Skocz do zawartości
Zdjęcie

Co się wydarzyło w Roswell w 1947 roku?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Co się wydarzyło w Roswell w 1947 roku? (444 użytkowników oddało głos)

 1. Głosowano Rozbił się pozaziemski statek i znaleziono ciała i żywych obcych (180 głosów [40.54%])

  Procent z głosów: 40.54%

 2. Rozbił się pozaziemski statek i znaleziono ciała obcych (138 głosów [31.08%])

  Procent z głosów: 31.08%

 3. Rozbił się pozaziemski statek, ale obcych nie znaleziono (8 głosów [1.80%])

  Procent z głosów: 1.80%

 4. Rozbił się tajny samolot (29 głosów [6.53%])

  Procent z głosów: 6.53%

 5. Głosowano Rozbił się nowoczesny balon meteorologiczny (19 głosów [4.28%])

  Procent z głosów: 4.28%

 6. Rozbił się satelita szpiegowski (7 głosów [1.58%])

  Procent z głosów: 1.58%

 7. Miał miejsce bliżej niezidentyfikowany wypadek (22 głosów [4.95%])

  Procent z głosów: 4.95%

 8. Nic się nie stało (9 głosów [2.03%])

  Procent z głosów: 2.03%

 9. Nie mam zdania (13 głosów [2.93%])

  Procent z głosów: 2.93%

 10. Rozbił się gaz bagienny (19 głosów [4.28%])

  Procent z głosów: 4.28%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#121

BadBoy
 • Postów: 737
 • Tematów: 20
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Incydent w Roswell dziełem Rosjan?


Dołączona grafika


W księgarniach (w USA) pojawiła się właśnie książka rzucająca nowe światło na sprawę tak zwanego incydentu w Roswell, czyli po prostu zestrzelenia przez armię amerykańską latającego spodka w 1947 niedaleko miejscowości Roswell w stanie Nowy Meksyk. Według tej książki – za wszystkim stał Stalin.

Trzeba na wstępie zaznaczyć, że autorka książki nie jest jakimś przypadkowym oszołomem lecz cenionym redaktorem pisującym regularnie do takich gazet jak L.A. Times. Przeprowadziła ona własne śledztwo, w którym oparła się głównie na zeznaniach nie przesłuchiwanych nigdy świadków – często byłych pracowników tajnej bazy CIA w Nowym Meksyku. Książka dotyczy bowiem głównie prawdziwego testowanego w słynnej strefie 51 uzbrojenia i związanych z tym działań szpiegowskich.

W dalszej części książki stawia ona jednak ciekawą tezę – według której cała historia incydentu w Roswell rozpoczęła się pod koniec II Wojny Światowej, gdy w ręce Rosjan dostał się eksperymentalny niemiecki bombowiec – Horten Ho 229 – będący dalekim przodkiem dzisiejszych samolotów typu latające skrzydło – np amerykańskiego B2.

Dołączona grafika

Replika samolotu Horten Ho 229


Tu do akcji wkracza doktor Mengele, który najprawdopodobniej po zakończeniu wojny zbiegł do Ameryki Łacińskiej. Tam odnalazł go wywiad sowietów, którzy ściągnęli go do Rosji aby stworzył armię groteskowych, zmodyfikowanych genetycznie małych ludzi – będących rozmiarów mniej więcej 12,13-letnich dzieci, z takimi dodatkowymi cechami jak na przykład duże oczy. Mengele, znany jako Anioł Śmierci, miał w zamian otrzymać do swojej dyspozycji w pełni wyposażone laboratorium eugeniczne.


Dołączona grafika


Planem samego Stalina było doprowadzenie do rozbicia samolotu wypełnionego tymi małymi ludźmi na terenie stanów zjednoczonych w celu wywołania paniki – podobnej do tej, która miała miejsce w 1938 roku po nadaniu w radiu słuchowiska „Wojna Światów” Orsona Wellesa (na podstawie powieści H.G. Wellsa).


Dołączona grafika


Plan – jak dobrze wiemy – nie powiódł się, jako że zdalnie sterowana przez lecący w pewnej odległości od niej normalny samolot maszyna rozbiła się w pobliżu bazy wojskowej w Nowym Meksyku i została szybko przejęta przez wojsko, a cała sprawa została zatuszowana.

Cóż, nie wiemy co o tym myśleć, ale sami prawdę mówiąc chętnie przeczytalibyśmy tę książkę – nawet jeśli to całkowita fikcja. I może o to właśnie autorce chodziło. W końcu nic chyba nie zapewniło by jej lepszego szumu medialnego.

Źródło : geekweek.pl
 • 0#122

Herme5
 • Postów: 425
 • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nagminne daty konca swiata, beda powodowaly odswiezanie takich kotletow jak Roswell. Nie wiem jak autorka to argumentuje, wiec nie jest latwo sie ustosunkowac do tych rewelacji. Co prawda sadze, ze 'ruskie' wygadaly by sie po pewnym czasie.
 • 0

#123 Gość_Horror

Gość_Horror
 • Tematów: 0

Napisano

(...) the radar interferes with the controlling mechanism of the saucers

Że co proszę? Przemierzyli bezkresny ocean wszechświata, omijając wszystkie jego śmiertelne pułapki, a może i zakrzywili czas... a wykończyły ich nędzne radary?
To chyba ich odpowiednik naszego cyklu – „humor z policyjnych notatek” (czy jakoś tak). Pisali bo musieli. Spisywali nawet bzdury. To ma być dowód... na co?
Podoba mi się natomiast wersja zaprezentowana przez BadBoy'a, ale mam zastrzeżenie w jednej kwestii. Jeżeli zrobiono kukły, to ciekawe jak, żeby były wiarygodne. Włos mi staje dęba jak pomyślę, że to mogły być odpowiednio spreparowane dzieci. O zgrozo!
 • 0

#124

Artus
 • Postów: 124
 • Tematów: 14
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

FBI ujawnia prawdę! W Roswell naprawdę wylądowali kosmici

FBI ujawniło tajne dotąd archiwa, które uwiarygodniają wyśmiewane przez lata teorie na temat lądowania kosmitów w Roswell. Wśród odtajnionych dokumentów znaleźć można notatkę jednego z agentów federalnych, który ze szczegółami relacjonował, co znajdowało się w słynnym wraku odnalezionym w niewielkim amerykańskim miasteczku.

Zaprezentowane właśnie dokumenty mogą być nie w smak sceptykom i wszystkim osobom, które z nieskrywaną radością wykpiwają tzw. teorie spiskowe. Opublikowane materiały nie pozostawiły bowiem wątpliwości, że coś na rzeczy być musi. W pochodzących z 1950 r. zapiskach sporządzonych przez agenta Guya Hottela i skierowanych do dyrektora FBI, znaleźć można tajne dotąd informacje na temat szczątków tajemniczych obiektów w kształcie spodków oraz ich zawartości - poinformowały brytyjskie media.

Jeśli wierzyć zapiskom, to potwierdzają się hipotezy, zgodnie z którymi na pokładzie okrągłych obiektów znajdować się miały zwłoki.

http://www.youtube.com/watch?v=WM9Lo18K15k&feature=player_embedded

"Trzy tzw. latające spodki zostały odkryte w Nowym Meksyku. Zostały określone jako okrągłe obiekty z uniesioną częścią środkową i średnicy ok. 15 m" - czytamy w oświadczeniu agenta Hottela, który opisywał znalezisko śledczych z US Air Force. "W każdym znajdowały się trzy ciała podobne do ludzkich zwłok, ale o bardzo niskim, wynoszącym ok. 90 cm wzroście i odziane w metaliczny strój o bardzo drobnej teksturze".

Wiadomości na temat niezwykłego obiektu, na pokładzie którego znajdowały się bliżej niezidentyfikowane istoty agent Guy Hottel otrzymał od informatora, którego dane personalne zostały usunięte z dokumentów. Brakuje także szczegółowych informacji na temat daty odkrycia wraku.

Zgodnie z obiegowymi opiniami, do wypadku, podczas którego rozbić się miał statek kosmiczny z przybyszami pochodzącymi z obcej cywilizacji doszło w 1947 r. Na obiekcie znajdować się mieli kosmici, których zwłoki zostały poddane rzekomo tajnym eksperymentom w owianej aurą tajemnicy Strefie 51.

Roswell jest popularnym miejscem pielgrzymek ufologów z całego świata. Regularnie prowadzone są tam także badania. W 2008 r. znany brytyjski badacz tajemnicy UFO, Philip Mantle przeprowadził w pobliżu Roswell badania, których wyniki okazały się zaskakujące. Ujawniły one, że w miejscu rzekomej katastrofy, w której ucierpieć mieli obcy już od dawna nie porasta żadna roślinność. Wg naukowca, na miejscu znajdują się dziesiątki spalonych lub wysuszonych drzew. Najdziwniejsze jest jednak to, że okoliczne skały ociekają dziwną, niebieską substancją.

W przeszłości, za pomocą specjalistycznej aparatury dokonano w tym tajemniczym miejscu także pomiaru promieniowania. Urządzenia wykazały znaczne przekroczenie dopuszczalnych norm radiacji dokładnie w pozycji, w której nietypowy obiekt zderzył się z Ziemią kilkadziesiąt lat temu.


źródło
 • 0

#125

Wszystko
 • Postów: 8335
 • Tematów: 59
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Było. Te dokumenty nie dotyczą katastrofy w Roswell, ale innego zdarzenia opisywanego przez świadka. Już o tym pisaliśmy na forum.#126

Canaris

  God Emperor of Mankind

 • Postów: 372
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Stawiam na tajny samolot .
To sam poczatek zimnej wojny to Amerykanie celowo odstawili taki show żeby przykryc prawde, zmylic ruskich szpiegów i propagandowo coś ugrać ( Bo my teraz mamy ufoki i ich badamy , uwazajcie ruskie nie podskakujcie ) .
 • 0
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u