Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fizycy badający zachowanie słońca zadziwieni jego aktywnością


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#16

Maro.
  • Postów: 210
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:( (( myslalem ze blysnie tak ze sie pojde opalac a tu dupa, jedynie przyszla zima snigu ni ma
  • 0

#17

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nadchodzący cykl aktywności Słońca będzie o 30-50% silniejszy od poprzedniego. Poza tym rozpocznie się nawet o rok później - tak wynika z prognoz otrzymanych z modelu dynamiki Słońca.
Według prognozy, w nadchodzącym, 24. cyklu aktywności Słońca, plamy pokryją ponad 2,5% tarczy Słońca. Cykl ma się rozpocząć pod koniec roku 2007 lub na początku 2008 - od 6 do 12 miesięcy później, niż średnio powinien się rozpocząć. Szczyt aktywności ma przypadać na 2012 rok.
Jak widać z prognoz,zgodność z proroctwami na rok 2012 jest niebywała.
Albo to zbieg okoliczności albo rzeczywiście coś grubego jest na rzeczy.
  • 0



#18

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

APH, ja odnosze wrażenie, że to Ty zrobiłes sensację większą od całego artykułu. Gdyby nie Twoje uwagi, ja osobiscie potraktowałbym to po prostu jako ciekawostkę astronomiczną i tyle(i pewnie nie tylko ja). Zwróć uwagę na to, że sam od razu zacąłeś sugerować "powiązania z 2012" co może wskazywac chyba tylko na to, ze pierwszy to skojarzyłeś a Twój strach wyparł to od razu w postaci agresywnego komentarza. Obserwujmy, weryfikujmy -a czas nam pokaże , co będzie dalej.
Artykuł jak dla mnie był niczym innym jak po prostu relacją z wydarzenia. Jakoś nie zauważyłem osobistych wycieczek Eurycide mających na celu wzbudzanie "niezdrowej" sensacji
  • 0

#19 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli fizycy się dziwią, to tylko czekać, aż ludzie zaczną łączyć ten fakt aktywności słonecznej z rokiem 2012 i przeopwiedniami oriona hehe ...


no jeju, ale będzie jak ludzie zaczną łaczyć te fakty, masakra, pewnie będa masowe samobójstwa, składanie ofiar itd.

a ciekawe co zrobią po 2012 roku, mam nadzieje że wtedy popełnia samobójstwa... ze wstudu
  • 0

#20

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

APH, ja odnosze wrażenie, że to Ty zrobiłes sensację większą od całego artykułu. Gdyby nie Twoje uwagi, ja osobiscie potraktowałbym to po prostu jako ciekawostkę astronomiczną i tyle(i pewnie nie tylko ja). Zwróć uwagę na to, że sam od razu zacąłeś sugerować "powiązania z 2012" co może wskazywac chyba tylko na to, ze pierwszy to skojarzyłeś a Twój strach wyparł to od razu w postaci agresywnego komentarza. Obserwujmy, weryfikujmy -a czas nam pokaże , co będzie dalej.
Artykuł jak dla mnie był niczym innym jak po prostu relacją z wydarzenia. Jakoś nie zauważyłem osobistych wycieczek Eurycide mających na celu wzbudzanie "niezdrowej" sensacji

eee? ale, eee??
az przegladnalem swoje posty z tego i poprzedniego tematu o rozblysku i jakos nie widze nawiazan do 2012 :o
zwrocilem uwage na mozliwe zorze, wkleilem jeden obrazek, zaprzeczylem, ze zjawisko powodowalo problemy ze sprzetem, zwrocilem uwage na geminidy w tym samym czasie na niebie i (juz w tym temacie) poddalem pod watpliwosc, ze mamy dane wskazujace na rosnaca aktywnosc slonca w ostatnim (?) czasie... to byl moj agresywny komentarz bedacy uzewnetrznieniem strachu, tak?
mi sie raczej wydaje, ze sensacja tu jest to, ze ktos sie nie zgodzil z Eurycide. niektorzy, jak widac ciezko to znosza...
  • 0

#21

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mi sie raczej wydaje, ze sensacja tu jest to, ze ktos sie nie zgodzil z Eurycide. niektorzy, jak widac ciezko to znosza...


jak juz to z autorem publikacji naukowej
  • 0



#22

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hehe tak się złożyło, że oglądałem ostatnio filmik o historii badań słońca...
Wam się pewnie wydaje, że jak słoneczko jest blisko to już wszystko o nim wiemy - nie, nie panowie - słońce jest niezwykle skomplikowane, a jego zachowania będziemy tak długo poznawać jak długo będzie istniała nasza cywilizacja...
Żeby nie było, nie są to moje słowa lecz eksperta od słońca :)
Wiemy, że zachodzą pewne cykle co ok. 11 lat ale nie wiemy niestety jak te cykle będą wyglądały(natężenie itd) za jakiś czas..
Jeszcze jedno... Jakieś kilkanaście lat temu miała miejsce silna aktywność słońca i po wybuchach (czy czymś tam) w USA musieli wyłączyć(na dobe czy ileś tam) prąd w jednym ze stanów(nie pamiętam którym ale kilkanaście milionów mieszkańców żyło bez prądu). Jeżeli nie wyłączyliby prądu, byłaby awaria na całego...
Także nie chrzańcie, że ze strony słońca nic poza zorzami polarnymi nam nie grozi bo tak się składa, że bredzicie hehe
  • 0

#23

meth777yl.
  • Postów: 116
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słońce oprócz tego że "spala" wodór, to jednocześnie wytwarza "popiół" w postaci helowej otoczki wokół jądra. otoczka z czasem może zacząć blokować emisję energii z rdzenia i wzrost ciśnienia i temperatury w obszarze spalania co może spowodować zachowanie gwiazdy podobne do cefeid.

ten cykl może iść w dziesiątki tysięcy lat więc może Majowie rzeczywiście to przewidzieli.

widzieliście co się stało ostatnio jak w Warszawie na 2 godziny w jednej z dzielnic wyłączyli prąd?
jesteśmy cywilizacją uzależnioną od elektryczności i to niestety może być nasz gwóźdż do trumny.

meły kuysmas ewyuan! : :>
  • 0

#24

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Także nie chrzańcie, że ze strony słońca nic poza zorzami polarnymi nam nie grozi bo tak się składa, że bredzicie hehe

mam nadzieje, ze rozumiesz roznice pomiedzy "nic nam nie grozi ze strony slonca" i "tym razem nic nam nie grozi ze strony slonca"
  • 0

#25

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

aph... To tobie może się tylko tak wydawać a w między czasie masa ludzi może ciężko pracować nad tym żeby wszystko pracowało jak należy...
My mamy możliwość obserwowania słońca dopieo od kilkudziesięciu lat i ciągle się uczymy... Słonce często zaskakuje i nie jesteśmy w stanie przewidywać wszystkich jego zachowań i konsekwencji... Tak długo jak będziemy żyli będziemy się uczyć... Narazie staramy się wykorzystywać jak najlepiej wiedze na temat zachowań słońc z innych układów słonecznych ale to za mało...
Pozdro hehe
  • 0

#26

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

albo pokazesz mi, w ktorym miejscu napisalem, ze slonce jest niegrozne teraz i _nigdy_ grozne nie bedzie i nie bylo, albo obaj bedziemy musieli uznac, ze nadinterpretujesz (ew. nie calkiem Ci idzie czytanie ze zrozumieniem).

ciekawe czemu nie moge oprzec sie wrazeniu, ze nie odpowiesz na tego posta.
  • 0

#27

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Napisałeś: "tym razem nic nam nie grozi ze strony slonca"
I ja Ci odpisałem... Być może Ty musisz coś doczytać ?? :)
  • 0

#28

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a napisalem. i sie nie pomylilem. _tym razem_ nic nam nie grozilo. nie nalezy z tego wyciagac wnioskow, ze juz nic nigdy nam nie zagrozi, bo roznie bywa. warto jednak wiedziec jestesmy dzis o wiele lepiej do tego przygotowani niz ostatnio kiedy strzelilo zasilanie w kanadzie ;)
  • 0

#29

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Fakt, jestesmy lepiej przygotowani ale jezeli już naukowcy ostrzegają to trza brać takie rzeczy pod uwage :)
  • 0

#30

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no, w zadadzie glownym elementem naszego przygotowania jest wczesne ostrzeganie, ktorego probke mielismy kilka dni temu ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych