Skocz do zawartości


Zdjęcie

W 5 sekund przeczytał tekst liczący 1482 słowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#16

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

rumun ale to nie to... rozmawialam kiedys z kolesiem co wlasnie skonczyl kurs szybkiego czytania i nawet jesli chcesz to nie umiesz potem czytac "normalnie" i nie mozesz sie zastanowic nad tym co sie dzieje.

ale podziwiam szybkoczytajacych:)
  • 0

#17

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wyobraźcie sobie, chodzi reporter po mieście, pyta się przechodniów "ile pan przeczytał książek w zeszłym roku", padają odpowiedzi "żadnej, 1, 2, 3 ", a Marek odpowiada "1400". :D Ale z drugiej strony, w jego przypadku nie ma czegoś takiego jak delektowanie się książką, poza tym nie ma sensu również czytać kryminałów, całą atmosferę wzrastającego napięcia szlag trafia.
  • 0

#18

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W takim tempie gosc mogl by przeczytac kazda ksiazke jaka jest :D

Znam takich ludzi, koleznaka mojego kolegi tez cwiczyla kurs szybkiego czytania, potrafila popatrzec na strone i przeczytac ja cala w 3 sekundy, w ten sposob przeczytala cala Trylogie Władcy Pierscienia chyba w godzine.

To nie jest naprawde trdune, gdybyscie wiedzieli na czym polega takie szybkie czytanie, to łatwo mozna bylo by w to uwierzyc.

Ale gratulacje dla tego goscia! :)
  • 0

#19

Gregorian.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie jest naprawde trdune, gdybyscie wiedzieli na czym polega takie szybkie czytanie, to łatwo mozna bylo by w to uwierzyc.

No nie wiem, czy tak łatwo...
  • 0

#20

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Respekt 4 strony w 5s :o
  • 0

#21

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no fajnie tak czytać, ale z drugiej strony to troszeczkę głupie. czytasz 4 strony w 5 sekund, ale co z tego skoro zrozumiałeś tylko 55% tego, co tam było napisane?... już wolę po ślimaczemu czytać i dać wyobraźni czas na pracę.
  • 0

#22

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W takim razie poswiec 2 sekundy wiecej zeby zrouzmiec 100% tekstu :)
  • 0

#23

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W pięć sekund cztery strony... Ja w tym czasie zdążę przeczytać post Pyziaka nieco powyżej. Respekcik.
  • 1



#24

NoNaMe.
  • Postów: 62
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hehe..niesamowity czlowiek, az mi sie przypomnial koles na piotrkowskiej chodzacy z taczka pelna ksiazek. Na plecach ma napisane cos w stylu:"skonczylem kurs szybkiego czytania. Jade oddac ksiazki" :rotfl:
  • 0

#25

artaya18.
  • Postów: 129
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bylam na kursach szybkiego czytania.. bardzo mi sie podobalo. ale tez zalezy tez od szkoly jaka naucza.. i od ilosci wykonywanych cwiczen ;] i to nieprada że im szybciej czytasz tekst to mniej rozumiesz.. wiecej zrozumiesz czytając szybciej material. chodzi o rozszerzenie swojego pola widzenia, patrząc np na jedno slowo w ksiazce za jednym zamachem analizujesz np 2,3,4 linijki, cwiczenia są po to żeby to logicznie wszystko zrozumiec i skojarzyć i rozszerzyc pole widzenia jeszcze bardziej.. spodobalo mi sie to, a teraz jak na razie czytam 500 slow wiecej niz przecietny czytacz :) sprawa cwiczen.. szkoda że ich juz nie robie, bo i tak sie opuscilam. Ciekawy art, pozdrawiam :)
  • 0

#26

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja mam ebooka, dzieki niemu tez mozna nauczyc sie czytac szybciej, ale jest duzo trudniej, i ebook jest bardzo dlugi.
Lepiej chyba chodzic na kursy :)
  • 0

#27

Asef.
  • Postów: 449
  • Tematów: 28
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ja rok temu tez zrobiłem kurs szybkiego czytania i udało mi sie nawet dojsc do ok.1000 słów na minutę,ale potem jakos to wszystko odpusciłem,zaniedbałem się w tym i teraz wciąż czytam jak normalny,teraz znów wracam do trenigu,cwiczyłem tydzien a potem mi sie nie chciało znowu i potem znów to samo,ehm,cięzko tak się zmusic do regularnych trenigów.

Po za tym na kursie szybkiego czytania nie tylko czytamy a także:
-żąglujemy
-cwiczymy skupienie,czyli tu dochodzą te medytacje w sumie,równiez te na wiatraczku też.
-Cwiczymy na stereogramach
-Uczymy sie robic jak uczyc sie szybko na pamiec i skutecznie
-Tworzymy mapę myśli

Ehmm,resztę zapomniałem :roll:

Ale w sumię polecam wszystkim taki kurs.
  • 0

#28

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że nie trzeba iść na kurs, chyba, że ktoś myśli, że płacąc nie trzeba się przyłożyć. Ja to zrobiłem tak, z czystego lenistwa. Patrzyłem na coraz więcej wyrazów ze zrozumieniem, nie próbując tego przetwarzać na myśl. Zauważyłem, że to myślenie spowalnia zrozumienie. Ale oczy mam trochę chore i zmontowałem lektora, i po woli przyśpieszam go, czyta bardzo szybko. I chyba tylko ja rozumie, jednak nie polecam, już czytam po staremu. :cafe:
  • 0

#29

Rastamanek.
  • Postów: 50
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten gość kiedyś był w "Rozmowach w toku" przeczytał jakąś książkę i potem Drzyzga go wypytywała o zdarzenia, postacie w tej książce, odpowiedział na większość pytań, czyli czyta ze zrozumieniem
  • 0

#30

Shapiro.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten gość kiedyś był w "Rozmowach w toku" przeczytał jakąś książkę i potem Drzyzga go wypytywała o zdarzenia, postacie w tej książce, odpowiedział na większość pytań, czyli czyta ze zrozumieniem


Też oglądałem ten odcinek :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych