Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czemu według Koscioła Diabeł nas karze w piekle?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
248 odpowiedzi w tym temacie

#16

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niekoniecznie, łącznikiem tych dwóch wartości jest ciekawość.
  • 0

#17

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wolną wolę człowiek mial od początku. I człowiek mógł nie ulec pokusie rogatego. Ale uległ. Jakby nie miał wolnej woli, nie mógłby tego zrobić.


Walisz nie miał wolnej woli, miał przestrzeń lecz nie miał nic do roboty- jedyne co miał z góry powiedziane to że ma nie szamać z drzewa poznania.

Pigi tam na 1 stronie coś na pisałes (nie pamietam już coś ale głupota straszna)

Wogóle kim jest diabeł może takie cos (ej właśnie zauważyłem że diabeł w temacie jest z duzej litery- nie dziwne?) diabeł to anioł ktory przeciwstawił sie Bogu i został ukarany- masz Ci wolną wole
  • 0

#18

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wogóle kim jest diabeł może takie cos (ej właśnie zauważyłem że diabeł w temacie jest z duzej litery- nie dziwne?) diabeł to anioł ktory przeciwstawił sie Bogu i został ukarany- masz Ci wolną wole

bo anioly nie maja z zalozenia wolnej woli
  • 0

#19

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skrzypu uwielbiam twoje komentarze, twoja elokwencja i erudycja mnie czasem powala, gadzasz jak to Pi3gi pisze glupoty a z towich postow nic za bardzo nie wynika, a co do tej duzej litery to jesli chodzi o moje posty to napisalem tak przez pomylke.
  • 0

#20

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiesz, ja stawiam na Waszą intyligencje, nie chce Wam wszystkiego podawać na patelni, ale pregne żeby pod wpływem przeczytania mojego postu sami coś "odkryli", tak jest lepiej.

Mówiśz że przez przypadek, a ja sądze że podświadomie :) , jesteś jakimś szatanistą?
  • 0

#21

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak Skrzypu jestem szatanistą i jak to mowisz "szamię" koty i popijam ich krwią.
Dziękujemy ci o wielki Skrzypu że dzieki tobie się rozwijamy i nasza yntjeligencja rośnie.
Dobra koniec tych offtopów. Pozdrawiam Skrzypu :-)
  • 0

#22

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dlaczego ludzie którzy byli źli na ziemi w piekle będa potępieni i krzywdzeni przez szatana?

Zacznę może od tego, że tylko Bóg nikogo nie potępia. Każdy człowiek jest powołany do świętości. Zaś dla szatana każdy człowiek od początku jest już potępiony. Do piekła nie idą ludzie, którzy byli "tylko" źli na ziemi. Do piekła idą ludzie, którzy odrzucają Boga i do końca nie chcą być z nim. W piekle nikt nie woła Boga o pomoc...

Przeciez postępowali tak jak według szatana jest dobrze, więc czy czasem w piekle on ich za to nie nagradza zamiast karac?

A czym wg szatana będzie nagroda? Coś dobrego? :P Chyba nie bardzo, bo wtedy szatan upodobniłby się do Boga. Szatan jest źródłem zła i przeciwnikiem dobra. Więc jego "nagrodą" za zło będzie jeszcze większe zło...

W koncu diabeł się cieszy jak ludzie są źli dla innych i powinien byc z nich dumny tak jak Bóg jest dumny z ludzi dobrych. Czy więc nie jest tak że jesli jestesmy dobrzy to czeka nas zbawienie w niebie przez Boga a jesli jestesmy zli to czeka nas zbawienie w piekle przez szatana?

Przypomnę może, że szatan nigdy nie jest dumny z człowieka, tylko z siebie. A człowieka nienawidzi. Szatan jest kłamcą i wkręca człowieka. Jest też oszustem i raczej nie radzę liczyć na jego uczciwość. :)
  • 0

#23

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Diabeł, tak jak i Szatan powinien być pisany z dużej litery, gdyż jest to imię...

No chyba że słowo to ma opisywać gostka z widłami, a nie jego imię :D
  • 0

#24

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Metatron--> Posuwasz się w niebezpieczne rejony, twierdząc, że to diabeł jest zbawcą ludzkości, bo dał nam myślenie.

Wolną wolę człowiek mial od początku. I człowiek mógł nie ulec pokusie rogatego. Ale uległ. Jakby nie miał wolnej woli, nie mógłby tego zrobić.


Ja tylko staram się odnieść do tego co jest napisane w biblii.
Nie jestem zwolennikiem żadnej religii. Nie twierdze, że szatan jestzbawcą ludzkości, tylko to tak dziwnie w biblii wygląda.

Jeżeli odnosimy się do Biblijnego pojęcia Boga i Szatana to zawsze ciekawiły mnie sprzeczności i dziwne relacje między Bogiem a Szatanem, Bogiem a ludźmi, Szatanem a ludźmi. Ale wystarczy poczytać eposy jakie pozostawili po sobie sumerowie i inne kultury mezopotamii aby wszystko okazało się jasne. To wszystko już tam było tylko twórcy Biblii zastąpili wielu Bogów jednym.
  • 0

#25

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Skrzypu z ta duza litera to Ty tak na powaznie ? nazwy wlasne piszemy duzymi literami jakbys nie wiedzial. A nienawisc do Szatana itd. nie ma tu nic do rzeczy :D dla mnie to dziecinne, pisac z malej litery nazwe kogos, bo sie go nienawidzi :D
  • 0

#26

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale wystarczy poczytać eposy jakie pozostawili po sobie sumerowie i inne kultury mezopotamii aby wszystko okazało się jasne. To wszystko już tam było tylko twórcy Biblii zastąpili wielu Bogów jednym.

Nie zastąpili, a wyróżnili jednego z wielu jako prawdziwego, jedynego Boga (Jahwe), który występuje obok wielu fałszywych bóstw. Elohim z K. Rodzaju też jest jedynym bogiem, a forma mnoga jest tylko często stosowanym w języku hebrajskim zabiegiem tzw. pluralis majestatis czyli uwzniośleniem. Tak naprawdę Bóg całego ST jest bogiem jedynym.

Oczywiście nie staram się w ten sposób zaprzeczyć wschodniemu rodowodowi niektórych tekstów biblijnych. :)
  • 0



#27

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W ogóle kim jest diabeł może takie coś (ej właśnie zauważyłem że diabeł w temacie jest z dużej litery - nie dziwne?) diabeł to anioł który przeciwstawił się Bogu i został ukarany- masz Ci wolną wole


Ba prawda jest taka że szatan nie został ukarany za to że sprzeciwił się Bogu tylko za to że chciał być Bogiem. Stworzenie nigdy nie może być stworzycielem. tak było zawsze i tak będzie.

Poza tym wszelkie odnoszenie się do Biblii typu "zjadł jabłko" itp, są błędne ponieważ to jest tylko symbol. tak naprawdę nie wiem co się stało. jak człowiek poznał zło, wiemy tylko kto jest za to odpowiedzialny: szatan. a czynnikiem mogło być morderstwo lub kradziesz :P tego nie wiemy. drzewo zakazane mogło być jakimś przykazaniem od Boga którego człowiek nie mógł złamać, a szatan go skusił i je złamał.

Jeśli chodzi o piekło i to dlaczego tam idą ludzie źli to zgadzam się z twierdzeniem że idą tam ludzie którzy odrzucili Boga - dobro najwyższe. Ludzie którzy postępowali karygodnie. I piekło to nie jest takie jak na w bajkach opowiadają że będzie ogień wszędzie i że nas na ruszcie kłaść będą. Piekło to prawdopodobnie brak Boga, bo przy sądzie ostatecznym poznamy Go w całości i dowiemy się że nie będziemy mieć z Nim udziału. To będzie wielkie cierpienie dla człowieka a radość dla szatana. bo szatanowi tylko na tym zależy, żeby jak najwięcej ludzi odwróciło się od Boga. szatan nienawidzi Boga, bo jest przeciwieństwem dobra. robi wszystko żeby skusić człowieka na swoją stronę czyt. żeby czynił zło.

taka moja opinia...
  • 0

#28

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

11 Szatańskich Zasad Ziemskich

9 satanistycznych grzechów

9 Twierdzeń Satanizmu

Fajna stronka o satanizmie. Polecam filozofie.
  • 0

#29

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szatan nikogo nie kusi. To człowiek wybiera... Droga "zła" wydaje się znacznie łatwiejsza i tak jest, ale konsekwencje mogą być ogromne. Konsekwencje, ale nie od Boga, tylko od innych ludzi, oraz od własnego sumienia.

PS: Błędem jest myślenie iż istnieje zło i dobro... Istnieją także rzeczy pośrednie, jak np. zabójstwo w obronie własnej (wyrządzasz innemu człowiekowi zło, aby przeżyć).
  • 0

#30

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szatan nikogo nie kusi. To człowiek wybiera... Droga "zła" wydaje się znacznie łatwiejsza i tak jest, ale konsekwencje mogą być ogromne.

A czy to nie szatan właśnie stara się nam udowodnić, że te droga właśnie taka jest? Człowiek nie wymyślił zła.

Błędem jest myślenie iż istnieje zło i dobro... Istnieją także rzeczy pośrednie, jak np. zabójstwo w obronie własnej (wyrządzasz innemu człowiekowi zło, aby przeżyć).

II Przykazanie Miłości:
Kochaj bliźniego swego jak siebie samego.

5. Przykazanie Boże:
Nie zabijaj!

W myśl najważniejszego i najmądrzejszego II Przykazania Miłości... sądzę, że ten przypadek nie jest wcale pośredni. Sam Jezus mówił, że największą miłość ma ten kto swe życie oddaje za innych, w szczególności zaś za nieprzyjaciół swoich. Mamy kochać nawet wrogów, a więc zabicie kogokolwiek w tak zwanej obronie własnej jest złem! Czemu mamy uważać, że nasze życie jest cenniejsze od życia innych? Nawet tego, kto nas atakuje? Przecież nie znamy myśli, ani sumienia drugiego człowieka... O życiu lub śmierci decydować może tylko Bóg, bo od Niego życie otrzymaliśmy.

Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je.

Zawsze można rozróżnić dobro od zła.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych