Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie istniejemy, więc nie musimy się martwić...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#46

Spyryt.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale też nowinka ,do podobnych wniosków dochodzili platon i Kartezjusz i to bez pomocy fizyki kwantowej:)
  • 0

#47

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Osoby podatne na doly i depresje nie powinny tego tematu czytac.
  • 1

#48 Gość_nick

Gość_nick.
  • Tematów: 0

Napisano

temat absurdalny i to on powinien być nominowany do złotej maliny a nie moje tematy :/
jak można twierdzić ,że nie istniejemy ,przecierz to czysty absurd
kto mnie popiera ?????
  • -2

#49

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To raczej rozbija się o filozofię a nie absurd a samo zagadnienie jest idealne na parę głębszych ;) Skoro zdajemy sobie sprawę z własnego istnienia to myślę, że śmiało można powiedzieć iż istniejemy.
  • 0

#50

Eye.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To znaczy, że jak widzę pzrechodnia to jest to iluzja i on nie istnieje?
  • 0

#51

Metal Soldier.
  • Postów: 110
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To znaczy, że jak widzę pzrechodnia to jest to iluzja i on nie istnieje?


"Iluzja" w tym temacie jest raczej metaforą...

Widząc człowieka widzisz zbiorowisko narządów, złożone z tkanek, tkanki są złożone z komórek, komórki z cząsteczek, cząsteczki z atomów, atomy składają się z jądra i powłok: elektronowej, protonowej i jakiejś jeszcze... Te powłoki także z czegoś muszą się składać.

Temat ujawnia nam, że nie ma prawdziwego "surowca", z którego składa się materia, bo każdy nowy kandydat na miano "pierwszego surowca" zostaje rozebrany na jeszcze mniejsze części, a te tak dalej i tak w nieskończoność...

A wiadomo, że to, co nie składa się z "surowca" nie jest realistyczne w pełnym tego słowa znaczeniu. Dlatego właśnie jest "iluzją".

Użytkownik Ner'zhul edytował ten post 03.03.2008 - 20:51

  • 0

#52

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wcale nie w nieskończoność, najmniejszy byłyby struny gdyby potwierdziła się teoria superstrun

poza tym taki przechodzień to tylko określenie tej złożonej struktury, więc gdzie tu iluzja ? człowiek posiada zdolność do odczytywania widzianych obrazów jako całości (oprócz Michaela Scofielda :P ), ale równie dobrze możemy chcieć widzieć człowieka jako zbiór atomów czy narządów, ? iluzja to coś co oszukuje nasz mózg, a to że nie widzimy chodzących związków chemicznych tylko nam pomaga i nie jest żadną iluzją :)
  • 0

#53

Kamilos.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdy nie miałem internetu to już o tym myślałem :) Wyobraźcie sobie: kroimy atom na coraz mniejsze części aż w końcu nie będzie już czego kroić :) Tzn ze nie ma niczego :D Głupie i absurdalne co prawda no ale tak to wg mnie wygląda.
  • 0

#54

Decadence.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego co mi wiadomo, kiedy rozszczepi się atom, powstanie ogromna energia ;) Tzn wszystko jest energią, tylko w stanie bardzo skupionym. Ciekawym zjawiskiem są też fotony. W ogóle fizyki kwantowej nie ogarniam w ogóle. Jeszcze z 10 lat temu miałam taką ciekawą książkę o tego typu rzeczach w dość dużym uproszczeniu. Mózg mógłby się zlasować ;)
  • 0

#55

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

jeśli chodzi o moje nieistniejące przemyslenie, to że pomimo iż kolor zielony nie istnieje bo jest tylko iluzją, to nie mam zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi :P dowodem na nasze istnienie jest właśnie to że istniejemy, a skoro istniejemy to nie możemy nieistnieć :lol3: no po prostu jestem gjenialna xD teraz możecie moją konkluzję zgłosić do złotej maliny :)
  • 0

#56

Picu.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osoby podatne na doly i depresje nie powinny tego tematu czytac.

xDDD dobre :)
Co do tematu... trochę absurdalny, ale po dłuższym zastanowieniu ma sens. Po prostu nasze ciało jest iluzją mającą zakryć "wewnętrzną nicość" ?
  • 0

#57

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jestesmy zbudowani z CZEGOS , a nie z niczego. Istniejemy, posiadamy ciało... materia. Istnieje.

Takie zwierzęta mają przegłupio - żyją sobie, niektóre całkiem długo, ale tak naprawde nie badają tego świata smile2.gif

niektórzy ludzie zachowują się jak zwierzęta. pytanie czy oni istnieją ;)
  • 0

#58

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli MacGyver jest człowiekiem przyszłości :D

Tak bardziej matematycznie...
Atomy da sie rozbić na jeszcze mniejsze cząsteczki, a to znaczy że wszystko jest zarówno nieskończenie wielkie jak i nieskończenie małe. przyjmując, że 'małe' ma wartość minusową, a 'duże' wartość plusową to np. -100 + 100 = 0, a to potwierdza teorię że wszystko jest niczym.

Nie wiem czy dobrze myślę, ale to są takie moje, niedoświadczone przemyślenia.
  • 0

#59

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jesli jestesmy tylko energia, czy w takim razie mozliwe jest, aby te energie z kazdego ludzkiego atomu wydzielic w sposob niekontrolowany? Np. tak jak w przypadku bomby atomowej.
  • 0



#60

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chciałbym dodać że atom jest PRAWIE pusty, czyli PRAWIE nie istniejemy, a prawie robi wielką różnicę
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych