała dziewczynka ubrana na biało chodziła po zgliszczach i akurat trafiła pod obiektyw przez przypadek?

"Jej" twarz kojarzy mi się z twarzą z Całunu Turyńskiego :)
  • 0

#3

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaraz, to to zdjęcie przedstawia płonący budynek? To co jest jasne, to wnętrze budynku trawione przez płomienie, a wszystko działo się w nocy, dlatego tak ciemno? Dziewczynka stoi w wejściu na balkon?

Wcześniej myślałem, że to zdjęcie jest robione za dnia z wewnątrz budynku, a dziewczynka stoi na zewnątrz, a tu taka heca :D

A tak wogle czy to jest twarz, czy po raz kolejny jesteśmy oszukiwani
przez nasz umysł?
  • 0

#4

rybak.
  • Postów: 175
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiekszylem zdjecie samej twarzy profesjonalnym programem fotograficznym i nie wyglada to na twarz dziewczynki, mi sie wydaje ze bardziej przypomina twarz doroslego mezczyzny z broda..

Dołączona grafika
  • 0

#5

~Blood.
  • Postów: 176
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dupa Jasiu, odrazu widac, ze to zenska postac, twarz rowniez... Watpie aby dym uformowal sie idelanie tam, gdzie powinny byc oczy, nos, usta, a nawet krecone, pofalowane wlosy...

Uwielbiam to zdjecie, jak zobaczylam je peirwszy raz zrobilo na mnie ogromne wrazenie.
  • 0



#6

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może to Jezus? Przecież ostatnio wszelkie postacie przypominają Jezusa :D

Faktycznie, to przypomina dziewczynkę, może jakaś tam akurat była :P
  • 0

#7

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tez powiekszylem

zoom 1300% S-SplineXL

Dołączona grafika
  • 0



#8

Dung.
  • Postów: 58
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm moze i rzeczywiscie to chlop ;p ale nie to mnie interesuje. Dlaczego zdjecie robione w 1995 roku jest czaro-biale?! Przeciez byly juz wtedy kolorowe fotografie. Ktos moze powiedziec: tak ale fotograf wolal na czarno-bialo. Ale jaki fotograf o zdrowym umysle zrobilby czarno-biale zdjecie spalonego ratuszu? Nawet gdyby zdjecie robione bylo w nocy i niby na kiolorowo to by tak nie wygladalo.
  • 0

#9

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to Jezus? Przecież ostatnio wszelkie postacie przypominają Jezusa :D



Nie, to raczej Elvis :P

Elvis żyje! :D
  • 1

#10

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam widzę dziewczynkę, nie wiem kogo wy tam możecie dostrzegać.

Oooo Kori, mieszkasz w Świdnicy od urodzenia ?? Bo ja się tam właśnie urodziłem :D
  • 0



#11

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zdjęcie świetne, a co do tego czy to twarz chłopa czy dziewczynki to nie da się tego jednoznacznie stwierdzic. Z daleka ewidentnie dziewczynka, ale z bliska twarz się zmienia. Dziwne.
  • 0

#12

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oooo Kori, mieszkasz w Świdnicy od urodzenia ?? Bo ja się tam właśnie urodziłem :D


Świdnica Śląska? Nie, urodziłam się w Dusznikach Zdroju, w Świdnicy mieszkam od 3 roku życia :P


Z daleka wygląda jak dziewczynka, a z bliska jak rozmazana dziewczynka :P
  • 0

#13

karvon.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie wydaje wam się, że postać jest otulona dymem ciągnącym z dalszego planu, który
zaczyna unosić się tuż obok niej?
  • 0

#14

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A co to za dziwna otoczka wokol glowy dziewczynki na tym zdjeciu co Euri powiekszyl ? no chyba ze Euri zapodales jakis efekt wyostrzajacy czy cus, bo nie znam sie dobrze na tym.
  • 0

#15

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jest to efekt powiększenia :) na innych częściach też widać. A teraz trochę na temat. To ze nikt nikogo tam nie widział nie znaczy ze tego kogoś tam nie było :) raczej to dziewczyna bo chłopacy sukienek nie noszą :P . No i jak dla mnie to nie fake. Skoro sama podpaliła przypadkowo dom to pojawiła sie na miejscu pożaru związek jest czyli sens niby tez :) tak mi sie teraz nasunęło na myśl :P ze to taki patron pożarów :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych