Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zobaczyć znaczy uwierzyć - Duch Schodów Tulipanowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zobaczyć znaczy uwierzyć - Duch Schodów Tulipanowych
Najlepsze zdjęcia jakie kiedykolwiek zostały wykonane



Jeśli zobaczyć znaczy uwierzyć, to te zdjęcia powinny przekonać was do tego, że duchy naprawdę istnieją. Z każdym ze zdjęć jakie przedstawię w kolejnych seriach "Zobaczyć znaczy uwierzyć" wiąże się jakaś historia. Wszystkie przedstawione fotografie zostały uznane za autentyczne i stanowią jedyny w swoim rodzaju fizyczny dowód na istnienie duchów.


Duch Schodów Tulipanowych


Ralph Hardy, emerytowany duchowny z White Rock, Kolumbii Brytyjskiej, wykonał tą słynną fotografię w 1966 roku. Jego zamiarem było sfotografować eleganckie spiralne schody (znane jako "Schody Tulipanowe") w Queen's House, Narodowego Muzeum Morskiego w Greenwich w Anglii. Po wywołaniu na zdjęciu ukazała się figura wspinająca się po schodach, trzymająca poręcz obiema dłońmi. Eksperci, włączając w to laboratorium KODAKA przebadali oryginalny negatyw i wydali oświadczenie: "negatyw jest autentyczny i nie miały miejsce żadne manipulacje". Mawia się, że niewyjaśnione sylwetki były widywane wielokrotnie w pobliżu schodów, słychać było również odgłosy kroków.

Zdjęcie to nie jest jedynym dowodem aktywności duchów w Queen's House. Budynek mający przeszło 400 lat jest łączony z innymi podobnymi zjawiskami a odgłosy kroków słychać tam po dziś dzień. Ostatnio, asystent Galerii podczas przerwy na herbatę był świadkiem samoczynnie zamykających się drzwi. To samo zdarzenie widzieli jego dwaj koledzy. Wydawało się, że być może to jeden z wykładowców, lecz... "Wtedy zobaczyłem kobietę przelatującą przez balkon i przez ścianę na zachodnim balkonie [...] Nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Poczułem bardzo zimny podmuch i włosy na moich rękach i szyi stanęły dęba. Pobiegliśmy wszyscy do pokoju dziennego patrząc w dół w kierunku sypialni. Coś przeszło przez przedpokój i przez ścianę. Wtedy zamurowało też moich kolegów. Kobieta byłą ubrana w biało szarą suknię zrobioną z czegoś w rodzaju krynoliny." - powiedział asystent.

Inne historie opowiadają o tym, że w budynku słychać było śpiew chóralny dzieci, widywana była figura bladej kobiety, która w szaleństwie wycierała krew u podstawy Tulipanowych Schodów. Podobno 300 lat temu sprzątaczka tego domu została zrzucona ze schodów i zginęła u ich podstawy. Trzaskające drzwi, turyści szczypani przez niewidzialne palce. Czy wszystko to jest wymysłem ludzkiej wyobraźni? Być może historia ta jest prawdziwsza niż nam się może wydawać.

Dołączona grafika





Tłumaczenie i opracowanie: Eurycide
www.paranormalne.pl

  • 0



#2

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tu moge stwierdzic ze to naswietlenie zdjecia , patrzac chosby na silne przepalenia na fotografii , chociarz jesli to fake - musial byc odpowiednio przygotowany
  • 0

#3

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

na pierwszy rzut oka widac ze fake. trudno mi powiedziec dlaczego ale jakos tak.
  • 0



#4

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najgorsze w tym wszystkim jest to,że zdjęcia potencjalnych duchów są zazwyczaj słabej jakości.
Nie można tym samym obiektywnie oceniać.
Myślę,że jest to fake.
  • 0



#5

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie i to działa w 2 strony:
- czy to te duchy wywołują słabą jakość zdjęcia, powodując zakłócenia w naszej przestrzeń :D
(nie wiem jak to określić :D ),
- czy po prostu są to nieudane fotografie.

Na tym zdjęciu, to ta postać po prawej wygląda jak z obrazu.
  • 0

#6

cleric.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

postać po prawej wygląda jak z obrazu

no własnie.. jest kompletnie nierzeczywista.. w ogole nie pasuje do całosci.
  • 0

#7

Dreamer.
  • Postów: 69
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jak duch może być rzeczywisty? Jak może pasować do całości, do innych rzeczy MATERIALNYCH?! Skoro eksperci stwerdzili że nie był żadnych manipulacji na tym zdjeciu, czyli że jest ono autentyczne, to nie widzę powodu by się z nimi nie zgodzić :)
  • 0

#8

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdyby to było malowidło na płutnie, to zapewne miałoby olbrzmymią wartość, bo naprawdę wspaniale wygląda.
  • 0

#9

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No co ? przcież jest ręka jest druga, ciało głowa :) to nie musi być fake :)
  • 0

#10

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

zdjecie z poczatkow fotografii, wtedy co drugie zdjecie bylo naswietlone i nie wychodzilo jak trzeba.
  • 0

#11

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zauważcie, że to zdjęcie było zrobione w 1966, tam nikt nie marzył nawet o lepszej jakości :)
  • 0

#12

Dung.
  • Postów: 58
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trudno ocenic. Dla mnie w 65% fake , a w 35% prawdziwe zdjecie.
  • 0

#13

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

prawa ręka jakaś taka nienaturalnie długa jest :P albo mi się zdaje
  • 0

#14

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te wszystkie zdjęcia pochodzą mniej więcej z podobnego okresu, kiedy technika ich robienia stwarzała ogromne pole do manipulacji i teorzenia właśnie takich obrazów, które oczywiście są ciakawe ale nie ma w nich nic niezwykłego.
Jeżeli mówie o technice robienia takich zdjęć to chodzi mi oczas naświetlania i czułość kliszy.
  • 0

#15

Bushvalk.
  • Postów: 70
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

miałem okzaję zwiedzać ten budynek parę lat temu, szkoda tylko, że nic się nie działo-ale pare fotek mam-może przejże je dokładnie :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych