Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

50 homoseksualnych ksiê¿y zalegalizowa³o swoje zwi±zki


  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
44 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ko¶ció³ Anglii stoi w obliczu nowego rozd¼wiêku spowodowanego ujawnieniem informacji, ¿e ponad 50 ksiê¿y (w tym cztery lesbijki) zawar³o jednop³ciowe cywilne kontrakty. W¶ród nich s± takie prominentne osoby jak kanonik katedry w Salisbury czy diakon St. Albans.

Ta informacja wywo³a³a krytykê biskupów ze strony tradycjonalistów i ewangelikalnych Ko¶cio³a Anglii. Uwa¿aj± oni, ¿e biskupi, wbrew ustaleniom, nie zapewnili egzekwowania ko¶cielnej polityki, wed³ug której homoseksualni ksiê¿a bêd± przestrzegaæ celibatu w swoich zwi±zkach.

Ko¶ció³ Anglii zezwoli³ swoim kap³anom na zawieranie cywilnych zwi±zków jednop³ciowych pod warunkiem, ¿e bêd± ¿yæ w nich "jak brat z bratem i siostra z siostr±". Zdaniem George’a Curry, przewodnicz±cego Towarzystwa Ko¶cielnego, najstarszej ewangelikalnej organizacji Ko¶cio³a Anglii, wielu z homoseksualnych ksiê¿y legalizuj±cych swoje zwi±zki odrzuca wskazówki Ko¶cio³a i prowadzi po¿ycie seksualne ze swoim partnerem, a zwierzchnicy nie zadaj± ¿adnych pytañ.

http://wiadomosci.wp...mp;ticaid=12f80
  • 0



#2

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

To tylko coraz bardziej pogr±¿a chrze¶cijañstwo. Mo¿e ludzie siê w koñcu otrz±sn±.
  • 0

#3

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mo¿e na zachodzi siê otrz±sn± ale nie w Polsce. Ma³o by³o afer i co? nadal ludzie ca³uj± ich po rêkach.

Te¿ tak macie, ¿e pod wzglêdem ¶wiadomo¶ci cenicie polaków bardzo nisko? Mnie czasem przera¿a, jak szokuj±ce informacje przechodz± bez echa, dos³ownie.
  • 0

#4

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wogóle to co się dzieje to jakaś paranoja hehe. Śmiesznie sie robi, niedługo ksiądz gej będzie mnie nauczał jak mam żyć ze swoją żoną i jak mamy wychowywać dzieci.
  • 0

#5

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak tak ludzie poni¿ajcie swój± rase... przecie¿ to jest chore.... jakbysmy wszyscy byli homoseksualistami to poprostu bysmy umarli dlatego ze nie mielibysmy potomstwa...
  • 0

#6

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Tak tak ludzie poni¿ajcie swój± rase...


S³owo "rasa" ¼le mi siê kojarzy, móg³by¶ rozwin±æ my¶l?
  • 0

#7

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie to jaka¶ paranoja, ale to mo¿e dobrze przecie¿ s³ychaæ g³osy, ¿e ziemia jest przeludniona a tak to jest sposób na kontrole narodzin :>
  • 0

#8

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co ma ko¶ció³ anglikañski do ko¶cio³a katolickiego? :P
Przecie¿ w³adze ko¶cio³a katolickiego nigdy nie pozwol± na takie co¶, wiêc po co w ogóle porównywaæ?
Szczerze to dziwi mnie, jak wyznanie, które powsta³o w wyniku kaprysu i polityki pewnego w³adcy mog³o siê tak d³ugo utrzymaæ :)

Czy na duchownego ko¶cio³a anglikañskiego mo¿na powiedzieæ ksi±dz?
  • 0

#9

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na takiego ksiêdza mówi siê po prostu pastor. Mog± oni zawieraæ zwi±zki z kobietami. Od niedawna w Anglii wprowadzono wynaturzone prawo pozwalaj±ce na (¿e siê tak wyra¿ê) ma³¿eñstwa homo. I w³a¶nie teraz wprowadzono to samo prawo tlko ¿e dla postorów. To tyle jakby kto¶ z pocz±tku nie kapowa³.
  • 0

#10

Kasalagupagu.
  • Postów: 163
  • Tematów: 1
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jak mysla³am. Zniesiono im celibat i teraz ju¿nawet homoseksualne ma³¿eñstwa tworz±. To przecie¿ wbrew religii. Wg . mnie je¿eli ksi±dz chce mieæ ¿one/mê¿a( :P ) to niech zrzuci su³tanne. Im powinna wystarczyæ mi³o¶æ do Boga.
  • 0

#11

¯bik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Wg . mnie je¿eli ksi±dz chce mieæ ¿one/mê¿a( ) to niech zrzuci su³tanne

A ja jestem tego zdania ¿e jezeli ksiêza tak bardzo chc± nam mowic o milosci do blizniego i szacunku w malzenstwie powinni sami tego doswiadczyc na wzor takiego pastora np w USA. Ma rodzine, odprawia msze i jesli juz cos mowi o rodzinie to mowi zyciowo i madrze.
Moim zdaniem powinno siê znie¶c celibat.
  • 0

#12

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co jest z³ego w tym, ¿e ksi±dz posiada³by ¿onê? Je¶li mi kto¶ to wyt³umaczy w miarê racjonalnie a nie w stylu "¯eby zachowaæ czysto¶æ przed z³em, które Szatan roztoczy³ nad ¶wiatem grzeszników blablabla :P " To bêdê wdziêczny ;)
  • 0

#13

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hahahahahahaha ten temat ju¿ mnie dobi³. Brawa dla tych ludzi, oni wybrali smak swojego ¿ycia. Popieram jak najbardziej ich dzia³ania, bo to ¿e nie mog± posiadaæ kogo¶ kogo by kochali i odczuwaliby codziennie tê mi³o¶æ jest jak najbardziej pchaj±ce do grzechu i tylko nieliczni mog± temu sprostaæ przez ca³e ¿ycie.

Skoro Jezus móg³ kochaæ Mariê Magdalenê to oni te¿ mog± mieæ kogo¶ dla siebie.

To przecie¿ wbrew religii. Wg . mnie je¿eli ksi±dz chce mieæ ¿one/mê¿a( tongue1.gif) to niech zrzuci su³tanne. Im powinna wystarczyæ mi³o¶æ do Boga.


Kasalagupagu, mo¿e sama najpierw tego do¶wiadcz zanim bêdziesz wygadywa³a takie g³upoty ?? Dlaczego kto¶ mia³by rezygnowaæ z misji dla Boga tylko dlatego ¿e kogo¶ pokocha³ ?? Mo¿e ty spróbujesz z tym "wystarczaniem sam± mi³o¶ci± do Boga" ???? To nie takie proste jak my¶lisz. Poza tym co jest tu wbrew religii ?? To, ¿e kochaj± bli¼niego ? Nie mienie drugiej po³ówki, to jest raczej wbrew religii, bo mi³o¶æ teoretyczna to jedno, a taka któr± mo¿na dotkn±æ i odczuwaæ to zupe³nie co innego. Ludzie w tych czasach zamknêli siê na Boga i jego mi³o¶æ, ju¿ jej nie odczuwaj±. Na szczê¶cie s± te wyj±tki, i muszê ci powiedzieæ, ¿e choæ to przepiêkne uczucie to jednak nie ³atwo je utrzymaæ ca³y czas.
  • 0



#14

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zale¿y o czym mówimy. To nie jest wbrew wyznaniu anglikañskiemu, które z zasady ma zniesiony celibat, podobnie jak inne wyznania protestanckie:)
  • 0

#15

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Jak najbardziej jestem za zniesieniem celibatu (jak ju¿ musz± mówiæ, to nich to mówi± na swoim przyk³adzie), oraz za homoseksualizmem. Przecie¿ mamy woln± wolê (zawsze siê na to bêdê powo³ywa³)!

Nie zmienia to jednak faktu, ¿e stawia ono w z³ym ¶wietle ca³y Ko¶ció³ Chrze¶cijañski, który to krytykuje takie zwi±zki, a jednak na nie pozwala.

Jak najbardziej jestem za zniesieniem celibatu (jak ju¿ musz± mówiæ, to nich to mówi± na swoim przyk³adzie), oraz za homoseksualizmem. Przecie¿ mamy woln± wolê (zawsze siê na to bêdê powo³ywa³)!

Nie zmienia to jednak faktu, ¿e stawia ono w z³ym ¶wietle ca³y Ko¶ció³ Chrze¶cijañski, który to krytykuje takie zwi±zki, a jednak na nie pozwala.
  • 0


 

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci oraz 0 u¿ytkowników anonimowych