Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magiczne ksiegi


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
106 odpowiedzi w tym temacie

#31

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli już chcesz wiedzieć to mówi się, że uprawiający magię wchodzi w trans do świata astralnego wykonując zadania oddziałując na świat materialny.
Także nie magii nie znajdziesz w literaturze. Przykro mi.



Jeszcze na to z tej strony nie spojrzałem,lecz jeśli kościół tego zakazał to musi byc coś w tym zresztą czytałem gdzieś na forum "Nic niebierze się bez przyczyny"
  • 0

#32

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Anonim1

Jeszcze na to z tej strony nie spojrzałem,lecz jeśli kościół tego zakazał to musi byc coś w tym zresztą czytałem gdzieś na forum "Nic niebierze się bez przyczyny"

Bo jest niezgodne z etyką katolicką i społeczną nauką Kościoła ?

Na twoim miejscu dałbym sobie siana.
  • 0

#33 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Księgi o które Ci chodzi byc może istniały ( czy też istnieją ), ale to były wymysły czy też jakieś przemyślenia ludzi niezgodne z naukami Kościoła. I zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami, że po prostu o nich zapomniano...
  • 0

#34

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Księgi o które Ci chodzi byc może istniały ( czy też istnieją ), ale to były wymysły czy też jakieś przemyślenia ludzi niezgodne z naukami Kościoła. I zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami, że po prostu o nich zapomniano...



Jak wcześniej wspomniałem możemy teraz gdybać bo nikt niema do nich dostępu oprócz papieża.
A czemu religia jest niezgodna z kościolem?Bo jakiś ksiądz powiedział że magia jest zła i tyle to tak samo jak z przekleństwem np.ktoś powiedzial ze Ku** to przekleńswo a przecież oznacza to po łacinie krzywa wiec...
  • 0

#35

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Srr magia jest niezgodna z kościołem
  • 0

#36

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Srr magia jest niezgodna z kościołem

Ehe, tobie się wydaje że to są jakieś księgi w których są straszne zaklęcia magiczne :D
Może jak wypowiesz pare słów z tych ksiąg to komuś mózg wybuchnie? :D

A NAJPRAWDOPODOBNIEJ (nie ma pewności) są to księgi które zawierały tezy niezgodne z nauką kościoła. Gdyby nie kościół, kilkaset lat wcześniej wiedzielibyśmy że Ziemia nie jest płaska i że to ona okrąża Słońce, nie odwrotnie ;)
  • 0

#37

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ehe, tobie się wydaje że to są jakieś księgi w których są straszne zaklęcia magiczne :D
Może jak wypowiesz pare słów z tych ksiąg to komuś mózg wybuchnie? :D

Hehe chyba naoglądałeś sie Harrego Pottera :lol
  • 0

#38

Reynevan.
  • Postów: 38
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Anonim1 skoro ci tak spieszno Ci do "magicznych" ksiąg, to polecam na początek twórczość A. Crowleya - poczytasz, może się czegoś dowiesz. A jeśli to dla Ciebie "za mało ambitne" to szukaj sobie Grimorium Verum i temu podobnych. Lecz najpierw radzę Ci zasiąść do nauki języków. I nie mówię tu o angielskim. Aha, i jeśli od magii oczekujesz rzucania fireballi, czy wywoływania trzęsień ziemi mrucząc pod nosem dziwne formułki to lepiej od razu zrezygnuj.
  • 0

#39

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja zakładając ten temat chciałem dowiedzieć się coś więcej na ten temat a nie to co wy piszecie bez obrazy ale po co to piszecie do tego teamtu??!?!?!
  • 0

#40

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Anonim jeśli jesteś zdecydowany poznać kolejne przygody smerfów lub przeczytać niekończącą się opowieść, to koniecznie bij do Skrzypa na PW.


Jak by nie było piszą do mnie ludzie, i to dośc sporo (bardzo Wam dziękuje).
  • 0

#41

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Anonim, polskich znakow nie musisz uzywac, bo to nie jest wymagane. Ale przecinkow itd. to moglbys zaczac uzywac, z szacunku do czytelnikow.
  • 0

#42

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Anonim, polskich znakow nie musisz uzywac, bo to nie jest wymagane. Ale przecinkow itd. to moglbys zaczac uzywac, z szacunku do czytelnikow.


I znowu czy wogle czytacię dokładnie temat?!?!?!?!?
  • 0

#43

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Anonim, zauważyłem pewną rzecz. Otóż, jeżeli ktoś wysunie jakąś teze lub odpowie, na twój post, ty od razu temu zaprzeczasz. Myślę, że oczekujesz że ktoś ci poda repliki starych skózanych ksiąg, któe zawierają tajniki magii oraz formułki/ regułki na zaklęcia, uroki, klątwy, czary, mikstury. Na 110% nikt ci tytułów autorów nie przybliży bo:
Uno- nie istnieją,
Duo- to zabawa niebezpieczna.

Ofc, mogą występować wyjątki =]

Pozdrawiam, Buffalo.

PS: Ach ten szalony wiek trzynasty ;)
  • 0

#44

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

'w moim wieku liczy się szybkość' <- no konam. a co w moim się liczy?

jak tak bardzo chcesz to zaraz napiszę magiczną księgę, będzie tam napisane jak rzucać kule ognia i pioruny i hmmm i jak wywoływać smoki ;)
  • 0

#45

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

smoki ? to takie niepopularne :P teraz się wywołuje żywiołaki :D

Magiczne Księgi nie istnieją bo nikt ich nigdy nie napisał - KK skutecznie wytępił ludzi, którzy potencjalnie mogliby coś takiego napisać... chociarz nie :P Nostradamus napisał książkę z przepowiedniami - można to podstawić pod magiczną księgę.

Grimuar Imperium, Necronomicon - są takie księgi ale to nie są magiczne księgi.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych