Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przeprowadzka na inną planetę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Aby zabezpieczyć przyszłość swojego gatunku, ludzkość musiałaby się przenieść na planetę znajdującą się poza Układem Słonecznym", ostrzegł profesor Stephen Hawking. W wywiadzie dla BBC Hawking stwierdził, że życie może zostać zmiecione z powierzchni Ziemi w wyniku katastrofy nuklearnej lub uderzenia asteroidy. Naukowiec z Cambridge dodał jednak: "Gdy raz przeniesiemy się w inne miejsce w przestrzeni kosmicznej, nasza przyszłość powinna już zostać zabezpieczona".

Profesor Hawking (64 lata) przemawiał przed wręczeniem mu najwyższej brytyjskiej nagrody naukowej, Royal Society's Copley Medal. Powiedział, że w naszym Układzie Słonecznym nie ma drugiej planety podobnej do Ziemi, wobec czego "ludzie muszą się przenieść w pobliże innej gwiazdy".

Profesor Hawking powiedział, że znane aktualnie substancje chemiczne i rakiety jądrowe nie nadają się do przenoszenia kolonistów w kosmosie, ponieważ podróż z ich użyciem trwałaby 50 000 lat. Odrzucił również użycie odrzutowców przemieszczających się z prędkością światła w celu przeniesienia ludzi na nowe miejsce. Zamiast tego, zaproponował zastosowanie w napędzie "niszczenia materii/antymaterii". "Kiedy materia i antymateria spotkają się, to znikną w wyniku wybuchu promieniowania. Jeśli zostaną umieszczone w tylnej części statku kosmicznego, to mogą go wprawić w ruch", wyjaśnił Hawking. Z prędkością światła podróż w kierunku nowej gwiazdy trwałaby sześć lat

"Potrzebna byłaby spora ilość energii, aby osiągnąć prędkość bliską prędkości światła", powiedział Hawking w Radiu BBC.

Profesor Stephen Hawking stał się sławny po publikacji w latach osiemdziesiątych książki "A Brief History of Time".

Celem jest kosmos

Fizykowi nie dawano zbyt dlugiego życia, od kiedy zdiagnozowano u niego chorobę układu ruchu w latach sześćdziesiątych, kiedy miał 22 lata. Jak mówi, od tamtego czasu "nauczyl się nie patrzeć zbyt daleko przed siebie, ale koncentrować się na teraźniejszości". "Nie boję się śmierci, ale do grobu też mi się nie spieszy", powiedział Hawking. "Moim następnym celem jest wyjście w kosmos, mam nadzieję, że pomoże mi w tym doktor Richard Branson".

Dziewicza Grupa Sir Richarda Bransona nawiązała kontrakt z firmą projektującą i budującą kosmiczne statki pasażerskie. Firma Offshoot Virgin Galactic posiada i eksploatuje co najmniej pięć statków kosmicznych i dwa statki matczyne i liczy sobie 190 000 dolarów za wyniesienie pasażerów w przestrzeń kosmiczną na wysokość około 140 kilometrów i wprowadzenie ich na statek kosmiczny.

BBC News, 30 listopad 2006
Tłumaczenie: Ivellios, http://www.paranormalium.pl
  • 0



#2

tomason.
  • Postów: 168
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skad bedzie pewnosc, ze ta planeta na ktora polecimy bedzie zdolna do kolonizacji?
  • 0

#3

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chcialbym dozyc takich czasow :) ze np. nie jechalo by sie na wakacje do pracy do Anglii, tylko lecialo do pracy na jakas tam Matplanete :D
  • 0

#4

Rhinosaur.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie bardziej zastanawia jak ludzie chcą wytworzyć tą siłe materii i antymaterii :hmm:
Ciekawi mnie też z jaką predkościa by się poruszał statek kosmiczny
Narazie jeszcze nic nie wiadomo :P
Ja lubie ziemie i nie mam zamiaru stąd uciekać ;)
pewnie i tak nie dożyjemy tych czasów ;)
  • 0

#5

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lepiej juz umrzec niż sie przenosic sie na inna planete... ludzie są żałosną rasą... i zagópi na to :] [czyt. temat ]

Edit Tiamat: Klawiatura Ci sie popsula czy jezyk klawiatury sie przelaczyl ? ;)
  • 0

#6

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skad bedzie pewnosc, ze ta planeta na ktora polecimy bedzie zdolna do kolonizacji?

Dzięki znajomości masy planety, jej odległości od gwiazdy macierzystej oraz znajomości składu jej atmosfery.
Dwie pierwsze rzeczy potrafimy już od dawna określać z wysoką precyzją. A określanie ostatniego parametru stanie się możliwe za niespełna 10 lat, kiedy w kosmos wyniesiony zostanie teleskop nowej generacji - DARWIN. :)
  • 0



#7

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak narazie chcą tylko robić bazę na księżycu. Nieprędko się zaczniemy przeprowadzać na inne planety.
  • 0



#8

Reko.
  • Postów: 155
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inne planety. Zmiana trybu życia. I nic nie było by takie jak dawniej. Wszystko co znaliśmy, co kochaliśmy nigdy nie powróci.
Zielona trawa, zwierzęta, wschód słońca, jego zachód. Na dzień dzisiejszy kolonizacja planety poza układem słonecznym nie jest możliwa.
Gdyby była możliwa, i ziemi by coś zagrażało, wolałbym umrzeć razem z nią niż zamieszkać na innej planecie.
  • 0

#9

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak narazie chcą tylko robić bazę na księżycu. Nieprędko się zaczniemy przeprowadzać na inne planety.


Od czegos w koncu trzeba zaczac ;)

Inne planety. Zmiana trybu życia. I nic nie było by takie jak dawniej. Wszystko co znaliśmy, co kochaliśmy nigdy nie powróci.
Zielona trawa, zwierzęta, wschód słońca, jego zachód. Na dzień dzisiejszy kolonizacja planety poza układem słonecznym nie jest możliwa.
Gdyby była możliwa, i ziemi by coś zagrażało, wolałbym umrzeć razem z nią niż zamieszkać na innej planecie.



Rowniez mam takie odczucie. Jak mysle ze kiedys planeta przestanie istniec to mi sie niedobrze robi :/
  • 0



#10

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dzięki znajomości masy planety, jej odległości od gwiazdy macierzystej oraz znajomości składu jej atmosfery.Dwie pierwsze rzeczy potrafimy już od dawna określać z wysoką precyzją

A co z rozpiętością orbity po której rzekoma planeta ma się poruszać ?
  • 0

#11

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dzięki znajomości masy planety, jej odległości od gwiazdy macierzystej oraz znajomości składu jej atmosfery.Dwie pierwsze rzeczy potrafimy już od dawna określać z wysoką precyzją


A co z rozpiętością orbity po której rzekoma planeta ma się poruszać ?


Na podstawie tego + paru innych info mozna obliczyc orbite ;)
  • 0



#12

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak narazie chcą tylko robić bazę na księżycu.


Ja czekam na moje ulubione komentarze odnosnie powyzszego wpisu :P
  • 0

#13

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze proszę mi powiedzieć w czym ta antymateria ma być przechowywana. W polu magnetycznym? Skąd energia do wytworzenia tego pola? Po drugie ile czasu potrzeba, by rozpędzić statek z przyspieszeniem ziemskim do prędkości światła i późniejsze wyhamowanie? Naukowiec, ale coś nie bardzo mu się myśli. Chyba, że będzie coś, co będzie przyspieszało każdy atom materii z równą siłą. Na razie to czysta fantastyka.
  • 0

#14

Kasalagupagu.
  • Postów: 163
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A moze na innej planecie będzie też niebespiecznie?
Ja i tak sie z naszek kochanej Ziemi nie wyprowadze nigdy. Tu się urodziłam i Tutaj umre.
  • 0

#15

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

niebespiecznie


niebezpiecznie

Nigdzie nie jest w pełni bezpiecznie, zawsze znajdzie się jakieś zagrożenie.


Ja i tak sie z naszek kochanej Ziemi nie wyprowadze nigdy.


Raczej nie będziesz miała jak. Nasza technika nie pozwala jeszcze na to.

Tu się urodziłam i Tutaj umre.


Jeśli chodzi o to życie, to jak najbardziej...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych