Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarna postać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#1

Dedisz.
  • Postów: 130
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem tu nowy, a to mój pierwszy post więc wybaczcie jeśli nie będzie w odpowiednim dziale.
Opowiem wam historie która mi się przydarzyła kiedyś.

Pewnej nocy obudziłem się do WC. Ubikacje mam na wprost pokoju, a pokój na 1 piętrze. Wychodzę z pokoju,
w domu ciemno, koło ubikacji są schody na parter, pada na nie tylko troszeczkę światła z mojego pokoju. Podchodzę do drzwi WC patrze na schody a na nich jest jakaś czarna postać, bez wyraźnych zarysów twarzy i ciała, chwile się na nią patrze a ona stoi w miejscu z głową jakby opuszczona w dół. Byłem strasznie zaspany więc nie jarzyłem dobrze. Wchodzę do WC, załatwiam swoją potrzebę i zdążyłem przez ten czas trochę wytrzeźwieć. Wychodzę z klopa, patrze na schody jest tam dalej, zaczyna powoli iść w moją stronę. Na początku myślałem że to babcia koty chce wypuścić na strych. Kontakt miałem na wyciągnięcie ręki, ale strach mnie tak sparaliżował że nie mogłem się ruszyć, gdy ta postać była niecałe 2 metry ode mnie, dalej nie widziałem rysów twarzy. Uciekłem szybko do pokoju, wszedłem pod kołdrę i zgasiłem lampkę nocną, słyszę kroki przed swoim pokojem, adrenalina mi skacze jak głupia, po chwili słyszę że to coś zaczęło wychodzić na strych po schodach, byłem taki przerażony że nie mogłem się ruszyć, po jakimś czasie odgłosy ucichły w połowie drogi po schodach. Na drugi dzień pytam się każdego domownika czy chodził w nocy po domu ale nikt nie chodził. Do dziś nie wiem co to było. Według mojego kumpla mogło to być UFO w co wątpię albo duch co jest bardziej prawdopodobne.

A według was co to było??

Jesteś nowy więc powiem na razie tylko żebyś uważał na pisownię i na to co piszesz (osrany).
Wiesio

  • 0

#2

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

na początku myślałem że to po prostu cień.. ale jak przeczytałem że chodzi i wydaje odgłosy (skrzypienie podłogi) to juz nie wiem co to
  • 0

#3

McGoo.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:lol fajnie to opisałeś .... :lol Takie rzeczy sie zdarzają... Często nazywa sie to nocną zmorą, moja babcia mi opowiadała że to bardzo często zdarza sie młodym dziewczyną. Towarzyszy temu jeszcze efekt duszenia, tj. brak możliwości złapania oddechu. Moja babcia zawsze mówi że trzeba postawić miotłę do góry nogami w pokoju ... wtedy taka zmora nie przyjdzie ... Ile w tym prawdy tego nie wiem ... :)

Edit: Tac

  • 0

#4

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

DziewczynoM raczej :) . Co do miotły, to może jeszcze czosnek ?

PS: zaważyłem błąd w twoim podpisie, jest pozdrwaim :) .
  • 0

#5

McGoo.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

DziewczynoM raczej :) . Co do miotły, to może jeszcze czosnek ?


Słyszałem o tej metodzie jescze z kilku źródeł... ale jasię tam nie znam :] Ponoć pomaga też łapanie sie za mały palec u ręki .... :lol tyle że to śmieszne tak samo jak ta miotła ..

PS: zaważyłem błąd w twoim podpisie, jest pozdrwaim :) .


Poprawione thx :mrgreen:
  • 0

#6

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy w tym domu ktoś kiedyś umarł?
  • 0



#7

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I see death people... chciałoby się powiedzieć :D
Szkoda, że to się nie powtarzało, bo mógłbyś zrobić pewien eksperyment, a mianowicie przed nastaniem nocy przeciągnąć w poprzek korytarza linkę, przynajmniej dowiedziałbyś się czy ta zjawa jest materialna. :mrgreen:
  • 0

#8

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przyśniło ci się... :-D
A tak na serio to moim zdaniem zobaczyłeś po prostu swój cień (a jako ,że byłeś rozespany to wyobraźnia mogła ci płatać figle i dlatego wydawało ci się ,że to idzie w twoją stronę - a może sam się cofałeś i cień za tobą podążał?), to ,że słyszałeś kroki to też można łatwo wyjaśnić - wyobraźnia ma naprawdę dużą siłę. Zwłaszcza jeżeli pozwolisz się jej ponieść - bałeś się coraz bardziej sam się nakręcając a w skutek tego wydawało ci się ,że słyszysz kroki. Wspomniałeś również ,że masz koty, je też można obarczyć winą za odgłosy kroków(odgłosy ulegających kotów w połączeniu z pobudzoną wyobraźnią mogą przypominać kroki). Jest jeszcze kolejne wytłumaczenie (choć z tym się osobiście nie spotkałam) - w niektórych domach jest coś takiego ,ze gdy ktoś idzie w nocy ulicą obok domu to słychać jakby szedł po schodach, moja koleżanka spotyka się z czymś takim dość często, specyficzna akustyka domu. A może ktoś w twoim domu jest lunatykiem?
Nie zwalałabym tego na duchy czy UFO.


Zmorą nocną to to nie było. W czasie ataku tak zwanej "zmory" człowiek nie chodzi po mieszkaniu całkowicie swobodnie a leży w łóżku (bądź gdziekolwiek mu się wcześniej przysnęło) i nie może się poruszyć, często ma trudności w oddychaniu, może widzieć jakieś postaci stojące obok - a to powoduje u niego przerażenie. W opowieściach babć jest dużo prawdy. Zjawisko zwane potocznie "zmorą nocną" to tak właściwie paraliż przy senny i jest on znany w środowisku medycznym. Jest to podobne zaburzenie snu jak lunatyzm. Krótko mówiąc - w czasie snu trwamy w pewnego rodzaju paraliżu który powstrzymuje nas od odgrywania w rzeczywistości scen ze snu (czyli zapobiega lunatykowaniu, gadaniu przez sen itp.), czasami gdy zbyt gwałtownie się obudzimy nasz umysł odzyskuje świadomość taką jaką mamy w dzień ale ciału wydaje sie ,ze ciągle śpi - więc paraliż trwa. Zazwyczaj uczucie to znika po chwili , czas zależny jest od reakcji człowieka - gdy ktoś wie ,ze to nic takiego i się uspokoi, rozluźni to paraliż znika szybciej , gdy ktoś zaczyna panikować i na siłę próbuje się "uwolnić" trwa to znacznie dłużej.

Mayo, chyba "I see dead people" a nie death people (chociaż moja pani od anglika mogłaby być innego zdania - ona dead i death często używa zamiennie :-D mamy z tego ubaw)
  • 0



#9

Dedisz.
  • Postów: 130
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A więc w moim domu nikt nie umarł nigdy. Jedynie w domu obok prababcia, ale dom zburzyli. I na pewno nie był to mój cień bo wtedy cień padałby na drzwi od klopa bo mój pokój jest na wprost WC, na pewno też nie wyobraziłem sobie tego i nie poniosła mnie wyobraźnia z powodu że byłem osrany. Często wstaje w nocy do ubikacji i za każdym razem patrze się na schody z nadzieją że się to powtórzy ale nic się nie powtórzyło.
  • 0

#10

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chyba "I see dead people" a nie death people


Ups, rzeczywiście :oops: dzięki za zwrócenie uwagi. Zostawię ten błąd ku przestrodze potomnym :victory:
  • 0

#11

bloodprincess.
  • Postów: 166
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dość ciekawa ta historia. Pamiętam jak pierwszy raz weszłam na to forum i po przeczytaniu paru tematów wszędzie widziałam zjawy, UFO i potwory hehe. Oczywiście nie twierdze że byłeś zaspany i ci się zdawało ale proszę o więcej informacji. Czy ta zjawa miała na sobie płaszcz czy jakąś inna część garderoby jeśli nie była tak ciemna żeby nie zobaczyć w co była ubrana. Czy widziałeś oczy itd. po prostu więcej szczegółów jeśli się jej dobrze przyjrzałeś aha i jeszcze jedno, ja widząc to coś bym się posikała do gaci i nie musiała bym już iść do klopa albo odechciało by mi się ze strachu ;)
  • 0

#12

Dedisz.
  • Postów: 130
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie widziałem nic tylko sylwetkę ciała, czy miała płaszcz?? raczej nie. Widziałem jak podnosiła nogi wchodząc po schodach.

A tu macie prosty rysunek 1 piętra mojej chaty
  • 0

#13

kubis90.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kosmita jeszcze jak sparaliżował na bank tyle ze babka mówi że to diabeł bo kiedyś tak na to mówili teraz wiadomo że to chodzi o kosmitów miałem podobną sytuacje raz w domu tylko że to nie było w nocy A raz to nawet sie obudziłem, nie mogłem ruszać i ufole się schylały nade mną a ja sparaliżowany, świat jest dziwny !na moje kosmita jakiś !


Uważaj na ortografię.
Wiesio

  • 0

#14

Dedisz.
  • Postów: 130
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kubis90 ja tego naprawde nie zmyśliłem bo odbieram twój post tak jakbyś w to nie wierzył
  • 0

#15

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dedisz, nikt nie musi wierzyć w to co piszesz.
I uważaj na ortografie...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych