Skocz do zawartości


Zdjęcie

VRP 2005-2007


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
45 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

VRP 2005-2007
1 stycznia - 2 lata serwisu



Własny serwis - rzecz trudna

Mało kto pamięta VRP z roku 2005. Na pewno nikt z was nie wie "jak to się wszystko zaczęło". Zaczęło się zwyczajnie, od pomysłu: "zróbmy ciekawą stronę"...

Piotrek N. (Piotrekkkk) i ja postanowiliśmy stworzyć serwis poświęcony zjawiskom paranormalnym. Początkowo miał to być serwis tematyczny - głównie duchy i UFO. Później włączyliśmy w ten projekt szeroko pojęte zjawiska paranormalne i niewyjaśnione. Jak to bywa na początku - było ciężko. Trudno przecież zacząć nie mając zaplecza w postaci artykułów, czy zdjęć. Projekt i pomysł był prosty - wykorzystanie istniejących tekstów z sieci i stworzenie swoistego katalogu artykułów. Wyszukiwaliśmy treści i przestrzegając prawa autorskiego zamieszczaliśmy wybrane teksty w serwisie. Pomijaliśmy autorów publikacji, którzy nie życzyli sobie powielania swoich tekstów. Katalog tematyczny powiększał się; rosła także popularność serwisu - głównie za sprawą systemów toplist w których serwis VRP dzierżył 1 miejsca.

Pojawiła się galeria zdjęć, dział filmów i całkowicie autorski skrypt forum, zresztą... cały silnik strony oparty o php i mysql był autorski i stworzył go właśnie Piotrekkkk.

W tym miejscu chciałem mu podziękować, bo bez jego pomocy projekt VRP nigdy by nie zaistniał.


Wzloty i upadki

W swojej przygodzie rozpoczynaliśmy na darmowym hostingu xoopiter.com, który oferował przyzwoite parametry całkowicie za darmo. Później przestało to jednak wystarczać i zaczęliśmy finansować projekt we własnym zakresie. Kolejne firmy hostingowe pokazały nam jednak tylko jak niewdzięczne i z góry skazane na porażkę jest hostowanie stron w polskim Internecie. Oparliśmy się na dłużej na hostingu forall.pl.

Strona łapała wiatr w żagle i zaczęła pojawiać się na wysokich miejscach w rankingu stron google, w tym czasie ciągle ulepszany był silnik forum. Rosnąca liczba forumowiczów sprawiła jednak w pewnym momencie, że to co mamy jest niewystarczające. Głównym problemem były ograniczone opcje moderowania. W tym okresie drogi moje i Piotrka rozeszły się, strona upadła na jakiś czas i pojawiło się forum PHPBB - zupełnie nowe, bez żadnych wpisów. Stara baza danych przepadła...

Ten trudny okres wspierała grupa forumowiczów, którzy znali serwis w swojej pierwotnej formie. Byli to m.in: ufolog2, Przemo, KAZAN, muhad, FeiDei, Legalize, dj_cinex, kassia13, The Duke, Patryczek, JAA1234, Traper, wachos i wielu innych (przepraszam, że tutaj ich pominąłem). Rozpoczął się mozolny czas odbudowy forum - pojawiały się pierwsze artykuły, pojawiali się pierwsi nowi użytkownicy. Mimo tego, dobicie do pierwszej setki tematów zajęło nam trochę czasu. Potem było już tylko lepiej i kolejne tysiące postów pojawiały się jak grzyby po deszczu. Pojawił się ciemny styl forum, a pierwszym moderatorem został Przemo.


Nowy początek

Dziś, 1 stycznia 2007 roku mijają dokładnie 2 lata od kiedy nazwa VRP zaistniała w sieci. Po drodze "Vortal Rzeczy Paranormalnych" przeszedł potężną ewolucję - ewolucję, na drodze której stawały zawsze środki finansowe, wolny czas i poziom świadczenia usług hostingu w Polsce. Dziś, dzięki wsparciu sponsorów i setkom godzin poświęconych serwisowi, jesteśmy w tym miejscu. Jeśli tylko wystarczy środków finansowych - serwis nadal będzie się rozwijał i mam nadzieje, że będą to duże kroki. Być może kiedyś zawitamy na dedykowanym serwerze - a wtedy wszystkie pomysły i wizje staną się rzeczywistością.

Do zobaczenia za rok!








Serwis VRP - styczeń 2005 rok (wersja okrojona - ponieważ nie zachowały się kopie serwisu, z uwagi, iż oparty był on o skrypt php i bazę danych, która nie istnieje)

Dołączona grafika





#2

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ahhh ... gdy widzę to białą stronkę powracają wspomnienia :)

Owa stronka była jednym z moich głównych miejsc gdzie czerpałem wiedzę w interesujących mnie dziedzinach ... i tak mi się spodobała, iż chciałem z nią pozostać na dobre i złe ... co trwa po dziś dzień :)



#3

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja niestety nie pamiętam samych początków 2 lata temu. Jestem tu już prawie rok, odkąd powstało całkowicie nowe forum. :)

Mam nadzieję, że przetrwa kolejne 2 lata, a najlepiej i więcej.



#4

freaky_styley.
  • Postów: 63
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jako staly czytelnik tego forum dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jego rozwoju i dzięki którym moja wiedza na temat zjawisk paranormalnych wciąż rośnie.


PS.
jaki był pierwotny adres vortalu?
znając URL można obejrzeć jego wcześniejsze wcielenia korzystając z Wayback Machine

#5

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://web.archive.o...p.xoopiter.com/
wersja z maja 2005 roku (niestety bez grafiki)



#6

Dawidek.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja pamiętam że adresem tej stronki gdy pierwszy raz tutaj trafiłem był www.paranormalne.forall.pl

#7

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no no.... mi też mija roczek z VRP. Szczerze mówiąc, od kiedy pierwszy raz zobaczyłem stronkę (starą) wiedziałem, że zatrzyma nie na dłużej... Ale kto spodziewał się roku? :P
No nic, Eury, gratuluję ci chęci, pomysłu i zapału do pracy, bądź co bądź bez ciebie pewnie większość userów nigdy by si nie poznała, a tak :)

I jak to się zwykle w takie rocznice mówi...

STO LAT VRP!!





#8

Reynevan.
  • Postów: 38
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja jestem ciekaw co stało się z tym słynnym licznikiem odliczającym do 21.12.2012 ;) Nadawał on stronce fajny, apokaliptyczny wydźwięk. Jestem za przywróceniem licznika! Kto mnie poprze?

#9

Sangre Sani.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja cie popre :D

#10

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Heh jestem tu roczek, ale o wieluu rzeczach opowiadał mi jeden jegomość i właśnie to on zachęcił mnie do zajrzenia tutaj. Jestem tu od prawie początku tego nowego forum, tak jak zresztą ciemność :P i ciesze się, tak jak pewnie i reszta, że w ciągu roku tyle rzeczy się zmieniało na lepsze, że coraz więcej osób zaczęło tu zaglądać. Ahh jak przypomne sobie początki nowego forum i czas kiedy dziennie przybywało ze 100 postów, to mi łezka się w oku kręci. Na kolejny rok napewno zostanę i będe wspomagał was w udowadnianiu prawdziwości teorii 2012 roku i innych.

Nie wiem czy na tej wersji forum można to zrobić, ale ten licznik przydałby się spowrotem :)



#11

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja pojawiłem się pod koniec roku 2005 ale zapomniałem loginu + hasła i na jakiś czas przestałem odwiedzać. Zresztą byłem takim pasożytem co tylko czytał :oops: Heh..



#12

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jestem tu malutko czasu bo od wrzesnia, ale teraz wiem ze zostaje na nastepny rok, swietne forum, a licznik faktycznie moglby wrocic, moze nawet w takiej bardziej wyraźnej formie.

#13

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

2 lata...
Tylko czy aż ?
Dla mnie tylko :) jeszcze wiele przed nami do 2012 :D

STO LAT :) (albo przynajmniej te 5)

#14

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wreszcie mogę zobaczyć jak forum wyglądało kiedyś.
Klimatycznie i ładne grafiki. VRP będzie istniało do końca świata
i o 1 dzień dłużej :victory:

#15

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

hej:)
Odwalacie kawal dobrej roboty...kurde, serio jest nieźle!! Do tej pory tylko Was obserwowalam, ale w tym momencie postanowilam się aż zarejestrować, bo koniecznie chcialam zebyście to wiedzieli! serio
W Nowym Roku życzę samych dobrych dni, pasji, radości i zaangażowania
Pozdrowienia dla Wszystkich




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych