Skocz do zawartości


Zdjęcie

Area 51


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#121

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a moze rzeczywiscie area 51 to tylko przykrywka i nic tam nie ma...

P.S.

AlienGray, szaraczku, sorka za bledy, w Austrii od 2 lat mieszkam i sie troszke mi pisownia myli, postaram sie juz bledów nie robic.
  • 0

#122

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie... jezeli mowicie o takiej technologi... o samolotach ktore lataja 14 tys km/h o jakis Flash Gun-ach itp... to czemu nie uzyja tej super technologi na Irak.. tam gdzie tak toczą wojny caly czas... co?? czekaja na pomoc ufo??... robia fotki... to niedorzeczne...
  • 0



#123

Kossmitka xD.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieje ze USA zawierajac pakt z jakimis istotami pozaziemskimi nie sprowadza na nas nieszczescia... moim zdaniem jest to troche lekkomyslne. A poza tym swiat jest dla wszystkich ludzi a nie tylko dla zasranych amerykancow i nie powinni takich rzeczy utrzymywac w tajemnicy. Oni nie sa panami ziemi.

Może i nie są panami Ziemi...ale chcą nimi być ;o mówi o tym chocby i nawet ten pakt...

Ponoć Strefa 51 jest już nieczynna, tak więc po co im tam straże ? Jeśli nie mają tam nic do ukrycia to powinni opuścić to miejsce. Jednak możliwe, że boją się prawdy. Wielu byłych już pracowników ze Strefy 51 opowiadało o beczkach z chemikaliami, które palono i zakopywano pod ziemią na terenie Strefy 51. Wielu pracowników zapadło na nieznane choroby poprzez zwiększonej dawki chemikaliów, które wdychali podczas pozbywania się owych beczek. U kilku pracowników stwierdzono (ja osobiście nazwałbym to mutacją skóry :ojej:) zapalenia skóry - na plecach pojawiały im się obszary wyglądające jak łuski ryb, te obszary strasznie krwawiły, dopiero po śmierci jednego z pracowników Strefa 51 wprowadziła większy nacisk na higienę pracy. Wszystko to usłyszeć mogliśmy niedawno w programie "Return to Area 51" na Discovery.

A teraz parę zdjęć satelitarnych dowodzących, że Strefa 51 nadal funkcjonuje:

Strefa 51 w całości:
Dołączona grafika

Na dole widzimy jeden samolot pasażerski typu Boeing, a u góry kilka mniejszych wyglądających na prywatne samoloty pasażerskie.
Dołączona grafika

Tego obiektu określić nie potrafię, wygląda na jakąś przyczepę z radarem, czy coś w tym stylu.
Dołączona grafika

A tutaj jeden z hangarów (lub jeden z budynków biurowych), a dookoła niego cała masa zaparkowanych samochodów.
Dołączona grafika

Jeśli to jest opuszczona baza wojskowa, to ja jestem jednym z Szaraków ... :P


Taaak jeśli te zdjęcia masz z Google Earth to gratulacje... jabyś nie zauwazyl te samoloty zawsze stoją w tym samym miejscu...sądze, że obraz może byc podłożony...
  • 0

#124

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

zdjecia w google Earth nie sa aktualizowane na bierzaco.
Te ktore byly zrobione w wysokiej rozdzielczosci praktycznie nie sa wymieniane.
aktualizowane sa co najwyzej obszary, ktore byly w mniejszej rozdzielczosci - na wieksza.
GE to tylko pogladowka. A nie aktualny obraz satelitarny.
Totez wiele obiektow wyglada tak samo jak wygladalo... 2-3 lata temu :)
i tyle.
Poza tym obrazow powierzchniowych nie ma sensu i tak podmieniac na falszowane,
bo w gorze lata tyle paskudztwa ktore sobie moze na bierzaco pofotgrafowac, ze podmienianie nic nie da.
A i tak wszystko co istotne nie pojawia sie na powierzchni, a juz na pewno nie w dzien.
  • 0

#125

Kossmitka xD.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obraz jest na bieząco aktualizowany jesli placisz za program... kiedyś nawet widziałam babke opalającą sie na balkonie -.- wiesz moze jednak NASA zadbała o to żeby obraz był taki sam non stop? to nie jest pewne... najpierw nikt nie wiedzial o tej strefie, a tu nagle w calej okazalosci mamy ja na podglądzie z wyznaczonymi wierzami kontrolnymi, pasami itd. chyba wiesz o co mi chodzi... sądze że im by to po prostu nie pasowało
  • 0

#126

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[url="http://earth.google.com/support/bin/answer...5&lev=index"]http://earth.google.com/support/bin/answer...5&lev=index[/url]


W Google Earth dostępne są najlepsze zdjęcia satelitarne pochodzące w większości sprzed jednego roku do trzech lat. Prezentowane w programie Google Earth dane są zbierane przez pewien czas i z zasady nie są informacjami udostępnianymi w czasie rzeczywistym. Nie można na przykład zobaczyć na zdjęciach w czasie rzeczywistym zachodzących zmian.

Dane są regularnie dodawane do naszej głównej bazy danych. Możesz przejrzeć listę uaktualnień danych na następującej stronie Wspólnoty Google Earth:

[url="http://bbs.keyhole.com/ubb/postlist.php/Cat/0/Board/latest"]http://bbs.keyhole.com/ubb/postlist.php/Cat/0/Board/latest[/url]

Możesz również korzystać z informacji zawartych w naszym comiesięcznym biuletynie informacyjnym ,,The Sightseer", w którym na bieżąco przedstawiamy uaktualnienia danych. Aby go subskrybować, odwiedź stronę [url="http://earth.google.com/sightseer_signup.html"]http://earth.google.com/sightseer_signup.html[/url]


A nie moga byc aktualizowane na bierzacy chocby dlatego, ze co najmniej polowy swiata by nie mozna ogladac w ogole ze wzgledu na zachmurzenie. Juz nie mowiac o zaleznosciach technicznych. Kazde zdjecie z jakiegokolwiek satelity musi byc wczesniej przetworzone i obrobione. Inaczej potrafia je odczytac jedynie specjalisci.
  • 0

#127

Kossmitka xD.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakiś ty bystry skopiowałeś to? :P dobra nie bede się czepiała czszegółów :P niech ci będzie ale ja dalej upieram się przy swoim... x] co ma do tego zachmurzenie ten program nie jest od tego zależny X.x a zależnści techniczne owszem co do tego się zgodze :P
  • 0

#128

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

oczywiscie ze skopiowalem. nawet na poczatku podalem link skad to jest.

Jak to co ma zachmurzenie????? przeciez to zdjecia w pasmie widzialnym. I co? prawie na calej ziemi sliczna bezchmurna pogoda z nielicznymi obloczkami? wez sie chwile zastanow.....
Wstawiane do google sa zdjecia o mozliwie najlepszej widocznosci, a zdajesz sobie sprawe ile jest dni w roku np, nad Warszawa, kiedy mozna z wysokosci wiekszej niz 20 km zrobic odpowiednio czyste i wyrazne zdjecie, biorac pod uwage zarowno chmury jak i pyl w atmosferze? No to Ci powiem, przy dobrych ukladach TRZY DNI w roku sie nadaja do takich zdjec... inaczej bys widziala tylko klebowisko waty, albo jak we mgle :] .
Poczytaj sobie na temat zdjec lotniczych i satelitarnych. To jest podstawowa wiedza jaka powinno sie dysponowac jesli sie zabiera za analize takowych.
A zdajesz sobie sprawe jakie jest zapylenie atmosfery nad pustynia Nevada? i ile trzeba czekac, zeby dostac takie zdjecie jakie sie bedzie nadawalo dla zwyklych smiertlenikow do ogladania, tak zeby je zrozumieli?
To sa podstawy.... :]
A program pokazuje TYLKO I WYLACZNIE to co sie do niego wklei. Wiec jest CALKOWICIE zalezny od jakosci zdjecia.

edit [17.06.08] AlienGrey
Te dobra, ale to nie jest topic o Google Maps :P

  • 0

#129

Kossmitka xD.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Koleś o czym ty mowisz wogole :o to ty sie lepiej zastanow czy to co piszesz jest właściwe :P
  • 0

#130

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

o czym ja mowie? o PODSTAWACH.
w ciagu dwudziestu paru lat pracy dokladnie przy tym zagadnieniu - mapy, kartografia, geodezja, wlacznie z kartografia lotnicza - mimo wszystko czegos sie nauczylem. A Ty jakie masz doswiadczenie?
  • 1

#131

Spartan.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi się tak wydaje, że po prostu Amerykańce i NASA testują tam broń od UFO i na prawdę złożyli pakt z szarakami, a jeśli nie to może być zwykła baza wojskowa i tyle.
Amerykańce pewno zrobili tą Area'e 51, aby nas tak na prawdę odwieść od tropu.Jeśli ktoś widział zdjęcia bazy wojskowej w Australii to pewnie wie o co mi dokładniej chodzi.

Pozdrawiam,
Spartan
  • 0

#132

Kossmitka xD.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie obchodzi mnie jakie ty masz doświadczenie :o i wyluzuj bo czasami dorosli tez sie mylą :P i w całości zgadzam się ze Spartanem!!
  • 0

#133

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kossmitka xD , zacznij trochę szanować zdanie innych i nie wywyższaj się... W tym przypadku normalny człowiek nie znający się na temacie o wiele bardziej uwierzyłby człowiekowi z doświadczeniem niż komuś kto korzysta tylko i wyłącznie ze swojej wyobraźni. Zastanów się nad tym, bo nikt nie ma tu zamiaru czytać w takiej dyskusji tak płytkich argumentów.
  • 0



#134

Frut.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może ktoś wie dlaczego area51 tam powstała
  • 0

#135

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z bardzo wielu wzgledow.
Duzy obszar prawie idealnie plaskiego terenu, pozwalajacego na latwe i szybkie przystosowanie na duze lotnisko,
teren oddalony od siedzib ludzkich i dodatkowo odizolowany pasmami gorskimi, znikoma ilosc opadow. Duzy obszar bezludny wokol pozwlajacy na testowanie nowych typow uzbrojenia - glownie lotniczego, poniewaz baza powstala jako centrum testowe Air Force. Ponadto bliskosc testowego poligonu jadrowego.
W czasach kiedy powstawala - 1957r, taka lokalizacja dosc skutecznie pozwalala na wyeliminowanie mozliwosci szpiegowania i podgladania. Przy obecnych technikach satelitarnych nigdzie na ziemi nie ma juz miejsc, ktore zapewnialy by pelna tajemnice, ale wtedy bylo inaczej.
A chyba nikt przy zdrowych zmyslach nie zakladal by doswiadczalnego osrodka w poblizu terenow o wiekszej gestosci zaludnienia, juz nie mowiac o bliskosci aglomeracji miejskich.
Chodzilo zarowno o tajemnice, duze ulatwienie czysto techniczne jak i ekonomicznosc rozwiazania.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych