Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latający spodek nad lotniskiem O'Hare w Chicago


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#16

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Genialne to moze i nie jest takie pytanie, ale w wiekszosci przypadkow zastanawiajace, zwlascza ze widzi cos wiele osob jednoczesnie. Zalezy jeszcze ile czasu ten obiekt mogl znajdowac sie na tym niebie. Pozatym, jesli nie kamery itd. to inne urzadzenia moze cos zarejestrowaly. Bo jak wiadomo, niebo jest na lotniskach szczegolnie dokladnie monitorowane najprzerozniejszymi urzadzeniami.
  • 0

#17

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

LEGALIZE

Pamiętaj sceptyk zawsze wie lepiej co ktoś inny widział, słyszał, czuł

Na ironię się zebrało co ? ;) W sumie to ze sceptykami wcale tak nie jest.
  • 0

#18

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A i owszem... Oczywiście, że tak jest... Nie wszyscy tacy są - i tez o tym wspomniałem - ale większość (no umowna - nie chce szacunkować)...
Wielokrotnie widać to na forum, chociażby z autopsii moge nawet o tym powiedzieć...
To wszystko jest psychologia - piekna dziedzina... Sceptyk chce wszystko wytłumaczyc ze swojego punktu widzenia, tak jak on to rozumie, czesto utożsamia się z ogółem społeczeństwa sceptycznie nastawionego ignorując swoją logike i rozsądek, a zapomina o tym, że jego rzeczywistość, może być całkiem odmienna od głównego bohatera...
To jest poprostu barjera nie do pokonania dopóki sam czegoś w swoim życiu nie doświadczy... Nawet największy zwolennik który prawie wie, prawie bo sam tego nie doświadczył, zawsze będzie miał wątpliwości. A co dopiero sceptyk...

Zdejmij tą chuste która zakrywa Ci oczy ;)
  • 0

#19

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale nie wiem co chcesz udowodnic, pzreciez obiektywnie nie wiadomo co to bylo, i nie wazne co mowi sceptyk a co antysceptyk, co kto przezyl a co nie. Legal Ty to chyba wszedzie szukasz okazji zeby na siebie ponajezdzac i sie podroczyc.
  • 0

#20

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie, mówie jakie mam zdanie na ten temat i przykro mi jest z tego powodu, że tak się dzieje...
Mówisz, że obiektywnie nie wiadomo, że tak było... No i właśnie wiec czemu sceptycy nie wiedząc co sie działo i odbyło w danej chwili - nie mając najmniejszego prawa do takiego zachowania - naśmiewają się bardzo często i krzyczą najgłosniej uważając, że tylko oni mają racje?? I nie mów, że się naśmiewają bo taka jest prawda, że nie wypada się nie śmiać - w życiu realnym. Nawet dziennikarze prowadzący wiadomości śmieją się ironicznie po nosem kiedy tylko jest wzmianka o UFO czy innych rzeczach paranormalnych... Takie zachowanie jest ogólno przyjętą normą...
I nie mów mi że tak nie jest. Taka jest smutna prawda... Sceptyk ma monopol na prawde a tak naprawde kufno wie...
W weryfikacji nie bierz pod uwage VRP bo to inna bajka ( ale i tak było wiele takich przypadków)... Bierz pod uwage to co się dzieje w życiu...
  • 0

#21

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No zgoda są relacje świadków, nawet wielu ich było tylko zastanawia mnie fakt, że nikt nie zdał sobie trudu wyciągnięcia choćby telefonu i pstryknąc chociaż najgorszej jakości zdjęcie.
  • 0

#22

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Picture Coming Soon

It has now been confirmed that at least one person took a photograph of the UFO. There are a number of researchers working on getting the person who took the photo to come forward. Once the photo is made available, it will be posted on this page here on Alien Video.


Fotka w drodze... ;)
  • 0



#23

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

legalize - Myśle że masz na myśli "sceptyków" którzy wykrzykują "bzdura!", "to nie możliwe", "nie prawda bo ufo nie istnieje!", itp itd... Jeżeli tak nie jest, to najprawdopodobniej się mylisz.
  • 0

#24

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie, mam także na myśli sceptyków którym wydaje się, że znają odpowiedzi na wszystkie pytania, bardzo często ukazując przy tym swoją ignorancje, zarozumialstwo i głupote... Jak już wspomniałem - tyczy się także VRP....

Dobra konczmy ta gadke... Ekscytujmy się danym zjawiskiem :D
  • 0

#25

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeszcze jedno małe niedyskretne pytanie, podasz nicki ? ;>
  • 0

#26

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

zastanawia mnie fakt, że nikt nie zdał sobie trudu wyciągnięcia choćby telefonu i pstryknąc chociaż najgorszej jakości zdjęcie.


bo wszyscy by powiedzieli że to fake.
  • 0

#27

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chicago Tribune, Newscast-O'Hare UFO, Stream or Download

Click aby zobaczyć on-line

Click aby download
  • 0



#28

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ehh, a juz sie spodziewalem jakiegos nagrania :D zawiodlem sie.
  • 0

#29

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A tu jeszcze inna wersja:

"Wg oficjalnego stanowiska lokalnych władz, doszło do pogodowego fenomenu. Pracownicy United Airlines są jednak przeciwnego zdania. Twierdzą, ża lotnisko przysłonił dziwny, ciemny spodek. Są zawiedzeni stanowiskiem swoich szefów, którzy nie traktują ich poważnie.

7 listopad 2006 roku, Chicago. Obiekt wyglądający jak spodek przykrywa na kilka minut międzynarodowy port lotniczy O'Hare. Po chwili znika w chumurach z takim impetem, że na kilka chwil zostawia po sobie dziurę - twierdzą pracownicy United Airlines.

Czy to był spodek obcych? Balon meteorologiczny, który zgubił się nad jednym z najbardziej zatłoczonych portów lotniczych na świecie? Ściśle tajny obiekt wojskowy? Czy też proste złudzenie?

Oficiele z United Airlines nic nie wiedzą o zdarzeniu z 7 listopada minionego roku. Zdarzeniu, o którym wypowiada się znaczna grupa pracowników tejże firmy. Jedyny oficjalny ślad to przekazany do Federal Aviation Administration komunikat kontrolera lotów, który zapytuje wieżę w O'Hare o dziwny, przypominający dysk, obiekt wiszący nad częścią C terminalu lotniska. Kontrolerzy z wieży w O'Hare odpowiadają zdziwionemu pracownikowi UA, że nic niezwykłego na radarach nie widzą.

FAA nie prowadzi postępowania wyjaśniającego - twierdzi rzeczniczka prasowa Elizabeth Isham Cory.

W komunikacie FAA nt. tej sprawy czytamy, że był to "pogodowy fenomen."

"Można latać 7 milionów lat świetlnych do O'Hare i sytuacja, w której musisz wracać z powodu zajęcia twojej bramki przez jakiś obiekt jest czymś nie do przyjęcia" - mówi kontroler Craig Burzych.

Pierwszym świadkiem dziwnego zjawiska nazywanego coraz częściej mianem UAP (Unidentified Aerial Phenomena - Niezifentyfikowanego Powietrznego Fenomenu) był pracownik naziemny podstawiający samolot do bramki C17. Była wówczas godzina 16:30, chwilę przed zachodem słońca.

Wszyscy świadkowie zeznają, że obiekt miał kolor ciemnoszary i był łatwy do zauważenia na niebie. Nie posiadał żadnych świateł, a jego wielkość wynosiła od 6 do 24 stóp średnicy.

Część świadków podaje, jakoby się kręcił wokół własnej osi, inni zaprzeczają. Wszyscy jednak twierdzą, że nie wydawał żadnych dźwięków. Wisiał pod znajdującymi się na wysokości 1900 stóp chmurami, po czym zniknął pozostawiając na pewien czas dziurę.

Świadkowie poruszeni

"Dążę do tego aby postrzegać wszystko w sposób naukowy. Nie mogę więc zrozumieć, dlaczego obcy mieliby wisieć nad zatłoczonym portem lotniczym" - mówi mechanik United, który znajdował się w kokpicie Boeinga 777, znajdującego się w hangarze naprawczym, który widział dziwny, metaliczny obiekt nad bramką C17.

"Jednak wiem, że widziałem i podobnie twierdzi spora grupa osób. To z całą pewnością nie był statek ziemski" - dodaje.

Menadżer United Airlines zeznaje, że wybiegł ze swojego biura znajdującego się w Hali B, po usłyszeniu komunikatu na radiowej częstotliwości o niezwykłym obiekcie nad lotniskiem.

"Znalazłem się na zewnątrz w strefie bramki i zastanawiałem się co to w rzeczywistości jest" - mówi.
"Wiedziałem, że może to być fałszywy telefon. Jednakże jeśli ktoś puszcza balon lub coś podobnego nad lotniskiem O'Hare, naszym zadaniem było to zatrzymać z uwagi na bezpieczeństwo operacji lotniczych" - kończy.

Intelgentne zjawiska?


Bazy danych dotyczące różnych obserwacji UFO przez pilotów i pracowników lotnisk są pełne różnych przypadków.

Istnieją udokumentowane przypadki zagrożenia bezpieczeństwa przez skomplikowane zdarzenia, podczas których musimy zastanawiać się czy jest to zwykły fenomen czy może coś inteligentnego - mówi Richard Haines, dyrektor naukowy prywatnej agencji Anomalous Phenomena przy National Aviation Reporting Center.

Haines przebadał przypadek z lotniska O'Hare. Wg jego opinii żaden z balonów meteoroligicznych nie znajdował się 7 listopada 2006 roku nad lotniskiem.

"To absurd twierdzić, że wojsko przeprowadza powietrzne testy lotnicze przy płycie lotniska" - dodaje.

Wszyscy świadkowie incydentu z O'Hare, w tym piloci potężnych maszyn, przyznają się do obserwacji przypominającego dysk obiektu, który nie był ani samolotem, helikopterem, ani meteorologicznym balonem czy też żadną znaną człowiekowi maszyną latającą.

Nie są więc pewni co blokowało zastrzeżoną przestrzeń powietrzną przez wiele minut, jednak dziwi ich fakt braku wsparcia i pomocy w tej sprawie.

Bramka zajęta

Piloci jednego z samolotów United Airlines zostali zawróceni z trasy na bramkę C17 i zostali ostrzeżeni przez pracowników naziemnych o blokadzie tejże przestrzeni. Jeden ze znajdujących się za sterami pilotów zauważył obiekt i ocenił, że wisi on na wysokości 1500 stóp nad ziemią.

Po pewnym czasie obiekt zniknął w chmurach pozostawiając na kilka minut charakterystyczną dziurę - mówi jeden z pracowników UA. Kolejni świadkowie dodają, że przez chwile widzieli obiekt jak ten przedzierał się przez chmury.

Wszyscy pracownicy UA, których nie podano z imienia i nazwiska prosili o anonimowość w związku z wykonywaną pracą i oficjalnym stanowiskiem firmy United Airlines o braku takowego zdarzenia."

Opracowanie: hotnews

Źródło/autorstwo: Chicago Tribune/r.n.
  • 0

#30

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Heh.. I czy to nie jest śmieszne?? Nie chce tutaj sądować czy to było UFO czy nie ale wobec takich opisów,w ogóle myśli przychodzące do głowy jajogłowych typu : balon meteorologiczny czy zjawisko pogodowe wydaje się conajmniej śmieszne...
Właśnie w ten sposób podchodzi się do tego typu fenomenów...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych