Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie istniejemy, więc nie musimy się martwić...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Nie istniejemy, więc nie musimy się martwić...

Ken Korczak: Czego się teraz boisz, o czym myślisz? Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że nie martwisz się niczym, z prostego powodu - ty nie istniejesz. Nie masz zmartwień ponieważ nie posiadasz umysłu i ciała ani nawet życia aby się nim martwić. Wszystko to iluzja. Jeśli uważasz, że powyższe informacje to nonsens, zaczekaj... wielu wybitnych naukowców, nie zgodzi się z Tobą. Nauka i matematyka coraz bardziej dowodzi tego, że my ludzie nie istniejemy (nawet jeśli założyć, że tak naprawdę nie ma nauk, to tylko iluzje). Zasady mechaniki kwantowej i nowoczesna fizyka dowodzi, że nasza egzystencja w postaci materialnej jest tylko rodzajem wyrafinowanej iluzji. Mamy jedynie fałszywe przekonanie, że posiadamy ciała, umysły i funkcje myślowe zachodzące wewnątrz.

Arthur Eddington wybitny fizyk powiedział kiedyś "cień mojego łokcia spoczywa na stole, który też jest cieniem, z kolei cień kałamarza pada na papier, który jest tylko iluzją"

Przez ponad 300 lat, świat jest pod presją atomu. Tzn. uznaje się, że wszystko zbudowane jest z atomów. Newton powiedział kiedyś, że atomy są jak kule bilardowe. Połóżmy je na stole, rozbijmy a te tocząc się i w końcu zatrzymując utworzą nowe światy, skały, drzewa i ludzi. Jednak w 1900 roku Max Planck, wygłosił rewolucyjną teorię, kiedy chciał rozwiązać problem radiacji energii. Planck był przekonany, że nie ma tak naprawdę tych bilardowych kul. Kiedy rozbijesz atom, otrzymasz elektron, proton i neutron ! Jednak wciąż nie są to najmniejsze części atomu. Możesz rozbijać te struktury na mniejsze "Bosony", "Kwarki" "Cząsteczki W", "Tachiony" i wiele wiele mniejszych iluzorycznych tworów...

Dokąd zmierzają kolejne badania? Donikąd!

Ludzkie ciało jest zbudowane z fundamentalnych elementów natury. Jesteśmy zbudowani głównie z wody, ale mamy w sobie też żelazo w naszej krwi, wapno w kościach itp. Jednak każda z tych substancji jest zbudowana z pojedynczych atomów, które to posiadają tzw. "Stany Kwantowej Fluktuacji". Kiedy elementy twojego ciała poddawane są fluktuacji, całe twoje ciało i ty podlegasz tym czynnikom. Z tego powodu możesz być w stanie "nicości" znacznie częściej niż w stanie "czegoś" (ang. somethingness). Depack Chopra popularny "guru" medycyny powiedział "jesteśmy w całości martwi, nie istniejemy przez większą część czasu, podczas gdy martwimy się śmiercią, nie analizując aktualnego stanu bytu"

Nawet w najbardziej "zwartym" stanie atomy wyglądają na puste. W 99,999999% atomy są pustą przestrzenią! Jeśli jądro atomu byłoby wielkości piłki ping-pong'owej i umieścilibyśmy je w centrum ogromnego stadionu piłkarskiego, elektrony, które krążą wokół niego znalazłyby się na zewnętrznej ścianie stadionu. Co jest między nimi i jądrem? NIC. A z czego są zbudowane elektrony i jądro? Z mniejszych i mniejszych cząstek energii, które też są w ogromnej części nicością a w minimalnej części tylko wirującymi cząstkami światła.

Tak więc jest samochód, są chemiczne reakcje w twoim mózgu, "istniejesz" ty... Czym jest to wszystko?

źródło: unexplained-mysteries.com
  • 5



#2

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i jest temat na ktory czekalem. Nauka poznaje to co buddyzm poznal 2550 lat temu.

:brawo: nasza cywilizacja idzie w dobrym kierunku :brawo:


a co do tekstu to mam jeszcze taki cytacik:

Przed ośmiuset pięćdziesięciu laty Gampopa, nauczyciel I Karmapy, wyraził to tak: "Ten, kto wierzy, iż zjawiska są rzeczywiste, jest głupi jak krowa. Ten zaś, kto sądzi, iż nie są, jest jeszcze głupszy".

Doświadczenie tego, że wszystko co sie wydarza jest podobne do snu, rozpuszcza natychmiast przeciwieństwa istnienia i nie-istnienia.
Wszystko, co zewnętrzne i wewnętrzne wyłania się z przestrzeni, rozgrywa się w niej, jest przez nią postrzegane i z powrotem się w niej rozpuszcza.
Nie posiadając żadnej esencji, światy, istoty i doświadczenia wyłaniają się z niezliczonych warunków i znikają znowu, gdy te się rozpadają.


Tak wiec istniejemy i nieistniejemy rownoczesnie..


Jesli ktos to rozumie to szczerze gratuluje. Utrzymujcie ta swiadomosc we wszystkich zyciowych doswiadczeniach a bedziecie wolni
  • 0



#3

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co za news...Ja nie istnieję :P Więc, czy to, że pisze teraz posta to nieprawda? Oświećcie mnie...
  • 0



#4

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm jednak z tymi zywymi trupami mialem racje.
Pujde do sąsiada, zabije go pujde siedziec. Dlaczego skoro zabilem cos co nie istnieje ?
Skoro nie istnieje to co ja tu właściwie robie ? Nierozumiem kompletnie tego co jest napisane w newsie. Skoro jestesmy martwi to co sie stanie jak jak strzele sobie w leb ? Czy to bedzie smierc po smierci zamiast zycie po zyciu ?
  • -2

#5

~Blood.
  • Postów: 176
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A co z uczuciami takimi jak milosc chciazby? To tez jest NIC? Jak NIC moze czuc cos takiego? :P
Albo bol? Czy NIC moze odczuwac bol? :P

Wszytsko to nie istnieje? To tylko iluzja? Bolu nie ma?

W sumie to sa ludzie, ktorzy sa w stanie nad tym zapanowac...
  • 0



#6

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zadaliscie wszyscy duzo pytan :P hehe...

najprosciej byloby odpowiedziec tak:

czy to co widzia oczy to rzeczywistosc? Jesli tak kazda iluzja to prawda.

W tym newsie chodzilo mi o to zeby zwrocic uwage na to, ze zbudowani jestesmy z atmow, ktore tak naprawde stanowia "nicosc", ktora moze byc rozbijana na coraz to mniejsze fragmenty (prawdopodobnie do nieskonczonosci). Jesli daloby sie modyfikowac ustawienie atomow, moznaby stworzyc z niczego np. czlowieka lub dowolny przedmiot, zatem tak naprawde "materia" nie posiada zadnego stalego stanu, a to co widzimy, czujemy to tylko impulsy w mozgu, jak na ironie tez zbudowane z atomow.
  • 0



#7 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ciekawe...czyli cos jak matrix z tym ze jednak troszke sie rozni?
  • 0

#8

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nie ma zadnego matrix-a.

Taka by byla najprostrza odpowiedz.
Jest tylko nieograniczona przestrzen, ktora jestesmy lecz jeszcze jej nie dostrzegamy.
  • 0



#9

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Trochę nie mogę tego ogarnąć. Chyba muszę to dokładnie przemyśleć i przeanalizować.
Zaskoczyliście mnie mówiąc, że mnie wcale nie ma :D
  • 0



#10

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Popatrz w lustro. Przeciez jestes :D
Jednak mimo wszystko nie istniejesz.


Ciezko to pogodzic ale to sie dokladnie uzupelnia.
  • 0



#11

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No cóż... informacja, ze jestem i mnie nie ma jest troche... zaskakująca? Ale można by to tak faktycznie powiedzieć, choć nie potrafie tago przelać na klawiature... poprostu czuję że w tym coś jest :D
  • 0



#12

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Takie zwierzęta mają przegłupio - żyją sobie, niektóre całkiem długo, ale tak naprawde nie badają tego świata :D
  • 1

#13

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

W tym newsie chodzilo mi o to zeby zwrocic uwage na to, ze zbudowani jestesmy z atmow, ktore tak naprawde stanowia "nicosc", ktora moze byc rozbijana na coraz to mniejsze fragmenty (prawdopodobnie do nieskonczonosci). Jesli daloby sie modyfikowac ustawienie atomow, moznaby stworzyc z niczego np. czlowieka lub dowolny przedmiot, zatem tak naprawde "materia" nie posiada zadnego stalego stanu, a to co widzimy, czujemy to tylko impulsy w mozgu, jak na ironie tez zbudowane z atomow.


No tak to juz jest wiadome od bardzo dawna, ale to ze jestesmy zbudowani z mniejszych czastek nie znaczy, ze nie istniejemy... Bo skoro materia istnieje to my rowniez.
  • 0

#14

khenji.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak widzicie otacza nas MATRIX;) może przyjdzie Morfeusz i nas uratuje:P
  • 0

#15

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

MYŚLĘ WIĘC JESTEM :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych