Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najgłupsza rasa


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
66 odpowiedzi w tym temacie

#61

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według mnie żył w zgodzie z naturą - wszak Bogowie reprezentowali siły natury czyż nie ? ;) Więc musiała być to dla nich najwyższa wartość.



#62

Maresco.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedna sprawa: mowicie, ze inne zwierzeta tez zabijaja dla przyjemnosci (wyjatki), ze one tez nie biora tylko tyle ile im by wystarczylo, lecz biora jak najwiecej, itd., ale zauwazcie, ze one mimo wszystko jakos nie psuja tej harmonii w naturze, zeta harmonia z roznymi malymi odstepstwami od normy caly czas sie trzyma. To czlowiek najbardziej degraduje przyrode.

Poza tym rozpoczynajac ten temat bardziej chodzilo mi o pozycje czlowieka i jego zbyt wielkie staiwianie na piedestale, jako najmadrzejszy, najlepszy GATUNEK*, a nie o ekologiczne aspekty zwiazane z ochrona srodowiska. Oczywiscie jesli zaczniemy segregowac smieci, zaprzestaniemy wycince lasow itd. to nie zaszkodzi, ale czy na pewno?
Ostatnio przeczytalem ciekawy artykol, ktorego nie bede dokladnie przepisywal, ale przytocze sens:

W tym artykole chodzilo o to, ze ekologia i recycling niekoniecznie ma na celu dbanie o srodowisko, tylko dalsze nabijanie czyichs portfeli. Otoz podobno do produkcji okreslonej ilosci biopaliwa (pochodnych oleju rzepakowego) trzeba zuzyc tyle samo tego oleju. Przeciez chyba nie chodzi o to, aby ktos produkowal olej, z ktorego wyprodukowany zostanie olej, po czym z tego oleju ktos wyprodukoje olej??

Inna sprawa jest z przetwarzaniem surowcow wtornych. Czyzby papier ( Drzewa nie odrastaja??) szklo (pozyskiwany z piasku wiec nie sa to ogromne straty), lub plastik (ok, tu juz problem wiekszy, ale ...) stanowily wiekszy problem dla srodowiska niz chemikalia, za pomoca ktorych te surowce zostaly wtornie przetworzone?? Wiec po co ten caly recycling, skoro do przetwarzania surowcow sa potrzebne chemikalia, z ktorymi pozniej jest wiekszy problem niz z samymi surowcami?


To bylo tak w temacie ochrony srodowiska, chociaz nie po to rozpoczelem ten temat. Bo tak naprawde (co juz wyzej napisalem) caly problem recyclingu powoduje czlowiek, ktory jako jedyny niszczy harmonie w przyrodzie.



* jeszcze raz przepraszam za poczatkowe uzywanie slowa "rasa" zamiast "gatunek"


#63

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W tym artykole chodzilo o to, ze ekologia i recycling niekoniecznie ma na celu dbanie o srodowisko, tylko dalsze nabijanie czyichs portfeli.


Tak można w kółko ;) . Np. Greenpeace też nabija komuś kasę - a jednak są tego wyniki. Chyba że będziemy podchodzić do problemu jak koledzy z ALF'u ;) . Ekologia dla każdego jest inna - ale jeżeli mamy mowę o wielkich organizacjach to zawsze znajdzie się "przeciek" kasy. Zauważ takie same problemy ma WOśP ale jednak pomagają ludziom.

chodzilo mi o pozycje czlowieka i jego zbyt wielkie staiwianie na piedestale, jako najmadrzejszy, najlepszy GATUNEK*, a nie o ekologiczne aspekty zwiazane z ochrona srodowiska.


Ale to jest ze sobą jak najbardziej powiązane ;) . Tak samo jak rozmawiamy o nietolerancji i w końcu rozmowa schodzi na homoseksualistów :D .

Czyzby papier ( Drzewa nie odrastaja??)


To żeś dowalił :D . Recykling papieru odbywa się w takich warunkach że nie ma tam żadnych procesów niszczących - zauważ że zawsze papier z odzysku jest gorszej jakości ;) .

szklo (pozyskiwany z piasku wiec nie sa to ogromne straty)


Niewiem jak Ty, ale ja nie chcę widzieć w moich pięknych górach wielkiego wysypiska szkła - to się dopiero nazywa degeneracja środowiska. ;)

stanowily wiekszy problem dla srodowiska niz chemikalia, za pomoca ktorych te surowce zostaly wytworzone??


Nie czaję ? To że niszczymy środowisko upoważnia nas do niszczenia go jeszcze bardziej ?



#64 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

To właśnie nasza inteligencja doprowadziła do takich wypaczeń umysłowych....Człowiek myśli, potrafi analizować różne tematy i poglądy...gdyby się nie zastanawiał nad tym kim chce być, jaki ma być jego wizerunek i miejsce na drabinie społecznej, co tak na prawdę go podnieca, żyłby zgodnie z naturą jak inne zwierzęta...czyli jednym słowem organizmy położone niżej ewolucyjnie żyją z dnia na dzień i nie martwią się zbytkiem wolnego czasu..istne przewodu pokarmowe: łowią (bądź znajdują), jedzą, wydalają, śpią i ewentualnie się bawią (wyjątkiem są tygrysy etc., które jakimś sposobem odkryły, że można robić coś poza tym) :D

#65

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To właśnie nasza inteligencja doprowadziła do takich wypaczeń umysłowych....


:o umysłowych ? Możesz wypowiedź rozwinąć ? Bo albo ja źle odebrałem - albo nie wiem co ;)

Człowiek myśli, potrafi analizować różne tematy i poglądy...gdyby się nie zastanawiał nad tym kim chce być, jaki ma być jego wizerunek i miejsce na drabinie społecznej, co tak na prawdę go podnieca, żyłby zgodnie z naturą jak inne zwierzęta...


Nie powiem że nieciekawa teoria ;) . Ale z drugiej strony są też ludzie którzy nie chcą niszczyć planety i starają się żyć z nią w zgodzie. Więc nie jest to chyba aż tak bardzo powiązane.



#66

Bodiq.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prosze, oto filmiki ukazujące ludzkie bestialstwo oraz głupotę. Uwaga!! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach! Żeby nie było, że nieuprzedziłem:

http://www.petatv.co...ideo=agri_short

http://www.petatv.co...anahan-pig-farm

http://www.petatv.co...;video=skins062

Na stronie jest wiele więcej... Poprostu chce mi sie wyć, widząc że, cierpinia te nie maja końca i błagać Boga aby coś z tym zrobił. :cry:

Wyobraźcie sobie, że co 6 sekund, w niepojętych męczarniach umiera jakieś bogu ducha winne zwierze, poto abyśmy mogli sie zapchać ich mięchem bąź pochwalić się przed znajomymi wspaniałym futrem, gdy od dawna istnieje możliwość wytwarzania ich sztucznie.

Czy wiesz że... "W ciągu swojego życia człowiek zjada średnio: 5 krów, 20 świń, 29 owiec, 760 kurczaków, 46 indyków i pół tony ryb. "

Kurczaki na fermach sa prztrzymywane w takich warunkach, że koniecznym jest obcinanie im dziobów oraz pazurów, aby niepozabijały sie nawzajem.

Wiele ze świnek trafia do oparzalni, w celu wypalenia pozostałej szczeciny... żywcem, niewiem czy to z głupoty ludzkiej czy z powodu wadliwych urządzeń, poczym kopiac i kwicząć umieraja z wycienczenia.

Królikom i innym zwierzątkom hodowlanym, w laboratoriach medycznych, wkropuje sie składniki szamponow do oczu, w celu sprawdzenia czy nie bedą podrażniać naszych, poczym za pomoca aparatów podtrzymywane są ich powieki, aby nie mogły nawet mrugnąć tak długo, aż wypalą im się gałki oczne.

D produkcji laktozy, niezbedna jest krowa, która musi najpierw urodzić cielę, poczym cielę jest zabijane,
a u matki, przez resztę jej zycia, sztucznie wymuszana jest laktacja w ilościach nienaturalnych.


Przecież my nie zjadamy przedmiotów! Tylko istoty czujące zarówno miłość jak i strach, oraz myslące! Czy wiecie że taka świnka np. posiada inteligencje większą od 3letniego dziecka? Ale mniejsza oto. Jakie mamy prawo decydować o czyimś losie? Jakim prawem pozbawiamy życia istoty, które był tu na ziemi, od zawsze, często nawet przed pojawieniem sie człowieka?!

Ja jestem wege i wiem, że swoją osobą nie przyczyniam sie do ich bezsensownego cierpinia. Już pomijam fakt, jak niezdrowe dla człowieka jest jedzenie mięsa.

Masz wybór, drogi forumowiczu. Nie musisz nic robić. Poprostu przestań robić to co do tej pory robiłeś. Przstań zabijać...

#67 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

:o umysłowych ? Możesz wypowiedź rozwinąć ? Bo albo ja źle odebrałem - albo nie wiem co ;)
Nie powiem że nieciekawa teoria ;) .
Ale z drugiej strony są też ludzie którzy nie chcą niszczyć planety i starają się żyć z nią w zgodzie. Więc nie jest to chyba aż tak bardzo powiązane.


Tak, umys lowych....dla mnie agresja to spaczenie umysłowe :roll:

Co do drugiej odpowiedzi...niektórzy z gróy mają ustaloną swoją pozycję w społeczeństwie, z którą się godzą i nie dorzą różnymi sposobami do jej zmiany.. :D


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych