Skocz do zawartości


Michael Hesemann - "UFO: Dowody, dokumentacja"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Michael Hesemann - "UFO: Dowody, dokumentacja" książka dostępna w Polsce po polsku
Odpowiedź ministerstwa badaczowi UFO
Wieden, 25 lipca 1983

Szanowny panie Grün
Przedstawione przez Pana przypadki obserwacji UFO w Austrii są nam bardzo dobrze znane z mediów. Odpowiednie wydziały resortu zostały włączone do prac(...)Pokładamy dużą nadzieję w systemie kontrolno-nadzorczym "Złoty hełm", który mamy zamiar wprowadzić(...)Wtedy moglibyśmy również tak dalece jak pozwala nam na to położenie geograficzne (wąski pas austriackiego terytorium) stwierdzić naruszenie neutralności przez pozaziemskie pojazdy i odpowiednio do tego przedsięwziąć środki działania. Jako członkowie pokojowego, neutralnego kraju sądzimy jednak, że nie ma powodów aby sięgać a priori do takich środków, które mogłyby przez pilotów tych pozaziemskich statków zostać odebrane jako wrogie. Pierwszym krokiem byłoby oczywiście nawiązanie kontaktu, najlepiej przez do tego powołaną instytucję Ministerstwa Spraw Zagranicznych.(...)
(PUCHER, MjrdG)

17 października 1983 prezydet Austrii Kirchschläger zaprosił badaczy UFO Grüna i Hajka na 90 minutową rozmowę, Następnego dnia, na ich propozycję, VonKeviczky wygłosił dwugodzinny referat dla oficerów austriackiego sztabu generalnego.

18 stycznia 1979 hrabia Clancarty powiedział w czasie trzy i pół godzinnej debaty w Izbie Lordów:
"Czy nie byłoby pożądane, aby rząd jej królewskiej Mości poinformował opinię publiczną o swojej wiedzy na temat UFO? Od czasu wojny UFO przybywają w ciągle większej liczbie i uważam, że przyszła pora, aby powiedzieć prawdę naszemu narodowi.(...) Jak wiemy zwiększa się liczba obserwacji i lądowań. Proszę sobie wyobrazić, że kosmici zdecydowaliby się jutro na masowe lądowanie w naszym kraju - mogłoby wtedy dojść do paniki, ponieważ ludzie nie zostali na to przygotowani."

Hrabia Kimberley powiedział w czasie tej debaty:
"Wiadomo, że USA i ZSRR podpisały w 1971 r. umowę o wymianie informacji dotyczących UFO, jak również o ukryciu tego faktu przed resztą świata. Uważam, że umowa ta została podpisana, aby żadna z potęg światowych nie uczyniła tego błędu i nie wzięła UFO za rakietę atomową.(...)Do tej pory 10 rządów przyznało publicznie, że UFO istnieją i że są realne: Francja, Norwegia, Szwecja, Brazylia, Argentyna, Wenezuela, Meksyk, Filipiny, Peru i Grenada. Inne rządy wiedzą o egzystencji UFO, ale nie przyznają tego publicznie."

W roku 1961 francuski generał L.M. Chassin oświadczył:
"Latające talerze są dla nas bardzo ważne. Zażądałem, aby rządy podjęły działania i zamiast wyśmiewać tych, którzy wierzą w te talerze, wyłoniły komisje badające te zjawiska i o ile to jest możliwe w jak największej liczbie krajów cywilizowanych. Musimy się postarać, aby zmowa milczenia nie blokowała informacji o fenomenach. Miałoby to nieobliczalne konsekwencje dla całej rasy ludzkiej."

9 listopada1978 r. amerykański astronauta Gordon Cooper (Gemini V) pzedstawił ambasadorowi Grenady przy ONZ - Griffithowi swoje poglądy na temat UFO. Była to zarazem odpowiedź na inicjatywę głowy państwa Grenady - sir Erica Gairy'ego, który zgłosił wniosek o utworzenie urzędu ONZ ds. badań fenomenów UFO. Wniosek Gaiy'ego został odrzucony z powodu nacisku USA. W kwietniu 1979 r. prezydent Gairy został pozbawiony władzy przez lewicowych (!) rebeliantów, popieranych przez USA. Cooper popierał wniosek Gairy'ego i należał do nadzwyczajnej komisji doradczej ds. UFO przy sekretarzu generalnym Kurcie Waldheimie.
Pełny tekst listu Coopera:
"Chciałbym Panu przedstawić moje poglądy na temat naszych pozaziemskich gości, którzy powszechnie określani są jako "UFO" i o tym, jak właściwie należałoby z nimi postępować w przyszłości. Wierzę w to, że pozaziemskie pojazdy i ich załogi, które odwiedzają naszą planetę, pochodzą z innych planet, które oczywiście są technicznie trochę bardziej rozwinięte niż my tu na Ziemi. Myślę, że potrzebujemy skoordynowanego programu na najwyższej płaszczyźnie, aby zbierać i wykorzystywać naukowe dane ze wszystkich części świata i aby znaleźć najlepszy, pokojowy sposób nawiązania kontaktu z przybyszami. Zanim zostaniemy zaakceptowani jako członkowie uniwersalnej wspólnoty, musielibyśmy jednak najpierw pokazać, że umiemy rozwiązywać nasze własne problemy w pokojowy sposób, a nie za pomocą wojen. Ich uznanie stworzyłoby dla naszego świata niesłyczane możliwości dalszego rozwoju we wszystkich dziedzinach. Z tego powodu Organizacja Narodów Zjednoczonych powinna być zainteresowana szybkim i poważnym zajęciem się tym tematem.
Powinienem wyjaśnić, że nie jestem profesjonalnym badaczem UFO. Nie był mi dany przywilej podróżowania statkiem UFO, ani nie spotkałem nigdy załogi takiego statku, Myślę jednak, że jestem na tyle kompetentny, aby móc o nich dyskutować, ponieważ sam byłem na granicy szerokich przestrzeni, które oni przemierzają. Miałem również okazję w 1951 r. obserwować przez dwa dni liczne loty statków UFO, różnych wielkości, w formacjach, lecących przeważnie ze wschodu na zachód nad Europą. Znajdowały się one na dużo większych wysokościach niż my wtedy mogliśmy osiągnąć naszymi myśliwcami.
Chciałbym jeszcze powiedzieć, że większość astronautów jest bardzo powściągliwa w rozmowach na temat UFO. Istnieje dużo liczna osób, które naraziłyby dobrą opinię astronautów, np. bez wahania sprzedając sfałszowane dokumenty z ich nazwiskami. Dlatego astronauci, którzy zainteresowani są tematyką UFO, muszą zachować szczególną ostrożność.
Jest wśród nas spora liczba tych, którzy wierzą w UFO i którzy mieli okazję obserwować je z ziemi czy samolotu. Była tylko jedna okazja w przestrzeni kosmicznej do zaobserwowania czegoś, co mogło być statkiem UFO.
Jeżeli Stany Zjednoczone podjęłyby się realizacji tego projektu, sprawa UFO nabrałaby wiarygodności, a większa liczba wykwalifikowanych fachowców zdecydowałaby się na publiczne wystąpienia i zaoferowała swoją pomoc i wiedzę.
Cieszę się, że wkrótce poznam Pana osobiście
Pański oddany
L.Gordon COOPER
pułkownik lotniczych sił zbrojnych USA,
astronauta"
  • 0

#2

Likelost.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy artykuł
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych