Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czemu według Koscioła Diabeł nas karze w piekle?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
248 odpowiedzi w tym temacie

#31

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zlem jest zabijanie zeby przezyc? Wiec nie zabijajmy zwierzat dla ich miesa. Przeciez da sie zyc jedzac rosliny. Czlowiek jest zrodlem wszelkiego zla (ale i dobra) na swiecie. To nie Szatan zabija czlowieka. To nie Bog leczy chorych. Takie jest moje zdanie.
  • 0

#32

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bóg stworzył nas jako zwierzęta, nie znaliśmy dobra ani zła (w domyśle posługiwaliśmy się instynktem jak zwierzęta), natomiast Szatan przez nakłonienie do zjedzenia owocu z drzewa poznania otworzył nam oczy i dał rozum. Bóg tego żałował a Szatan przez religię został oczerniony.


Całkiem logiczne, idąc tym tropem możemy założyc, ze Kościół dyskredytuje "Szatana" działając analogicznie - chce pozbawic nas rozumnego myślenia i wlasnego osądu. Dzięki temu prostemu zabiegowi miliony ludzi na całym świecie wciaż lgnie się pod skrzydła kościoła.
  • 0



#33

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zlem jest zabijanie zeby przezyc? Wiec nie zabijajmy zwierzat dla ich miesa.

Zabicie człowieka jest złem, ale nie zabijanie zwierząt. A Bóg dał człowiekowi panowanie nad zwierzętami. To już zależy od ludzkiej wrażliwości i sumienia, jak się będzie obchodził ze zwierzętami pamiętając oczywiście, że to też są stworzenia Boże. I że Miłość Boża dosięga również te stworzenia. :)
Ja tam lubię mięso. =P

Czlowiek jest zrodlem wszelkiego zla (ale i dobra) na swiecie. To nie Szatan zabija czlowieka.

Moim zdaniem człowiek nie jest źródłem ani zła, ani dobra. Jedynym źródłem dobra jest Bóg, zaś źródłem zła jest szatan. Człowiek jest źródłem tylko swojej nędzy... a cała reszta, co nie jest złem pochodzi od Boga. :)

0 mój Jezu, na dziękczynienie za wiele łask ofiaruję Ci duszę i ciało, rozum i wolę i wszystkie uczucia serca swego. Przez śluby oddałam Ci się cała, już nic nie mam co bym Ci ofiarować mogła. Jezus mi powiedział: Córko Moja, nie ofiarowałaś Mi tego, co jest istotnie twoim.
Zagłębiłam się w sobie i poznałam, że kocham Boga wszystkimi władzami swej duszy, a nie mogąc poznać co jest, co nie oddałam Panu, zapytałam: Jezu, powiedz mi o tym, a oddam Ci natychmiast z hojnością serca.
Jezus rzekł mi z łaskawością: Córko - oddaj Mi nędzę twoją, bo ona jest wyłączną twoją własnością.


To nie Bog leczy chorych.

To nie lekarze leczą chore dusze...
  • 0

#34

Vito Corleone.
  • Postów: 29
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szatana bez wątpienia nazwać wypada najlepszym przyjacielem Kościoła, jakiego kiedykolwiek ten posiadał, ponieważ przez te wszystkie lata zapewniał mu zajęcie. Zbyt długo fałszywa doktryna Piekła i Diabła pozwalała kwitnąć Kościołom katolickim i protestanckim. Bez diabła, na którego zawsze wskazywali palcem, religijni przywódcy prawości nie mieliby czym straszyć swoich wiernych. Ostrzegają: "Szatan wiedzie na pokuszenie", "Szatan jest księciem zła", "Szatan jest złośliwy, okrutny i brutalny"; "Jeżeli ulegniesz diabelskim pokusom, z całą pewnością będziesz skazany na wieczne potępienie i smażyć się będziesz w Piekle". Szatan reprezentuje siły natury - moce ciemności, które zostały tak nazwane, ponieważ żadna religia nie chciała wyciągnąć ich z owych ciemności. Nauka również nie umiała dopasować tych mocy do technicznej terminologii. Szatan jako bóg, półbóg, osobisty zbawiciel lub jako cokolwiek, czego imię chciałbyś mu nadać, wymyślony został przez twórców wszystkich religii na świecie z jednego tylko powodu - aby przewodzić tu na ziemi grzesznymi czynnościami i sytuacjom. W konsekwencji wszystko wynikające z psychicznego i duchowego zaspokojenia definiowane było jako "zło"-w ten sposób gwarantując każdemu na całe życie nie usprawiedliwione poczucie winy!
Jeśli więc nazwali nas "złem", złem jesteśmy -i co z tego! :rydzyk2: Nadszedł Wiek Szatana! :rydzyk2: Dlaczego więc nie wykorzystać tego i ŻYĆ!
  • 0

#35

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Luke

Zabicie człowieka jest złem, ale nie zabijanie zwierząt.

Mam nadzieje, ze chodzi ci o zabijanie zwierzat dla miesa i skor, bo osobiscie uwazam ze mysliwi, ktorzy poluja na zwierzeta "dla sportu" to skurw*****. Nawet, jesli zwierzeta, kore zabijaja gina od strzalu w glowe (szybko i bezbolesnie).

Luke

Moim zdaniem człowiek nie jest źródłem ani zła, ani dobra. Jedynym źródłem dobra jest Bóg, zaś źródłem zła jest szatan. Człowiek jest źródłem tylko swojej nędzy... a cała reszta, co nie jest złem pochodzi od Boga. smile1.gif

To juz kwestia wiary. Ja nie wierze w zadna sile wyzsza tylko w ludzki umysl. Moim zdaniem to co robi czlowiek robi z wlasnej woli (nie liczac tzw. instynktu stadnego lub wplywu otoczenia).

Luke

To nie lekarze leczą chore dusze...

Moja kolezanka leczy chore dusze. Moja uleczyla. Oczywiscie mozna powiedziec, ze to Bog przez nia przemawial.
  • 0

#36

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Słuchajcie, można dyskutować, można kłócić się, ale i tak każdy pozostanie przy swoim. Nikt nie zmieni poglądów, nikt nagle nie zmieni swojego życia.
Ma to więc sens? Te ciągłe próby przekonania kogoś do swoich poglądów, mają sens? Według Kościoła tak, ponieważ katolicy powinni nawracać tych, którzy nie wierzą, lub się od Boga odwrócili, ale co z wolną wolą? Skoro wolna wola, miałaby nam zostać nadana przez Boga, więc po co te ingerencje Kościoła? Nie rozumiem tego...
  • 0

#37

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wierzyć jest wygodniej, nie trzeba dociekać jaka jest prawda.
Niestety.
  • 0

#38

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ma to więc sens? Te ciągłe próby przekonania kogoś do swoich poglądów, mają sens? Według Kościoła tak, ponieważ katolicy powinni nawracać tych, którzy nie wierzą, lub się od Boga odwrócili, ale co z wolną wolą? Skoro wolna wola, miałaby nam zostać nadana przez Boga, więc po co te ingerencje Kościoła? Nie rozumiem tego...


tak Kościół otrzymał taką misję. ale niestety nie zawsze ją odpowiednio interpretował. wynikiem czego były krwawe krucjaty w imie Boga. Bogu chodziło oto by Kościół głosił dobrą nowinę słowem, miłością, dobrymi uczynkami a nie mieczem. i teraz tj. w dzisiejszych czasach tak się czyni. nikt nikomu nie każe wierzyć. od człowieka zależy czy przyjmie słowo czy też nie. skończyły się czasy kiedy było tak: uwierz albo zginiesz. już tego niema. teraz jest poszanowanie wolności człowieka, a głosić słowo przecież każdy może, i kościół to czyni. skoro dziennikarze mogą pisać na łamach gazet, to czemu nalatuje się na kościół że głosi ludziom dobrą nowinę. przecież nikomu przez to nie czynią krzywdy co w przypadku dziennikarzy jest inne. jak nie chce to nie przyjmie słowa i się nie nawróci. teraz jest wolność słowa i kościół może głosić to co mu Bóg przykazał. więc sorry...
  • 0

#39

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skrzypu z ta duza litera to Ty tak na powaznie ? nazwy wlasne piszemy duzymi literami jakbys nie wiedzial. A nienawisc do Szatana itd. nie ma tu nic do rzeczy dla mnie to dziecinne, pisac z malej litery nazwe kogos, bo sie go nienawidzi


Hmmm, dużej litery używasz żeby okazać komuś szacunek (a "Bóg" piszesz z małej), tak ja na powaznie.
Kup sobie jakaś książke o podświadomości i znakach jakie nam daje które uważamy za błędy lub przeoczenia- naprawde warto poczytać, strasznie interesujące.

Zlem jest zabijanie zeby przezyc? Wiec nie zabijajmy zwierzat dla ich miesa. Przeciez da sie zyc jedzac rosliny. Czlowiek jest zrodlem wszelkiego zla (ale i dobra) na swiecie. To nie Szatan zabija czlowieka. To nie Bog leczy chorych. Takie jest moje zdanie.


Człowiek nie poluje tylko po to by przeżyć, zjechane charaktery psuja ludzi niestety.
Przyjrzyj sie zwierzeta, nie zabijaja niepotzrebnie, nie zabijaja dla samego zabijania, ale w celu pozyskania jedzenia. Nikt nie pozwola by coś sie zmarnowało. Niestety nie można tego powiedzieć o ludziach.
  • 0

#40

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

skor

a futra? trzeba byc naprawde gore cruel skur... zeby zabijac niewinne zwierzeta dla futer. szatan wsadzi 50cm kazdemu kto to robi. wierze w to!
  • 0

#41

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak Bóg może być tylko źródłem dobra a Szatan źródłem zła. Przecież Bóg jest przyczyną i stwórcą wszystkiego na tym świecie. Prawa, które nim rządzą stworzył Bóg a więc jest również źródłem zła, tylko jak to wykorzystają jego stworzenia daje wolną rękę. Ale to też jest śmieszne bo w jakim celu Bóg to robi skoro wie z góry jakim torem pójdzie ludzkość, przecież jest wszechmocny i wszechwiedzący.

Ale to już jest kwestia wiary, która niestety zwalnia od myślenia.
  • 0

#42

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak samo pytanie
"po co my Bogu, i po co On nam"
też daje duzo do myslenia
  • 0

#43

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

METATRON:

Jak Bóg może być tylko źródłem dobra a Szatan źródłem zła. Przecież Bóg jest przyczyną i stwórcą wszystkiego na tym świecie. Prawa, które nim rządzą stworzył Bóg a więc jest również źródłem zła

Jung uważał (link: http://pl.wikipedia....rl_Gustav_Jung/ ), że "Szatan jest wzorcowym przykładem archetypu Cienia, tego co w naszej psychice "złe", pierwotne, zwierzęce, instynktowne, co ukrywamy przed innymi itp. Tak więc ta cała legenda o buncie aniołów i powstaniu Diabła to nic innego jak symboliczny zapis wydzielenia się Cienia z Jaźni, którą symbolizuje sam Bóg." :)

Skrzypu - Na to pytanie każdy sam powinien sobie odpowiedzieć.
  • 0

#44

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak Bóg może być tylko źródłem dobra a Szatan źródłem zła. Przecież Bóg jest przyczyną i stwórcą wszystkiego na tym świecie. Prawa, które nim rządzą stworzył Bóg a więc jest również źródłem zła



Po pierwsze Bóg nie jest źródłem zła. Po drugie łatwo wytłumaczyć to teologicznie. Więc, wszystko co Bóg stworzył jest niedoskonałe i nie jest Bogiem czyli jest gorsze od Boga, a wszystko co jest gorsze od Boga może stać się złe. Bo niedoskonałość jest zła i stworzenie Boże z natury niedoskonałe może wybrać czy chce dążyć do doskonałości u Boga czy też pozostanie niedoskonałe czyt. złe. Zło jest niedoskonałością. Prawda jest taka jak tu wszyscy mówią zło nie wzięło się od szatana. Ale prawdą jest również że szatan chciał być równy Bogu co jest niemożliwe, sprzeciwił się najwyższemu dobru i wybrał ścieżkę zła, niedoskonałości i stał się niewyobrażalnie zły, dlatego potocznie mówi się, że zło pochodzi od szatana. Natura stworzenia jest taka że wszystko co nie jest Bogiem jest niedoskonałe czyt. złe. Tutaj wkraczają paradoksy skoro Bóg stworzył coś niedoskonałego to dlaczego nie stworzył istoty idealnie doskonałej i dobrej. Mógłby ale wtedy stworzył by drugiego Boga, ale to też nie możliwe bo taka istota "drugi bóg" byłby stworzony i miałby początek, czyli byłby gorszy od stworzyciela, czyli niedoskonały i byłby zdolny do zła. Jedyna prawda jaka istnieje to taka że jest jeden Bóg dobry nieskończenie a wszystko inne jest zdolne do dobra lub zła. Tak więc zło nie jest od Boga który jest tylko dobrem. Zło bierze się z niedoskonałości natury istoty stworzonej przez Boga. Więc...

Tak samo pytanie
"po co my Bogu, i po co On nam"
też daje duzo do myslenia


Jak wiadomo Bóg jest nieskończoną dobrocią i miłością. Więc Bóg stworzył człowieka i inne istoty (nie wykluczam istot pozaziemskich) by go kochały i by on ich kochał i dzielił się z nimi jego dobrocią Bóg nam jest potrzebny do życia i miłości. Uczy nas jak żyć i postępować, jest sumieniem, duszą życiem. Jest wszędzie tu na ziemi i we wszechświecie. Przenika wszystko. Jest w nas a my w nim. Bez niego nie moglibyśmy żyć. Więc...
  • 0

#45

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kiedys miałem taka wizje że diabeł i Bóg, są najlepsi, są mistrzami swojej profesji.
Tylko pytanie czym różni się dążenie do doskonałości diabła, a dążenie do Boga.
Skoro szatan był na tyle silny że przeciwstawił sie Bogu, jest taki jak On, a że żaden nie wygrał znaczy że są tacy sami.

Ale znów ponawiam to pytanie:
Czym rózni sie "scieszka" zła (szatan), od dobrej (Bóg).
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych