Skocz do zawartości


Biblia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Biblia
"Prawdziwe dzieje Jezusa to prawdopodobnie dzieje
sprawiedliwego człowieka, który potępił grzechy
faryzeuszów i którego faryzeusze skazali na śmierć.
Potem zrobiono zeń proroka, a po trzech stuleciach
- Boga: oto jak działa ludzki rozum."
Wolter

Ksiądz Meslier napisał u schyłku życia testament dla swych parafian, w którym czytamy m.in.: "Iluż zresztą tak zwanych pisarzy pogańskich, jak Ksenofont, Platon, Cycero, cesarz Antoniusz, cesarz Julian, Wergiliusz itd., stworzyło dzieła wspanialsze niż te księgi, które mają być natchnione przez Boga! Śmiało mogę powiedzieć, że same tylko bajki Ezopa są z pewnością o wiele bardziej pomysłowe i kształcące niż prostackie i przyziemne przypowieści zawarte w Ewangeliach. Pomijając prostactwo i wulgarność stylu, pomijając brak kompozycji w opowieściach o poszczególnych zdarzeniach, w dodatku bardzo mglisto przedstawionych, niezgodności i sprzeczności w relacjach autorów dowodzą jeszcze bardziej, że księgi te nie mogą być boskiego pochodzenia. Autorzy ich bowiem przeczą sobie w wielu sprawach. Nie mieli nawet dość rozsądku i wrodzonych zdolności, aby dobrze ułożyć jedną chociażby historię (...) Jakżeż czcze są owe podstawy czcicieli Chrystusa! Ich moralność! W istocie swojej jest ona taka sama jak w innych religiach. Z tym zastrzeżeniem jednak, że z niej wywodzą się okrutne dogmaty, źródło prześladowań i zamętu. Ich cuda! Nie ma ludu, który by ich nie miał, tak jak nie ma mędrca, który by nie uważał ich za bajki. Ich proroctwa! Czyż nie dowiedziono ich fałszywości? Ich obyczaje! Czyż nie są najczęściej haniebne? Ich instytucje religijne! A czyż gmachu tego nie wzniósł fanatyzm, czyż nie utrzymuje go intryga? Doktryna! Czyż nie jest szczytem niedorzeczności?

Wydaje mi sie jest w tym duzo prawdy a wy jak myslicie?
  • 0

#2

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie potrafisz przedstwaić swoich poglądów, anie zakładać ileś tematów kopiowanych z netu?
  • 0

#3

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ty nie potrafisz odpowiedziec na proste pytanie co o tym sądzisz??
  • 0

#4

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co moge powiedzieć, ktos ma takie zdanie to niech ma......

Ale przecież to są słowa księdza pijaka, pedofila i chciwego na pieniądze homoseksualisty.....
  • 0

#5

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

le faktycznie, skoro dla ciebie ksiądz to swgo rodzaju 'wyrocznia' to nie rozumim twojej reakcji. Po pierwsze nie odnosisz się do treści tylko do 'wyglądu', a po drugie nie masz żadnych argumentów, żeby to podważyć.
Można dodać, że skoro ksiądz pisze takie rzeczy to chyba coś w tym jest :P
  • 0



#6

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ty nie masz żadnych argumentów żeby to potwierdzic. A mi chodziło o to że kiedy ja podaje np odpowiedzi na pyatania jakiegos księdza i on moje zdanie potwierdza to to jest zły ksiądz, a kiedy wam znalazł się ksiadz ktory nagle potwierdza wasze zdanie to jest to dobry ksiadz i jako jedyny nie jest chciwy na kase, nie zabawia sie z chlopcami na zakrystii i nie pije.....tak samo jak z naukowcami
  • 0

#7

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie wiem kiedy żył ten ksiądz Meslier, ale zauważyłem, że ty jak podajesz jakieś cytaty to są to księża współcześni... Może się myle co do oszacowania kiedy żył ten ksiądz, ale chyba wcześniej :P (nie wiem, pewnie się myle)

A tak swoją drogą, to przeczytałeś TO ? - patrz nooo... kolejny naukowiec potwierdza "nasze" hipotezy :P
  • 0



#8

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem.....to kiedyś księza byli ok?
  • 0

#9

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bo jest wieksza wiarygodnosc księdza ktory potwierdza nasze zdanie(choć jest to sprzeczne z jego wiarą i zagraża jemu jako kapłanowi), niż księdza ktory za wszelką cene się wyżeka tego typu poglądów(któremu trzymanie przy swoim idzie na ręke)-logiczne
  • 0

#10

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mhm no chyba wręcz przeciwnie..... Czyli rozumiem ze jest większa wiarygodnosć moich wypowiedzi które przecza że tak to nazwę "waszeemu światopoglądowi" niż wypowiedź jednego z was ktory za wszelka cene broni waszych teorii- popatrzmy na to forum wszyscy są " za" a ja przeciw, w Kościele wszyscy "za" a tamten ksiądz przeciw....
  • 0

#11

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No cóż... KSIĄDZ, który mówi rzeczy, które nijak się mają do wiary w jakiej brnie jest chyba z jego trony ryzykownym posunięciem...

A mam takie pytanie: Co daje ci pewnosć, że to w co wierzysz jest prawdziwe i jedyne? Co jest podstawą Twojej wiary w to a nie coś innego?
I nie pisze mi że tak jest i już, ani o dogmatach, ani innych tego typu rzeczach... plz
  • 0



#12

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie odpisze cie na to pyatnie, bo już się w jednym z temtów wypisałem na ten wątek i nikt nie skomentował ....poszukuja chyba w dogmatach taka długa moja wypowiedź
  • 0

#13

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Słuchaj teraz bronisz swojej wiary czyli katolickiej. W przyszłym wcieleniu być może będziesz bronił wiary Islamu. W następnym tak samo zaparcie będziesz bronił wiary Buddyzmu. Jeszcze w następnym będziesz niewierzącym. Coś w tym jest chyba... tylko o co tu chodzi?? Pewnie powiesz ze nie wierzysz w inkarnacje... No to powiem tak, teraz zaparcie bronisz swojej wiary Katolickiej. NIefart by sprawił żebys sie urodził w Iraku i bys wyznawał
Islam. Mogło byc też tak żebys sie urodził w Rosji i byś wyznawał inną odmiame twojej wiary. Czy to nie jest pokierane?? Czy losy twojej duszy nie należą od zwykłego przypadku?? Czy to tak ma wyglądać??
  • 0

#14

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I masz rację, zgadzam się z tobą. Ja też uważam że nie powinno się zgadzać ze wszystkim co mówią księża w tym że mówie tu o sprawach nie związanych z wiarą (choć czesto np nasze sumienie moze być inne od sumienia ksiedza, ale inny ksiadz może miec takie samo sumienie jak my). I jak pisałeś ksiądz tez człowiek, dlatego np moze miec swoje poglady polityczne. Ale uważam ze ksiadz lub duchowny zajmujący się Biblią jest dla mnie bardziej wiarygodny niż niektórzy "znawcy" Biblii.
  • 0

#15

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sork, ale wydaje mi się, ze osoba duchowna patrzy na biblie jak na świętą księgę prawdy, a jak to piszesz "znawcy biblii" patrzą na to z naukowego punktu widzenia, wieć mogą się dopatrzeć tego co chcieli powiedzeć ci co ją pisali, bo wertują też źródła starsze, wiec mają wiedze troche szerszą niż księża.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych