Skocz do zawartości


Zdjęcie

James Randi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#61

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wystarczy poszukać samemu wpisując w googlach słowa: edgar cayce debunk. Wyskoczy to i owo, czego w "oficjalnych" pro-caycowych książkach nie znajdziesz.

Zamiast dyskredytować kogoś o kim nigdy nie chciało Ci się czytać, to weź pod uwagę to czego dokonał.Taką taktykę zawsze stosujesz?


Mnie interesuje nie tyle czego wg kogoś on dokonał, ale to jak prawdopodobne czy to naprawdę jego dokonanie. Czytając o tych jego "readingach" wyczytałem, że wiele z nich to zwykłe generalizowanie - typowa "przepowiednia" - zawsze znajdzie się coś, co będzie w tym opisie sięzgadzało z rzeczywistością. Poza tym te "readingi" o chorobach były wyciągane głównie na podstawie opisów dostarczanych w tychże listach. No i wiele z tych sposóbów kuracji było żywcem branych ze starych książek o medycynie naturalnej.
Szukając rzeczy, w których się nie popisał wiem już, że nie jest tak idealny za jakiego wielu go z pewnością ma. I wiem też, że legenda Edgara bazuje tylko na wyolbrzymianiu zasług a zapominaniu porażek - i ciekawi mnie ile z tych porażek już zapomniano przez przemilczenie.
Kwestie Atlantydy i promieni śmierci oraz kryształów już pomijam, dla mnie to zwykły absurd dodatkowo pogrążający Cayce'go (plus sprawa z fałszywym odkryciem kryształu - to było jużgdzieś tutaj wałkowane).
Wg mnie to kolejna przebarwiona postać - to samo co w książkach pisanych tylko pod jedną z góry założoną "słuszną", choć fałszywąhistorię - typu właśnie książki o twarzy na Marsie (największa chyba porażka tzw. "alternatywnej prawdy").



Edit: ooo, widzę, że mój poprzednik wyciągnął na wierzch najlepszy chyba kwiatek Edgara ;)
  • 0



#62

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dodatkowo znalazłem przepowiednię że pomiędzy 1968 i 1969 rokiem wyłoni się Atlantyda, że w 1936 roku zacznie przechylać się oś Ziemi.

Dodatkowo: "In 1941, Cayce predicted that lands would appear in the Atlantic and the Pacific in the coming years, and that "the coastline now of many a land will be the bed of the ocean." - jak mu się ta nie spełniła to pewnie poszedłna całość i "przewidział" to na przełom '68/69 ;)

Poza tym: " He said that a slow pole shift would happen between 1948 and 1998 and mentioned the years 2000-2001 for the great sudden pole shift, which would bring destruction and deaths through earthquakes and ocean flood due to the ice melting."

Oooops ;)
  • 0



#63 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Każdy dobrze wie,że chodzi o wydarzenia o których wspominają Andrzej Gwiazda, Ossowiecki, Geryl, Pio, Klimuszko i wielu innych. Z datą mógł się pomylić co nie znaczy ,że takie wydarzenia nie nastąpią już niedługo.

Tak w ogóle dlaczego podajesz nieprawdziwe informacje?W jakim celu? Jest mowa o okolicy przełomu wieku XX a XXI, więc zanim zaczniesz wprowadzać innych w błąd, przeczytaj tą książkę z przepowiedniami, którą sam tu się posiłkowałeś.Jak sam się przyznałeś, nie przeczytałeś.


Czytałeś ridingi? No prosze, a nie wiesz,że Dr. Brown na ich podstawie odnalazł piramidę pod wodą w okolicach Bimini??
  • 0

#64

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak w ogóle dlaczego podajesz nieprawdziwe informacje?W jakim celu? Jest mowa o okolicy przełomu wieku XX a XXI, więc zanim zaczniesz wprowadzać innych w błąd, przeczytaj tą książkę z przepowiedniami, którą sam tu się posiłkowałeś.Jak sam się przyznałeś, nie przeczytałeś.

A ja np. przeczytałem książke dotyczącą przeprowiedni. I niestety - raz się sprawdza, a w innych przypadkach jest tak samo jak z kulą w płot czyli mało ciekawie. ;)
  • 0

#65 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

nigdy nie ma 100% sprawdzalności.Jest to niemożliwe ale negować odrazu nie wolno.To jest ignorancja.
  • 0

#66

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O tym rzekomym odkryciu z Bimini już kiedyś gdzieś było. Poszukam jeszcze info na ten temat, ale uprzedzam - będzie to oczywiście wersja inna od tej, jaka zapewne znajduje się w książkach o cudownym Edgarze ;)

I nie podajęnieprawdziwych informacji, ale te, które znalazłem. Nie widziałem niczego o przełomie XX i XXI wieku (o mamy już de facto za sobą), ale widziałem konkretne daty, które się nie sprawdziły.

Zastanów się lepiej, ile tych niesprawdzonych dat już zaostało zapomnianych albo celowo, przez zwolenników Edgara, przemilczanych ;)
  • 0



#67

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nigdy nie ma 100% sprawdzalności.Jest to niemożliwe ale negować odrazu nie wolno.To jest ignorancja.

Czyli za nim coś się sprawdzi (z tych przepowiedni) należy traktować je z odpowiednią dozą nieufności?
  • 0

#68 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, jeśli chodzi o DR.Browna to sam szukałem wszelkich informacji i sam wklejałem tematy.Niczego innego nie znajdziesz, napewno nic co by pasowało do Twojego własnego widzimisie.Jeśli chodzi o okolice przełomu wieków, to już tak daleko odbiegliśmy od milenium?? A kto ustanowił do której strony przełomu przepowednie przydzielić? Hm?

NoMeansNo; Nie, zanim coś się sprawdzi to napierw trzeba pomyśleć.
  • 0

#69

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze, poszukam w "swoich" źródłach, ale to co znajde wrzucę już do tematu o Edgarze, żeby nie kontynuować offtopa :)
  • 0



#70

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

NoMeansNo; Nie, zanim coś się sprawdzi to napierw trzeba pomyśleć.

Zgadza się. Pomyśleć, przemyśleć, podejść nieufnie oznacza jedno i to samo. Czyli włączenie procesu rozumowego, a wyłączenie wiary. :)
  • 0

#71 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

NoMeansNo; tylko że wiarę z rozumem można połączyć.Problem w tym ,że nie wszyscy to potrafią.

Aquila; jeśli znajdziesz coś na temat rdingów dotyczących znaleziska dr. Browna to wklej do tematu o tymże znalezisku.
  • 0

#72

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy ja mógłbym prosić o powrót do tematu ? Bo jak nie to sam przeniosę topic do hyde parku :D
  • 0

#73

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

NoMeansNo; tylko że wiarę z rozumem można połączyć.Problem w tym ,że nie wszyscy to potrafią.

Nie można. Wiara to silne wewnętrzne, ugruntowane przekonanie, które nie poddaje się osądowi "rozumowemu". Inaczej nie można tego "czegoś" nazwać wiarą.

Czy ja mógłbym prosić o powrót do tematu ? Bo jak nie to sam przeniosę topic do hyde parku :D

I z tym mamy do czynia w przypadku Jamesa Randi, który oddziala wiarę od rozumu.
(zadowolony? ;) )
  • 0

#74 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Watykańscy astronomowie jakoś nie mają z tym problemu NoMeansNo:)

A Randi zasługuje conajwyżej na litość :)

Fenix, a zrób sobie z Mighty Randi co chcesz hehe:)

Ja idę na obiad:)
  • 0

#75

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Smacznego.

Randi to typ człowieka, któremu nigdy nie udało się doświadczyć tajemniczego zjawiska, dlatego znienawidził ludzi, którzy posiadają paranormalne zdolności - bo sam nie potrafi ich doświadczyć. Doświadczyłem tego na własnej skórze, kiedyś też byłem wielkim sceptykiem, można by rzecz, że pałałem wielką nienawiścią do ludzi, którzy deklarowali swe zdolności. Było tak do czasu, aż uwierzyłem i otwarłem się na doświadczenia parapsychiczne. Randi właśnie do tego dąży, chce doświadczyć takiego zjawiska, bo bez tego czuje się pusty...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych