Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magiczne ksiegi


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
106 odpowiedzi w tym temacie

#16

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I tu masz racje tyle ze to altwo udowodnic a jak by to bylo oszustwo to by stracilo popularnosc a to bylo w "Niedowiary nastepnym razem czytaj dokladniej bo juz to pisalem
  • 0

#17

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Nie do wiary" to program równie wiarygodny jak Nautilus. Sklej dwie metalowe miski, rzuć je w powietrze, zrób zdjęcie i wyślij im jako zdjęcie UFO. Będzie afera ostra :D
  • 0

#18

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Faktycznie nazwa "magiczne ksiegi" to metafora - a jesli chodzi o Kosciol, to ten moze za takie brac np.

- wszelkie apokryfy (czyli niepubliczne fragmenty pisma swietego, zapiski ewangeliczne i inne teksty - niepubliczne i uznane za powstale bez udzialu Ducha Świętego / nie włączone do kanonu pism)

- ksiegi opisujace starozytne cywilizacje, ksiegi starozytnych opisujace stworzenie swiata (rozniace sie od ogolnie przyjetych teorii stworzenia przez Boga lub rozszerzajace wersje oficjalne - tj, Adam i Ewa)

- ksiegi okultustyczne lub parapsychologiczne (czyli. wywolywanie duchow, egzorcyzmy, aury, ksiegi mowiace o reinkarnacji, zyciu poza cialem, itd.)

itd. Informacje te sa na tyle cenne, ze sa przechowywane, choc gdyby przedostaly sie do opinii publicznej prawdopodobnie doprowadzilyby do upadku Kosciola - delikatnie mowiac.
  • 0



#19

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Nie do wiary" to program równie wiarygodny jak Nautilus. Sklej dwie metalowe miski, rzuć je w powietrze, zrób zdjęcie i wyślij im jako zdjęcie UFO. Będzie afera ostra :D


Hehe dobre ale widze ze sie nie dogadamy

Faktycznie nazwa "magiczne ksiegi" to metafora - a jesli chodzi o Kosciol, to ten moze za takie brac np.

- wszelkie apokryfy (czyli niepubliczne fragmenty pisma swietego, zapiski ewangeliczne i inne teksty - niepubliczne i uznane za powstale bez udzialu Ducha Świętego / nie włączone do kanonu pism)

- ksiegi opisujace starozytne cywilizacje, ksiegi starozytnych opisujace stworzenie swiata (rozniace sie od ogolnie przyjetych teorii stworzenia przez Boga lub rozszerzajace wersje oficjalne - tj, Adam i Ewa)

- ksiegi okultustyczne lub parapsychologiczne (czyli. wywolywanie duchow, egzorcyzmy, aury, ksiegi mowiace o reinkarnacji, zyciu poza cialem, itd.)

itd. Informacje te sa na tyle cenne, ze sa przechowywane, choc gdyby przedostaly sie do opinii publicznej prawdopodobnie doprowadzilyby do upadku Kosciola - delikatnie mowiac.


Wlasnie niewiadomo co w nich jest dlatego mozemy teraz gdybac nadtym czy to metafora czy nie co w nich jest a co nie ale ten tema zalozylem wlasnie po to ze moze ktos juz slyszal o tym.

Praktycznie to co mzoemy nazwac magi? Telekineze,telepatie cialo astralne,iluzje,swiadome sny itp. a co to laczy? Zdolnosci paranormalne ktore sa przez nas kontrolowane....
  • 0

#20

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Trzeba przyznać jednak, że ciężko się czyta twe słowa, zwłaszcza bez przecinków. W szkole też nie używasz ?
  • 0

#21

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trzeba przyznać jednak, że ciężko się czyta twe słowa, zwłaszcza bez przecinków. W szkole też nie używasz ?



Srr ale po pierwsze zasady czatow oraz forum mowi ze niekulturalne jest poprawianie bledow a po drogie ja jzu sie przyzwyczailem pisac tak bo inaczej to dluzej sie pisze a wszyscy kumple pisza tak jak ja bo w naszym wieku liczy sie szybkosc
  • 0

#22

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Anonim1
Wlasnie niewiadomo co w nich jest dlatego mozemy teraz gdybac nadtym czy to metafora czy nie co w nich jest a co nie

Nie chce nic mówić, ale na próżno szukasz magii tam gdzie jej nie ma.
  • 0

#23

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Akurat na forach dyskusjnych, tych porządnych obowiązują w dużej mierze zasady pisowni. Nie powinno się wnosić zasad czatowych do takich miejsc. Swoją drogą widać, że wychowałeś się na czatach - przecinki, brak polskich liter, zero kultury językowo-gramatycznej :) .
  • 0

#24

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chce nic mówić, ale na próżno szukasz magii tam gdzie jej nie ma.



Wiec prosze zkoro tyle wiesz to powiedz mi gdzie ona jest?Nawet neiwiadomo czy to istnieje
  • 0

#25 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Magia... Jeśli chodzi Ci o magię książkową (typu Eragon) to takiej w naszym świecie nie znajdziesz :lol Magię można jednak sklasyfikować pod wszystkie zachowania sprzeczne z istniejącymi w naszym świecie prawami (tj fizyka), np.: telepatia, telekineza, śnienie przyszłości itp. Jeśli jednak interesuje Cie przywoływanie duchów, szatana, czy innych sił nieczystych to wystarczy poszukac w necie. Ja osobiście nie radzę praktykowania tego typu "magii". Znam (niestety) wiele przypadków tragicznego zakończnia takich "zabaw". O przywoływaniu duchów też było w "Nie do wiary" :mrgreen:
  • 0

#26

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Akurat na forach dyskusjnych, tych porządnych obowiązują w dużej mierze zasady pisowni. Nie powinno się wnosić zasad czatowych do takich miejsc. Swoją drogą widać, że wychowałeś się na czatach - przecinki, brak polskich liter, zero kultury językowo-gramatycznej :) .



Dobrze jeśli tak ci zależy moge pisać tak
  • 0

#27

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No i bardzo dziękuję, pamiętaj o przecinkach :) .
  • 0

#28

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Magia... Jeśli chodzi Ci o magię książkową (typu Eragon) to takiej w naszym świecie nie znajdziesz :lol Magię można jednak sklasyfikować pod wszystkie zachowania sprzeczne z istniejącymi w naszym świecie prawami (tj fizyka), np.: telepatia, telekineza, śnienie przyszłości itp. Jeśli jednak interesuje Cie przywoływanie duchów, szatana, czy innych sił nieczystych to wystarczy poszukac w necie. Ja osobiście nie radzę praktykowania tego typu "magii". Znam (niestety) wiele przypadków tragicznego zakończnia takich "zabaw". O przywoływaniu duchów też było w "Nie do wiary" :mrgreen:



Masz rację, nawet w jakiejś gazecie pisało iż po wyłowywaniu duchów jedna osoba już sie powiesiła,lecz już ostatni raz powarzam ten temat jest napisany po to by ci co słyszeli o tych księgach pisali tu
  • 0

#29

sphodromantis.
  • Postów: 25
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Srr ale po pierwsze zasady czatow oraz forum mowi ze niekulturalne jest poprawianie bledow a po drogie ja jzu sie przyzwyczailem pisac tak bo inaczej to dluzej sie pisze a wszyscy kumple pisza tak jak ja bo w naszym wieku liczy sie szybkosc.


Eee.. ja mam 13 lat... ale jakoś pisze normalnie na wszystkich forach...

Ale dobra Back To Topic

Według mnie on myśli, że istnieją jakis zakazane księgi, w których zawarte są poteżne zaklęcia. :D
  • 0

#30

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Anonim

Wiec prosze zkoro tyle wiesz to powiedz mi gdzie ona jest?Nawet neiwiadomo czy to istnieje

Jeżeli już chcesz wiedzieć to mówi się, że uprawiający magię wchodzi w trans do świata astralnego wykonując zadania oddziałując na świat materialny.
Także magii nie znajdziesz w literaturze. Przykro mi.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych