Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czemu według Koscioła Diabeł nas karze w piekle?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
248 odpowiedzi w tym temacie

#1

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szukałem na forum podobnego tematu ale jednak nie znalazlem ale jesli przegapilem to mnie opierdzielcie za smieci.
To co napisze to tylko moje przemyslenia, nie wiem może kiedyś to gdzieś usłyszałem ale ta kwestia nie daje mi spokoj.
Dlaczego ludzie którzy byli źli na ziemi w piekle będa potępieni i krzywdzeni przez szatana?
Przeciez postępowali tak jak według szatana jest dobrze, więc czy czasem w piekle on ich za to nie nagradza zamiast karac? Wkoncu diabeł się cieszy jak ludzie są źli dla innych i powinien byc z nich dumny tak jak Bóg jest dumny z ludzi dobrych. Czy więc nie jest tak że jesli jestesmy dobrzy to czeka nas zbawienie w niebie przez Boga a jesli jestesmy zli to czeka nas zbawienie w piekle przez szatana?
  • 0

#2

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To co mówisz, zakładałoby, że diabeł jest lojalny i honorowy. A taki on nie jest. Pewnie wielką frajdę mu sprawa patrzenie na przerażone dusze jego najgorliwszych wyznawców, jak się dowiedzą, że będą potraktowani tak jak wszyscy, czyli niezbyt miło.
  • 0

#3

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

CZepiając się do końca biblii to Szatan jest ojcem myślącego człowieka.
Dlaczego ?
A no dla tego, że Bóg stworzył nas jako zwierzęta, nie znaliśmy dobra ani zła (w domyśle posługiwaliśmy się instynktem jak zwierzęta), natomiast Szatan przez nakłonienie do zjedzenia owocu z drzewa poznania otworzył nam oczy i dał rozum. Bóg tego żałował a Szatan przez religię został oczerniony. Więc wątpie by nas karał w piekle.
  • 0

#4

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od tego że diabeł jest bajką dla małych dzieci, wymyślonym po to, aby były one grzeczne.
  • 0

#5

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak tylko tą bajką żyje duża część ludzi na tej planecie. :>
  • 0

#6

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

uno Największa bronią diabła jest fakt że myślymy że go nie ma
duo Ale Kościół wogóle nie mówi że diabeł karze, mówi że w piekle będzie naprawde gorąco ( xD ), a diabeł jak mówą jest- metaforom żebyśmy zrozumieli świat :)
  • 0

#7

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bóg stworzył nas jako zwierzęta, nie znaliśmy dobra ani zła (w domyśle posługiwaliśmy się instynktem jak zwierzęta), natomiast Szatan przez nakłonienie do zjedzenia owocu z drzewa poznania otworzył nam oczy i dał rozum.

czyli istota czlowieczenstwa jest poznanie zla? moze Twojego, ale mojego nie...

Zacznijmy od tego że diabeł jest bajką dla małych dzieci, wymyślonym po to, aby były one grzeczne.

mowisz to tak jak byl bys tego pewien - wiec udowodnij to.
  • 0

#8

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może wyjaśnię wszystko:

Dopuszczam istnienie Boga (tzn. Boga, wg. chrześcijan), lecz w niego nie wierzę. Skoro nie wierzę w takiego Boga, to nie wierzę także w Szatana.
Wierzę jednak, że jakaś siła (energia, czy jak to można nazwać), którą moglibyśmy uznać za Boga. Energia ta wszystko stworzyła, ale to człowiek jest źródłem dobra i zła.
  • 0

#9

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zacznijmy od tego, ze samochody nie istnieja
Dołączona grafika
a to jest czerwony czterokolowy pojazd napedzany silnikiem spalinowym...

Berith, widzisz analogie? ;)
  • 0

#10

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przecież napisałem, że nie wierzę w Boga takiego, jaki jest przedstawiany przez chrześcijan. Nie wierzę w Jezusa, który to podobno nas zbawił, Maryję, która to urodziła Jezusa w cudowny sposób, ani w samego Boga, który to miał być na tyle litościwy że nam zesłał Jezusa, który miał nas uratować.
  • 0

#11

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Metatron--> Posuwasz się w niebezpieczne rejony, twierdząc, że to diabeł jest zbawcą ludzkości, bo dał nam myślenie.

Wolną wolę człowiek mial od początku. I człowiek mógł nie ulec pokusie rogatego. Ale uległ. Jakby nie miał wolnej woli, nie mógłby tego zrobić.
  • 0

#12

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro człowiek miał od początku wolną wolę to i inne stworzenia na tej planecie również ją miały.
  • 0



#13

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

aph
czyli istota czlowieczenstwa jest poznanie zla? moze Twojego, ale mojego nie...

Nie tobie decydować co jest twoją istotą człowieczeństwa,
jeżeli już opierając się na Biblii, to możemy wywnioskować że od początku w istocie człowieczeństwa było mierzenie się z przeciwnościami, w tym ze złem.
  • 0

#14

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No raczej oczywistym jest, ze zeby wiedziec czym jest dobro, trzeba takze poznac zlo. Nawet w zyciu to widac. Czlowiek musi cos stracic, zeby to docenic.
  • 0

#15

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skoro człowiek miał od początku wolną wolę to i inne stworzenia na tej planecie również ją miały.


Nie do końca tak. Tylko człowiek posiada wolną wolę, bo związana ona jest z dokonywaniem wyborów mających konsekwencje moralne. Zwierzaki to tylko instynkt.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych