Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wywoływanie podświadomości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#31

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

KTVa nie chodzi o to, że cała dziedzina jest niemoralna. Jak ja to mówię : „nie ma złych i dobrych zdolności, są tylko neutralne. To co czyni je dobrymi lub złymi to sposób, w jaki je wykorzystujesz.” I to należy sobie zapamiętać, a w swych praktykach magicznych czy innych zawsze kierować się zasadami etyki i dobrem innych.
  • 0

#32

Darken88.
  • Postów: 26
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak tylko w magii granica miedzy dobrem a zlem jest bardzo cienka... zreszta trudno nazwac cos dobrem, jezeli oddzialywuje sie na innego czlowieka bez jego wiedzy - nawet jezeli w zalozeniu ma byc to dobre, ale nigdy nie wiadomo czy ten czlowiek by tego chcial.
  • 0

#33

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Skrzypu ale skąd mam wiedzieć jaka jest odpowiedź świadomości?
  • 0

#34

Darken88.
  • Postów: 26
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skrzypu ale skąd mam wiedzieć jaka jest odpowiedź świadomości?


Wlasnie - skad mam to wiedziec? Rownie dobrze to podswiadomosc moze nam "podsuwac" nieprawdziwe odpowiedzi. Ale to co napisales mnie zaciekawilo, jezeli moglbys podac jakies linki do stron zajmujacych sie tym zagadnieniem to bylbym wdzieczny. Albo sam rozwin temat, jesli mozesz :)
  • 0

#35

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy można komunikować się ze swoją podświadomością?
Jest wiele sposobów na komunikowanie się z podświadomością. Informacje zdobyte od podświadomości mogą pozwolić na odkrycie powodów np. szkodliwych zachowań dla zdrowia. Wszystko zależy od tego, czy wpłyniesz na swą podświadomość i maksymalnie wykorzystasz jej siłę po to, aby uwolnić się od cierpienia bądź wypracować nowy typ zachowań, reakcji.

Jednym ze sposobów komunikacji z podświadomością jest ustalenie sygnałów ideomotorycznych. Dzięki tej metodzie możesz komunikować się zarówno ze swoją podświadomością.

Ustalenie sygnałów ideomotorycznych może dokonać się poprzez przypisanie poszczególnym palcom od rąk, np. dowolnie wybranym przez podświadomość, prawdziwie nieświadomych ruchów.

Aby wywołać ruchy palców, połóż luźno dłonie na kolanach lub na oparciu krzesła. Palce powinny być wyprostowane, powinny mieć wokół siebie przestrzeń, aby mogły swobodnie się poruszać. Pobudź swoją podświadomość, aby wybrała jeden z dziesięciu palców, którego ruch ma oznaczać odpowiedź "tak". Jeśli już to wiesz, poproś, aby wybrała teraz dalsze trzy palce do określenia pozostałych trzech odpowiedzi. W żadnym razie nie powinieneś poruszać palcami świadomie! Jeśli już się to zdarzy, możesz sam zdecydować, co ma sygnalizować który palec: np. prawy palec wskazujący może oznaczać "tak", lewy - "nie", prawy kciuk - "nie wiem", a lewy - "nie chcę odpowiedzieć". Wolno oczywiście użyć i innych palców, jak kto chce.

W hipnozie większość osób zdolna jest do nieświadomego poruszania palcami.

Innym sposobem do komunikacji się z podświadomością może być wahadło. (ten sposób już był kiedyś omawiany)
Tekst nie jest mojego autorstwa!
  • 0

#36

Jaszka.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy komus się udalo z ta książeczką, kluczem itd? Ksiązeczka wisi na sznurku (nitce). Na palcach kładzie się klucz (jakby był mostkiem medzy twoim a kolegi palcem), do klucza przywiazana jest sznurkiem ksiązeczka. Trzy razy mówisz
"przywoluje podświadomość ....". Potem pytasz, czy jest i jesli jest to niech zakreci ksiązeczką. Potem ustalasz w którą strone oznacza "tak" a w którą "nie". I zadajesz pytania. Potem 3 razy odwołujesz ta podswiadomość. Czy komus to się udało? Bo mi nie... I chyba zaczne się śmiac z głupoty...
  • 0

#37

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jaszka ja próbowałem jedynie z sznurkiem i ciężarkiem :)
  • 0

#38

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

i co?? wychodzilo ci?? bo ja tez kombinowalem ale bez jakiegos specjalnego efektu:(
  • 0

#39

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

tak, byłem zszokowany ale działa :)
  • 0

#40

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No to jestem pelem podziwu. Wydaje mi sie ze jednak robie cos nie tak dlatego mi to nie wyvhodzi!!. Na czym mam sie dokładnie koncentrowac??
  • 0

#41

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

musisz na początku się przywitać ze swoją podświadomością.Później pokazać Jej jak ma odpowiadać ciężarkiem. Jak to wykonasz to zadasz jakieś pytanie na które znasz odpowiedź np. Czy lubię mojego sąsiada . Miłej zabawy :D
  • 0

#42

troll.
  • Postów: 15
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kuzynka opowiadała mi kiedys ze w podobny sposób tj. klucz, ksiażeczka z modlitwami i to zwiazane próbowała wywoływac z kolezanka duchy, ale za bardzo im to chyba nie wychodziło, ale to było jakies ponad 10 lat temu, ale twierdziła ze kluczyk sie poruszał, i chyab do tego potrzebne sa dwie osoby i tez cos mówiła o tym ze nie mozna upuscis ksiazeczki

czy cos takiego mozna wykonac przez jedna osobe?
czy przez przypadek nie przwoła sie podswiadomosci innej osoby, lub cos sie nie "podszyje" pod nią??
czy majac dane tylko imie i wiedzac jak wyglada dana osoba mozna ja przywołac?
  • 0

#43

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

kuzynka opowiadała mi kiedys ze w podobny sposób tj. klucz, ksiażeczka z modlitwami i to zwiazane próbowała wywoływac z kolezanka duchy, ale za bardzo im to chyba nie wychodziło, ale to było jakies ponad 10 lat temu, ale twierdziła ze kluczyk sie poruszał, i chyab do tego potrzebne sa dwie osoby i tez cos mówiła o tym ze nie mozna upuscis ksiazeczki


Jest wiele takich sposobów....mozna jeszcze polozyc na czole jakas mala piramidke i tez podobno to dziala .....mozesz takze wobrac sobie 1 punkt na swojej dloni a w drugiej trzymac tylko i wylacznie srebrny łancuszek ( wyczytalem to w czasopismie "wrozka" ktore juz chyba nie istnieje) :P
  • 0

#44

MathewPL.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest prawda. Sam to robie, ale staram sie zadko. Ksiazeczka moze opasc, dlatego trzyma sie reke pod nia. Radze dokladnie sprawdzac czy dana osobe sie odwolalo, bo czasami zostaje po parokrotnym odwolaniu. Jezeli nie wiecie jak to sie dokladnie robi, to ja wam nie pomoge, bo to jest ciezki grzech tzw "biala magia". Pozdrawiam
  • 0

#45

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Prawdą jest to, że każdy sposób na wezwanie ducha jest dobry, o ile naprawdę tego chcemy. Te bajki z książeczką to wam babcie wciskają, które wierzą że kościół to sposób na wszystko (stąd książeczka). Skup się mocno na wywołaniu ducha, a stanie się to samo - wywołasz ducha, jestem tego pewien. Konsekwencje jednak mogą być bardzo poważne, dlatego nie warto tego robić, a nie dlatego że to grzech.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych