Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zobaczyć znaczy uwierzyć - Lord Combermere


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zobaczyć znaczy uwierzyć - Lord Combermere
Najlepsze zdjęcia jakie kiedykolwiek zostały wykonane



Jeśli zobaczyć znaczy uwierzyć, to te zdjęcia powinny przekonać was do tego, że duchy naprawdę istnieją. Z każdym ze zdjęć jakie przedstawię w kolejnych seriach "Zobaczyć znaczy uwierzyć" wiąże się jakaś historia. Wszystkie przedstawione fotografie zostały uznane za autentyczne i stanowią jedyny w swoim rodzaju fizyczny dowód na istnienie duchów.


Lord Combermere


Fotografia została wykonana w bibliotece opactwa Combermere w roku 1891, przez Sybell Corbet. Na fotografii widać ducha mężczyzny siedzącego na fotelu po lewej. Jego głowa, kołnierz i prawie ramie jest wyraźnie widoczne. Wierzy się, że jest to duch Lorda Combermere.

Dołączona grafika


Lord Combermere był brytyjskim dowódcą kawalerii we wczesnych latach roku 1800, który to odznaczył się w kilku wojskowych kampaniach. Opactwo Combermere, znajduje się w Chershire w Anglii i zostało założone przez benedyktyńskich mnichów w 1133 roku. W 1540 roku, Król Henry VII wyrzucił benedyktynów i Opactwo stało się siedzibą Sir Georga Cottona, Szambelana Księcia Edwarda, syna Henrego VIII. W 1814 roku, Sir Staptelon Cotton, zastępujący Sir Georga, nadał sobie tytuł Lorda Combermere i w 1817 roku stał się Gubernatorem Barbados. Dzisiaj Opactwo jest turystyczną atrakcją i hotelem.

Lord Combermere zmarł w 1891 roku, potrącony przez wóz konny. W czasie kiedy Sybell Corbet wykonywał zdjęcie, odbywał się pogrzeb Combermera około 4 mile w odległości od domostwa. Naświetlanie fotografii zabrało około godzinę jak wynika z zeznania Corbeta. Wydaje się, że ktoś podczas naświetlania zdjęcia mógł wejść do pokoju i usiąść w fotelu tworząc przezroczysty obraz. Idea ta jednak została odrzucona przez właścicieli domostwa, z uwagi na to, że wszyscy brali udział w pogrzebie a dom był pusty.



Tłumaczenie i opracowanie: Eurycide
www.paranormalne.pl

  • 0



#2

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta fotografia duzo bardziej przemawia do mnie , chociarz rzzeczywiscie mogł to byc nawet sam autor zdjecia :P
  • 0

#3

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hmm...wg mnie to bardzo realistyczne zdjęcie i przekonujące. Wszystko jest rozmazane co prawda, ale może takie są prawdziwe zdjęcia duchów?do mnie to zdjęcie przemawia
  • 0

#4

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mialem unikac tego forum... ale nei moge bez was zyc xD znow mam pelne portki :P a zdjecie jest cool
  • 0



#5

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdjęcie ma grubo ponad 100 lat ale mimo to widać zarys osoby siedzącej na fotelu.Myślę,że zdjęcie jest prawdziwe.
  • 0



#6

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naświetlanie fotografii zabrało około godzinę jak wynika z zeznania Corbeta.


Nieźle, w ciągu godziny mogło stać się naprawdę dużo :D , jakoś nie przekonuje mnie stwierdzenie, że wszyscy byli na pogrzebie, wszyscy z rodziny może. Ktoś tam jednak mógł zostać (żywy), przyszedł, usiadł na "chwilę", a później szybko
opuścił kadr.
  • 0

#7

PanSzef.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że zdjęce naprawde pokazuje ducha, ale nie wydaje się wam, że jest on jakiś mały w porównaniu do fotela i reszty??
  • 0

#8

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak mowisz jakbys wiedzial czym sa duchy i jakie maja wymiary, jak moja babka po obejrzeniu Pasji stwierdzila ze gosc byl niepodobny do Jezusa :lol
  • 0

#9

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja dopiero zauwzaylem ducha po przeczytaniu opisu, ze siedzi na fotelu (jak pierwszy raz spojrzalem, to nic niezwyklego nie zauwazylem :P ). A zdjecie przy takim czasie naswietlanie, i w dodatku przy dosc mocnym oswietleniu pokoju..... cos mnie nie przekonuje :ojej:
  • 0

#10

klaus_.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"W czasie kiedy Sybell Corbet wykonywał zdjęcie..." .... "dom był pusty."

jedno przeczy drugiemu... żeby zrobić tą fotografie gość musiał być przy aparacie wiec dom nie mogl być pusty.

Dla mnie to nie jest zbyt realistyczne. Jesli zdjęcie było naswietlane przez godzinę to aparat na pewno stał na statywie, drewanianym i ciężkim więc zarazem stabilnym statywie. Więc dlaczego zdjęcie jest aż tak rozmazane?

Wg mnie to bardzo dobrze zrobiony (jak na owe lata) falsyfikat.
  • 0

#11

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Więc dlaczego zdjęcie jest aż tak rozmazane?


zdjecie nie jest rozmazane, raczej jest kopia kopii skanu stad taka marna jakosc, ale poruszone nie jest.
  • 0



#12

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zdjęcie jak najbardziej skłania mnie do stwierdzenia że to faktycznie duch. Jedno z lepszych jakie widziałem.

W czasie kiedy Sybell Corbet wykonywał zdjęcie..." .... "dom był pusty."

jedno przeczy drugiemu... żeby zrobić tą fotografie gość musiał być przy aparacie wiec dom nie mogl być pusty.

Czepiasz sie szczególow, watpie zeby autor zdjecia twierdzil tak jak myslisz. Po prostu tylko on był w domu i robił zdjecie, nikogo wiecej nie było.
  • 0

#13

Korhil.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja szczerze to tu nic nie widze :sux:
  • 0

#14

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Patrz na fotel znajdujący się na pierwszym planie, po lewej stronie.
  • 0

#15

Korhil.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

teraz widze to ale jakies takie niewyraźne :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych