Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zdarzenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

manik.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest to praktycznie mój pierwszy post na tym forum. Dziś rano zdarzyło mi się coś dziwnego. Moja kolezanka mieszka w domu, gdzie zginął jej dziadek. Od jakiegos czasu zapalaja się same u nich lampy, bądź inne sprzęty elektryczne. dzieje sie to zawsze w nocy z niedzieli na poniedizałek. Kilka tygodni byłam u niej na noc tego własnie dnia i w pewnym momencie zawiał jakby zimny wiatr, choć wszystkie okna były pozamykane, a pies zaczął się dziwne zachowywać. Dziś rano była ona u mnie i opowiadałą jak wczoraj w pokoju u jej siostry zapaliła się lampka na biurku. Mówiła tez o zimnym podmuchu. Gdy rozmawiałm z nią dzisiaj wyraziłam przypuszczenie, że byc może to jej zmarły dziadek daje jakieś sygnały. W tym momencie u mnie w pokoju zgasła na kilka sekund lampa i włączyło się radio. W innym cześciach domu nie było żadnego "spięcia". Myślicie, że to może coś znaczyc, czy to tylko ciąg przypadków i bujna wyobraźnia ?
  • 0

#2

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pewnie walnięta elektryka w budynku. A to, że dzieje się tak przeważnie o jakiejś godzinie, może być spowodowane tym, że włączana jest akurat w tym czasie jakaś maszyna o dużym poborze mocy i sieć wariuje.
  • 0

#3

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może i to jest jej dziadek, ale nie musi. Zimne podmuchy i skoki napięcia... może to jakiś poltergeist, nie wiem. Może ktoś chce się z nią skontaktować (czyt. dziadek) i chce od niej pomocy ??? Przydałby się tam jakiś egzorcysta albo seans spirytystyczny.
  • 0



#4

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A nie lepiej w pierwszej kolejności wykluczyć "namacalne" przyczyny? Dopiero później sięgać po pomoc Ghost Busters...
  • 0

#5

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poltergeist by robił większe zamieszanie. Przypuszczam, ze klasyczne manifestacje. Może dziadek chce coś przekazać. Można go poprosić żeby dał jakiś znak i dał do zrozumienia o co mu chodzi.
  • 0



#6

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Poltergeist w jakim znaczeniu ? Bo są co najmniej dwa rodzaje tego zjawiska :D . I tak oto podsunąłeś mi pomysł na kolejny artykuł :) .
  • 0

#7

PHANTOM.
  • Postów: 92
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poproś , aby ta osoba/energia błyskała alfabetem morsa
  • 0

#8

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kuba543... sam se pobłyskaj...

Hmm, jest wiele takich tematów na forum paranormalne.pl i ja mam na nie jedno wytłumaczenie. Duchy są wśród nas, one normalnie obcują razem z nami, tylko one nadal nie wiedzą że są umarli ! Tak samo jak w OOBE, czasem wydaje się nam że ludzie nas widzą, mówią do nas, ale jak się później okazuje, to nie prawda. Nie widzieli, nie słyszeli, nie odpowiadali, ale byli w określonym miejscu tam gdzie ty byłeś. Tak samo mają "duchy" - myślą że im odpowiadamy to co sobie wyobrażą. Egzystują w formie astralnej. Najlepszym sposobem aby duch odszedł jest wg. mnie przesłanie mu jakoś komunikatu że on już nie żyje, zmarł już i jest duchem ;p Jakoś to później będzie.

P.S. Niedługo zajrzę do książek i jak coś przytoczę Wam fragmenty spotkań z duchami zaraz po śmierci, ich zachowanie itp. Jak nie będzie fragmentów w przyszłości, proszę o przypomnienie mi na PW ;p Jestem bardzo zapominalski.
  • 0



#9

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem co o tym myśleć, ale uważam, że dziadek mógł zostać w tym domu jeżeli czuł, że nie skończył wcześniej zaczętej rzeczy lub czuł się nie spełniony. Myślę, że sposobem żeby się go pozbyć jest po prostu uświadomienie mu, że powinien odejść, że to co zaczął zostało w jakiś sposób skończone... Chyba, że faktycznie chce coś przekazać :wow:
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych