Skocz do zawartości
Zdjęcie

Naukowcy odkrywaja pozaziemskie geny w ludzkim DNA !


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

----.
 • Postów: 359
 • Tematów: 75
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Grupna naukowcow pracujacych w "Human Genome Project" twierdzi ze dokonala oszalamiajacego odkrycia.
Uwazaja oni ze tzw 97% nie kodowanych sekwencji w ludzkim DNA jest niczym innym jak kod genetyczny pozaziemskich form zycia..."

reszta pod tym linkiem :

http://www.agoracosm...1/08/01288.html
teraz tylko trzeba czekac na naszych kosmicznych braci :]
 • 0

#2

Sznurek.
 • Postów: 11
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bandwidth Limit Exceeded


Masz może kopie tego artykułu?
 • 0

#3

Cahir.
 • Postów: 1195
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Eh dlatego wole jak art jest wklejony. Nie ma ceregieli z limitami :)
Czekam :P

A swoją drogą skąd wiedzą że te 97% to od 'kosmicznych braci'.
Może poprostu przygotowują się do sezonu ogórkowego :D
 • 0#4

Indoctrine.
 • Postów: 1450
 • Tematów: 7
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A masz jakieś naukowe źródło? Bo to jakaś gazeta, i to mało ambitna jak ma serwer z limitem transferu...
 • 0

#5

NoMeansNo.
 • Postów: 1534
 • Tematów: 8
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Grupna naukowcow pracujacych w "Human Genome Project" twierdzi ze dokonala oszalamiajacego odkrycia.
Uwazaja oni ze tzw 97% nie kodowanych sekwencji w ludzkim DNA jest niczym innym jak kod genetyczny pozaziemskich form zycia..."

A w stosunku do czego dokonano tego porównania? Skąd ta wiedza jak wygląda kod DNA pozaziemskich form życia? :aaa:
 • 0

#6

Luke.
 • Postów: 407
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No właśnie... Dziwny artykuł. A właściwie to bezsensowny. :P
 • 0

#7

ravers.
 • Postów: 67
 • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To by był dowód na to że jesteśmy tu sprowadzeni(przybyliśmy) z innej planety. Tak jak sądzą co niektórzy.
I ta planeta podobno miała ok. 4x większą masę niż ziemia, gdzieś już o tym czytałem na PARANORMALNE.pl
Pozdrawiam. :hmm:
 • 0

#8

Tiamat.
 • Postów: 3048
 • Tematów: 29
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A skad oni wiedza jakie DNA maja kosmiczni bracia ? :lol jak do tego doszli ? jaki punkt odniesienia ? i tacy ludzie podaja sie za naukowcow, takie gazety pisza o nich "naukowcy", a potem sie dziwic ze wszystkich naukowcow wrzuca sie do jednego wora, wysmiewajac ich. Co do limitu transferu, no comment :D ziomallo znajdz inne zrodlo informacji na ten temat (choc obawiam sie ze nie bedzie to latwe :] ), bo jak link nie bedzie nadal dzialal, bede zmuszony zrobic tylko jedno - klozet.
 • 0

#9

NoMeansNo.
 • Postów: 1534
 • Tematów: 8
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mnie jedynie to przypomina relacje DNA człowiek- szympans. Może to szympans jest "pozaziemski"?
 • 0

#10

ravers.
 • Postów: 67
 • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sensacyjne odkrycie w genomie ludzkim

obce geny Adama

Na czyj obraz stworzony został Adam - protoplasta współczesnego człowieka, Homo sapiens?

Jak podaje Biblia, Elohim[1] rzekł: „Stwórzmy sobie Adama na nasz obraz i ku naszemu upodobaniu”.

Jeżeli przyjąć roboczą teorię wyjaśniającą występowanie u człowieka enigmatycznych genów, zaproponowaną po ogłoszeniu w połowie lutego rozszyfrowania ludzkiego genomu (garnituru genetycznego), to fakt ten należy przypisać działaniu grupy bakterii!

„Upokarzające” to najczęściej używane przez grupy naukowe określenie dla zasadniczego odkrycia – ludzki garnitur genetyczny zawiera nie, jak przypuszczano, 100 000 - 140 000 genów (łańcuchy DNA sterujące produkcją aminokwasów i protein), lecz zaledwie ok. 30 000 – dla porównania muszka owocówka posiada 13 601 genów, a obleńce 19 098. Cóż za upadek z wierzchołka genetycznego Drzewa Życia!

Co więcej, genom ludzkim brak jakiejkolwiek wyjątkowości. Są porównywalne w prawie 99% (nie, jak przypuszczano, w 95%) z genami szympansów i w 70% z genami myszy. Geny ludzkie odpowiedzialne za te same funkcje (co u innych organizmów) uznano za identyczne z genami innych kręgowców, jak również bezkręgowców, roślin, grzybów, a nawet drożdży. Odkrycia te nie tylko potwierdziły istnienie wspólnego źródła DNA dla całego życia na Ziemi, ale pozwoliły także prześledzić naukowcom proces ewolucji – jak organizmy bardziej złożone ewoluowały genetycznie od form prostszych, adaptując na poszczególnych szczeblach geny niższej formy życia w celu osiągnięcia bardziej złożonej, wyższej formy – na Homo sapiens kończąc.

Odkrycie - łamigłówka

W tym właśnie punkcie, podczas śledzenia wertykalnego (pionowego) rozwoju genetycznego zapisanego w ludzkim i innych analizowanych genomach, naukowcy napotkali enigmę. Zagadkowym „odkryciem-łamigłówką”, jak określił je świat nauki, był fakt, iż genom ludzki zawiera 223 geny nie posiadające wymaganych poprzedników (przodków) w ewolucyjnym drzewie genetycznym.

W jaki sposób człowiek wszedł w posiadanie tej zagadkowej wiązki genetycznej?

W kolejnych zbadanych fazach rozwoju genetycznego, poczynając od bakterii poprzez bezkręgowce (drożdże, robaki, muchy), kręgowce (myszy, szympansy), na człowieku współczesnym kończąc, stwierdzono, iż wspomniane wyżej 223 geny nie występują w ogóle w fazie bezkręgowców. Naukowcy tłumaczą ich obecność w genomie ludzkim „stosunkowo niedawnym (w skali ewolucji), prawdopodobnym transferem horyzontalnym od bakterii.”

Innymi słowy, w stosunkowo niedawnym okresie, człowiek współczesny wszedł w posiadanie dodatkowych 223 genów nie na skutek stopniowej ewolucji – pionowo wzdłuż Drzewa Życia, lecz poziomo – na zasadzie wsadu („zastrzyku”) materiału genetycznego pochodzącego od bakterii.

Kolosalna różnica

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że 223 geny to nic wielkiego. W rzeczywistości nawet pojedynczy gen powoduje olbrzymią różnicę między poszczególnymi osobnikami; 223 geny skutkują kolosalną różnicą między gatunkami.

Genom ludzki składa się z około trzech miliardów nukleotydów (oznaczonych literami A-C-G-T - od pierwszych liter nazw kwasów nukleinowych, od których pochodzi wszelkie życie na Ziemi), z których tylko niewiele ponad jeden procent zgrupowany jest w funkcjonujące geny (każdy z genów składa się z tysięcy “liter”). Różnice pomiędzy poszczególnymi osobnikami zależą od pojedynczej „litery” spośród tysiąca znajdujących się w „alfabecie” DNA. Różnica między człowiekiem a szympansem to niecały jeden procent różnicy w genach – jeden procent z 30 000 genów daje 300.

Jak więc widać, 223 geny to ponad dwie trzecie różnicy między mną, tobą a szympansem!

Analiza funkcji spełnianych przez te geny poprzez produkcję protein, przeprowadzona przez Public Consortium i opublikowana w periodyku Nature, wykazała, iż występują tam proteiny odpowiedzialne nie tylko za ważne funkcje fizjologiczne, ale i psychiczne. Co więcej, odpowiadają one za wytwarzanie enzymów neurologicznych pochodzących jedynie z mitochondrialnej części DNA – tak zwanego “DNA Ewy”, które ludzkość dziedziczy jedynie w linii żeńskiej. Odkrycie to stawia pod znakiem zapytania teorię o poziomym wsadzie genetycznym pochodzącym od bakterii.

Chwiejna teoria

Na ile pewni są naukowcy, że tak ważne i złożone geny, tak ogromna przewaga ludzkości, została przez nas uzyskana –„stosunkowo niedawno”- dzięki uprzejmości infekującej bakterii?

„To skok zmierzający w odmiennym kierunku niż obecnie istniejące teorie ewolucji” powiedział Steven Scherer, z Centrum Sekwencjonowania Genomu Ludzkiego Wyższej Szkoły Medycznej w Baylor (Human Genome Sequencing Center, Baylor College of Medicine).

„Nie zidentyfikowaliśmy odpowiedniego źródła bakteryjnego, z którego mógł się dokonać poziomy transfer genów” podaje raport zamieszczony w Nature. Naukowcy z Public Consortium, prowadzący szczegółowe poszukiwania, odkryli, że około 113 genów (z 223) „występuje powszechnie w gromadzie bakterii” – jakkolwiek stwierdzono całkowity ich brak nawet u bezkręgowców. Analiza protein charakteryzujących enigmatyczne geny wykazała, że spośród 35 zidentyfikowanych protein zaledwie 10 miało odpowiedniki u kręgowców (poczynając od krów, poprzez gryzonie, na rybach kończąc); 25 z 35 występowało wyłącznie u ludzi.

„Nie jest jasnym, czy transfer odbył się w kierunku od bakterii do człowieka, czy też może odwrotnie – od człowieka do bakterii” cytuje Science za Robertem Watersonem, dyrektorem Centrum Sekwencjonowania Genomu na Uniwersytecie w Waszyngtonie (Washington University’s Genome Sequencing Center).

Lecz jeśli to człowiek przekazał geny bakterii, w jaki sposób sam wszedł w ich posiadanie?

Rola Anunnaki

Czytelnicy moich książek muszą się teraz uśmiechać – znają już odpowiedź.

Wiedzą, że biblijne wersety mówiące o stworzeniu Adama są zaledwie skrótowym przekazem dużo bardziej szczegółowych tekstów Sumeryjskich i Akkadyjskich, zapisanych na glinianych tabliczkach, w których rolę biblijnego Elohim grają Anunnaki – „Ci, Którzy z Nieba na Ziemię Przybyli”.

Jak pisałem w moich książkach – „Dwunasta planeta”[2] (1976), „Genesis jeszcze raz”[3], „Kosmiczny kod”[4] - Anunnaki przybyli na ziemię około 450 000 lat temu z planety Nibiru, stanowiącej część naszego układu słonecznego, która to planeta wędrując po swej rozległej orbicie zbliża się w rejon naszego nieba raz na 3 600 lat. Przybyli na Ziemię w poszukiwaniu złota, które posłużyć miało do ratowania zanikającej atmosfery ich planety. Byli wyczerpany i potrzebowali pomocy przy wydobywaniu złota. Enki - oficer naukowy - zasugerował wykorzystanie ich wiedzy genetycznej do stworzenia potrzebnych im Prymitywnych Robotników. Gdy inni przywódcy Anunnaki spytali go: „W jaki sposób chcesz stworzyć nową istotę?”, odpowiedział:

"Istota, jakiej potrzebujemy już istnieje;
jedyne co musimy zrobić, to naznaczyć ją (nałożyć na nią nasz znak).”

Działo się to około 300 000 lat temu.

Tym, co Enki miał na myśli, było genetyczne polepszenie istniejących hominidów (istot człekopodobnych), poprzez dodanie im niektórych genów wyżej rozwiniętych Anunnaki. To, że Anunnaki podróżujący w kosmosie już 450 000 lat temu, posiadali niezbędną wiedzę w dziedzinie genetyki, wynika nie tylko z tekstów, ale i wielkiej liczby rysunków, na których podwójna spirala DNA wyobrażona jest jako splecione węże (symbol nadal używany w medycynie i lecznictwie) - patrz rysunek A.

Gdy przywódcy Anunnaki zaaprobowali projekt (co w Biblii znalazło odbicie w słowach „Stwórzmy sobie Adama”), Enki z pomocą Ninharsag, oficera medycznego Anunnaki, przystąpili do dzieła, dodając i łącząc geny Anunnaki z genami hominidów.

Kiedy wreszcie, po wielu próbach i błędach, udało im się uzyskać „model doskonały”, Ninharsag podniosła go wołając: „Moje ręce to uczyniły!” Antyczny artysta uwiecznił tę scenę na pieczęci cylindrycznej (ilustracja B).

Sugeruję, iż właśnie w ten sposób weszliśmy w posiadanie unikalnych, dodatkowych genów. To na obraz Anunnaki, nie bakterii, zostali stworzeni Adam i Ewa.

Sprawa najwyższej wagi

Dopóki dalsze badania naukowe nie dowiodą ponad wszelką wątpliwość, że jedynym możliwym źródłem dodatkowych genów są rzeczywiście bakterie, jeżeli następnie nie zostanie dowiedzione, że infekcja - „transfer poziomy” - nastąpił od bakterii do człowieka, a nie odwrotnie – jedynym dostępnym rozwiązaniem będzie to podane przez teksty sumeryjskie tysiące lat temu.

Do tego czasu zagadkowe 223 obce geny pozostaną alternatywą – oraz potwierdzeniem współczesnej nauki na obecność i działalność genetyczną Anunnaki na Ziemi.

Oto link do strony :

http://bogowie.org.p...p3?ido=5&poz=23

Ps. może oto właśnie chodzi.
 • 0

#11

Tiamat.
 • Postów: 3048
 • Tematów: 29
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jesli chodzilo o to, to nie jest temat do tego dzialu, to raz, a dwa ten artykul byl juz na forum zdaje sie.
 • 0

#12

----.
 • Postów: 359
 • Tematów: 75
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To nie to ,,,,, trzeba poczekac az strona wstanie , wczoraj jeszcze dzialala, tam jest wszystko opisane.
 • 0

#13 Gość_prabab

Gość_prabab.
 • Tematów: 0

Napisano

Buah...

Piszą, że niektórych genów nie można znaleźć u żadnego ziemskiego organizmu. Ot co ;) .
 • 0

#14

Indoctrine.
 • Postów: 1450
 • Tematów: 7
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak właściwie to ten profesor Sam Chang i Genome Projct pojawia się jedynie w związku z tym niusem. Jak na szefa ekipy naukowców pracujących nad tak waznymi sprawami to trochę mało, nie sądzicie?
 • 0

#15

Legalize.
 • Postów: 2723
 • Tematów: 123
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

hehe to by było świetne wytłumaczenie na teze biblijną, że człowiek został stworzony 6 tyś lat temu :D

A tak na poważnie jesliby się to potwierdziło byłoby to świetnym dowodem znanego już nam logicznego toku rozumawania, że w rase ludzką ingerowano w znaczący sposób...

Byłoby to własnie tym "boskim pierwiastkiem" otrzymanym od "Boga" który czyni z nas wyjatkowe istoty... Przedewszystkim świadome ;)

Pozyjemy zobaczymy... Już niedługo...

Jesli chodzilo o to, to nie jest temat do tego dzialu, to raz, a dwa ten artykul byl juz na forum zdaje sie.

A czemuż to niby temat ten nie zasługuje na ten dział?? Czyżby to odkrycie było mniej wazne od odkrycia Ameryki??

P.S. chyba że zostało już wcześniej przeniesione... :P
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u