Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontakty dzieci z Istotami duchowymi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i wątek się urwał :cry:



:P ...a więc wracając do głównego wątku chciałbym zauważyć że coś w tym jest... Otóż mój synek ma dwa i pół latka. To jest taki etap w życiu dziecka i rodzica, że poprostu znamy jego wszystkich kolegów i koleżanki, wiemy jakie ogląda bajki i jaki ma książeczki z bajkami...
Tymczasem ciągle i uporczywie moje dziecko powtarza coś o jakimś Michale... Najczęściej mówi: a Michał to pokazał mi to..., a Michał to powiedział to..., a Michał jak był to... itd, itp... Oczywiście pytałem go wiele razy o jakiego Michała chodzi ale nic nie chce powiedzieć.

A czy ktoś z Was spotkał się z podobnymi przypadkami w swojej rodzine czy u znajomych??? :D
  • 0

#2 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

moze rozmawia z duchem?
  • 0

#3

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczywiście pytałem go wiele razy o jakiego Michała chodzi ale nic nie chce powiedzieć

Może musisz poczekać aż nadejdzie odpowiedni czas, będzie tego świadomy i powie z kim rozmawia... Trza tego dopilnować.
  • 0

#4

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak... tylko że w innych opracowaniach np. Ian Wilson "Życie pośmierci" pisze że dzieci często o tym zapominają... I nie łatwo złapać ten moment kiedy dziecko Ci to normalnie o wszystkim opowie...


Pożyjemy zobaczymy...
  • 0

#5

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może spróbuj podejść do tej sprawy po dziecięcu, niech namaluje to co widzi...
  • 0

#6

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I nie łatwo złapać ten moment kiedy dziecko Ci to normalnie o wszystkim opowie...



A Ty nie musisz mu uwierzyć :D
  • 0



#7

khenji.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wydaje mi się, że istoty astralne(duchowe) wybierają dzieci, tzn częściej ukazują się dzieciom, gdyż są one niewinne, bezradne, otwarte na wszystko. Nie tak jak większość ludzi, doświadczonych przez życie, zgorzkniałych, podejżliwie nastawionych do wszystkiego co spotkają na swojej drodze.
  • 1

#8 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

dzieci sa w stanie uwierzyc we wszystko i moze otwartosc umyslu im to umozliwia..nie tak jak doroslym o czym wspomniala Khenji
  • 0

#9

PHANTOM.
  • Postów: 92
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może opiekuje się nim sam Archanioł Michał :surprised: pokaż synkowi jego obrazek i spytaj sie czy to on . acha i pozdrów go ode mnie :papapa:
  • 0

#10

skitty0.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może opiekuje się nim sam Archanioł Michał  :surprised: ...


Raczej nie sądzę :-D , przecież jest dużo Michałów na świecie...

pandemia-spróbuj poprosić syna, żeby narysował tego "Michała".
  • 0

#11

czajka.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witajcie.cos w tym jednak jest.jak mialam 8 lat zmarl dziadek.przed smiercia nie mieszkal wprawdzie z nami ale czesto przychodzil.pogrzeb odbywal sie w naszym domu.minelo juz ladne 20 lat ale nawet teraz jak wchodze do pokoju gdzie lezal w trumnie czuje dziwny chlod i nigdy nie spedzilam tam zadnej nocy.wracam do tematu.gdy mialam 8 lat zmarl jakis czas potem wydarzylo sie cos co rodzina trzymala w tajemnicy. dowiedzialam sie przypadkiem od wygadanej ciotki.okazalo sie ze pewnego dnia tata wrocil z pracy a ja podbieglam do niego i powiedzialam ze dziadek dzis byl.ze przyszedl.pamietam jak przez mgle wypytywania jak byl ubrany jak wszedl.ja do dzis pamietam jego postac w berecie jak wchodzi przez bramke.okazalo sie ze dziadek nie zyl od pol roku.wiecie z racji uplywu czasu szczegoly sie zacieraja.pamietam postac dziadka pamietam ze mowie ze babcia w domu pamietam ze potem bardzo mnie wypytywali.dziadek przyszedl widzialam go lecz mimo ze mialam 8 lat nie zdawalam sobie sprawy ze dziadek nie zyje.
  • 0

#12

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pandemia, nie chce do tego sceptycznie podchodzić ale może ma wyimaginowanego przyjaciela ?
przecież nie musimy wszystkiego podpisywać od razu pod zjawiska "para" i jacyś opiekunowie czy coś takiego ;)
  • 0

#13

skitty0.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...I właśnie dlatego proponuję narysowanie, namalowanie, czy też inną formę przedstawienia owego "opiekuna" :smile: . Jeżeli przedstawi go jako człowieka, to możliwe, że to jakiś duch, ale jeżeli narysuje Pikachu, Supermana, Spidermana, czy tym podobne postaci, to wiadomo, jego przyjaciel jest wymyślony :] .
  • 0

#14

grayzon.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szefo: Troszkę za wcześnie na wymyślonych przyjaciół...
Pandemia: Kiedyś rozmawiałem z kolegą podczas kolejnych nudnych wakacji o najwcześniejszym dziwnym wspomnieniu z dzieciństwa. Zastrzelił mnie opowiadaniem o tym jak będąc mały zobaczył w pokoju ptaka (coś czrnego na kształt wrony, swoją drogą ciekawe dlaczego ten a nie inny bardzej kolorowy gatunek). Ptak zaczął iść powoli w stronę drzwi do korytarza i przeniknął przez nie, kolega po sforsowaniu tych drzwi (zamkniętych) zobaczył ptaszysko na korytarzu, idące w stronę kolejnych drzwi, wyjściowych. Tutaj niestety czas zatarł jego wspomnienie, ale pamięta jeszcze jak mówił o tym swojej mamie. Co ciekawe rodzina pamięta to zdarzenie.. Pandemio, jak możesz podaj w poście, mailu lub na PW dane odnośnie zamieszkania, postaramy się wspólnie poznać Michała...
  • 0

#15

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiecie jak to jest: Każde dziecko miało kiedyś wymyślonego przyjaciela. Lecz od razu spiesze z wyjaśnieniem, żebyście mnie tu nie rozerwali na strzępy, kochani :D

Niektóre dzieci wymyślają przyjaciół a niektórzy mają już "wymyślonych" przyjaciół [czyt. duchy] (chodzi o najzwyczajniejsze duszki :D ). Słyszałam, że każde dziecko, bez względu na zdolności parapsychologiczne czy ich brak do siódmego lub ósmego (zależy od rozwoju psychicznego) roku życia widzi duchy. Dzieje się tak, ponieważ jego umysł nie jest tak bardzo rozbudowany i nie wie, co jest czym. Przecież dwuletniemu dziecku nie wkładamy do głowy co to takiego duchy. Z tą nieświadomością żyją przeciętnie do piątego roku życia. Napisałam, że UMYSŁ (!) dziecka nie jest wystarczająco rozbudowany.Co nie znaczy, że MÓZG i jego funkcje są marne. Otóż nic mylnego moi drodzy. W okresie wczesnego dzieciństwa mózg pracuje na pełnych obrotach i stąd bierze się ich aktywność ruchowa której potrzebują. Zmysły dziecka często pracują bardzo dobrze. Rozwijają się oczywiście stopniowo

Te całe wypociny które przed chwilą wam wyłożyłam są moimi domysłami czy też tezami (jak kto woli :D ), ale fakt, ż ekażde dziecko może zobaczyc ducha jest jak najbardziej prawdziwe :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych